» »

Virus te nategne; ali ga lahko nazaj?

Virus te nategne; ali ga lahko nazaj?

dimitrijus ::

Pozdravljeni!
Do sedaj sem ta forum zgolj prebiral in se učil, zdaj pa rabim pomoč....

Danes (1.3.05) prebiram pošto in dobim tudi od NEZNANEGA pošiljateljapošto s PRIPONKO. Priponka je zazipana in ime govori o cenikih (pa ravno iščem in pošiljam povpraševanja za pretresalnike...).
Mislim, matr...nisem tako naiven in vem,da so bili izpolnjeni vsi pogoji za okužbo... Zato naredim Live update Nortona 2005, da poberem najnovejše popravkem jih instaliram in šele potem prenesem na računalo...
Norton nič ne zajamra, ko prenesem ZIPdatoteko na namizje. Kliknem (in to dvakrat zaporedoma), da pregleda to datoteko, rezultat ČISTA!!!!!!!!!!!!
Jo "odzipam" in šele sedaj vidim, da je v arhivu v bistvu exe. datoteka..... Najnovejša, današnja verzija Beagla!!!!!!!!

Ful se je dogajalo po diskovju, Bigl mi je deinstaliral Antivirus..... V c:\Windows\perftech najdem čisto nove datoteke (datum in čas istim kakor pri odpiranju zazipane datoteke, ime doc(pa še neki).exe.pf....

Kakorkoli... grem z drugim računalom na Symantecovo stran in si preberem o tem čudu...in ugotovim, da sem pač naivnež.
Preberem cel kup napotkov, kako zagnati Winse v nekem načinu, da se ne obnavljajo...kako odstraniti zadevo,brisati dva ključa v registru.. blablabla...


Matr, komplicirano si rečem, pa samo OBNOVIM sistem na zgodnjejši čas (ravno včeraj jemulc instaliral GTA3)...
V regustru ni več ključa z imenom RUIN
V c:\windows\peftech ni več onih novih doc(pa še neki).exe.pf fajlov, Norton antivirus dela normalno. zbrišen ZIP fajl iz namizja, zbrišem isti ZIP fajl iz Temporary Internet Files.... In vse zgleda normalno....

In sedaj Vas vprašam: "Pa je resvsenormalno?" Je res možno, da se da na tak enostaven način rešiti pred Beaglom?" "Ali me jutri čaka kruta resničnost, da se jeBigl samo malo potuhnil...in me čaka ne-lepo presenečenje"

Hvala že vnaprej za odgovore....

Dimitrij

Azrael ::

Jaz bi ti priporočil pregled računalnika še s kakšnim on line AV scanerjem. Toliko za vsak primer.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Gwanaroth ::

Jaz bi ti priporočal uporabo kakšnega drugega antivirusa [NOD32 denimo], namesto Nortona.
Lights often keep secret hypnosis..

sid911 ::

še en glas proti nortonu in za nod
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Volk| ::

Najbolj unčinkovit je dobri, stari "format C" :D

Keyser Soze ::

Včeraj sem ravno tako dobil mail enega "poljaka" z priponko price.zip(skratka nekaj v smislu cenika). Pošto sem na volji pregledoval na netu v službi, tako da sem videl ta mail prej preden sem prišel domov in ga prenesel na domači PC. Šur sem vedel, da je virus že v službi, ampak me je firbec matral kateri je, pa ga nisem zbrisal in sem si rekel, bom doma probal(pač živim tvegano:) ).

Ko sem doma zalaufal Outlooka mi je NOD samo zasikal Virus detected! Beagle. bla, bla. in pa ponudil Delete ali Cancel. Seveda sem zadevo veselo zbrisal.

Poanta celotne zadeve... Kupi NOD32. Stane 10 jurjev eno leto(5 za študente in dijake). In problemi so rešeni. Poleg tega ti filtrira tudi internet(kar je koristno za trojanerje(astalvista, ipd.)) in požre ama skoraj nič sredstev.

P.S.: Moram Si Splet poklicat, da mi plačajo za reklamo.:D

Kr nekdo ::

jup se strinjam z vsemi ki so ti svetovali menjavo antivirusnega program, osebno mam bitdeffendera pa je kulj

glede tistega da bi kupo nod32, ti pa predlagam da se malo pozanimaš kje drugje in ne glih v trgovini>:D >:D >:D >:D >:D

DominusSLO ::

Dajte že enkrat *CENZURA* nortona, ker je največje sranje od vseh AV!!

Pa oprostite vulgarnim izrazom:\
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gkovac ()

dimitrijus ::

No hvala res za vse odgovore... Sem že bral debate v smislu "za in proti" posameznim anti-vir programom. Ampak kljub vsemu...
Danes mi dela skoraj vse v redu; če odmislim, da je Bigl naredil očitno nekaj zmede v registru, tako, da mi Norton ne naredi do konca Live-update-ja....
Ampak kljub vsemu, resno vprašanje: "Če naredim "restore point" in če obnovim sistem na ta restore point... ali se potem takem obnovi zgolj register (ali še ta ne v celoti).? Kaj se zgodi z datotekami, ki jih bodisi virus, bodisi kak drug program poškoduje? Verjetno ostanejo poškodovane? " Ali je možno na ta način "nategniti" ali trojanca?

Hvala za odgovore!

LP

Dimitrij


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491621905 (20643) mat xxl
»

problem z virusi

Oddelek: Pomoč in nasveti
284494 (4199) solatko
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29339661 (14643) brainiac20
»

antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10711304 (8667) frikihamster
»

XP massive problems

Oddelek: Operacijski sistemi
151314 (960) ql000

Več podobnih tem