» »

Tweakanje UT

Tweakanje UT

Slo-Tech - Danes sem po elektronski pošti dobil slednje pismo:

Zdravo.

Ko sem še imel Voodoo 3, sem v igri Unreal Tournament lahko opazoval prečudovite teksture (detajle), ker je igra tekla na pogonu Glide. Čez čas sem V3 zamenjal z GeForceom 2 GTS 64 MB. Naenkrat so se ti detajli popolnoma izgubili - zbledeli so. Mislil sem, da je UT narejen predvsem za Glide pogon in da je zato tako. Pred nekaj urami se mi je zgodilo nekaj neverjetnega. Zanimale so me UT-jeve konzolne komande. Tako sem našel meni Preferences. Vendar to ne tisti meni Preferences, ki ga najdemo pod Options. V njem sem brskal po nastavitvah za grafiko. Na vsak način sem hotel spremeniti detajle oz. teksture, da bi izgledale tako kot na V3. Dokopal sem se do opcije DetailTextures. Možni sta bili dve izbiri:
  • True
  • False

  • Nastavljena je bila na False. Spremenil sem jo v True. In glej ga zlomka, špil je izgledal kot na V3!!! Grafika je sedaj totalno doterana... Ni več zamegljene slike! Poskusite...

    Celotna pot:

    1. Pritisneš tildo (tipko, da prideš v konzolo)
    2. Napišeš: preferences
    3. V Preferences izbereš Rendering => Direct3D Support
    4. V Direct3D Support izbereš DetailTextures
    5. Spremeniš izbiro iz False na True
    6. Nato zapreš dotični meni
    7. Malce počakaš, da comp vse skupaj premelje...

    Razlika je zares neverjetna! Sedaj igram UT 2001x raje! :) Prilagam vam 2 screenshota, ki prikažeta ogromno razliko. Pisal sem vam zato, ker mi je to svetoval bratranec Mlchk, ki ga obvezno omenite v novici.
    Tako, to je vse! :)

    ajd,
    DeLuX

    OK, Mlchk je bil omenjen, sedaj si pa poglejmo, kakšne so prave razlike. Slikici sem konvertiral v .jpg format, saj je posamezen BMP zasedel cele 3 megabajte in pol. Čeprav sem konvertiral v .jpg, ne boste za prikrajšani za nič, kajti razlika je res ogromna. Oglejte si sami:Ja, slike govorijo same zase... Kaj pa vi porečete?

    19 komentarjev

    Mate ::

    Milsm to pa je A DIFFENRECE!!! Sicer nisem ne vem kaksnen UT fan... samo razlika je vec kot ocitna!

    malinavc ::

    jp razlika je res velka...sam men ni dons to novo, ker mi je pred kakim mescom en frend to povedu, sam de sm jst spremenil v editorju in *.ini fajlu...

    Dax ::

    Tja no, jst pa kr na v3 igram :)) pa niam teh težav...

    bf4ed ::

    v3 sux nVIDIA je zakon
    pa Quake 3 Arena je milijon pa pol krat boljši
    >:D:D

    VASkO ::

    zaj pa vemo, zakaj se eni vedno prisegajo na v3, ker ne znajo nastavit geforca! ajajaj, jaz tega problema nisem mel, je bla ze vedno lepa slika na gf2mx...

    Jeebs ::

    Ne vem no... Jst mam Voodoo 3 3000 pa se mi slika k jo dobim na monitor sploh ne zdi tok slaba kokr je prikazan.:)) Ampak tle morm pa računat še to, da furam vse skup na PRAZGODOVINSKEM monitorju, ker še ni blo dnarja za novga (Packard Bell 14 inch)!:(

    Webmojster ::

    Hmmm...jaz se vedno ne vem katera slika od teh dveh naj bi bila boljsa? leva ali desna? hmmm :))

    undefined ::

    Mogoče ti monitor crkuje...

    Fella ::

    Jeba1: hitro zamenjaj monitor, če ne boš imel 5 cm debele špegle!! Na monitorju se nikoli ne sme šparati.

    hahaha ::

    hej brigade!

    whatson ::

    hm... meni je trenutno vudu čisto zadosti..
    je pa razlika zelo velika/očitna:D

    MRtwister ::

    hehe, gnoj

    DeLuX ::

    Bf4ed: (in ostali), Q3A ti je boljsi? Zakaj? Kljub temu d ma 46x slabso grafiko kot UT?
    A je mogoce tud v Q3A kaka taksna fora, da bi ble 'texture' mnogo lepse!?8-O

    R0K ::

    nic ti ne sinfaj q3 k ma vec privrzencev k ut

    Jeebs ::

    IceMan: monitor je že enkrat pred leti crknu, zdej pa noče... ;(( Partizan: Ene 0,5 cm mam že debele. Thnx to my parents!:O Za vse: Na monitorju se res ne splača šparat!!!;(

    DarkWIng ::

    -ROK- : in če ma nek špil več privržencev potem je bolši??? :8) .... gledano kot sam engine je UT daleč spredaj...

    DeLuX ::

    He.. se strinjam z DarkWingom :) Q3A... phh. -ROK-: Pa kaj ti je na Q3A tok dobr?
    Folk ga ma pomoje rajse kot UT zato, ker vidi samo ze ime: Quake! Btw: UT ROX!:D:D

    ZanzeK_001 ::

    Mal zaostajate. To foro sm jst pogrunto pred kake pol leta. [:] Sm pač tak, da se rad z ročnimi nastavitvami poigravam. :)

    ||_^_|| ::

    kokr pa jst vem, je pa linux stabilna stvar sam za tiste k ga obvladajo, za tiste k pa nimamo pojma je pa hudicevo neuporabna stvar:)


    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    Unreal Tournament III (strani: 1 2 3 4 )

    Oddelek: Igre
    18414198 (1853) kuglvinkl
    »

    GeForce 8800 GTS 512 MB zagledala luč sveta (strani: 1 2 )

    Oddelek: Novice / Grafične kartice
    526191 (5772) Jst
    »

    Unreal in GeForce

    Oddelek: Igre
    5917 (800) Highlag
    »

    KYRO 2 -- najboljši (strani: 1 2 )

    Oddelek: Zvok in slika
    614688 (3684) Paramedic

    Emboss Bump Mapping vs. EMBM

    Oddelek: Zvok in slika
    441505 (1178) undefined

    Več podobnih tem