» »

Naredil RAID 0 SATA, ampak zakaj tako čuden rezultat v Hdtach?

Naredil RAID 0 SATA, ampak zakaj tako čuden rezultat v Hdtach?

HitriPepe ::

Najprej specifikacija kompjuterja: Asus a7n8x deluxe
Mobile barton 2500
512 mb ram
2X WD 80gb SATA RAID
1X WD 80gb IDE

Sata kontroler je na plati.

In potem zaženem Hd tach in dobim tole8-O , ni mi jasno zakaj tako niha, ne laufa nič takega kar bi mlelo po disku,
ampak disk na EIDE pa dela čisto normalno. Mogoče je že kdo imel kake takšne probleme? Ker se mi zdi da če
prklopim nazaj brez raida bo skor ista hitrost, pa še manj možnosti da kaj ckne. ;((


Še slikce:

480


Še IDE disk:
480





www.STROJI.NET

Vesoljc ::

koliko si dal velik osnovni blok (4K,8K,16K,32K?)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

HitriPepe ::

Aha sem pozabil napisat Stripsize je 16K, imam pa dve particije, sem tudi probal sam z eno pa je bil isti rezultat.
Cluster size pa mislim da je ostal 4k, tega pa nekot ne morem spremenit, winsow se mi pa ne da še enkrat it nalagat.
Probal sem tudi različne verzije HD tacha pa vedno isti, tak da zdaj pa res ne vem več kaj naj naredim >:D

Lp
www.STROJI.NET

Zgodovina sprememb…

Malner ::

WD mal goljufa pri diskih. Diski zaznajo, ce so v RAIDu in upocasnijo delovanje. Ce hoces polno hitrost, moras kupiti Enterprise serijo, ne navadne desktop serije. Podobne probleme je mel brat u firmi. Kupili so opteron server in postavili raid z navadnimi WD SATA diski. Ko je malce stestiral hitrost, je ugotovil, da je hitrost enaka, kot pri enem disku. Ko se je pozanimal pri Mlacomu, kjer so kupili sistem, so mu povedali, da RAID z navadnimi diski ne dela in morali so nabaviti Enterprise serijo. Malce je dražja in garancija je daljša, vendar v RAIDu dela normalno hitro. Za ostale proizvajalce ne vem točno kakšno politiko imajo vendar se mi zdi, da pri Hitachiju ni taksnih problemov.

Malce posurfaj po WD strani in si oglej produkte.

Vesoljc ::

hudo dobr tole :D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

HitriPepe ::

Hja tale odgovor je pa res zanimiv>:D , tega je še treba, pol pa res ne kupim več WD. Če je to res
pol si tak nimam kaj, novih diskov pa ne mislim kupovat. Kaj ima mogoče kdo naret RAID na podobnih WD
diskih? Bi blo fajn primerjat malo rezultate preden obupam.

Drugače jih bom pa na 380V priklopil, pa naj delujejo v zmanjšani hitrosti če si uppajo :D .
www.STROJI.NET

bastadu ::

Jaz sem mel RAID0 z dvema WD800JB in rezultati so me razočarali... Ni bilo nič bolje v RAID polju, kvečjemu slabše...:(

Daedalus ::

Jah, tako se godi tistim, ki ne poslušajo modrejših, ki jim svetujejo nakup Hitachi diskov.:D >:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tavher ::

Kateri SATA diski bi bili torej najprimernejši za raid (najhitrejši)?

Vesoljc ::

taki z 15k obratov, tudi več ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Dr_M ::

tazga SATA bos pa bl tezko dubu, oz sploh NE, ce smo bolj natancni.

drugac pa, raptor 74GB. izogibi pa se 36gb verzij, ker sploh niso hitrejsi od 7200rpm diskov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tavher ::

En raptor 74GB stane nekaj manj kot 200EUR.
V mislih sem imel kaj bolj standardnega (7200rpm, cca 120GB, 8MB,...). Kaj priporočate v tem rangu?

Koliko bo realno sistem sploh hitrejši od enega samega diska? Sedaj imam WD 200GB 8MB.

Dr_M ::

definitivno hitachi 160gb...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

HitriPepe ::

No morem še povedat, da jaz sistem dosti uporabljam za video montažo, tak da s tem razlogom sem tud šel
Raid delat. Ampak kot vidim nisem pridobil kaj velik, sam ni mi jasno zakaj potem tak tiščijo te Raid kontrolerje
na plate.
www.STROJI.NET

Dr_M ::

hja, ce te WD na suho nategne od zadi, se ne pomeni, da je raid slab.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Daedalus ma mene za modrejsega? :D

Daedalus ::

He he Caligula, jaz mam sebe za modrejšega:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tavher ::

Dr_M kateri model Hitachi 160gb? Je samo eden?
Imate tudi ostali dobre iskušnje s tem diskom?

perci ::

Hehe, tamali raptorčki naj bi bili isto hitri kot 7200 diski ;)) - bi rad videl ja - sam zal ni tko.

Dr_M ::

perci: 1-2% odstopanje jest ne vidim kot hitrejse. majo pa boljsi dostopni cas. to je pa tut vse.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tavher ::

In koliko bi naj bil sistem (realno) z raidom sploh hitrejši od sistema z enim diskom?

Dr_M ::

odvisno od vrste raida, stevilo diskov,nastavitve....itd.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

In koliko bi naj bil sistem (realno) z raidom sploh hitrejši od sistema z enim diskom?

Če gledaš HDtach - kar nekaj.
Realno - zelo malo, odvisno od RAID načina, RAID 1 je najbrž hitrejši za branje kot RAID 0...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

perci ::

majo pa boljsi dostopni cas

Ja, tocno to - in to je meni na disku najpomembnejse - je pa res, da ti pri tem raid kaj dosti ne pomaga.

Dr_M ::

seveda to domaci uporabniki nujno potrebujemo, ker neprestanoma dostopamo do tisocev malih datotek, tako ko web serverji.:\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

perci ::

Dr_M: A se midva razumeva? Ravno zaradi tega kar si napisal je tolk pomemben dostopni čas.

Dr_M ::

ja jest to razumem. pa ti??


ocitno ne razumes sarkazma... :\


dam roko v ogenj, da neb nikol opazu razlike med npr 10ms al pa 30ms dostopnega casa. pa ves zakaj?? beri moj prejsni post.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

perci ::

geeez, pomir se mal no - itak da je pomembno

Ko odprem IE in se mi iz cachea nalaga zadeva.

Ko mam ram zafilan in mi pagefile dela.

Da ne govorim kaj se zgodi ce je disk fragmentiran.

In grem stavt, da ti opazim razliko med tamalim raptorjem in enim 7200 diskom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Dr_M ::

Ko odprem IE in se mi iz cachea nalaga zadeva.
Ko mam ram zafilan in mi pagefile dela.

aha in v tem casu ti z diska prebere nekaj 10000 fajlov, konstantno.

In grem stavt, da ti opazim razliko med tamalim raptorjem in enim 7200 diskom.

ob tem se lahko samo nasmehnem :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

perci ::

dam roko v ogenj, da neb nikol opazu razlike med npr 10ms al pa 30ms dostopnega casa

20ms za recimo 50 fajlov je 1 sekundo. In zakaj mislis, da je tako tezko opazit eno sekundo? 50 fajlov je pa hitro, believe it or not.

aha in v tem casu ti z diska prebere nekaj 10000 fajlov, konstantno

To bi, pri razliki 20ms med diskoma, pomenilo 200 sekund. Ne, 3 minute se mi zaenkrat IE se ne odpira.

Sicer sem pa iz svoje strani zaklučujem debato. Tebi predstavljat argumente je tko, kot da bi jih Jelinčiču. Razumeš jih, priznal jih pa ne bos.

Dr_M ::

Tebi predstavljat argumente je tko, kot da bi jih Jelinčiču. Razumeš jih, priznal jih pa ne bos.

to bi lahko tut jest zate reku.
zracuni si, kok fajlov bi mogu prebrat, da bi opazu razliko med raptorjem in enim 7200rpm diskom. razlika je cca 4ms.
v serverju bi opazu ja, ce bi mel stoparico v roki. ampak ce ti beres fajle vecje od par 100kb, tvoja teorija ne drzi vec.
kakorkoli se obrnes, mas rit zadi :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Lej... zadeva je popolnoma enostavna... 8ms proti 12ms (realni dostopni časi) zdej nalaganje winsov, programov, page file, nefragmentiran disk, to so zadeva ki jih dela vsak uporabnik oziroma pestijo vsakogar. Hočeš še boljši primer? Jest ponavadi pečem DVD na 8* hitrosti... z popolnoma nefragmentiranega diska... potem pa se mi med čakanjem na plošček zljubi malo surfat... zaženem firefox in disk začne mleti ko nor (podatke pečem ponavadi iz particije E, ki je zadnja na disku, firefox pa je na sistemski particiji, ki je prva, torej gre skoraj za worst case scenario)... po približno 20 sekundah se odpre firefox s tem da je v tem času zmanjkalo podatkov v cacheu writerja... tukaj je pomenbnih tistih nekaj miliskeund prednosti raptorja... sem ponosni lastnik Hitachija, sam ti garantiram da ga raptor v zgoraj navedeni situaciji nabriše ko mujo fato...

Če bi imel denar bi si zagotovo omislil en tak disk... samo tok da bi gor imel sistem ter kake temporary podatke... za massive storage pa še en 160GB hitachi in si preskrbljen.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

po približno 20 sekundah se odpre firefox s tem da je v tem času zmanjkalo podatkov v cacheu writerja... tukaj je pomenbnih tistih nekaj miliskeund prednosti raptorja...

popolnoma enako bi se zgodil pri raptorju.


sicer pa...itak sm reku, da je tamal raptor slab... oz zelo slab nakup. ce ze raptorja, potem tavelkega.
ker mali raptor je se beta raptor oz prej alpha.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

njok ::

ToniT ::

Dejstvo je, da je RAID 0 hitrejši pri zapisovanju na disk, pri branju pa ne.
Pri RAID 1 pa je ravno obratno.
To pa zato, ker pri RAID 0 računalnik piše na oba diska hkrati (odvisno od položaja glav in prostora na disku) in je zato zelo hiter pri pisanju. Pri branju pa rabi malo več časa, ker mora iskati drobce datotek - to je zelo na grobo povedano.
Pri RAID 1 pa piše na oba diska iste podatke (piše dvakrat), ko pa bere podatke, pa jih bere s tistega diska, ki je trenutno hitrejši.
Če rabiš RAID 0 za video obdelavo, preveri, če se ti je povečala hitrost pisanja na disk...

bosstjann ::

@ToniT

v tole tvojo teorijo nisem prepričan dej še mal si preberi o raid-ih

0 pomeni striping in je dvojna hitrost ravno tako kot dvoji riziko izgube vsega

1 mirroring vse podatke zarcali zaradi varnosti hitros pa enaka kot pri ene disku

moje trditve preveri v temi vaša hitrost diska al neki tazga k so tut bile skice hdtach pa boš vidu

TribesMan ::

ToniT: nenenene

Tole si pa falil na veliko.

Raid0 (aka striping) je hitrejsi tako pri branju, kot pri pisanju, ker ima teoreticno dvakratno propustnost (dva diska... na vsakega se zapisuje samo polovica podatkov) nic ni izgube pri branju zaradi iskanja... ker oba diska delata vzporedno... dejansko so tudi premiki glav obeh diskov popolnoma isti in tudi sinhroni... Propustnost pri branju je tako kot pri pisanju teoreticno n krat visja... odvisno od stevila diskov, prakticno pa malo manj, saj se omejitve pojavijo drugje, pa tudi CPU bolj trpi, ker mora zlagat podatke.

Raid1 (aka mirroring) je hitrejsi od enega diska samo pri branju, pri pisanju pa je enako hiter kot en sam disk. Pri branju se obnasa podobno kot Raid0, saj oba diska naenkrat bereta vendar vsak svoj del podatkov, krmilnik potem to zdruzi... tko da pri pisanju enako hiter kot en disk, pri branju pa n krat hitrejsi od enega diska... prakticno pa spet manj zaradi raznih omejitev...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

HitriPepe ::

Mal sem še potestiral kopiranje 700 Mb velikega filma:

Sata - Eide : 14.4 sek
Eide - SAta : 18.6 sek

Torej tule se neki pozna, zgleda da navaden disk ne bere s tako hitrostjo, tak da 3 sek je kar nekaj.
Včasih mi filma pod 30 sek ni skopiralo, tak da z 15 sek sem kar zadovoljen .8-)

Morem še enkrat probat renderiranje ko melje 1 uro skup, pa tam videt kakšna je razlika.

Zanima me še nekaj. Je kdo testiral, kje ti recimo igro hitreje loada, da je kot v mojem primeru
na Sata 2 particiji ali pa čisto na svojem disku?
Jaz sem neki testiral pa pridejo za vsako drugačni rezultati.
Vsaj po moji logiki bi moralo bit hitreje na drugem disku, saj je na še sistem na prvi particiji, po drugi strani
pa naj bi bil Sata hitrejši, pa spet ne veš kaj narediti, nimam pa ideje kak bi to najbolj enostavno stestiral.

Glede tega da pa WD počasneje delujejo pa še nisem čist ziher, saj nisem nikjer na nobenem forumu zasledil
kaj o tem. Al pa jaz slabo vidim >:D .


Lp
www.STROJI.NET

TribesMan ::

HitriPepe... sam en namig. Ko kopiras z diska na disk, je ozko grlo vedno tisti disk ki zapisuje podatke... in ne tisti ki bere... pisanje je vec kot 20% pocasneje od branja...

Sploh pa ta tvoj test je glup... ti samo skopiraj film iz ene particije na disku na drugo, ali pa kar multipliciraj film na isti particiji... bos najbolje videl kako hiter je kir disk...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320571510 (28910) hariscorale
»

Western Digital Raptor 150GB? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
507751 (6599) Smorny
»

Katera kombinacija diskov je hitrejša ?

Oddelek: Kaj kupiti
332033 (1406) Dami
»

Raptor goes TwinTurbo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
885223 (3783) alexb
»

Pomoč - Raptor.

Oddelek: Strojna oprema
492154 (1542) billy

Več podobnih tem