» »

Kaj kupiti; 2* SATA--> RAID 0 ali ne?

Kaj kupiti; 2* SATA--> RAID 0 ali ne?

z.t. ::

Pozdravljeni!

Moja sedanja konfiguracija:
AMD Athlon 3000+
Asus A7N8x deluxe
2*512 MB Geil
WD SATA 120 GB, 8MB bufer (7200rpm)
Maxtor 80 GB, 8MB bufer (7200)
...

Imam en problem, ker je ta SATA disk zelo zelo počasen, celo počasnejši od navadnega IDE diska.

Zanima me če se mi splača zamenjat IDE disk z SATA diskom in postavit RAID 0 polje???? Če je hitrost vidno večja, potem bi takoj zamenjal; plata itaq podpira RAID 0,1.

Sedaj imam Windowse na sata disku in delujejo zelo počasi (IE se dalj časa nalaga, igre se zaganjajo dal časa,...).

Prosim če ima kdo postavljeni RAID polje, naj prikaže slike testiranja v HD Tach.


Lp Žiga
Life sucks!

bastadu ::

SATA ne bi smel biti počasnejši od PATA, kvečjemu malce hitrejši... Po moje pri tebi tiči problem nekje drugje... Drugače pa imaš tukaj screenshot HDTach-a; rdeč graf je SATA 2× WD 120GB, moder pa ATA WD 2×120GB:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

misso ::

Jest imam dva diska 120g hitachi 8mb ata povezana v raid 0


Vse se pohitri občutno vidiš pri inštaleranju kakšnim iger iz cd-roma. Prostor imamš pa na disku toliko kot je vsota vseh disku skupaj

_Dejan_ ::

Men se tut windowsi odkar sem jih dal na Hitachi SATA 160gb 8Mb full dle zaganjajo pa vse tko mal čudno dela. Prej na hitachiju 120gb ATA 8M mi je delal hitreje. Zanima me tudi a vam ko mate SATA diske priključene vam kaže v opravilni vrstici una ikonca za varno odstranitev strojne opreme?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

misso ::

Tukaj mam še jest 1 vprašajne ali je to kaj narobe(slika 1 post viši) ko mi v raid 0 povezani disk pade berlivost iz 80 na 40. Sem disk že tudi formatiru oz lovelevel naredil

bastadu ::

misso: imaš zelo slab rezultat glede na to da imaš RAID0, povprečno hitrost imaš mogoče le par % večjo, kot jo imajo današnji diski brez RAIDa...

Poldy ::

Sam sem tudi ravno pred nakupom hitachija. Ali je potem bolje da kupim ATA namesto SATA?

DominusSLO ::

Jst sem pa sesu sistem na 2x raid0 maxtor sata 80gb, ker sem pretiraval s fsb-ji na moji plati:8). Zato ti ne morem testirat, se pa spomnim da je v sandri05 in v nerotu kazalo približno 2x-no hitrost normalnega ide diska...
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

K0K0 ::

@Poldy
Razen ožjega kabla sata disk zaenkrat nima nobenih prednosti. Tko da če bi mel rat ozek kabel in ti ni škoda denarja vzami sata drugač pa kake razlike v hitrosti zaenkrat ni.

misso ::

Kaj pa naj naredim da bi imel bolše rezultate pri raid 0. Polek ponovne namestitve windowses xp. Sem že spreminjal vrednost blok size na 16,32,64 pa na zadnem mi še najbol kaže :D.

Pa še neki kaj to pomeni array 0 pa do 4 ma to kej veze kje naštimaš raid.

mam pa matično gigabyte GA-7N400 Pro2 ver.2

misso ::

Bom še sprobal vsaki disk posebi v hd tach. Če imata enakomerno krivuljo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320572536 (29936) hariscorale
»

Naredil RAID 0 SATA, ampak zakaj tako čuden rezultat v Hdtach?

Oddelek: Pomoč in nasveti
381290 (924) TribesMan
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413687 (9291) matrix2
»

Pomoč - Raptor.

Oddelek: Strojna oprema
492158 (1546) billy
»

SerialATA diski - katerega kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
945391 (4378) asPeteR

Več podobnih tem