» »

Varnostna luknja v požarnem zidu ZoneAlarm

Varnostna luknja v požarnem zidu ZoneAlarm

Arnes - Arnesov center za razreševanje varnostnih incidentov SI-CERT sporoča, da je bila v požarnem zidu ZoneAlarm in drugih produktih podjetja Zone Labs Inc. odkrita varnostna luknja, ki se nanaša na obdelavo SMTP sporočil. Varnostna luknja napadalcu omogoča izklop zaščitnih funkcij, ki jih nudi ZoneAlarm in zagon poljubne programske kode.
Popravki so že na voljo, namestite pa jih tako, da v "Overview -> Preferences" v razdelku "Check for updates" kliknite na "Check for Update". Mimogrede pa lahko nastavite tudi samodejno nameščanje popravkov.
Več informacij:
- SI-CERT 2004-01 / ZoneAlarm SMTP ranljivost
- Zone Labs SMTP Processing Vulnerability

Nauk zgodbe: nalaganje varnostnih popravkov je potrebno za vso programsko opremo.

26 komentarjev

pivmik ::

Nauk:
Uporabljanje bednih programov ni priporočljivo.
LP, Gregor GRE^

BigWhale ::

Se ena novica proti Microsoftu! To bi se pa res ze lahko nehal! Kot da so linuxi tko perfektni!

Mavrik ::

BigWhale: a maš halucinacije? Ker jaz pa res ne vidim nič pljuvanja proti mikrosoftu tukaj. Zdaj pa že paranoični postajate.
The truth is rarely pure and never simple.

Matri[X] ::

:D :D :D :D :D Looooooooooooooooooooooooooooooooooooool BigWhale, res ej, jao. Še pol ure po tem, ko sem prebral tvoj komentar se smejim. :D Drugače pa je pa res potrebno neprestano spremljati domače strani podjetij, katerih programe uporabljate za popravke, kajti dandanes res ne veš, kaj vse se lahko pripravlja proti tebi oz. globalno.

Roadkill ::

Ker vrjamem v splošno inteligenco ljudi, upam, da je bil Kitov post napisan v šali...

NoUse4AName ::

V bistvu je zonealarm precej beden firewall...

PARTyZAN ::

Ubistvu je ZAP zelo uporaben FW...ne dam ga za noben drug FW :P

mchaber ::

|O

Se moram strinjat z BigWhalom, Linux vs. MS se vidi v ležečem tekstu. Kdo bo namest mene predlagu anketo, ali se v Slo-techovih novicah vidi naklonjenost "Linuxsu in Mozilli" ali "MS in IE6", ali pa je sploh ni... :\
.

kuglvinkl ::

Paranoičen pa tut ni treba bit mchaber. :\ >:D
Your focus determines your reallity

Tomaz27 ::

Ahahahaha kaki idio.. kaj te ma zaj to veze z Mikroshitom. Daj no vi ste res f. ze. PA ne samo anketo najboljse je ce kr referendum predlagas v katerem naj se slovenci opredelijo al je slo-tech na unix al ms strani. Pa jas bi celo na mednarodno sodisce jih dal.
What an idots res. Ce komu ni za brat novic stfu pa jih ne berite.MEni je prav fajn zvedet za luknje in popravke in to za oba sistema ker oba uporabljam. ostali pa stfu pa zginite na keri drugi forum ki bo pro mikrosoft naravnan in bo vsak dan pisal kak so fajn, da ste varni, da ni potrebnih popravkov ker vam noben nic ne more. In pol zivite z trojanci na kompu.

hruske ::

Popolna simbioza, hehe ;)

BigWhale ::

Jest se grem zjokat....

Boone ::

Kje je blo v tej novici kej proti MS-u nevem, sam se mi pa zdi, da slo-tech ni vec tist, kar je bil vcasih.
Brez zamere...

poweroff ::

Za Linux tudi obstajajo popravki.

Je pa zanimivo, da M$ja niti omeniti ni treba, pa ga že vidijo ljudje. Ne mislim, na BigWhala, ki se je le zezal... Mislim na tiste, ki ste mu nasedli.

.:Toto:. ::

Ja, BigWhale, prav treba je blo tvojga kometarja ja! :\ ;(( :D Ze komaj se je malo :P polegla vroca kri in MS paranoja, pa smo spet tam.

Sej ne recem, ful zabavno vas je brat, kako se prepirate. :P Samo pa prav na vsaako novico, ki ima vsaj na dalec pridih M al L? :\ Se vam ne zdi, da mal pretiravate?

A na danasnji sceni ne gre nic drugega po zobeh kot gola OS vojna? Ljudstvo, domislije nam zmankuje! :8)

swar ::

Ja zakaj pa ne bi smel pljuvat po mikrosftu?Podpiram da ST pljuva po m$ju kokr se da sej majo same gnile produkte in da uporabljam windows xp+myie 2.

kuglvinkl ::

Ok, šopirjenja je blo dost.
Your focus determines your reallity

noraguta ::

dokler bo varnost ostajala stvar šopirjenja po forumih ... .
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

lorenz ::

Kot stari MAC in UNIX uporabnik vem iz izkusenj da je velika napaka primerjat te OS z
1E-06 Softom . (1E-06 Soft ni in nikoli ne bo OS )
Vem da zelite v bistvu pomagati drugim uporabnikom da bi odprli oci , vendar je za njih tako bolje , verjemite.



LP

snow ::

lepa bigwhale :)

sam kaj ko jih vecina ne razume.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

footprint ::

Pomoje ja pa problem, ker vsi hočjo zastonj al' pa napol zastonj in kar se da s čim manj truda imeti user-friendly računalnik. Namesto, da bi kot jim večina, ki so to fazo dali skozi ali pa jo celo preskočili, malce truda vložili in namestili sistem, ki deluje (Linux, alike).

>:D >:D >:D

Ravno danes mi je en pamet solil, da pa je MS čisto vredu če ga vzameš kot orodje za dosego nečesa. ;( Jaz pa reku; Ha! 8-O

footprint ::

Hmmmm, "zastonj" sem mislil uporaba programov z nelicenčnimi načini!

hruske ::

Windows u commandline nekak... ni uporaben. In to je tisto, kar mi gre v nos. Zdej mam pa sinuse unicene :\

Spc ::

Nekaj se kregate tu za brezveze.
Bug je pač bug kaj mormo.

:D

Jeebs ::

Ja najbolš, da se besede ''office'', ''word'', ''window'' in podobno rezervirajo izključno za M$ izdelke pa bo. Zdej pa res že pošteno pretiravate. Grem pa stavit, da vas večina tistih, k tok ''šimfate'' čez Linux še S-T verzije ni nikol probala, kaj šele kako drugo. No pa dost o tem. Ne se kregat no. Tle res ni blo nč tazga not napisanga.:\ ;( ;(( :O :| :( :'(
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

link_up ::

ma krneki...

ms suxx
linux suxx

a je kul?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130076 (19563) Qushaak
»

Licenca za Zone Alarm antivirus

Oddelek: Programska oprema
81396 (1220) Death Paladin
»

Zaščita pred vdori!

Oddelek: Omrežja in internet
131294 (1098) DMouse
»

WinXP & Firewall -> irc?

Oddelek: Omrežja in internet
81168 (1060) SLO-Security
»

Firewall???

Oddelek: Omrežja in internet
201361 (1124) andrej

Več podobnih tem