» »

Kako se naučiš html in css?

Kako se naučiš html in css?

SebaR ::

Kolega bi se rad naučil izdelovati spletne strani, pa nima pojma. Spozna se malo na html kodo, več pa ne. Kaj mu svetujete in kaj potrebuje?


Naj bo slovensko, kajti angleško še ne razume dovolj.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Kami ::

Ja

sverde21 ::

<?php echo `w`; ?>

R33D3M33R ::

Kako Izdelati Spletno Stran. Za začetnike, v slovenščini, sem spisal sam iz lastnih izkušenj :)
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

pivmik ::

R33D3M33R
tvoj tutorial je zastarel.
V današnjih časih se poskuša naučit delat strani v skladu z W3C napotki in XHTML v navezi z CSS za oblikovanje(namesto tabel in font tagov).
LP, Gregor GRE^

R33D3M33R ::

Naslov teme je: Kako se naučiš html in css in jaz sem pač podal moj link, ki je pa res že dve leti star. S HTML sem do sedaj brez težav ustvaril vse strani in ne vem zakaj ga začetnik ne bi smel uporabljati. Nimam nič proti novostim in zdi se mi prav, da jih uporabi, ampak če bo pa hotel kodo po priporočilih W3C, bo že videl kaj zna narediti IE - požreti vse živce ;(
Bom pa mogoče naredil upgrade tutoriala če bo čas ... ampak je pa boljše kot nič :))
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Michaelosz ::

Bravo R33D3M33R!!! Tvoj Tutorial mi je dost pomagal.

Tody ::

Moreš pa vedeti da se počasi naveden HTML ne uporablja več ampak XHTML v tesni navezi z CSS 2

opeter ::

Počasi? Zeloooo počasi. Dokler IE uporabniki ne bodo presedlali na novi IE7 brskalnik ali na kaj alternativnega, ni šans, da se bo XHTML razširil, da CSS 2 niti ne omenjam.
Že tak imamo probleme z IE-jem in CCS 1 prikazom. :\
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

jeti51 ::

IE xhtml prav lepo razume, s CSS so pa res včasih težave. Seveda pa neznanje ni izgovor, da se XHTML-ja ne uporablja. Še enkrat, XHTML ne dela problemov, v bistvu je specifikacija zelo podobna kot HTML 4 (še piše na w3schools mimogrede).

Alexius Heristalski ::

fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

strictom ::

Glas za www.w3schools.com. Če po pravici povem sem se sam naučil malo CSSa v cca. 20 minutah. Brez heca. Osnove dobiš (razne robove pofarbat, sliko postavljat, ko skrolaš čez tekst, ...). Vse razloženo na kratko in jedrnato.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

SmeskoSnezak ::

Men pa zanima, ker sn si ogledval to že pred časom, kak te narediš eno simple stran. Ker ne kapiram, kak je mišljen tale css. A lahk kdo mal razloži , kako je to v navezi z (x)html? A to pomen, da jaz pisem (x)html kodo posebej in css posebej v dve datoteki? Spominjam se, da ko je bil samo html, si vse pisal v eni datoteki in si mel mir. Pa še to... a prvo napišeš stran z html kodo, zatem pa jo oblikuješ z css al kak vi to delate?

Dajte mal razložit, kr mi čist nič ni jasn. Pa bi rad eno stran kmalu nardil.
@ Pusti soncu v srce... @

Tody ::

Lej takole je :

Z html jezikom postaviš strukturo. Poveš, kje je naslov, poveš kje so paragrafi(odstavki), poveš kje so slike in kje so povezave na druge strani oz tvoje lastne strani ali e-pošto.

Z CSS pa to (ni nujno!!) oblikuješ, torej kake bodo črke, kake bodo obrobe, ali se bodo linki obarvali tako ali drugače...

Zdej je fora v tem da se loči vsebina od oblikovanja (zato 2 datoteki) torej ko enkrat narediš strukturo lahko v enem mahu spremeniš barvo vseh naslovov (namesto da greš popravljat vsakega posebej), lahko vse tabele oblikuješ v enem koraku in tako naprej in tako nazaj.

Stvar se malce bolj zakomplicira z pozicioniranjem, in če hočeš narediti zadevo pregledno večjim brskalnikom ampak zaenkrat je to to.

SmeskoSnezak ::

Aha. Torej z css ne oblikuješ strani, ampak vsebino strani, če te prav kapiram? :\

Glej, jaz bi rad naredo stran. In (glede na resolucijo) bi se pozicioniralo okno al tabela tocno na sredini. V tem (bom kar imenoval okno nonstop) oknu imas zgoraj neko animacijo .gif , kao baner. Na levi strani okna mas meni (torej linke al kak naj recem, hyperpovezave). In ko kliknes link, se ti v preostalm delu okna (recimo sredina in desna stran sta "notranje okno" ali tabela), bi se nalozla vsebina. Zdaj pa je problem ravno v tem, da nimam pojma al nucam ze zdaj css al ne. Pa neko stran, na keri bi bila vsa (x)html koda. Sicer mors nonstop guglat. :D
@ Pusti soncu v srce... @

Tody ::

Kaj pa če bi si ti temo na vrhu strani pogledal ? Nebi škodilo... Tam maš linke (upam da še delajo :)) do strani ki to razlagajno in celo do strani kjer ti že naredijo spletno stran ti samo dodaš vsebino (no ja skor ;))

SmeskoSnezak ::

Si bom ogledal, čeprav sn mislo, da če vprašam, bi prej dobil odgovore, ki jih iščem. :8)
@ Pusti soncu v srce... @

Tody ::

Oblikovanje in snovanje spletnih strani ni delo za 15 minut nažalost. Tudi če ti vse razložim ti bo med izdelavo še 500 stvari nejasnih zato kar veselo pljuni v roke in začni nekaj delat sproti pa sprašuj kako in kaj...

fx ::

Mene samo zanima kaj je narobe v teh HTML kodi :
<head>
 <title>P R O G R A M</title>
  <link href="file/meni.css" type="text/css" rel="stylesheet">
</head>
Ker zadeva na win (apache 2.2.2; PHP 5.1.4) v FF dela na linux-u (apache 2.2.3; PHP 5.1.6) pa ne.

Lp,

root987 ::

Kaj točno te pa muči?

Če pogledam sintakso, vidim da ti manjka zaključni / v link-u. (Torej:
<link href="file/meni.css" type="text/css" rel="stylesheet" />
(če ti datoteke sploh ne sprocesira - čeprav PHP s tem nima problemov.)

Če ti pa CSS datoteke ne naloži, imaš pa verjetno pot do datoteke napačno navedeno.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

klemen22 ::

8-)
Že tak imamo probleme z IE-jem in CCS 1 prikazom.

Sej s CSSom imajo skoraj vsi browserji težave:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

njok ::

Točno, Klemen. Le da eni v manj kot 10% primerov, drugi pa več kot 50%!

fx ::

Pri meni je bila napaka ta da sem pisal
 <? ?> namesto <?php ?>
apache na win je to prebavo na linuxu pa ne.

Lp,

mile ::

short_open_tag=1


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTML problemi

Oddelek: Izdelava spletišč
221437 (1158) MrBrdo
»

Problem z front page

Oddelek: Izdelava spletišč
181895 (1701) jack10
»

HTML Table Border ?

Oddelek: Izdelava spletišč
51533 (1445) njok
»

Webpage help

Oddelek: Izdelava spletišč
101242 (1103) Penny
»

Eno ali pa več vprašanj v html-ju

Oddelek: Izdelava spletišč
221691 (1297) pivmik

Več podobnih tem