» »

Kateri dostop naj vzamem???

Kateri dostop naj vzamem???

Pat_MaGroin ::

KKS.NET je zacel pri nas trziti kabelski internet. razmisljam da bo vzel ARNES dostop. Stane 4k mesecno na 64k/s. Kaksne iskusnje imate s kks.net?
lp, Sebastijan

PaJo ::

Hm, kolko vem majo stvar dokaj ok porihtano, saj preko njih tece 90% Maribora in je fajn ker dobis lepo staticen IP:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

BigHugo ::

Izkušnje so pozitivne. Sam sem na KKS-u (Arnes paket), stvar dela brez problema.

LP Hugo

roscha ::

WHOA! DIVJE HITRO. Tolk kot en cel ISDN kanal. Noro!

V glavnem meni takšnele "hitrosti" smrdijo. ADSL je cca 1x dražji pa 8x hitrejši..

LP!.

freesat ::

Teli kabelski operaterji nategujejo folk po celi Sloveniji. Ti povem iz prve roke. V dani situaciji je ADSL najboljša varianta. Maš vsaj eno zagarantirano hitrost. Uni klukci na kabelski pa kr priključijo 400 ali več folka na fod ki je planiran za cca. 200 komadov. Pol pa ni čudn da vse dol pada, hitrosti so pa itak adijo. Srečen si že, če maš vsaj 20 urni "neomejen" dostop.

Pat_MaGroin ::

Priklopili so mi kabel (koncno). Ker nimam se urejeno preko arnesa, sem vzel za 1 mesec komercialni dostop za 64k. Hec je v tem, da zadeva leti na 256k, ki na "uradnem" ceniku stane okoli 22k. Monter mi je reku, da so pac ofnal toliko. Zanima me, ali bom s prehodom na ARNES 64k imel "samo" 64k, ali bo isto na 256k? Ker ce tudi arnes tako leti, potem je bolje placevati manjso narocnino. Ima kdo arnes, in kaksne so izkusnje?
lp, Sebastijan

Bakunin ::

V dani situaciji je ADSL najbolj?a varianta. Ma? vsaj eno zagarantirano hitrost.Ni res. Siol ADSL ti garantira da cez 512Kb/s (64KB/s) ne bo slo....ne garantira ti pa da ne bo slo samo 8KB/s. Podobno politiko imas tudi na CATV! Samo tam imas tudi staticni IP. ;)

[t502] ::

Ko je SiOL ali Telekom naredil tista nujna vzdrzevalna dela za ADSL mi leti od ~50k/sec (tujina)...upajmo, da bo takole ostalo :D

Tisti KKS pa samo nateguje...64kbit/sec za 4k/mesec?! to bi vsaj lahko bilo 256kbit/sec.

Pat_MaGroin ::

Tole sm dubu:Pozdravljeni!

Če spremenite naročniski paket iz sedanjega na arnesov, se vam IP-ji
spremenijo.
Za mesečno naročnino 4.100SIT (DDV je vlkjučen), dobite paket s hitrostjo
64kbit/s.
Arnesov paket s hitrostjo 256kbit/s stane mesečno 7.100SIT (DDV je
vlkjučen). Do tega paketa pa so upravičeni
vsi arnesovi uporabniki, razen osnovnošolci in srednješolci.

Js sm se tko odlocu da bom mel 256K. Zdej samo kje - Arnes ali komercialno kks. Je arnes dostp kvalitetnejsi/slabsi?
Hvala!

Soprano ::

PIC: Okoli KKS / Arnes zadeve ti težko svetujem, saj preko Arnesa še nisem delal, so pa odzivi kolegov zelo pozitivni. Sam imam dostop KKS Online, s katerim sem zelo zadovoljen, še posebej sedaj, ko so (očitno v pripravi na nove cenike, ki naj bi pričeli veljati s septembrom) odprli 256 kbit/s. Zadeva teče super, pa še statični ip imam.

Dusan72: veliko prijateljev ima Arnes dostop preko kabla in sicer 64 kbit za 4k sit mesečno in večina je več kot zadovoljna. Z razliko v ceni do ADSL-a si pa plačajo še račun za mobilni telefon.
In ne govori oslarij, da imaš pri ADSL-u zagarantirano hitrost, ker to ni res (deli se na koncentratorju ADSL uporabnikov). Tako kot pri kablu, si omejen z maksimalno hitrostjo, ki je pač definirana v naročniški pogodbi.

Sam bom v vsakem primeru ostal zvest kablu, Telekomovci so me že prevečkrat nategnili (se kdo spominja ISDN naročnine na začetku trženja storitve? :\

Pa brez zamere!
Soprano

freesat ::

Mogoče me je malo zaneslo. Hitrosti ti dejansko nihče ne garantira in je pač odvisna od serverja. Glede hitrosti: Odvisno pač za kaj jo potrebuješ (download,mail). Do sedaj sem bil cca 2 leti na SIOLU (neomejen dostop) in mesečni računi so mi prihajali 10 do 12 k SIT. MOj izračun je tak, da imam v enem letu pokrit strošek ADSL, poleg tega pa še približno 10X višjo hitrost. Saj nimam nič proti kablu, samo pri nas enostavno NE DELA (telemach).:)

Bakunin ::

dusan:v Sloveniji je vec catv-Internet ponudnikov. trpati vse v en kos ni posteno. kks.net ima dober servis.

Pat_MaGroin ::

Baje se bojo septembra ceniki spremenili. Ali kdo ve, kaksne naj bi bile po novem narocnine?
lp, Sebastijan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS Online dvig hitrosti povezav ?! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27819095 (12128) darkolord
»

siol ADSL (reakcija kablasov) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1379366 (6425) AlienRex
»

Arnes in kabel

Oddelek: Omrežja in internet
201901 (1641) Hux
»

kbel in prenos iz neta!

Oddelek: Omrežja in internet
382301 (1439) [t502]
»

ADSLvsCABLE

Oddelek: Omrežja in internet
311572 (1119) krucymucy

Več podobnih tem