» »

Vse o aktivaciji Windows XP

Vse o aktivaciji Windows XP

Tecchannel.de -

Ko so se pojavili Windows XP in Office XP s svojo aktivacijo, je ta dvignila izjemno veliko prahu in negodovanja. Paranoiki so v tem videli svetovno zaroto in zbiranje vseh zasebnih informacij v zle namene, drugi pa so poudarjali, da Microsoft ničesar ne zbira in da vsa stvar ni tako strašna. Navsezadnje nas na milijone uporablja Microsoftove izdelke.

V članku na tecCHANNEL so si na dvanajstih straneh ogledali aktivacijo podrobneje. Ugotovili so, da z aktivacijo Microsoft nedvomno dobi nekatere podatke, a ti še zdaleč niso kritični, saj gre za identifikacijsko številko izdelka, namestitveni ključ in ostale serijske številke. Klik!

Za tiste največje paranoike pa: še vedno lahko Windows XP aktivirate iz telefonske govorilnice ali skrivnega Mobi paketa.

7 komentarjev

Tero ::

Ta aktivacija je za mene eden izmed glavnih razlogov da ne uporabljam winxp ampak win2k
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

andrej ::

potem pa je zalostno, da zaradi enega takega debilnega featura zamujas toliko... aktivacija niti ni tako velik bavbav.

Gejmer ::

Kupis(al pa dobis zraven rozice) corporate edition pa ni aktivacije. Win XP Pro Corporate ownz. Seveda jaz mam licenčne ne corporate ker sm jih dobil podarjene ob nakupu pcja. :D
Nanda yo?

flipflop ::

Pri meni tudi ni aktivacije. Pa tudi če bi bla. A misliš da pri 2k pa ne morejo zvedeti kaj imaš na disku?

swar ::

Se zmer se smejim ko vidim uno slikco k ma model v roki devils own iso pred stavbo microsofta in urco ki odtsteva cas do izzida XPjev :D

BaRtMaN ::

Mas link? Bi jo rad shranil, pa nimam več urlja. Je pa res huda, tam nekje 30 dni pred releasom WinXP ima on že flower edition.

CaqKa ::

mja.. tota slika se je tudi meni fajn vtisnila v spomin :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DD-WRT PPTP VPN

Oddelek: Omrežja in internet
131832 (1579) kronik
»

Prodati za kolko in ali je povpraševanje veliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524632 (3175) Tic
»

Microsoftov Micro-Warez?

Oddelek: Novice / Varnost
282353 (2353) CCfly
»

Xeon 3,06 GHz vs Opteron 244

Oddelek: Novice / Procesorji
191929 (1929) kuglvinkl
»

raven zaslon?

Oddelek: Zvok in slika
331489 (1098) Simko

Več podobnih tem