» »

Radeon 9600 XT

Radeon 9600 XT

Casper ::

Torej,takole gre... ene tri tedne nazaj mi je crknila grafa - Radeon 9600 PRO 128mb! Ker je bila še v garanciji sem jo nesel nazaj, (bila je iz JAE-ta)!!!
No,ker se mi tri tedne zdi že ena zelo dolga doba za zamenjavo le-te sem jim začel malo težit,ker mi ni jasno zakaj preprosto ne dajo druge, če je ta zanič!
Končni epilog; danes me pokličejo in mi povedo, da pač 9600 pro ni na zalogi in da ne vedo kdaj bo možna dobava, zdaj pa... ali želim čakat (po verjetnosti še kakšen mesec!) ali pa jim doplačam 7000 (+ddv) se pravi 9000 tolarjev za 9600XT 256mb!
Ker sem malo zadaj s spremljanjem novosti me zanima, če se mi to splača in koliko boljša grafa je to?

jarre ::

Hm. Ne dovoli, da bodo od tebe še nekaj denarja dobili.
1. možnost:

Enostavno jih najprej ustno, nato pa pisno obvesti, da želiš, da ti do npr.: srede, 09. 02. 2005 izročijo novo grafično kartico (ali nadomestno, ki je enakovredna reklamirani), ker jo potrebuješ za svoje delo. Opozori jih, da jim boš od tega dne naprej vsak dan zaračunal zamudnino za nerešeno reklamacijo, ker pač ne moreš uporabljati svojega računalnika oziroma ker je od tega odvisno tvoje delo, študij,... (kaj bi dejal, če bi moral pustiti avto od katerega je odvisna tvoja služba, na servisu en mesec, ker serviser ne bi imel na zalogi.. recimo vodne črpalke?! Bi dovolil, da te tako "nahecajo"?!)

2. možnost: Zahtevaj denar nazaj. Seveda se izkaži z računom na katerem je (verjetno) navedena cena za to kartico. Lahko, da se je kartica medtem že pocenila in ti bodo ponudili nižje denarno nadomestilo.

3. možnost:...Nekateri prodajalci računalnikov in računalniške opreme vedo, da je stranki potrebno pomagati in skrbeti, da bo zadovoljna. Poznam nekaj primerov, ko je podjetje stranki brezplačno ponudilo izdelek, ki je boljši kot reklamiran, ker reklamiranega ni imelo na zalogi ali idelek ni več v prodajnem programu. Vprašaj jih, če ti lahko ponudijo RAdeon 9600 XT 128 Mb brez doplačila. Če jim je zadovoljstvo kupcev pomembno, bodo našli rešitev...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jarre ()

DominusSLO ::

Če že misliš kej doplačevat, ciljaj vsaj na geforce 6600gt....kar je slabše se ti ne splača..
Pozanimaj pa se kakšni so garancijski pogoji( v kolikšnem času so zavezani zamenjati grafo)...Verjetno pa se da zlepa vse rešit...

Casper ::

saj ravno to-je-to...baje, da imajo časa 45 dni, kar pomeni, da me lahko še dva tedna vozijo scat!:O
Prejle sem klical tja, pa so me skenslal...kao, servis dela šele v ponedeljek! Nič, nasveta sta dobra hvala, samo vprašanje če jih bom lahko stisnil za GF6600GT ali 9600XT256 brez doplačila... poizkusil pa vsekakor bom! Zadnja novica iz JAE pravi, da niti 9600XT ni na zalogi torej ne vem kaj obljubljajo, poleg tega sem bil s svojo 9600pro (za katero sem pred časom dal več kot 50 jurjev) čisto zadovoljen in je še vedno aktualna grafa... pa tudi vem, da se jo pri nas še vedno dobi - le pri JAE ne, ne vem zakaj!

Sami ::

samo vprašanje če jih bom lahko stisnil za GF6600GT ali 9600XT256 brez doplačila...

Za GF 6600GT se boš bolj težko zmenil, za R9600XT pa bi se dal, teži jim kot hudič.>:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Casper ::

Torej...
jaz vs. JAE part 2!

danes (po točno 45 dneh) so mi poslali kartico Powerplay 9600 pro z 256mb!
Čeprav se mi je zdela rabljena, sem vseeno rekel prima...še boljša kot je moja. Vtaknem v režo, naredim test z 3dmarkom 2001se in mi kaže 9500pik. Moja Gygabite 9600pro mi je dala 11000 +!
Znorel do konca kaj hudiča so mi poslali in jo storniram. Pokličem servis in sedaj mi ponujajo v zameno brez doplačila 9800SE!
Ker te kartice ne poznam vas sprašujem za mnenje... a se splača? Ker sem bil že dvakrat nategnjen od njih!
JAE sucks!!!!!

MWMW ::

Men se zdi ta karica uredu!!!! Poskusi...
//

Sami ::

256MB verzije imajo v večini počasnejši pomnilnik in so zato slabše, vzami R9800SE ali pa se zmeni za doplačilo za 6600GT.8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

lali12 ::

Sam sem imel 9800SE, pa ne vem a nisem imel sreče al kaj, vendar mi je že po 14 dneh crknu tv-out.V trgovini, kjer sem jo kupil so mi jo brez problema zamenjali za 9600XT, in sem nekako bolj zadovoljen z 9600XT kor 9800SE.Brat je kupil isto 9800SE odklenil dodatne cevovode, da je dejansko 9800PRO, vendar mu tudi teži tv out.Moje mnenje je , da so vse kartice tega cenovnega razreda za 10-15k precenjene.Za tisto 9800 SE je pa sploh vprašanje, če je nova ker jih baje ni več na trgu.Vsaj od POWERCOLORJA ne.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

Sami ::

Sam sem imel 9800SE, pa ne vem a nisem imel sreče al kaj, vendar mi je že po 14 dneh crknu tv-out.V trgovini, kjer sem jo kupil so mi jo brez problema zamenjali za 9600XT

Tole pa je bil nateg.:D Zamenjati ti bi jo morali za R9800SE, če so jih imeli, z malo sreče bi imel R9800SE@pro.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Casper ::

torej, moja "telenovela" z JAE-tom je končana! Dobil sem popolnoma novo 9800SE, ki sem jo softmodal na 9800PRO z omega drajverji!
Na 3d marku 2001SE dobim tole:
http://service.futuremark.com/servlet/I...

imam pa en velik problem in nimam pojma kaj je! Že v 3d marku so se pojavili majhni kvadratki, ki tečejo od vrha zaslona proti dnu po sredini ekrana... nekako takole:
.
.
.
.
.
.
in tako naprej! Prav tako je v vseh igrah... vendar pa ne na desktopu ali fotkah!
Kaj bi to bilo? Me že kar mal skrbi...8-O

Mavrik ::

Cevovodi so pač pokvarjeni. Nič ne bo s softmodanjem.
The truth is rarely pure and never simple.

Neo12 ::

Res ne vem kaj to pomeni.

drummerboy75 ::

Popolnoma te razumem casper. Tudi sam sem imel v jae zelo veliko problemov z reklamacijo. Vendar kar me je še bolj razkurilo je (deloma sem si zato tudi sam kriv, ker se pred nakupom mašine nisem bolj pozanimal) je da sem kupil mašino Atlas, ki stane 159 jurjev, notri pa ima kartica Geforce 5700LE. To je za tak cenovni razred mašine totalno bedna kartica (light edition). Ne vem kje je tle logika. Na 3d marku sem dobil score okoli 4600:'( z to kartico in na kartica laufa 1 frame per second. Da ne govorim da se nekateri špili kot npr. MOHPA sploh ne dajo igrati. No toliko spet o jae (nič novega). Fantje kakšna je kartica ATI 9600 pro? Ali se splača? Cena je zelo ugodna ampak kakšna je kvaliteta?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AGP grafične kartice do 25k sit

Oddelek: Kaj kupiti
432268 (1252) [TheRealOne]
»

Katero graficno kartico uporabljate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18711306 (7842) mtosev

Ocenite mi graficno (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
2309422 (7663) OwcA

Ali je vredu ta grafična? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554661 (3827) boštjan
»

ATI Radeon 9800 SE ali 9600XT (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20010466 (6958) flisko

Več podobnih tem