» »

Televizija namesto monitorja

Televizija namesto monitorja

|Webko| ::

No tko je ne, odkr delam v HEGAhit-u sem malo razširu svoja obzorja in pršu do ugotovitve, da bi blo možno naštimat, da bi moj kompjutr kazu sliko na zaslonu televizorja!
Mislim, da mam zdaj doma vse kar rabim in to je:

Televizor
Scart adapter (cinch - R-Audio, L/Mono, Video)
Kabl, za povezat video
kabl za glas
še en adapter, ki se priklop tam, kjer monitor, sam, da ma na drugem koncu VIDEO-OUT

A bi blo zdej izvedljivo, če bi prklopu tako:
Nejprej tist adapter tm pr monitorju, bi vklopu nanjga kabl za povezat video, na drugi strani pa bi ga prklopu na scart adapter (video).....z musko pa vem, kako se nardi! A bi to delovalo???

Upam, da ste me spljoh razumeli, kva sem napisu, če niste, mi povejte pa bom probu napisat tko, da boste razumeli!
Delphi rules!
  • spremenil: |Webko| ()

bastadu ::

A bi si ti rad oci pokvaru? Televizija je samo za DiVXe gledat ali kaj podobnega, za vsakdanjo uporabo pa nikakor ne. Kar probaj meti televizor 1m od sebe in po pol urah kakane bos imel oci... TV ima premajhen refresh rate...

Senitel ::

Windowse pri 800x600 (maximum od maksimuma) pri 50Hz interlaced... Nein danke...

CaqKa ::

in taki delajo v racunalniski trgovini :)
ni čudno, da vsi klejemo trgovce v rač. trgovinah.

andrej ::

TV za obicajno delo? Nein danke. TV je bistveno slabsi kot moderni TV zasloni. Zakaj pa mislis, da so monitorji tolko drazji?
TV za filme da, za ostalo pa NE.

OrlyTM ::

brrr, kar zmrazi me, ob misli, da bi moral cel dan buljit v TV :( nope, not in this life !

Fant, kupi si spodoben 19" ekran in zadovoljen bos.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

MadMax ::

Nimam vec kaj dodat... Je ze vse povedano...:'(
Ce ne verjames, pa probaj-vse potrebno (razen TV), si lahko vzames na reverz za probat.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

BlackHole ::

Poba še očitno no videl kako zgleda tekst na TV preko računalnika, je pa res da imajo novejše TV tudi 100 Hz osvežitev, vendar je kljub temi verjetno stvar nečitljiva.

Senitel ::

Ja 100Hz že, sam še zmeri interlaced... A ma sploh kdo monitor, ki mu nebi potegnu 60Hz non-interlaced :D?

Yohan del Sud ::

jest sem si hotel obratno kombinacijo zamislit pa je bilo cenej tv kupit. zunanji tv tuner z daljincem košta okrog 40000 sit

ABX ::

Plasma 42' pa je :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Senitel ::

Še vedno maš resulucijo enako, in refresh tudi... Edino HDTV >:D.

|Webko| ::

Mene samo zanima, če je to izvedljivo tako, kot sem napisu??
TV-ja itak nisem mislu uporabt namesto monitorja, rabu bi samo za filme gledat!
Delphi rules!

Yohan del Sud ::

povsem izvedljivo, sicer bo trpela kvaliteta, boš pa pridobil na velikosti zaslona

plizzzzzz ::

haha ka ste ga napadl .. pa sam vprasu je.. sploh pa smo vcas pred 55 leti tud ZX81 na TV priklaplal k ni dal ati z pdpja

>:D

OrlyTM ::

Aha, sam na ZX-u nisi mel neta in nisi bral člankov ane :))

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

plizzzzzz ::

a me zasledujes.....

8-O

ABX ::

Pa še črke so bile velike kot kocke.

MadMax ::

Na PCju si nastavi 255x186x2 ali 255x186x8 resolucijo, pa uzivaj v sliki na TV. Taka je bila namrec resolucija ZX81 in Spectruma.


Jao, kake ideje....

tha_man ::

Jaz sem imal včasih amigo na TV na ločljivosti 640x400, pa je bla čist kul slika, in celo 640x512 je bla še vedno v redu. Na 640x400 sem imel v bistvu samo zato, ker je bilo osveževanje 60Hz, na 640x512 pa 50Hz (interlace seveda). Zadnjič pa sem videl kako sliko spravi iz sebe Voodoo3 3000 s TV out, in zadeva je popolnoma zanič. Mislm, v 640x480 praktično nisi mogel prebrat kaj piše pod ikonami (TV je bil pa enak kot na amigi). Za filme gledat in igre je ok, karkoli ostalega pa joj prejoj. Upam da ima kaka druga grafična boljši TV out.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

PIII850 ::

Kar se tiče V3 TV izhoda, moram rečt da je eden izmed boljsih na trgu. Sem sprobal tudi ATI jeve pa se mi zdi da je V3 boljsi od ATI. Sicer ne vem kako je z MX tv outom, vendar pravijo, da je kar dober, vsaj tako kot V3jev.
Je pa res, da za gledanje filmov je TV izhod povsem dober, pa za kaksen quake ali kaksen drugi spil (samo ne kaka civilizacija ali pa setlersi) deluje zadeva tudi ful dobro. Tudi letalske im sportne simulacije se da kar solidno igrat. Da bi pa delal kaj v kaksnem wordu ali pa kaj podobnega pa niti slucajno ne pride v postev !!!!!!

Je pa res da imam V3 vprezen v navezi z 100Hz Sony tvjem.

ABX ::

Pa še FSAA dobiš.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1962579365 (18694) Dominator
»

TV; ne gre manj od 800x600 !

Oddelek: Zvok in slika
7974 (791) KontraCepec
»

tv-out in 100Hz TV

Oddelek: Pomoč in nasveti
172030 (1762) gumby
»

zakaj imam crno-belo sliko na tvju?

Oddelek: Zvok in slika
102320 (2175) Gadjit
»

uporabljate tv-out na vaši grafični@NVIDIA? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
506148 (5053) bbobst

Več podobnih tem