» »

raven zaslon?

raven zaslon?

Simko ::

A mi lahko naštejete vsaj tri dobre argumente zakaj monitor z ravnim zaslonom in ne kaj drugega?
Ker bom verjetno nabavil nov 19" monitor in je razlika med flat in neflat nekej 30k SIT me zanima zakaj bi dal teh 30kSIT več za raven zaslon.....vem, da se manj blešči...
LP

OrlyTM ::

Pejt v trgovino, se usedi prvo za enga navadnega in nato za flat monitor in boš videl, če ti je vredno dat 30k/sit več ... Tukej ti lahko reče kdorkoli karkoli, pač nihče ne gleda z tvojimi očmi.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Dalmatinc ::

Sem bil v štacuni. In vam povem. Da mi niti mal ni všeč:'(

BigFoot ::

lol, men se pa navadni zasloni dej že prow gnusjo, lol

BoO ::

Raven je bil meni od začetka tut čudn, pol ko se ga pa navadiš ga pa ne zamenjaš.
Prednost: večja delovna površina (optično) vsaj pri 19" in več.
Sicer zakaj bi jih pa izdelovali, če bi bili slabši?

Simko ::

Trenutno imam to srečo, da imam doma 2 monitorja: 17" flat in neflat, pa vam rečem, da se mi zdi, da raven zaslon ni lih vreden 30k SIT več. Saj ne pravim, da je slabši....

Ribicija ::

Ponavadi raven zaslon prinese še zraven kaj več kot pa samo to da je raven.
Bistveno lažje ti bomo pomagali če boš napisal katere monitorje imaš v mislih pa da potem slišiš razlike.
Vedeti pa moraš vedeti nekaj dejstev glede ravnih zaslonov.Na začetku je lahko zelo moteče ker imaš občutek da je slika pri FD monitorjih vbočena. Prav tako pa ti FD monitor v kotih rahlo popači sliko npr. če boš imel krog, leta v kotu monitorja nebo čisti krog ampak bo rahlo elipsast. Nekatere ki se okvarjajo z grafiko to moti, druge pa spet ne (pač odvisno od uporabnika do uporabnika).
Drugače pa po mojem mnenju najboljše da ti tam kjer si boš monitorje ogledal postavijo oba na pult in pogledaš sliko na enem in drugem pa boš verjetno zelo hitro opazil razliko.

lp

Huey P ::

Velika prednost ravnega zaslona je, da se ne blešči, bolj žive barve kot pri neravnih...

Pomanjklivost pa, da težko prikaže navpične črte.

MOJE mnenje; Ni vredno 30 K več...
..::DOOM III: The Legacy::..

Dalmatinc ::

moje mnenje je enako>:D

Muflon1 ::

1. vprašanje zakaj bi dal 30.000Sit več če ni treba...

2. vprašanje zakaj bi se privaju na raven zaslon če ni treba...



Mam philipsa 107B (ni raven zaslon) ma sosed liyamo 19'' (raven zaslon). Torej kateri je boljši?....

-Jaz osebno ne maram ravnega zaslona ker vedno čudno popači sliko (vedno ko gledam to 19'' se mi zdi da ma vbočeno sliko)

-potem da flat manj odbija svetlobo (se ne sekiram ker je le ene 10% razlike)

-potem philips ima najboljše oblikovalce ohišij najsi bo to za monitorje televizorje radije... estetsko je philips za pogledat dosti lepši od liyame

- philips meri v dolžino (globino) skoraj 10 centimetrov MANJ kot Iiyama

-philips 107b stane manj kot 100.000 liyama ????



Torej zaključek kaj ima boljšega liyama 19'' pred philipsom 17''???

Edino kar ima boljšega je 2'' večji zaslon in mogoče mal bol kontrastno sliko (ki ti bo vsaj še pol leta zgledala vbočena)



Torej zame je 19'' liyama z flat zaslonom v vseh pogledih slabša od 17'' philipsa z neravnim zaslonom



kak komentar na tole???8-)

Simko ::

Hmmm......v mislih imam nekaj takšnega:
-19" LG 915 FT (flat) (okrog 123k SIT)
-19" LG 995E (noflat) (okrog 96k SIT)

To sta LG-ja.

Drugače bi pa najrajši kakšnega SAMSUNGA(sem do zdaj imel Syncmaster 700s, pa je kar v redu)
-19" 900NF (Za tega ne vem cene točno, samo je verjetno kar drag)
-19" 950b (ta niflat, imamo na faksu 17" 750b in mi je kar všeč)

Koliko stanejo pa kaj Philipsi 19"?

Al ap kakšen drug predlog?
LP

KOLAPS ::

jez sem pristaš iiyame zato ti iz svojih izkušenj priporočam 19" iiyama seveda flat izvedbo! pej pogledat karakteristike na njihov hp
http://www.iiyama.com/

element ::

To je čist od tebe odvisno, kakšni monitorji so ti ljubši. Men so osebno flat monitorji bolj všeč, res pa je, da se jih moreš privadit. Nekatere moti to, da se na flat monitorjih včasih vidi navpična črta čez sredino ekrana.

whatson ::

pojdi v trgovino... poglej 2 monitorja - flat in ne flat.. in se odloči
sicer so na splošno te prednosti:
(ponavadi) bolj ostra slika na robovih...
ne odbija se svetloba iz ekrana (luč,...)

Muflon1 ::

Simko Philipsi 19'' so od 118000 do 168(ta je flat)

JanezH ::

Prej sem imel 17" KFC-ja z ukrivljenim zaslonom, sedaj pa imam 19" IIYAMO pro450, ki ima raven zaslon in je razlika vec kot ocitna.
Slika je zeloooo ostra, kontrastna, zelo žive barve, nič popačena, nastavitev za monitor je milion, dizajn je cisto OK ampak ne vem kaj ima dizajn v zvezi s kvaliteto monitorja.
Če se vsedem pred monitor, ki nima ravnega zaslona se mi zdi zdaj fulll čudno (stvar navade).
Skratka NIKOLI ga ne bi zamenjal za prejsnjega 17" KFC-ja.
8-)

strel ::

Če že delaš kompromis cena kvaliteta pa to si poglej iyamo S 900.Taboljši med cenejšimi.Mam pa doma LG 775 FT in ti povem, da ni glih rajski za oči.(Sej ne rečem da je slab)

Simko ::

hja, .....ugotovil sem, da je 19" LG flat zelo nekam velik..... :)
Kaj pa tako: 17" flat al 19" neflat?

Koci ::

občutek večje preglednosti, boljša slika in če ga postaviš okol maš lahko na njem rožo

Mate ::

Hum... moje mnenje: flat zasloni so boljsi! Vsaj ko se jih navadis. Res da najprej zgledajo konkavni, ampak niso. Sam mam iiyamo 19" pro 450 in je cist carska... edino kar je slabo je manjsa ostrina v kotih to je pa itak pr vseh monitorjih. Vidu sm pa tud sliko LG 17" Flat, tocnega modela ne vem, samo vem da je cena okol 70k. In tud ta monitor je dokaj carski, za svojo ceno seveda

Simko ::

Hja, tako je :
Moj stari Samsung nima niti malo zamegljenih robov. Čisto nič. Mali tekst dam gor, pa je slika takšna kot v centru. :)) Vsaj vidna ni razlika, to pa je tak najpomembnejše.
Hyundai novi 17" flat pa ma pol slike zameglene pol pa fajn. Vedno bol proti robovih gres, vedno bol zamegljeno je......

Avenger ::

Mogoče ne bi blo slabo ogledat si par testov. Tuki je že neki in tist LG 995 se ni ravno najboljš odrezal...
http://www.tecchannel.de/tecdaten/show....
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Simko ::

ko bi moja nemsščina bla besser ja :D
Hja, evo....zdaj pa mi predlagajte.....pa res se malo potrudite no....
Izbiram med tremi LGji:
17" 795FT , ta je flat
19" Studioworks 955E, ta je ukrivljen,
19" 915FT

Razlika med prvima dvema je okrog 10 kSIT. Tuakj je predvsem vprašanje, al se bol splača vzet 17" flat al 19" noflat......
Zadnji monitor bi pa vzel, če je 955E šrot in mi ga pač res ne predlagate. Predvsem, če imate kakšne izkušnje z njim.....Ker za zadnjega moram doplačati okrog 50k SIT, za 955E pa okrog 20k SIT....
S predlogi na dan :)

luni ::

jaz bi vzel 19 non flat, ampak ne LGja :/
Artificial Intelligentia

JLP ::

Jest bi uzev StudioWorks 995E. Tega mam doma pa sm tud šu gledat 915FT pa mi geometrija zgleda slabš k pa na SW995E pa še bl slabš sliko ma u kotih k pa 995E kjer je čist ostra.
Najbol da greš nekam pa nej ti na ist kmp prklopjo oba monitorja pa boš vidu ker ti bl paše.
Live long and prosper!

Jebiveter ::

Ce pogledate boljse, je bolj logicno, da je slika pri flat monitorjih vidna bolje, ker je glava v bistvu ''izbocena'' in prav tako oci! Torej bi bila slika na vbocenih zaskonih se bolje vidna, vendar to ni vec pravilna geometrija (krogi, kvadrati) in bi pri vbocenih zaslonih prislo do enakih popacenj kor pri izbocenih!
Znaci: KUPI FLAT!!!:D>:D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Simko ::

Heh fantje malce prepozni ste, sem že naročil 995E :)
Mam zdaj 17" flat in ma res preveč napak, ki jih na ukrivljenih zaslonih nisem našel.......
Aja, tudi klasična zavajalska prodajalčeva izjava me je prepričala: "Vzemite flat, vidim, da hočete več " :D

995E ma zlo dobro lsiko za moje pojme, vsaj tisti rastavljen no, na flatu pa moraš polno nastavitev vastavit, da je slika v redu. Ampakk čemu, če imam pa noflat in ne rabim nič nastavljat.....res pa je da bom tega čez par let težje prodal.....ampak kaj čmo :)
Hvala vsem

XtX ::

x

Simko ::

dubro jutr.
aha, zakaj pa? deset let sem lahko gledal v kugla monitor, vsak dan na faksu gledam v kugla monitor, in to po več ur, pa sem zato teleban zdaj al kaj. Oz. ne, ker sem kupil kugla monitor sem teleban.....hja no, veš kaj ti rečem, imel bom za moje potrebe v redu 19 " monitor, pa še parkarat lahko grem na orenk večerjo al pa si za teh 26K SIT, ki sem jih prišparal nabavim RAM, al pa disk al pa kaj takega :) Vidim, da si star 17 let...pol ti verjetno še starši kupujejo takšne zadeve, kot je monitor itd....no, jaz moram takšne zadeve vse sam nabavit.
Ni mi žal....mogoče nimam najmodernejšega monitorja, samo imajo flat monitorji tudi svoje napake....Verjemi pa, da ta monitor ni šit, oz, da bi bil nezdrav..al pa kaj bol nezdrav, kot raven monitor.....če bi to bilo res, bi zdaj vsi, ki gledamo v rač. monitor že nekaj let, slepi bli.....
Škoda pa, da se nisi prej javil kaj, mogoče bi me prepričal.....

Simko ::

aja, luni kirga pa? SAj ti LGji niso tako slabi no....za takšen denar....VIdel sem sliko in imajo ziher bolšo sliko kot hyundai, tak da menjava se mi je vsekakor splačala...

hot-stuff ::

Jaz pa še sedaj ne vem a je moj monitor flat al ne hehe
Mam Nokio 447 Xi trinitronc...in ali je to flat al ne ker slika je pa odlicna ostra ko skalpel:))

XtX ::

x

XtX ::

x

Simko ::

okej, okej....:8)
samo ne vem zakaj bi naj bil neraven zaslon manj zdrav.....
Saj finta v monitorju je berljivost tekst naprimer, tu se oči najbolj namatrajo, a ne?
In ko sem gledal flat in neflat v trgovini, sem lažje bral mali tekst na neflatu....isto je doma, mam dve 17" trenutno(ne LG), ena je neflat druga flat in moram povedati, da mi oči dost bol počivajo na neflatu....
TCO99 pa ima ta novi LG tudi...tam je ma tudi predpisana neka količina sevanja...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

19 " monitor ?

Oddelek: Zvok in slika
191176 (940) zlickon
»

ker 19" monitor kupt?

Oddelek: Kaj kupiti
381936 (1387) Trdi
»

Kateri monitor?

Oddelek: Kaj kupiti
201189 (961) ChiefThunder
»

ka monitor mi priporočate

Oddelek: Zvok in slika
11957 (735) andro
»

17" vs. 19"

Oddelek: Kaj kupiti
211828 (1588) andrej

Več podobnih tem