» »

Transhumanizem v vzponu

Transhumanizem v vzponu

SFGate - Transhumanistično gibanje dosega v ZDA (pa tudi drugod) očitno novo raven. Novo avantgardo predstavljajo t.i. "nerdi," ozirma mladi in nadpovprečno inteligentni, socialno pa manj uspešni mladeniči (in nekoliko manj maldenke). Običajno z znanjem programiranja. Združujejo se v skupine po več ducatov osebkov in skupaj načrtujejo prihodnost. Transhumanizem jim je postal način življenja, življenski cilj in edina vrednota, za katero se splača živeti. Njihovo geslo je: "We'll do it or die trying (Uspeli bomo ali pa umrli v poskušanju)". Modna muha ali transhumanistična nebesa v 25-ih letih? Klik!

28 komentarjev

keber ::

Modna muha.

(čakam na napade: sedem šest pet štiri tri ... )

salesky ::

Album 50 cent: Get rich or die trying >:D >:D Garant so kopiral. :D :D

BigWhale ::

Hm... precej subjektivno... ampak...

Ce je Transhumanizem religija, kar v bistvu je. Je tale tip eden izmed tistih, ki hodijo okrog in zdravijo ljudi, ter prirejajo razno razne showe.. Mnja...

chuck ::

Ko bi se zadeva zgodila tam okoli 2025 bi bilo super, saj bom takrat imel najboljša leta za seboj. Samo če pa se zgodi okoli 2100, oziroma da umrem preden se mi ponudi možnost nesmrtnosti, bom v neskočnost strašil lene programerje, ki se niso mogli prej podvizati. Oprostil bi jim edino, če bi to pomenilo propad celotne človeške rase.

Thomas ::

ASAP. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Če bi se kdo spraševal, kaj pomeni ASAP. A Singularity Ante Portas. ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

>Novo avantgardo predstavljajo t.i. "nerdi," ozirma mladi in nadpovprečno inteligentni, socialno pa manj uspešni mladeniči

LOL kakšna novica :D

Alexius Heristalski ::

Po domače rečeno: piflarji.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

CCfly ::

The age of geeks begins.

BaRtMaN ::

It has already begun.

nsignific ::

Izpadu bom tak tezki geek zdele, ampak...

Star Trek TOS, ep. 10: what little girls are made of

Ista tematika.

P.S.: dva dneva nazaj sm gledu, ne me met za ST frika ;)

mchaber ::

nsignific, ravno tako si izpadu.:)
.

keber ::

Samo članek na SFGate je res napisan tako, da gre za ene norce (saj je delno tudi res), povprečen človek pa, ki bere ta članek ni dobil nobene informacije o pravih idejah tranhumanizma. Ki niso slabe.

A uresničljive v doglednem času? :\

Niti ne ...

Thomas ::

Keber, argumentiraj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

Ampak,Yohan...:\

Če že pišeš novico o transhumanizmu bi lahko dal vsaj kak link, ki nekaj izčrpnega pove o tem... tole je pa en novinar, ki mu ni nič jasno (in se je zato bolj ukvarjal z "izgledom" človeka, kot s tem kaj mu ima za povedat) ...verjetno kak modni stilist al kaj!? :P

PS: Kaj Yudkowsky misli s pseudotravmatičnim otroštvom?

Thomas ::

Oh nič, ko je hodil v osnovno šolo, se je naveličal. Toliko časa je jokal, da ga je mamica vzela ven. Sicer pa - kolikor vem - ni imel "nobenih travm". Prej nasprotno. Travme je videl v (daljni) okolici. To pa.

Yudkowsky je danes eden najbolj inteligentnih in izobraženih ljudi na Zemlji. To povem, čeprav sem v rahlem konfliktu z njim.

Kar se pa novinarjev tiče, je najboljši njegov izrek: Profesionalni dezinformatorji!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

keber ::

Thomas

Zakaj ne v doglednem času?

Zadeva je bolj preprosta kot kmečka logika. Transhumanizem je od današnje tehnologije toliko oddaljen kot so bili v starem Rimu od poleta na Luno - to je mišljeno tehnološko, v letih pa jih je ravno toliko, da jaz tiste Lune, pretvorjene v computorium jaz ne bom doživel, pa če živim 200 let (no, mogoče pa celo bom).

V čem je problem? Teorija šepa, v praksi pa še ni nič opaznega. Pa seveda odnos transhumanizma do navadnega humanizma, ki je milorečeno zelo slab ("transhumanisti so pametni, oni drugi pa neumni")

Če pa bo kaj takega pred 2050, pa ti Thomas častim rundo. (ampak mislim, da mi ne bo treba)

Thomas ::

Keber,

Singularnost (in posledično Transhumanizem z njo), je toliko daleč, kolikor daleč je SAI. Ta lahko "2000 let mankajočega razvoja" opravi zelo hitro.

Vsa debata je o tem, kako daleč je SAI. O tem smo se že pogovarjali na naših Chatih. Tam je zapisano moje mnenje. Pa še marsikje drugje po tem forumu.

Da so pa Transhumanisti važiči - je pa nepomembno. Nismo vsi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

rekunius ::

:D >:D Some day, the geek shall inherit the Earth! :D >:D

keber ::

>> Some day, the geek shall inherit the Earth!
Ijuuu, samo ovoga ne, bože mili!
Bi bila žalitev za normalne.

Thomas:
Vem, kaj misliš, v zadnjem mesecu sem prebral tako celoten PROTOKOL, vse tri sobe pa še nekaj chatov in ostalih malenkosti. Precej več kot večina. In mi je zadeva razjasnjena dovolj nadrobno. Le časovni okvir ne štima. Kratkomalo je v vsej stvari precej preveč optimizma. Vendar pa tudi transhumanizem ni imun na Murphya.

Double_J ::

Yudkowsky je danes eden najbolj inteligentnih in izobraženih ljudi na Zemlji. To povem, čeprav sem v rahlem konfliktu z njim.


Yeah, speak about...

Glede FAI, kajne?:)

Thomas ::

Ne verjamem da je individualna človeška volicija tisto, na kar bi se bilo pametno zanašat. Niti da bi iz tega principa ven morala zrasti objektivna morala.

Objektivna morala je maksimizacija pozitivne qualie za vse sentiente.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Jah, to pa jasno...

To je tista fora, da nekdo prosi FAI, da ga muči...

Sej je jasno, da ne more iti kar tako, ko zadevo enkrat premislimo.

Alexius Heristalski ::

Ta lahko "2000 let mankajočega razvoja" opravi zelo hitro.

Pa bodo ljudje zmožni dojeti in sprejeti vse tehnološke spremembe? Nekateri imajo že dandanes težave z računalniki in mobilniki.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Thomas ::

Inteligenca človeka je z ultratehnologijo odvisna spremenljivka. "Whish to know", postane "know", za vse kar je seveda možno. Če bi pa kdo rad vedel za Goldbachovo domnevo, pa bi odgovor pokuril preveč computinga, gre zadeva lahko v kooperacijo z resourci drugih. Potem pa mogoče kdaj še zvemo - ali pa tudi nikoli.

Ene take hyperGoogle intelektualna očala, ki jih ne moreš ločiti od lastne inteligence.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TMC ::

Kaj pa če se IA samodejno razvije v okolje manipulirajočo bit in kot ravnotežno in edino ugodno za njen lastni obstoj ugotovi potrebno zmanjšanje in omejitev človeškega življenja na zemlji? Al pa nekaj takega, kao terminator-matrix različica :):P >:D
"He who spends the days dreamin', is slave of the days"

ragnarock ::

open source scientology >:D

denisd ::

Obujam temo.

Nemški znanstvenik Harald Kautz Vella o Transhumanizmu. Najdena Hi-Tech tehnologija v naravnem okolju -mikroskopske analize, Morgellon vlakna, kaj so, itd.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domače branje: David Harvey: A Brief History of Neoliberalism (2005) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Domače branje
6314368 (12082) donfilipo
»

Začel se je Innorobo

Oddelek: Novice / Ostalo
104255 (3885) roli
»

Transhumanizem, Biblija in Maji...

Oddelek: Problemi človeštva
101683 (1491) Thomas
»

Moj računalnik je lahko superračunalnik

Oddelek: Novice / Procesorji
192468 (2468) Jeebs
»

dojemanje časa -- napoved prihodnosti

Oddelek: Znanost in tehnologija
72666 (2335) Gh0st

Več podobnih tem