» »

Prodati za kolko in ali je povpraševanje veliko

Prodati za kolko in ali je povpraševanje veliko

«
1
2

SmeskoSnezak ::

No, prodajam komponente od računalnika, pa nimam pojma po kakih cenah bi prodal te stvari.

300W napajlc
WinFast GeForce 2 MX64 grafična
2x256 SDRAM DIMM rami
CD-ROM 48x max
DVD-rom
LG CD-Rom 48x24x48x
4x USB pci kartica
40GB disk Seagate
Pentium 4 1,5GHz + hladilnik

Da vidim za kolk lahk prodam to, pa če je dost zanimanja, ker ne mislim met te opreme dolgo doma.
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

Pozabo sn dodat neke. Mal sn gledo cene na mimovrste in preracunal tako, da bi vse te komponente slo prodat za skupno ceno 50.000sit. A je to pretirana cena za vse skup? :\
@ Pusti soncu v srce... @

Tilen ::

Pa še kako. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SmeskoSnezak ::

Ja no, zdaj si ogledujem mimovrste, pa bi ble cene komponent taksnele

300W napajlc 3k
WinFast GeForce 2 MX64 grafična 2k
2x256 SDRAM DIMM rami 15k
CD-ROM 48x max 2k
DVD-rom 3k
LG CD-Rom 48x24x48x 3k
4x USB pci kartica 2k
40GB disk Seagate 5k
Pentium 4 1,5GHz + hladilnik 15k

za moje pojme kar realna cena. :)
@ Pusti soncu v srce... @

Tilen ::

Kaj dobimo za 56k sitnih?

Novo + garancija. Pa nočem delam reklame.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tr0n ::

20 do 30k ce mas sreco. :)

mtosev ::

maxxxx 28k
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SmeskoSnezak ::

Hja, zdaj pa mi povej če je tist Sempron sploh konkurenčn P4?
Tam je sam 256 rama, grafična integrirana pa en cd pekač. Po tej logiki bi jaz lahk te komponente prodal za še večjo ceno. :) Je pa res, da je tam še ohišje,matična in mal večji disk. (+ garancija)
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

P4 je samo 1.5, Sempron je pa 64 biten in 2600. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SmeskoSnezak ::

So what? Cene so okol 10k za semprone.(tvojga modela sploh ni na ceniku mimovrste :\ ) Ce pa pogledas cene P4 (3GHz) pa so okol 30k. 1,5 je pol .... 15k je pol... matematični izračun :D
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

Da ne omenjam da prodajajo na bolhi P2, P3 (cel komp) za tam od 20-50k. 8-O
@ Pusti soncu v srce... @

mtosev ::

15k je pol... matematični izračun :D

HEHE ni kaj. :\ :\ :\ :\

Da ne omenjam da prodajajo na bolhi P2, P3 (cel komp) za tam od 20-50k. 8-O

idioti nič druga.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Tilen ::

Ko bi le bilo tako enostavno kot si misliš. Nekako tipičen Intel fan. Jaz bi lahko zacel recimo o tvoji predpostavki 15k sitnih za 512 SDR, pa ne bom. Sem povedal kar sem hotel. Prodajat pa lahko das tudi za 100k, ce le najdes kupca.

Lp
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

opeter ::

Da ne omenjam da prodajajo na bolhi P2, P3 (cel komp) za tam od 20-50k.

ja in koliko se ji kupi? Večina teh je itak skupaj z monitorjem, tipkovnico, miško
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

SmeskoSnezak ::

Tilen, ti rami so tak dragi. Poglej si cene na mimovrste. 8-O

opeter, niti ne. sn si pogledal, lahk recem, da pola pola.

Pa tud ce proc "pocenim" na 5k. Še vedno je to vredno svojga denarja. Pa nisn Intel fan, tak da rajš daj kakšen pametn argument kakor da me že osebno napadaš. Sram te bilo!

mtosev, ja kak pa bi si ti preracunal vrednost procesora? jaz pogledam ceno novega pa frekvenco in zatem to križno zračunam. :8)

še neke: če bi hotel jaz prodat cel komp (including matično, disketnik in ohišje), bi prodal za tam okol 60k. :8)
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Prodajaš stara jajca po totalno previsoki pričakovani ceni. A si mogoče mislo, da te bo kdo pohvalil?

Kar se pa tiče procesorja - Willamette P4 je jajc. Poseka ga vsak Athlon/Duron na 1GHz al pa več. Cena pa ne igra nobene vloge pri dejstvu, da tist Sempron pomalca tole jado od P4. Ki je svoj čas bila počasnejša od P3, ki bi ga naj nadomestila.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Hockey ::

Tudi ce das ceno na pol zaradi polovicne hitrosti to ni nov izdelek.

Venice rabljeni 3200+ price 15k on pa hoce 15k za 1.5 pentiuma jezus marija!
SDR rami so dragi [NOVI] ker jih ni nikjer za dobit in jih vecinoma tut nihce vec ne rabi ker so NOVE druge komponente cenejse. DDR 512 dobis za se pravi da za enih 17k dobis 1GB DDR.

za 56.000 s tistega linka dobis nekaj kar lahko celo koristno uporabljas. Ce zapravis 50k za tvoje packarije tu si pac malo cez les. prodaj za 30k pentiuma pa reci da ma zgodovinsko vrednost.

SmeskoSnezak ::

me pa neke zanima. a jaz bi mogo vsaki komponenti ceno spustit sam za to ker ni v garanciji? you must be kidding me...

pa tud če bi vsaki komponenti za malenkost spusto ceno zarad negarancije, je še vedno več vredno kot borih 30k.

edit:
Hockey:cene ramov so poskočile. zdaj te pride 512 ddr okol 17-20k.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Ne, ni vredno vec kot 30k.

Kaj ti ni jasno? :)

SmeskoSnezak ::

Ok. Pa gremo secirat...

300W napajlc za kolko? Nov 350W je reci in piši 4k. Ker moj ni nov in ima manj W, je cena 3k. Mogoče znižamo na dva pa pol.

grafičnih nisn gledo, zato je cena 2k.

rami. kot ste rekli se jih ne da dobit in zato velika cena. a zato jih jaz ne smem prodat po priblizni ceni? ce pogledamo stane en 256 8k. 512 pa 17k. Jaz sn znizal ceno za 2k, kajti niso novi in ne v garanciji. Ajd, recimo da znižam še za 1-2k.

cd-rom nov stane manj kot 4k. moj ni nov in ni tako hiter... cena 2k
dvd-rom nov pride malo več kot 4 pa pol jurjov... zato cena 3k
cd-pekač pride skor isto kot dvd-rom... moja cena je nizja... 3k
4x usb pci kartica pride nova 3k... moja 2k... al bi radi da jo šenkam al kaj?!?
40gb disk... NOV 80GB disk pride 12k... cena mojega je 5k
procesor nov p4 3ghz pride 30k. ker je ta 1,5ghz sn prvotno reko 15k, recimo da znizam najvec na 8k.

Overpriced? Niti malo!! >:D

p.s.:kdor gleda na prodajanje komponent skozi oči zgodovine, lahk itak vse stran vrže oz. podari, saj baje itak ni nič vredno. ni garancije, je staro, etc. Mal trgovske žilice bi mogli vsi met. ;)
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Ok, pa dovolj o cenah. Vsak je povedal svoje mnenje in bom (mogoče) znižal cene do (all-in-one-price) 30k.

Zdaj me bolj zanima, če je sploh povpraševanje po teh komponentah? Ker če je veliko povpraševanje, bi raje vse vkup prodal. Je manj težav. Kaj pa vi pravite? :8)
@ Pusti soncu v srce... @

Tilen ::

p4

Pa napisi oglas jao pa bos videl ce je povprasevanje al ne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

opeter ::

Raje prodaj po komponentah, pa boš morda lahko več iztržil, kot skupaj. Eventualno, če se najdejo kaki butalci, lahko dosežeš prodajno ceno (skupaj) 50k (ps.: to nisi od mene slišal :8) ).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PrimozR ::

Overpriced? Niti malo!! >:D


Overpriced? TOTALY! :\

EDIT: pa še brez matične in phišja. Kaj ti ni jasno? Če bi imel matično, bi lahko tole kdo ponucal za kakšen server oz. kaj podobnega. Tako nimaš šans. A je grafa PCI?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

SmeskoSnezak ::

Ne, AGP je. Ostalo sn že komentiral!!
@ Pusti soncu v srce... @

OldSkul ::

Kot prvič cdromi so vredni pol kurca... še posebaj navadni, tako, da tisto stane mogoče 1k. DVD rom +cd pekač staneta skup max 3-4k. Potem grafična je res 1-2k... Disk je vreden max. 4-5k. Procesor je vreden max 4k pa še to je preveč ker to so taka jajca, da večjih ni. Napajalnik je vreden ene 2k. Ramov je na Bolhi ogromno, tako, da ne pričakuj kaj dost od njih. Mogoče max 9k, samo ker je toliko ponudbe in malo povpraševanja:\ . S tem, da ti nimaš garancije... tako, da ne pričakuj tvojih neverjetnih 30k.8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

Andruxa ::

upam da se slucajno ne zgledujes po bolhi ker vecina ponudb tam je en grd nateg. Ko sm jaz gledal mal po bolhi sm vidu oglas za PII za nekaj cez 40 jurjev.
ce hoces realno ceno poglej na ebay kje se ustali cena. Obicajno je vec kot dvakrat manj kot na bolhi za racunalniske komponente.
Lp, A

Fizikalko ::

Nimaš občutka za realne cene, Smeško. Če boš dal oglas n ST s takimi cenami, boš takoj dobil nalepko.

Napajalec - jurja pa pol mx, če maš srečo.

Procesor je obupen, bodi vesel, če ti ga sloh kdo kupi. Za 5k.

DVD rom je vreden glih jurja.

itd

opeter ::

Čakajte, a v seznamu ni matične??? 8-O Komaj zdaj sem opazil. Preletel sme komponente, GeForce 2 MX... crap, itn.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Fizikalko ::

300W napajlc - 1.5 k
WinFast GeForce 2 MX64 grafična - 1.5k
2x256 SDRAM DIMM rami - 7k
CD-ROM 48x max - 0.5 k
DVD-rom- 1k
LG CD-Rom 48x24x48x - 2k
4x USB pci kartica - 1k
40GB disk Seagate - 4k
Pentium 4 1,5GHz + hladilnik - 5k

+ popust na komplet = okrog 20k. Maksimalno. Bolha NI referenca. Tam 90% cen NI niti približno realnih.

SmeskoSnezak ::

Pa saj smo že ugotovili, da je realna (nizka) cena okol 30k. Tak da res več ne bluzite o ceni. Smo dovolj rekli na to temo. Kakšni nategi so na bolhi, pa dobr vem, saj ko sn iskal kolegici komp, sva prvo tja pogledala. In če tam prodajajo p2 za 40k, lahk jaz komot prodam tole sranje za več 70k. Pa sn realn in cenovno primerjam s trgovino. Vsak človek, ki se malo spozna na računalništvo in marketing, lahk reče da je to fer cena. Pa tud vsak, ki hoče kaj prodat (in ne DATI), bi rad nekaj iztržil. NI pretirano velika, niti ne premalo cenjena. Kaj sploh pametujete neki, če pa sn že dvakrat reko da razumem in da bom znižal ceno?!? :\ Ste mal preobčutljivi očitno, pa prepametni!

Če se mislte kregat, naj en moderator temo rajš zapre.

p.s.:Saj sn razmislal ce bi sploh to prodal, komot bi lahk to nekomu dal, ker se mi tega "sranja" res ne da prodajat in barantat za neko ceno. Pa sn premislo, pogledo cene, povleko nek zaklucek, da se splaca prodat ,saj bi neke malega zasluzo. Men se pac gre, da bi dobo vsaj gnar za nov proc (magari se maticno).
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Zdaj sn vsaj zvedo, da tu gor več ne smem vprašat za mnenje, saj vse cene zbijate do dna. >:D :D :D
@ Pusti soncu v srce... @

bond007 ::

Gremo po vrsti:

Kot so že povedali .. p4 procesor je zeloooo slab.. naščije ga stari p3/ celeron okoli 1Ghz. Mislim, da so to bili najslabši procesorji od intela, ki so bili kdaj koli nareti (v času ko so bili še aktualni seveda)

Računalnik kot celota niti slučajno ni vreden 30k sit. Okoli 20- 25 k sit je realna cena. Probaj ga prodati za 30k sit pa boš videl, da ga ni junaka, ki bi kupil tako staro in počasno zadevo. sdr-rami so sicer res dragi, ampak še vedno ne več kot 9k za 512MB in še to samo, če bi jih prodajal posamično. Poleg tega je SDR zastarela tehnika in so zelo počasni v primerjavi z novejšimi rami - JA če boš hotel prodati, moraš primerjati tudi z novejšimi in hitrejšimi rečmi.
V računalniki maš sicer kar 3 optične enote - ne vem sicer kdo bo to rabil:\

a jaz bi mogo vsaki komponenti ceno spustit sam za to ker ni v garanciji? you must be kidding me...


Ja, če stvar ni več v garanciji je za večino dooosti manj vredna - sploh kakšne zadeve, k ise rade kvarijo - recimo diski...

dejansan ::

"Zdaj sn vsaj zvedo, da tu gor več ne smem vprašat za mnenje, saj vse cene zbijate do dna"

kaj si zdaj užaljen, ko mali otrok :D

npr. fizikalko ti je lepo napisal cene, po katerih boš komponente tudi hitro prodal, lahko pa vztrajaš pri svojih 50k+ pa jih prodajaš par let potem pa stran zabrišeš, ker jih noben tudi "zastonj" ne bo povohal
dejansan

OZZY ::

Zdaj sn vsaj zvedo, da tu gor več ne smem vprašat za mnenje, saj vse cene zbijate do dna



jao meni pa kaj ti misliš, da maš ferarija doma....Tud skupna cena okol 30k ni realna...če bo dobil kerga, ki kupi za tak denqar takoj prodaj....Fizikalko je napisal realne cene. Pač tako je IN SE S TEM SPRIJAZNI.

Sploh pa ne glej cen kok so kej nove itd. in da jih potem na to oblikuješ....Una ti je bila najbljša, da če je nov proc 3ghz tok potem je tvoj pol manj itd...CCC....

Poglej na bolho kok kej stane primerljiva stvar ..najvišja in najnižja ... pa še mal spustuiš da je...Sploh pa so tvoje stvari rabljene in stare več kot 2-3 leta al pa še več.....Kaj vse se je v tem času spremenilo...
Go with the flow.

bluefish ::

lahko pa na Bolhi daš avkcijo in nastaviš pridržano ceno 50k. Me res zanima koliko boš dobil ponudbe. :D

CaqKa ::

jah.. mene moti mentaliteta vseh tistih, ki pravijo da to ni več vredno kot dvajset...
namreč zaradi dejstva, kdo bo pa te stare mašine recikliral? a jih bomo kr tak odvrgli in prepustili naravi da zgnijejo v tisočih in več letih? resda dejansko te komponente niso tolko vredne... ampak sem mnenja da bi za te stvari morala obstajat neka spodn ja meja, v stilu komplet računalnik se ne prodaja pod ceno rečmo 20ksit, ne glede na to al je 100mhz ali pa 1500.. dokler je delujoč komplet, ki ga lahko uporabi tudi stara babica za kakšno pisanje.

glinik ::

Smo postali nostalgični ? :D

Jaz sem na to hitro pozabil, ko sem sprobal eno prastaro zadevo - ehhh .... proč s tem ...

Da še dodam malenkost v zvezi s procesorji. AMDja 1700 sem nabavil za borih 10-11k sit in to novega! Plus tega se še da navijat do nebes. Sedaj, po nekaj letih je njegova vrednost ... skoraj nič.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Dead_Eye ::

a jaz bi mogo vsaki komponenti ceno spustit sam za to ker ni v garanciji? you must be kidding me...


Hahahaha, ko sem to prebral sem se res nasmejal od srca. Ne vem kako ti misliš, ampak dandanes je garancija najpomembnejša stvar, ker kvari se VSE, od najslabših do najboljših(najdražjih) komponent.

Glede na tisti PC pri mlacomu pa tvoj res ni vreden niti 25k, kaj šele 50k. Zelo zanimivo mi je tudi tvoje razmišljanje o cenah(novo - Mhz in take)...haha

CDROM ni vreden nič, meni osebno bi moral še ponudit denar da ga sploh vzamem, ker imaš potem več zgubljenih živcev s slabim branjem cd-jev kot pa koristi od njega...

Pa stvar prodajaš brez osn. plošče? Halo, kje pa bo morebitni kupec dobil ploščo za ta CPU? Sami problemi če mene vprašaš. Po drugi strani pa se vedno najdejo nevedneži, tako da lahko poskusiš... vso srečo tebi in sožalje morebitnemu kupcu.

Ne vzet osebno, to je samo moje mnenje...
The one and only

Dr Evil ::

Ta PC je vreden kakih 20k, če IMA plato. Drugače good luck:D

PrimozR ::

Za 500 SIT kupim procseor za obesek. Al pa RAM.

mtosev ::

:D daj reči če si kaj uspel prodat.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

koyotee ::

Se bom še jst sposodu to temo da nam nove odpiru:
Intel Celeron 1,2Ghz Tualatin
256MB sdram kingston value ram
ati radeon 8500LE 128MB
QDI Advance 10-T
CD-ROM 52x Sony

15k prevec?
lp 0:)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Klemzz ::

jst sm dubu P4 1.6, neka ECS plata 512ddr rama, radeona 9200, 80GB disk zaston :D plata kao ni delovala, sm zamenju baterijo....zdej dela in ga mam za server...

asus ::

preveč cca 10k je to vredn

SmeskoSnezak ::

Sn isko po googlu , kr bi nucu 128sd dimm rame za en star komp, pa naletim na to staro temo. Ker je ne zbujam iz spomina kar tako, bom povedal par infotov glede takratne prodaje. Vsaj kolko mi bo spomin dopusto.

Pa gremo po vrsti:

300W napajlc ... prodano za 1,5k
WinFast GeForce 2 MX64 grafična ... prodano za 2k
2x256 SDRAM DIMM rami ... prodano za 10k
CD-ROM 48x max... prodano za 2k
DVD-rom ... prodano za 3k
LG CD-Rom 48x24x48x ... prodano za 2,5k
4x USB pci kartica... se zdaj jo mam... ker je 1.1 , kolk sn kasneje ugotovo in jo lahk se v kerem starem kompu ponucam
40GB disk Seagate... mislim da za 4k
Pentium 4 1,5GHz + hladilnik ... prodal za 8k

Vseskup očitno nanese 33k. :\ Mal se mi zdi, da sn cd in dvd-rome ter grafo prodal za še manj. Ker sn dobo vun okroglih 30k... Prodal sn pa po komponentah, saj kot že blo rečeno, ni blo matične in ohišja. (matična je bla pečena :\ )

Sicer pa smo ugotovli, da vi tu gor očitno al niste trgovci in ne znate stržit nekaj denarja, torej da prodajate pod ceno (pa ne na realno ceno, marketinško ceno!!)... je pa še druga možnost, da enostavno nočete (priznati?) da ste mogoče še večji "napizduni" kot jaz in prodajate še bolj krš robo po zasoljenih cenah, drugim pa ne bi pomagali, da vas ne bi označli za "napizduna". :D

Če ste tisto prvo, upam in želim, da se naučte osnov trgovanja ter vam želim uspešno prodajo vaših komponent, ko boste prodajali, da bi prodali in vsaj nekaj iztržili. ;)

en LP

p.s.:Pa vedno pošteno trgujte. Ne lagat, itd. Donos zagotovljen.
@ Pusti soncu v srce... @

jimyboy ::

Niso vsi taki cepci kot ti tuki gor, da bi folk, ki se na cene komponent ne spozna, nategoval z oderuškimi cenami.

opeter ::

Za prvotnega avtorja (SmeskoSnezak)

Vse skupaj to ni vredno več kot 12k tastarih...
Za cca. 19.000 tastarih tolarjev (80 EUR) je eden mojih znancev kupil sledečo mašinco:

- ABIT KV8
- AMD Sempron 2600+ S754
- 512 MB RAM (1 modul)
- ATI Radeon 9100 128 MB AGP
- 20 GB HDD Matrox
- ohišje
- tipkovnica + miš
- DVD pekač (neki starejši NEC).

SmeskoSnezak ::

opeter, dobro je kupil.

Moraš znati kupovati in moraš znati prodajati. :8)
Trenutno prodajam malenkost slabše računalnike od tega , ki si ga ti napisal, za 50€.
@ Pusti soncu v srce... @

marvin42 ::

SmeskoSnezak: kaj se zdaj pizdiš? Po komponentah si prodal in dobil 30k, najprej si pa hotel vse skupaj za 50? Če bi prodal vse skupaj, sigurno ne bi dobil več kot 20k, tako kot ti je bilo rečeno tukaj. Predlagane cene so bile popolnoma realne. Izpadel si smešen, zdaj pa še pizdiš.
Mostly Harmless
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ocenite računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
635941 (4457) opeter
»

Vrednost Compa

Oddelek: Kaj kupiti
311697 (1172) Volta
»

Za koliko prodati (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545209 (3930) sid911
»

Ocenite mi vrednost kompa...

Oddelek: Kaj kupiti
312018 (1335) Dr Evil
»

Cenitev moje korete

Oddelek: Kaj kupiti
241571 (1200) BaRtMaN

Več podobnih tem