» »

Karte remi pravila

Karte remi pravila

ElectricMan ::

Iščem pravila karte remi. To je tista igra, ki polagaš karte na mizo. Ne vem točno kako se reče. Iskal sem na google pa nič našel. A obstaja kakšna slovenska stran o tej igri. Vsak ima svoja pravila pa ne vem kdo ima prav.

|CyGNUS-x ::

Remijev je več vrst |O
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

ElectricMan ::

Mislim tisto igro: vsak igralec ima 14 kart. Če imaš tri enake karte ali pa po vrsti enake barve in če imaš 52 točk lahko odpreš. Nato drugi igralci lahko položijo karte na mizi. Zmagovalec je tisti, ki položi vse karte.

Pa še ena igra je: Podobna je zgoraj, ampak karte ne devajo na kupček (igralec lahko vzame samo eno karto) pač pa zložijo po vrsti tako, da so vidni vsi karti. Vsak igralec lahko po vrsti vzame eno ali več kart.

Upam da veste kaj mislim.

BlackHole ::

Pa ne bi kakega iskalnika uporabil?
LP Marko

TheHijacker ::

Mi se igramo sledeče.

Rabiš dva paketa kart (2x po 52 kart + 2 jokerja za vsak patek, skupaj 4 joker karte). Oba paketa se skupaj premešata. Nato se razdeli vsakemu po 14 kart, tistemu, ki je na vrsti, da prvi meče pa 15 kart. In ta začne tako, da vrže eno karto na kup. Naslednji potem kupi karto iz kupa ali pa njegovo karto, če mu le ta karta omogoča da se odpre. In sicer če ima seštevek kart 51 ali več. Da se odpre imaš dve kombinacije.

1. Barvno zaporedje treh ali več kart enakega simbola (npr. 9, 10, fant) )
2. Tri enake karte različnih simbolov (npr. karo sedmica, pikova sedmica, križeva sedmina)

Ko kupiš se lahko odpreš. Če se ne moreš vržeš eno karto na kup. Naslednji potem spet kupi, itd.

Karta AS je lahko na začetku ali na koncu zaporedja. Npr. AS, 2, 3 ali pa dama, kralj, AS. V prvem primeru šteje kot 1, v drugem pa kot 10.

Karte se štejejo sledeče:

AS: 1 ali 10 točk (odvisno kje je)
1 - 10: pač od ena do deset točk
fant, dama, kralj: 10 točk
joker: nadomesti eno karto, torej je vreden toliko, kolikor je karto, ki jo zamenja

Primer, če imaš:

karo 6, 7 in 8 ter tri različne fante je skupen seštevek 51 in se že lahko odpreš.

Šele ko si enkrat odprt lahko sodeluješ pri ostalih, ki so odprti in mu prilagaš karte, ki se ujemajo k njegovem zaporedju, ter s tem si manjšaš število kart v roki. Če ima on namesto ene karte joker karto, jo lahko vzameš v koliko imaš ravno tisto, ki jo rabi. Recimo če ima zaporedje, karo 4, joker, in 6 in imaš ti karo 5, mu jo lahko priložiš in vzameš jokerja. Če pa ima dva različna fanta in enega jokerja, rabiš oba ostala fanta, da mu lahko joker karto vzameš.

Zmaga tisti, ki mu zmanjka kart. Če jih igra več, potem včasih igramo dokler ne ostane samo še eden s kartami, ali pa seštejemo vrednost kart in si zapisujemo.

To mislim, da je to. Če sem kaj pozabil naj ostali dodajo. Takšna pravilo mi igramo že od nekdaj. Lahko, da niso čisto pravilna. Če kdo še kaj novega ve naj doda.
http://www.google.si

boych ::

Originalno ime igre je RUMMY, če malo pogooglaš najdeš več različnih pravil!

Mi igramo skoraj identično kot je na pisal Hijacker!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

ElectricMan ::

@Hijacker: ja, takšno pravilo igram jaz.

Kaj pa tista igra: karte 2 - 9 štejejo 5 točk. Fant, dama kralj pa 10 točk. As pa 20 točk. Podobno se igra kot je navedel hijacker, ampak odpreš lahko takoj brez omejitve 51 točk. Eno karto položimo enim za drugim, ne na kupček. Potem igralci lahko vzamejo eno ali več kart. Ko igralec položi vse karte se točke seštejejo kar ima na mizi. Poraženi igralci pa odštejejo točke tiste karte kar ima v roki in prištejejo točke kar ima na mizi.

cbr2005 ::

zanimiva stran o igri remi in popolna remi pravila


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blackjack v igralnici

Oddelek: Loža
255760 (1210) #000000
»

Nateg s spletnimi igrami na eLoterija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6615829 (13468) msjr
»

Verjetnosti pri kartah (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
60442321 (23528) itak37
»

Šnops igra za PC ?

Oddelek: Igre
4725553 (20371) BOCo.
»

Klondike (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
584787 (4129) Thomas

Več podobnih tem