» »

Sharman Networks proti RIAA

Sharman Networks proti RIAA

ZDNet - Verjetno se vsi redni bralci Slo-Techa spominjajo in so navajeni rednih novic, v katerih poročamo o tožbi neke založniške hiše, po navadi RIAA, proti nekomu ali nečemu. RIAA se je s svojimi tožbami zaradi deljenja datotek s Kazaa še posebno dobro promovirala, saj so tožili dobesedno vsakogar - tudi upokojenko, ki je imela Maca in ki Kazaa sploh ni mogla poganjati in uporabljati.

Da pa lahko vse skupaj postane še bolj smešno, so poskrbeli pri razvijalcu Kazaa, podjetju Sharman Networks. Le-ti so bili v zadnjih letih večkrat toženi s strani RIAA, vendar so se sedaj odločili, da bodo tožili RIAA zaradi nadlegovanja in kršenja uporabniške zasebnosti oz. njihovih pravic, ter razširjanja napačnih oz. pokvarjenih datotek. Prvič, drugič in tretjič.

Na novico nas je opozoril MrStein.

5 komentarjev

tha_man ::

Go Sharman :D Ne bi mel čisto nč proti RIAA-i če ga ne bi tako srali s temi tožbami, tako pa mi gredo počasi že precej na živce in tako tud celotna glasbena industrija z njimi.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

CIMEK ::

najbolša obramba je napad :D
Prvih sto let imajo ljudje lahko veliko težav, kasneje pa zagotovo manj.

GeneralRatko ::

Čist prav majo, fakerje je treba zatret! >:D

AtaStrumf ::

Jaz bom pa RIAA-o im MPAA tožil ker me bombardirajo z reklamami za najnovejše filme in albume in me tako psihološko silijo, da moram loadat najnovejše crap filme in junk musko, ki si je sicer ne bi mogel privoščit po legalni poti.

Jackass ::

Končno ena kul poteza! Tole RIAA-o je treba mal zatret, ker so se preveč razpasl!:|
jAcKaSS


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

220.000 dolarjev za 24 pesmi (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
21220092 (14886) Brane2
»

Glasbena industrija toži LimeWire

Oddelek: Novice / Igre
114915 (4155) LedStorm+++
»

The Pirate Bay je ugasnila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11319634 (14932) Soniux
»

Koncno-Sodisce v ZDA potrdilo legalnost Kazaa in P2P

Oddelek: Problemi človeštva
51678 (1622) Gandalfar
»

RIAA napovedala na stotine tožb

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
202801 (2801) Sid Izprijeni

Več podobnih tem