» »

Dvoprocesorski Opteroni in AGP?

Dvoprocesorski Opteroni in AGP?

HardOCP - HardOCP poroča na podlagi govoric, da sistemi z dvema Opteronoma na osnovni plošči ne bodo imeli reže AGP. Na AMDjevih slikah sistemov z dvema Opteronoma smo videli AGP režo, a taka osnovna plošča še ni prišla v roke ocenjevalcev strojne opreme. AMD naj bi z odločitvijo, da bo dvoprocesorskim Opteron-sistemom odvzel režo AGP, postavil te sisteme v strežniški trg, kot neposredno konkurenco Intelovemu 64-bitnemu Xeonu. Okej, kaj pa igričarji? Verjamem, da obstaja kar precejšen odstotek ljudi, ki bi si doma z veseljem lastili močno dvoprocesorsko 64-bitno pošast, in na njej igrali Q3 [:D].

Kaj torej? Spet se moramo zateči k besedi na cesti, saj se govori, da naj bi imeli dvoprocesorski sistemi, kombinirani z AGP režo, težave z združljivostjo. Čas bo povedal, AMD pa tudi. Klik!

11 komentarjev

Brane2 ::

Hmmm. Kako bodo pa preprecili:

-OEMom (npr VIA-i), da bi sami razvili svoj chipset ?

- da bi folk picil gor kartice kar na HT vodilu ? Blo je receno, da se bodo pojavile...

Fury ::

kaj pa ce nekdo hoce profesinalno graficno oblikovanje? pol rab hudo graficno in 2 opterona :)

kuglvinkl ::

PCI Express...
Your focus determines your reallity

Brane2 ::

A ni PCI Express Intelov dirkalni konj ? IIRC AMD stavi na HT...

Fury ::

a ni HT za povezavo med proci?

Brane2 ::

Sem mislu, da sta si dva konkurenta, tako kot vcasih ISA in Microchannel, recimo.

Kokr vem, imajo SMP Opteroni vec HT kanalov. Eden je "rezerviran" za povezavo na chipset, s tem da ima lahko tudi chipset HT naprej (enega ali vec kosov, mislim da ima Northbridge ozji HT do Southbridgea)..

kuglvinkl ::

Ja, PCI Express je novo Intlovo čudo. Moj odgovor je bil malce netočen. Namreč, mislil sem, da AGP bo drugo leto pri high-end sistemih out, tko da bo verjetno samo nVidia izdala Dual Opteron na nForce3 z AGp slotom, vsaj tako so zatrjevali pred dvemi meseci (kje je ta PR pa težko rečem...).

Ampak, keč je drugje. Ali lahko AMD prepove Dual Opteron sisteme z high-end grafiko...
Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Fantje PCI 1.0 je bil tudi Intelov izum, prav tako AGP in sta oba lepo pristala tudi v AMD sistemih, zato verjamem da bo PCI express prav tako naslednja generacija razširitvenih rež na AMD sistemih. Pci express tudi ni konkurenca HT kot procesor-procesor komunikacija, zadeva ima večje latence in na splošno ni primerna za take naloge. Tudi Intel ne bo z njim nadomestil svojega P4 vodila s katerim služi denarje od licenc. Pa še pci express je odprt standard, tako da se AMD in Nvidia nimata kaj bati.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Brane2 ::

Kot je reku velik hrvaski filozof (Dudek): "Buumo vidli..." :D

Mislim, da sem nekje bral o konkurenci HT / PCI Express in IIRC sta bili zadevi navedeni kot sorodni...

Cisto mozno da se motim. (Kako mi je ratal to rec ? Sem bolan ? /me isce termometer :D )

Anyway, raje bi vidu HT oz PCI Express kartice kot AGP. HT se mogoce najraje, ker ni treba dodatnega vmesnika (latenca). Picis ga direkt na CPU pa je...

Zheegec ::

No, saj imajo vse dosedajšnje plate za Opterone PCI-X, razen nForce3, ki ga bo pa tudi dobila jeseni. Gor bo šel pa R420>:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane2 ::

Pa saj ne vem, a je PCI-X bistveno pocasnejsi od AGP-8 ?

O.K., saj je zmultiplexiran, sam je pa le 64-biten, pa tud frekvenca ni vec tko nizka.

Edino skoda je, da bo v tem primeru intenzivna komunikacija z videokartico upocasnila komunikacijo z ostalimi PCI-X sloti, samo kdo pa nabija Q3 na gigabitnem routerju ?

Ce se bodo dobile strupene PCI-X, kartice, bi to znalo biti na nek nacin celo zanimivo. Povrnitev v case ISA, EISA, VESA in celo PCI slotov, ko si lahko kartico vstekal tja,kjer je bil pac plac in ko vsaj hardver ni delal tezav okrog vecih kartic v masini. Ce si rabil se eno, si jo pac dodal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doom 3 vodič (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
546653 (6653) Yohan del Sud
»

Zgodovina GeForcev

Oddelek: Novice / Grafične kartice
72413 (2413) undefined
»

VapoChill XE "Xtreme Edition"

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
62777 (2777) DjTonic
»

Dvoprocesorski Opteroni in AGP?

Oddelek: Novice / Procesorji
51775 (1775) Mr. Wally DJ
»

Znane specifikacije KT600 čipovja

Oddelek: Novice / Matične plošče
91790 (1790) nodes

Več podobnih tem