» »

Vedno več Tbred-ov B

Vedno več Tbred-ov B

Overclockers.com - Le dva dni nazaj sem vas opozoril na prihod nizkohitrostnih 0.13-mikronskih Athlonov XP revizije B0, ki pa so, kot kaže, imeli eno pomanjklivost. Njihovo navijanje ni bilo ravno to, kar smo pričakovali od Tbredov B, saj so zmogli od 1,8 GHz pa do največ 2 GHz, kar ni bistveno bolje od novejših Tbredov A.

V preteklih dveh dneh se je izkristalizirala ena zelo pomembna informacija, ki se skriva v steppingu posameznih procesorjev. Izkazalo se je namreč, da so steppingi, ki se začnejo na črko J (JIUCB, JIUGB in JIUHB) očitno precej slabši čipi od običajnih Tbredov B, ki so se prodajali kot 2400+ (2GHz), saj so se slednji brez kakšnih extremnih naporov večinoma navijali tja do 2,2 - 2,3 GHz.

Za razliko od J-jev, pa se Tbredi B, katerih stepping se začne na črko A (npr. AIUGB), navijajo bistveno bolje. Ta primerek se je z vodnim hlajenjem in pod 1,825 V, navil do celih 2,5 GHz! Edini problem je, da ta čip ni bil 1700+ ali 1800+, ampak 2100+, kar za nas pomeni 30.000 SIT namesto 18.000 tisočakov, kar pa je še vedno drobiž v primerjavi s 64.000 SIT za 2400+. Zaenkrat kaže, da so 1700+ in 1800+ vsi J-ji, A-ji pa so trenutno samo 2100+ in so v trenutku ko to pišem dobavljivi na Neweggu. Če ima kdo veze v ZDA, lahko poskusi srečo, a vedite, da to ni 100% zanesljivo. Pred morebitnim nakupom obvezno preberite ta nasvet in ta zelo poučen članek na www.overclockers.com.

Ena zelo pomembna informacija je dosti večja razširjenost nizkohitrostnih Tbredov B, kot je sprva kazalo. Sedaj jih imajo že praktično povsod, saj so potrjenena videnja v Grčiji, Nemčiji, Švedski, Finski, Hong Kongu, ZDA, Kanadi, Braziliji ter zelo verjetno še kje. Če slučajno komu ni jasno, v čem je razlika med Tbredom A in B, naj si prebere novico "Kateri Athlon?" v povezanih novicah.

20 komentarjev

ali3n ::

...saj so potrjenena videnja v Grčiji, Nemčiji, Švedski, Finski, Hong Kongu, ZDA, Kanadi, Braziliji ter zelo verjetno še kje

....ko da bi šlo za NLPje :D

Torej - se splača malo počakat, na bolj navijalske serije TredB?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

bf4ed ::

Ja NLP-ji :D >:D

lambda ::

No ja...jaz sem v četrtek (9.1.) nabavil XP 1700+.
In glej ga zlomka. Kar TBred serijo sem fasal :D

by nUBES

sharp ::

No in povej kako se navija??

lambda ::

No in povem da še nisem probal. To pa zato ker POJMA NIMAM o navijanju. OK, no saj ga lahk cist u izi navijem (kar iz windowsow - easytune4) - mam pa gigabyte plato, na žalost pa ne vem, al bom jest to stvar kj fental. Gor mam Zalmana 6000 Al-Cu. Pa mi zdj proc laufa na 45 stopinj v zelo toplem prostoru - nisem kakšen eskim :D
Sicer pa en vprašanje: do kolk lahk brez skrbi grem?

by nUBES

Dr_M ::

ce mas zalmana pol bi te ze zdej mogl skrbet>:D >:D [:\] [:\]
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jaffa ::

Nubes: Ja, samo ne B0 revizije, temveč A0 ! Ta dela na 1,5V, ne ?
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

molj ::

axda 1800 lt3c
aiuga.....kaj pol mam ta finga al je merda? :)
Moljator

Jaffa ::

Ne, tvoj je A0 revizija. Ker tisti L je za napetost 1.5V. Pri B0 reviziji je pa U, torej 1,6V, torej: AXDA1800DUT3C
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

molj ::

dbest, gremo navijat :=)))
Moljator

lambda ::

Jak, imam BO revizijo (tko pokaže sandra, pa še en drug program)

No tukej je skrajšan izpis iz sandre 2003 pro

------------------------------------------------
Model : AMD Athlon(tm) XP 1700+
Co-Processor (FPU) : Built-in
Speed : 1.47GHz
Model Number : 1700 (estimated)
Performance Rating : PR2136 (estimated)
Type : Standard
Packaging : Socket A PGA
Multiplier : 11x
Generation : 7th (7x86)
Model Information : Duron Athlon 4/MP/XP (Thoroughbred) 1.5-2.5G+ 1.5-1.65V
Revision/Stepping : 8 / 1 (0)
Stepping Mask : B0
Core Voltage Rating : 1.650V

Environment Monitor 1
Model : ITE IT8705/12 ISA
Mainboard Specific Support : No

Environment Monitor 2
Model : NS LM83
Version : 2.01
Mainboard Specific Support : No

Power Rating(s)
Core Power : 43W (estimated)
Cooling System Thermal Resistance : 0.09°C/W (estimated)

Sensors
CPU Temperature : 42.0°C / 107.6°F td
Auto Fan Speed Control : No
CPU Fan Speed : 1394rpm
CPU Core Voltage : 1.65V
----------------------------------------------


Zdaj mi pa povejte, al sem dobrga fasu al pa kksn odpadek???

by nUBES

Jaffa ::

Ne ne, imaš res B0, ker kot sem že napisal, dela ta revizija na 1,65V, A0 pa na 1,5V. Zaj je samo vprašanje steppinga. O tem pa piše v novici. "Njihovo navijanje ni bilo ravno to, kar smo pričakovali od Tbredov B, saj so zmogli od 1,8 GHz pa do največ 2 GHz, kar ni bistveno bolje od novejših Tbredov A." Torej...

No, če imaš to "J" serijo in če boš tega spravil na 2 GHz, tud ne bo tak slabo...

Kje si ga pa kupil ?
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

AtaStrumf ::

molj ima Tbred-a A, nubes pa kot kaže Tbred-a B. Najprej oba povejta kje sta jih kupila, pol pa tako: 1,65 V ima oznako K in ne U. Kot si že sam napisal Jaffa U pomeni 1,6 V, tako da če želimo biti sigurni, pa tudi ker mene firbec matra, bi bilo zelo fino bi nubes posredoval vse cifre na tisti črni nalepki na procu. Pol ti lahk še dost več povemo kot iz SiSOft podatkov ker se tale sandrica včasih kaj zmoti. 1,65V piše pomoje zato ker je to dejanska meritev in ne predpisana in najbrš je dejanska malce višja kot bi morala biti in so je Sandra zaokrožila na 1,65 V. Tudi moja Epox 8K3A dovaja skor 0,5 V preveč (moj Vcore je 1,79 V namesto 1,75V). To lahko preveriš z Motherboard monitorjem (MBM), ki ga dobiš na netu, lahko pa še preveriš proc z WCPUID-jem in povej kaj piše tam (Family Model Stepping ID).

molj tvoj 1800+ pa zna biti kar dober (AIUGA se sliši kar dobro), ker novejši A-ji, so se kar fino navijali (do 2 GHz). Povej kateri teden je, še bolje pa če lahko posreduješ vse cifre. Definitivno pa ga moraš probat navit >:D!

Jaffa ::

AtaStrumf: Ja, a mistake :)) ... Se opravicujem 8-)

Ja, verjetno je sandra malo več odčitala, ker če bi pa A0 bil, bi pa moglo bit 1,5V 8-) .
Sicer pa je tud sandra napisala mu, da je B0.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

lambda ::

No da začnem...stvar sem kupu v AGT-racunalniki (po dosedanjih izkušnjah super trgovinca). To je blo v četrtek. No jst sem pač mislu, da sem enga palominiča dobu in bil po rezultatih sodeč čist zadovoljen . No in ko sem sandro zagnal...???what a f***??? Ma nč mi ni blo vč jasn!

Torej:

---------------------------------------------------------

[ WCPUID Version 3.1a (c) 1996-2002 By H.Oda! ]

Processor #1 : AMD Athlon XP (Model 8) / EA43A673
Platform : Socket A (Socket 462)
Vendor String : AuthenticAMD
CPU Type : Original OEM Processor (0)
Family : 6 (7)
Model : 8 (8)
Stepping ID : 1 (1)
Brand : ----
APIC : ----
HT Log.CPU Cnt : ----
Name String : AMD Athlon(tm) XP 1700+

Internal Clock : 1473.50 MHz
System Bus : 267.91 MHz DDR
System Clock : 133.95 MHz
Multiplier : 11.0

L1 I-Cache : 64K Byte
L1 D-Cache : 64K Byte
L1 T-Cache : ----
L1 Cache : ----
L2 Cache : 256K Byte
L2 Speed : 1473.50 MHz (Full)

MMX Unit : Supported
SSE Unit : Supported
SSE2 Unit : Not Supported
MMX2 Unit : Supported
3DNow! Unit : Supported
3DNow!+ Unit : Supported

-------------------------------------------------

Kaj lahk zdj kdo pove na osnovi tega???


by nUBES

Jaffa ::

Prepiši vse kar piše na procesorju gor, pa bomo ugotovili 8-) . Iz prejšnjih podatkov pa je ziher Tbread B0 !!!

Aja, tale trgovina je pa kje ? A ima page tudi =? 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

lambda ::

Sori, ampak da bi pa hladilnik dol vleku, se mi pa ne da.

Ja ma pejdž www.agt-racunalniki.com al nekej podobnga.

by nUBES

AtaStrumf ::

Kot lahko vidiš na tej sliki (upam, da se vidi) WCPUID-ja od Tbred-a B imaš zares B, samo ne vem zakaj tebi pod stepping piše 1 (1) njemu pa samo 1:



Mislim, pa da vzet dol hladilnik za tako cenjene informacije ni preveč dela [:\]. Odvisno kak hladilnik imaš pa kako je vse skupaj dostopno, samo meni to ni problem pa mam zalmana, ki ni med najlažjimi za dol dat, predvsem zaradi venta, samo daj se no malo potrudi. Če pa se ti res ne da pa vsaj povej a je zelen al rjav.

Jaffa ::

Se strinjam 8-) . Sicer pa ima zalmana, je napisal...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

AtaStrumf ::

No sedaj smo že dol iz prve strani, tako da bo šel tale komentar najbrš v prazno a vseeno:

sem poklical v AGT in mi je tipo prijazno razložil, da imajo Tbrede-C. WTF?!?!? Kakšne C-je? No pol mi je pa prebral cifre in so sledeče:

AXDA1700DUT3C (zaradi tega C-ja na koncuje mislil, da je Tbred C :D)
JIUHB0245MPM
rjavi

Torej gre za Tbreda-B, 45. teden izdelave v letu 02 (prvi teden novembra), U=1,6V; rjave barve in pomoje ni nevem kaj za navijanje (J na začetku steppinga), bi bilo pa lepo, če ga nubes probal mal navit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168062800 (25223) GaS
»

Duron 1600 MHz Applebred (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19411963 (7728) nimus
»

Prvi 1800+ Tbred B so tu ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
514433 (3197) (*)_(*)
»

Vedno več Tbred-ov B

Oddelek: Novice / Procesorji
202071 (2071) lambda
»

kako prepoznat thoroughbread-a ??

Oddelek: Strojna oprema
312653 (2173) jani

Več podobnih tem