» »

kbel in prenos iz neta!

kbel in prenos iz neta!

chucki ::

V kratkem dobim kabelski modem! :)) Preko ponudnika KKS! Vzem bom naročnino gallileo 64/256kb/s ali preko arnesa 64/256 kb/s! Pa me zanima kakšni bodo prenosi iz neta! Koliko kb/s mi bo snemal iz neta!? :O
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

[t502] ::

Racunaj.

256kbit = 32k/sec

64kbit = 8k/sec

[t502]

Tiger ::

Prva številka pomeni upload, druga download
Torej
upload: 8KB/s
download: 32KB/s

Cosmo ::

No..to je vse teoreticni maximum. Treba je se upostevat overhead pri tcp/ip-ju tak da so potem prakticne hitrosti za upload cca 7kb/s in download 28 kb/s.

Lp
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

chucki ::

verjetno bom vzel kar 512 kbs! Lahka pol pričakujem da mi bo iz neta vleklo 59kb/s!? Ali mislim narobe? Hvala,LP:\
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

[BISI] ::

Jaz sem "gori" preko kks. Imam ga ze poln kufer. Sem na storitvi Arnes 64 bit. Prenos je nekje od 4-6.5k. Dobro premisli v kaj se spuscas! :D

Ziga

Tomi ::

Sicer nisem sam na KSS, samo je pa frend, in imava ICS, dela pa na 64kb nekje 7kB/s.
Tako da jaz sem zadovoljen.
metrodusa.blogspot.com

BigHugo ::

Jaz sem tudi na KKS Net-u, imam Arnes paket 512 kbps, dela brez problema.

LP BigHugo
LP BigHugo

cyber ::

Ja če ga imaš prek arnesa pol je prenos mal slabši saj si vezan na arnes in arnes šele nato na kks, s tem tebe arnes kontrolira in te lahko omejuje pri dl, zato se raje odloč za kks kjer lahk cel dan dl če le želiš pa te noben ne bo nadziral vedno boš imel enak prenos ne glede na dan al je to zjutraj popoldne al pa zvečer, izpada skoraj ni zasledit.
Frend ima prek arnesa in je res slab dl mislim pa tud dostkrat ne dela pa to ,sam to ni kriv kks ampak arnes, ker imajo oni težave, tko da tisti ki se pritožujejo se morajo obrnit na arnes za slabo povezavo.

BigHugo ::

Moje izkušnje s KKS preko Arnesa so pozitivne. DL dela brez problema in zanesljivo.
Mesečno pretočim cca. XX Gb, pa dosedaj še nisem opazil nobenih problemov. Če se pa včasih zgodi kakšen mali izpad, pa to se dogaja tudi ostalim ISP-jem. Treba pač malo potrpet. Teh izpadov pa je na KKS res malo.

LP BigHugo
LP BigHugo

[BISI] ::

BigHugo: meni je do pred kratkim izpadala povezava za eno uro, med 17:00 in 18:00, nenajavljeno seveda. Nisem edini! Oddaljen sem od kabelske 50m.
And then I saw her face... Mozilla Firefox

BigHugo ::

sendvich: Mislim, da je izpadel v tem primeru tudi TV signal. Saj takšne informacije imam od serviserjev, ki so jih klicale stranke zaradi zpada TV signala.

LP BigHugo

P.S.: Saj sem rekel, da brez izpadov ni. So pa ponavadi izpadi res minimalno kratki.
LP BigHugo

Soprano ::

Sendvic: pa si poklical na kabelsko, naj ti preverijo zadevo? Pri kablu nima veze, koliko si oddaljen od kabelske, tukaj ni isto kot adsl..
Jaz imam zelo dobre izkusnje z njihovo storitvijo in definitivno mi med 17 in 18 uro se nikoli ni padla povezava =) Skoraj 100% je tezava lokalne narave (vticnica, konektor, kabel, ipd.), zato jih le poklici in naj ti preverijo linijo (lahko tudi, da imas 'defekten' modem..

Ajd,
Soprano

[BISI] ::

Soprano: mislim, da sem ze omenil, da nisem edini, ki se mu to dogaja. Da pa bi mi kabel vsak dan, ob tocno dolocenem casu "crknu", zaradi tehnicne napake pri meni doma, pa je domala nemogoce. Ne bi se strinjal s trditvijo, da ni pomembno koliko si oddaljen od kabelske. Poleg tega pa: cim daljsi kabel imas doma, tem slabse je! :D
Si doma v centru Maribora?

BigHugo ::

sendwich: če ti vsaki dan izpade povezava med 17 in 18 uro, potem imaš probleme. Jaz sem tudi iz centra, pa ti lahko zagotovim 100%, da meni vsak dan med 17 in 18 uro dela net brez problemov. Daj pokliči ti kaj administratorje na KKSnetu in jim povej tvoj problem.
Odvisnosti od odaljenosti od kabelske pa ni. Po tvoje bi torej imeli ljudje v Žalcu prenose totalno zanič. Odvisnost je samo od števila priklopljenih na eni liniji.

LP BigHugo
LP BigHugo

[BISI] ::

Ma ne da se mi kregati sedaj tukaj. Vpasaj, Paja ali Tinko, pa bos slisal. Z Amisem je nekaj hudo narobe. Verjemi. Tako z brezzicno, kot tudi s kabelsko zvezo.

powldiy ::

No tudi jaz mam KKS kabl .. in to ze v od maribora kar nekaj oddaljeni prlekiji ... prenose mam zmerom dobre .. sicer hitros varira ... od 0.5k do cca 30k/s .. (recimo na audiogalaxyu) to pa je cisto razumljivo ker so vcasih pac mednarodne povezave prenasicene in vedno to ni krivda KKSa ... drugace pa mam na splosno prenose cca 23k-30k ... in to all the time ..od zacetka oktobra, od kar imam kabel je izpadov bilo par, pa se to par minutnih, to pa sem opazil le zato ker skoraj nonstop visim gor & sem ob izpadu vedno poklical gor & prijavil ... so pa vedno bli izpadi povezav ven iz omrezja KKSa aja .. mam oni 256kit paket..vsi prenosi zgoraj so v kiilobajtih

glede onega z 64kbit pa je zadeva tak .. kaki prenos pa si ti pri 64k sploh pricakoval 10,20kbajtov al kak ?
sicer je 5k malo malo ampak a si res ti to preprican da si to gledal pravi prenos .. da nisi gledal koliko ti fajle dlja + tega pa si mel se vklopljen irc in se kaj ...
drugace pa ... po moje bi blo tudi verjetno da je kriv arnes (sicer KKSa ne izkljucujem..)

Za onega ko pa ma stalne izpade med 17 & 18 uro ...obvesti svojega kabelskega operaterja & KKS da skupaj pridejo do dna tega problema .. ter ce se to res pojavlja vsaki dan jih magari povabi da se prepricajo sami ...

billy ::

Polda, nisi reko da bojkotiras toto stran, ker so prevlki lameri gor?

[BISI] ::

Billy: en je pravkar napisal svoj post (malo bolj gori). Ce ircam vmes... :D
Brez komentarja.

Blue3D ::

Nej mi en razlozi ta pojav.
Oba moja kolega sta preko KKS.
V centru MB 1 km narazen.
Prvi placuje 8000 sit za 64 kbit-s in mu downloada nekje 20 do 25 kbyt-s
Drugi ker je preko arnesa placa nekje 4000 sit za 64 kbit-s in u downloda 6 kbyt-s.
Oba ne uporabljata proxijev.

Kak je lahko to mogoce ????

Blue3D ::

Ja sem opazil da imajo novo stran.
Prej tega niso imeli im mi ni bilo nic jasno

[t502] ::

Prvi placuje 8000 sit za 64 kbit-s in mu downloada nekje 20 do 25 kbyt-s
-------------------------------------------------------------------

To ne gre skupaj... 64kbit = 8k/sec

Potem ima oni, ki placuje 8000 sit 256kbit/sec (256kbit/sec = 32k/sec)

[t502]

PaJo ::

Tako za info, KKS je vsem uporabnikom ki imajo 64kbit pakete DL hitrost zvisal na 256kbit, stem ko je UL ostal se zmeraj pri 64kbit, tisti uporabniki, ki pa so preko Arnesa pac majo tolko kolko majo, ceprav se ti za doloceno doplacilo pravtako lahko dogovorijo za 256kbit paket, naj se malo pozanimajo.
Sicer pa to vse lepo pise na novih straneh od KKS-ja.
Upam da je zdaj vsem jasno zakaj so taksne razlike:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

BigHugo ::

Pajo: Popravek - Arnes paket lahko povečaš do 512kbit/s.

LP BigHugo
LP BigHugo

[BISI] ::

BigHugo: ja, neuradno... Imas zveze? :D

Tomi ::

sendvich: poglej tole in pomisli, če res rabiš veze...
metrodusa.blogspot.com

BigHugo ::

sendvich: Uradno, sam imam paket Arnes 512kbit/s.
Poglej na njihovi strani.

LP BigHugo
LP BigHugo

[BISI] ::

Ups, pardon. Ocitno so spreminjali stran odkar sem bil nazadnje gori.

PaJo ::

Pardon, sem govoril kar iz glave:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Radiant ::

Jaz mam Arnes 512Kb cez kks pa mi vecinoma downloada na maxsimalmni hitrosti (50-60KB) ampak morate upostevat naslednje. Vecina internet streznikov predvsem da popularnih ki majo vedno velik obisk majo omejitev na enega usera tam nekja okoli 12KB kar ustreza DualISDNu ki je vsaj za sedaj najbolj razsirja hitrost. to pa majo urejeno preprosto zato da lahko dobijo ob najmanjsem casu najvecji ob obisk. Da se vam to ne dogaja si dobite get right al pa kaj podobnega (ampak je ta res najbolji) da se vam poveze na isto stran veckrat tak da dobis npr 4 povezave po 12kb pa he ze 48 KB/s. kar se pa tice stremanja videota pa velja upostevat da vedno v kolikor je to mozno uporabljajte UDP protokol in ne HTTP ker je ta drugi za taksne appe bolj neprimeren pa toplo vam priporocam real playerya 8 plus ker je mnogo bolji od basic verzije(ne le v kvaliteti).

.>:D>:D>:D

[BISI] ::

Huh. Danes mi internet tako pocasi leti, da... se mi slo tech komaj nalozi. Je imel se kdo od uporabnikov Arnesovega dostopa tezave? Ce ne, potem grem jutri Arnesu tezit! >:D

Ziga

chucki ::

jst sem v četrtek poslal pogodbo za arnes v lj.! za kabelski modem seveda! koliko časa bom čakal da mi pošljejo IP???????
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

[BISI] ::

En teden?

BigHugo ::

maksimalno dva dni če si delavec prosvete, v nasprotnem malo več.
Za samo inštalacijo pa boš verjetno čakal kar en mesec.

LP BigHugo
LP BigHugo

[BISI] ::

Ali pa, ce imas veze, en dan ... :8)

Mr.B ::

Tole sem pingal z ala telemach omrežja s programom Ippulse :

Dobil sem sledeče rezultate :

tabela si sledi takole:

Min/max/Ave/No:

Min : minimalni ping
Max : maximalni ping
Ave : povprečni ping
No: število pingov

Rezultati čez vikend :
www.siol.net 0/2424/77 2445
www.matkurja.com 0/2293/74 3457
www.telemach.net 0/2264/76 3633
tis.telekom.si 0/2403/76 3425
www.altavista.com 220/2353/305 3207
www.google.com 130/2354/217 3346
www.bbc.com 40/2324/116 3072

Rezultati današnjega dne :
www.siol.net 10/1943/84 389
www.matkurja.com 10/1762/78 428
www.telemach.net 0/2303/84 445
tis.telekom.si 10/1832/79 397
www.altavista.com 230/1752/337 379
www.google.com 140/2133/209 410
www.bbc.com 50/1932/128 391

Slovenija še gre , tujina pa je tam nekje v pizdi. Bom danes skeneral S-netovo omrežje pa bom videl kakšen je nihov odziv za primerjavo , lahko pa kdo proba še preko adsl-ja za primerjavo.

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

chucki ::

ARNES ME JE ZAVRNIL!!!!!!!! čeprav se šolam! mater jim......! za priklop na kabla pa čakam že 1,5meseca! preko KKS! Tole vam povem! Če ne dobim internet čez 1 teden grem do gospoda ki mi to obljublja pa ga razbijem! Ne jem zastonj N-largov pa kreatina! Zdrobil mu bom nos!;((
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

|GrEgOr| ::

Moja zgodba: Kabelski internet sem hoto ze met pred 2 letoma vendar so mi gospodicne zatrjevale da se pri meni to ni mozno (stanujem na Taboru v MB). Pred dvema mescoma pa sem poslal pismo osebno na direktorja kateri mi je odpisal da imam moznost kabelskega neta. torej zrihtam jaz na arnesu, pol pa se cakam 5 tednov da mi pridejo nardit napeljavo po stanovanju --in potem šok internet bi lahko imel ze pred dvema letoma!!! Samo dokaz da zenske tam nimajo pojma!!!

No zdaj sem lepo na kablu 64/64 za 4k mesecno. Vec si pa res ne morem zelet.

[t502] ::

Jaz sem srecen, da nisem sel na kabel preb letom dni za borih 64/64 in 7k/mesec!

Zdaj imam lepo ADSL 512/128 in sem zelo zadovoljen pa se kar poceni je. Samo 8k/mesec :D

[t502]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

končno sem dobil KABEL!!!

Oddelek: Omrežja in internet
331506 (978) Tomi
»

KKS 64/256 -->ARNES 64/512 ?

Oddelek: Omrežja in internet
81256 (1059) BigHugo
»

ADSLvsCABLE

Oddelek: Omrežja in internet
311571 (1118) krucymucy
»

Kateri dostop naj vzamem???

Oddelek: Omrežja in internet
121701 (1387) Pat_MaGroin
»

KKS Online v Mb

Oddelek: Omrežja in internet
312181 (1664) frudi

Več podobnih tem