» »

Firewall???

Firewall???

kuntek ::

Zanima me katere programe za Firewall uporabljate (seveda če jih). Sam imam kabelski internet in nisem do zdaj uporabljal ničesar, danes pa sem instaliral ZoneAlarm. Imam pa Win2000.
Mislite, da je Firewall za domačo uporabo sploh potreben (zanimajo me dobre in slabe strani).

sasox ::

Jast uporabljam Zone Alarm Pro in sem z njim kar zadovoljen :)

whatson ::

BlackIce Defender

andrej ::

firewall je vsekakor priporocljiv, se posebno ce si na kaksen kablu ali ADSL-u. Slabih strani v bistvu ni - odvisno od programa...
Jaz sem vcasih jih kar dosti sprobal od ZoneAlarma do BID, pa se nekaj drugih. Trenutno pa uporabljam enostavni firewall vgrajen v XP-je. Glavna prednost se mi zdi hitra namestitev (en check box), ker se mi ni vsaki teden ostale firewalle instalirat in konfigurirat.
vsaj firewall program pa ima kaksen prednosti in slabosti pred ostalimi... Fajn bi blo ce bi pogledal kaksen test v kaksni reviji... potem bos vsaj dobil obcutek kaj iskati...

Tiger ::

Sygate Personal Firewall 4.0
Download tukaj

Binji ::

Conseal Firewall
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Simko ::

A mi lahko kdo pove kaj vse moram nastaviti pri Sygate Personal Firewall 4.0 po instalaciji? Ko ga namrec instaliram, ne morem na nobeno net stran....razen , ce dam allow all, samo pol pa ni finte.
LP

Jinxy ::

Conseal Personal PC Firewall :)

kuntek ::

Meni se zelo dopade ZoneAlarm, ki je zelo prilagodljiv. Pomanjkljivost je edino v tem, da ne moreš posameznih portov nastavljati posebej. Prečital sem tudi nekaj testov in v večini je zmagal ZoneAlarm.

andrej ::

ce je koncni zmagovalec to se ne pomeni, da je najboljsi za tebe. recimo nekateri uporabniki cenijo enostavno namestivev, drugi popolni nadzor, tretji dobro logiranje itd... pri taksnih testih moras pazit...

bzagozen ::

Se strinjam z Anderjem!
Še več, tudi meni je zdaj najboljši kar preprosti firewall na winXP. Če si navaden uporabnik (skoraj vsi Slo-techovci) in ne skrbiš glih za celo mrežo, pol ne rabiš ne vem kaj. Ta firewall v XP-jih je preprost, sam malce obkljukaš kaj boš poganjal (WEB server, FTP server, POP3, SMTP ...) pa dela. Če pa hočeš kaj več, pa tudi omogoča nastavljanje določenih portov.
Prej sem pa uporabljal Zone Alarm pa moram rečt, da je čist cool, samo traja, da ga nastaviš kaj spusti in kaj ne, pol se ti comp sesuje pa gre vse h k*rcu!
www.alkoma.si

andrej ::

bzagozen: moras pa pri vgrajenem PF v XP-jih vedet sledece. Ta PF opazuje samo promet, ki prihaja noter. Prometa, ki gre ven ne filtrira.
To je lahko tudi nevarno, ce recimo dobis kaksnega trojanca, in potem ta trojanec posilja ven kaksne podatke! V taksnem primeru je edina resitev logiranje - blokirat tega prometa tak ne mores...
Torej, PF v XP lahko blokira samo inbound promet.

miha ::

Norton Internet Utilities, je kar dobra zadeva

bzagozen ::

Andrej: A, si siguren? Vsekakor je res, da bi trojanec imel proste roke. Vendar ta firewall tudi blokira nekatere dejavnosti, ki pošiljajo podatke ven. Vsaj mislim tako; SMTP, FTP ...
Pa še nekatere druge:
www.alkoma.si

andrej ::

siguren. Ce ne verjames si preberi tudi Help v beta2 za PF.
Service tab je zato, da lahko zunanji uporabniki, dostopajo do enega notranjega web, fTP, etc streznika. Ta nastavitev v bistvu ni dosti skupnega z PF, ampak se nanaza na NAT, torej ICS. Ce hoces, da drugi dostopajo do enega web serverja, moras na tem tabu povedat katerega naj dostopajo...
Programs tab je podobna zgodba le da je to bolj za igre - to je da se pravilno mapirajo IP addresse, ki grejo preko NAT-a...
Security logging ni treba opisovat
ICMP pa je en poseben protokol, ki ga uporabljajo razne programi - recimo ko uporabis ping, ta program uporablja ICMP pakete. Na tem tabu lahko dolocis kateri ICMP paketi lahko grejo ven. Po drugi strani pa tudi dolocis kateri lahko pridejo not. Ker ce ne spustis nic vec, potem ti tudi ven ne morejo it kot odziv... Zadnji stavek na tabu odzgoraj si prebere " ... computer will respond to"...

Koci ::

Sygate Personal Firewall 4.0

bzagozen ::

Andrej: DRŽI!
:8)
www.alkoma.si

capitanoss ::

Zakaj sploh ti programi so ?:D

andrej ::

a firewall? Zlo dosti lahko o tem preberes na netu, ampak cisto na kratko so firewalli progrmi s katerimi lahko poves kaksne promet lahko gre k tebi in/ali ven. Tak lahko recimo reces, da zelis spustiti samo HTTP protokol (torej za web strani), ne zelis pa recimo FTP-ja. Itd... Gre za filtiranje paketov. Firewall si predstavlaj kot kaksnega vratarja, ki pogleda kdo si in se potem odloci ce te spusti noter ali ne.

Loki ::

Andrej ti in ostali, ki imate izkusnje z Zonealarmom.
Zakaj mi ZA Pro 1.0 ne dela?

Ce probam zagnat, vrze ven to:
The procedure entry point QueryPasswordDlg could not be located in the dynamic link library VSUTIL.dll.

Firewall je ZA Pro 1.0, Windows 2000 z vsemi popravki z WindowsUpdata (razen SP1).

Ce bi zamenjal to datoteko z eno z frendovega racunalnika, a bi blo v redu?
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

Si pogledal na njihov site za razne patche?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130115 (19602) Qushaak
»

kateri antivirus naj izberem?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619381 (8177) fitipaldi
»

kateri firewall v sožitju z P2P??

Oddelek: Programska oprema
292076 (1544) Jst
»

Zaščita pred vdori!

Oddelek: Omrežja in internet
131297 (1101) DMouse
»

preprost in dober firewall?

Oddelek: Programska oprema
111271 (1113) sash

Več podobnih tem