» »

Izšel PHP5

Izšel PHP5

PHP - Končno smo dočakali dan, ko so razvijalci PHP-ja izdali končno različico PHP5.

Novosti je ogromno, najbolj pa prav gotovo izstopa nov objektni model, ki sedaj podpira skoraj vse "napredne" funkcije pravih OO jezikov. Med drugimi novostmi je prav gotovo najbolj zanimiva nova podpora za delo z datotekami XML in prenovljen vmesnik za komuniciranje z MySQL bazo.

Celoten seznam sprememb se nahaja tukaj, na voljo pa je tudi povezava z novostmi v bolj berljivi obliki.

5 komentarjev

jankoM ::

Kaj ne bo noben komentiru te novice?? Men se zdi pa to največja novica ta mesec...

Samo mene zanima al bojo hosting ponudniki to takoj implementiral na serverje al bo treba težit... in kako. Najbrž je med php < 5 i n5 tako velika razlika da nista kompatibilna... zihr pa ne bojo tastarga stran dal, sej velik vlkih programov še kr dela v stilu php < 4 z auto_globals = on ... npr. osCommerce

Nej še kdo kej komentira, ker drugač mam filing da se sam s sabo menim...

Nox ::

cute.....sem doživu kar nirvano, ko sem videl naslov....
zdej grem mal poprobrat...tko da vidim kako in kaj...potem bom pa kak pameten komentar napisal....

EDIT:
sem si mal pogledal...in lahko rečem da so objekti to kar morjo bit(abstraktni razredi, potem lastnosti in metode so končno lahko tud privatne, zaščitene, potem nekaj novih magičnih metod...)...
php zdaj tud vsebuje try-catch blok....mmmmm....mysql se je preselil v razred...tud mmmm....tko da komaj čakam da konkretno sprobam....

alesrosina ::

kulj, tole bo treba mal precekirat. Da vidm, kaj ponuja v nasprtju s konkurenco (asp.net). :D

CWIZO ::

Ja men se tut mal cudn zdi da ni noben komentiral???


Jest se na zalost nisem mogel prevec igrat, ker sem ocigledo server narobe postavu, in pol neki dela neki ne ... loh bi na php.net pripravil kak paket ala WAMP za take k sm jest k se jim ne da (ne rabijo) ubadat s konfiguracijo apacheja inu php-ja.

je pa res novi OO model mmmmm
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

krho ::

Končno, so zrihtali XML,nobenega mučenja s prasanjem, njam njam.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322245422 (20087) miko22
»

Izšel PHP 5.4

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
216326 (3878) technolog
»

PHP4 se počasi poslavlja

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
374151 (2783) sverde21
»

Novosti z MacWorlda (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13615173 (11274) trnvpeti
»

Kako se naučiš html in css?

Oddelek: Izdelava spletišč
232732 (1931) mile

Več podobnih tem