» »

Nateg preko bolhe

Nateg preko bolhe

««
8 / 8
»
»»

c3p0 ::

Za nagrado za poštenost lahko "kupiš" ta procesor in ga naj pošilja na nek XY naslov ;)

budnost ::

Da na kratko opišem. Nabavil sem preko bolhe dobroimetje za predplačniški mobitel. Nakazal sem preko TRR imetniku tega dobroimetja, oziroma najbrž to ni sploh on. Dopoldne po plačilu ga kontaktiram, da mi pošlje...8 ur nič, pošljem še enkrat sms...spet nič...nakar sem malce pritisnil z besedami, da ga bom prijavil policiji do koncu dneva, če mi ne nakaže...hitro se oglasi, da mu ne grozim, da mi ne bo poslal nič, ker mu grozim...Se mu celo opravičim, ga prosim, da mi nakaže dobroimetje in vztraja, da je to kazen za grožnje s policijo?? Kaj bi naredili na mojem mestu?

stalker ::

budnost je izjavil:

Kaj bi naredili na mojem mestu?

Prijavi ga policiji.

radmannsdorf ::

ja lol! še sprašuješ?? prjav ga, njegov trr maš, podatke? PRIJAVI GA.

pa prosim njegov username/page na bolhi, da vemo koga se izogibat

Zgodovina sprememb…

budnost ::

Ne morem ga dati, ker ga že ni več...username je pod mobilno številko ustvarjeno za nekaj dni, registrirano 15.9.2016. Zdej on meni pravi, da me bo on tožil zaradi groženj s policijo...absurdno...ko pa rečem, da mi plača in bo vse ok...noče...lahko mi polni za drugega operaterja za tega, ko želim ne. Pravi, da je to šola...

To ni njegov trr račun, sem zihr. Je od ene ženske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: budnost ()

stalker ::

To so samo prazne grožnje, nima te za kaj tožit. Podaj prijavo na policijo.

radmannsdorf ::

ja lol. pol naj ti pa ženska plača. sej si njej dal keš. če nekomu rečeš da boš poklical policijo, ker se ON ne drži dogovora, to ni nobena grožnja. sej samo zahtevaš svoje. kaj pa zdej tebi ni jasno? prijavi uno žensko, očitno sta naveza. al ti kar misliš da tista ženska nima veze z njim?

budnost ::

Ja imaš prav. Malo mi je mimo, da se ne da zment. Ker vem, da ima dobroimetje in noče zdaj poslati naprej, ker se mu kao grozil, ko sem zahteval samo to, kar sva se dogovorila. Počakal bom še en dan, potem grem prijavit.

matobeli ::

To da mu poveš da boš naredil vse kar je v tvoji pravni moči ni nobena grožnja, lahko se ti edino zahvali da si mu to prej povedal.

Prijavi, postaj tel številko če jo maš, mail...
TRRja raje ne, mogoče je od kakšne nedolžne osebe in se gre za kakšnega trola.

poweroff ::

Če je ta oseba dobila denar, da verjetno nima problema vrnit. Razen, če sodeluje pri prevari.
sudo poweroff

Spock83 ::

Nekaj mi ni jasno. Kakšno dobroimetje si kupil? Če imaš denar na TRR, greš dvignit in kupiš na uradnem prodajnem mestu.

matobeli ::

Verjetno je kupil več dobroimetja kot pa dal eur.

moat ::

Vse kar napraviš je zastonj. Denarja ne bo več, razen, če se te ne bo usmilil. Dejstvo je, da tudi če podaš predlog za pregon kaznivega dejanja goljufije, ga bo tožilstvo zavrglo zaradi neznatne družbene nevarnosti (bagatela). Ovadba bi šla skozi le v primeru, če gre za storilca povratnika kaznivih dejanj. Zato pa je potrebno biti na bolhi zelo previden. Sam sem že tudi šel na led, žal.

poweroff ::

Saj če tožilstvo zavrne, greš lahko v subsidiarni pregon ali direkt v civilko.
sudo poweroff

N0t0ri0us ::

če ga boš prijavil samo ti iz tega ne bo nič.. če ga bo pa prijavilo še 10 drugih bo pa kmalu dobil poziv na sodišče...

Prijavi ga.

Matev ::

prijavi bolho

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

moat ::

poweroff je izjavil:

Saj če tožilstvo zavrne, greš lahko v subsidiarni pregon ali direkt v civilko.


Res je, lahko nastopaš kot samostojni tožilec. Toda to je že kalvarija in druga zgodba. Sam, brez dobrega znanja prava, boš težko vlekel niti na sodišču. Tako pride do tehtanja. Se to sploh splača, npr. za 10€? In pade odločitev.
N0t0ri0us, dvomim, da je tako. Tudi če ga prijavi 20 oseb in več oseb s postopkom ne bo nič. V primeru neznatne družbene nevarnosti bi tožilstvo speljalo postopek le v primeru, če gre za storilca povratnika. To pa pomeni, da bi moral že biti pravnomočno obsojen.

poweroff ::

V primeru neznatne vrednosti tožilstvo napiše, da je KD bilo storjeno, a ga ne bo preganjalo. To sicer ni isto, kot pravnomočna odločitev sodišča, ima pa svojo težo.

In je torej dobra osnova za odškodninsko tožbo.

Je pa res, za 10 EUR se ti ne splača ukvarjati s tem. Po drugi strani pa v primeru, da dobiš, vse stroške komot obesiš storilcu. Tako da na to lahko gledaš kot na naložbo - z večjo verjetnostjo donosa, kot je recimo nakup Bitcoinov. :))
sudo poweroff

dc10 ::

Prijavi ga policiji, da bo vsaj imel nekaj nevšečnosti, če ti ne bo povrnil denarja, pa si poglej ta video....:D

lp

moat ::

poweroff je izjavil:

V primeru neznatne vrednosti tožilstvo napiše, da je KD bilo storjeno, a ga ne bo preganjalo. To sicer ni isto, kot pravnomočna odločitev sodišča, ima pa svojo težo.

In je torej dobra osnova za odškodninsko tožbo.

Je pa res, za 10 EUR se ti ne splača ukvarjati s tem. Po drugi strani pa v primeru, da dobiš, vse stroške komot obesiš storilcu. Tako da na to lahko gledaš kot na naložbo - z večjo verjetnostjo donosa, kot je recimo nakup Bitcoinov. :))


Res je, točno tako napiše. Da je bilo storjeno kaznivo dejanje, a ga ne bo preganjalo, ker je škoda neznatna. In te pouči, da lahko postopek nadaljuješ kot samostojni tožilec.
Heh, odškodninska tožba za 10€? In tile majhni prevaranti to dobro vedo, zato je potrebno biti res previden, če je predmet dejansko sumljivo poceni. Poleg tega redno spreminjajo račune na bolhi. Tisti, ki ni dolgo uporabnik računa ali je ustvaril nov račun, samo da proda neki predmet po dejansko nizki ceni, je sumljiv, res. Najbolje se je sprva dogovoriti za osebni prevzem, čeprav tega ne nameravaš in če te bo po vsej verjetnosti poklical, da bo odstoten ipd. veš, da je nateg. Vrednejše stvari pa itak osebni prevzem, nikoli pošta.

RealmanSlo ::

Opozarjam na tipa, ki prodaja dobroimetje. Če kdo dela za bolho, bi bilo dobro, če bi ga odstranili. Deluje v Celju in okolici. Da se ne bo kdo nategnil.

http://www.bolha.com/telefonija/mobilna...

http://www.bolha.com/telefonija/mobilna...

tikitoki ::

poweroff je izjavil:

V primeru neznatne vrednosti tožilstvo napiše, da je KD bilo storjeno, a ga ne bo preganjalo. To sicer ni isto, kot pravnomočna odločitev sodišča, ima pa svojo težo.

In je torej dobra osnova za odškodninsko tožbo.

Je pa res, za 10 EUR se ti ne splača ukvarjati s tem. Po drugi strani pa v primeru, da dobiš, vse stroške komot obesiš storilcu. Tako da na to lahko gledaš kot na naložbo - z večjo verjetnostjo donosa, kot je recimo nakup Bitcoinov. :))


Ce bi kadarkoliimel opravka s sodisci bi vedel, da povracilo sodnih stroskov ne dleuje cisto tako.

budnost ::

RealmanSlo je izjavil:

Opozarjam na tipa, ki prodaja dobroimetje. Če kdo dela za bolho, bi bilo dobro, če bi ga odstranili. Deluje v Celju in okolici. Da se ne bo kdo nategnil.

http://www.bolha.com/telefonija/mobilna...

http://www.bolha.com/telefonija/mobilna...



No ta tip dolguje tudi meni...res, da ni veliko...pa vseeno. Vsakič se prijavi z drugo številko in da ni sumljivo prodaja ponavadi še kak star nokia telefon. No zdej ima nove ime oglasa..."vrednostnice", prej je imel "kartica sim".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: budnost ()

LeQuack ::

Bolha podpira take natege, ker ne uvedeje ocenjevanju uporabnikov, ko na vseh normalnih marketplac-ih. Zato raje prodajam preko Amazon Marketplace ali eBay.
Quack !

budnost ::

Tip se vsakič prijavi pod drugo številko in imenom...prej so bile "kartice sim" zdaj so "vrednostnice"...

radmannsdorf ::

ja dejte ga prijavit. jaz sem ga. v opis problema sem pa dal link do te teme. naj vidijo.

yayo ::

budnost je izjavil:

RealmanSlo je izjavil:

Opozarjam na tipa, ki prodaja dobroimetje. Če kdo dela za bolho, bi bilo dobro, če bi ga odstranili. Deluje v Celju in okolici. Da se ne bo kdo nategnil.

No ta tip dolguje tudi meni...res, da ni veliko...pa vseeno. Vsakič se prijavi z drugo številko in da ni sumljivo prodaja ponavadi še kak star nokia telefon. No zdej ima nove ime oglasa..."vrednostnice", prej je imel "kartica sim".


In kaj tip dejansko prodaja? Kartice, ki sploh ne delujejo, oziroma kaj?

budnost ::

Prodaja dobroimetje za predplačniške mobilne kartice...recimo plačaš 10 evrov- dobiš 20 evrov dobroimetja na računu...naloži ti preko telefona z sms...

yayo ::

Se pravi ti njemu pošlješ v priporočeni kuverti on pa se ne oglasi več? ali kaj? In od kod naj bi tip dobil dobroimetje pod tako ugodnimi pogoji? Mislim, ali sem jaz totalno out in ne razumem kako je danes s temi stvarmi ali pa so tisti, ki nasedejo 14letni mulci. Me spominja na tisti primer, ko je nek man-child rihtal IPhone za pol cene po prednplačilu in potem keš zapravljal na feltne in spoilerje.

RealmanSlo ::

Mozno je, da se dobi za pol cene. Pred dvema letoma je sam telekom prodajal kartice z 50% popusta. Samo so bile takšne, da jih je bilo potrebno v roku 2 mesecov naložit na kartico.
Od mene ni ta tip dobil centa, ampak sva imela drugačno srečanje. Za to opozarjam bodoče kupce in bolho, da se ga odstrani za vedno. Ker kaj vse hodi po tej zemlji, je res neverjetno.

Matev ::

meni tudi jasno kako ta tip prodaja dobroimetje
in kako stvar sploh izgleda

budnost ::

Prijava na bila dana na bolho...oglas kljub temu ostaja, tip še zmeraj prodaja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: budnost ()

amacar ::

Pa naj kdo naroči po povzetju (recimo tole: http://www.bolha.com/telefonija/mobilna... ), pa pač ne prevzame, bo imel vsaj nekaj stroškov...

budnost ::

Itak, je ta oglas ( telefon) samo kamuflaža...sem skoraj 100%...tudi, če bi ga naročil ga pomoje tip ne bi poslal. Prodaja take telefone, ki jih je skoraj nemogoče prodati...
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevaranti na Bolhi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
334100528 (6262) predi
»

Nateg na bolhi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9818844 (14091) francek1
»

"Nateg" pri nakupu preko bolhe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8315420 (11307) shadeX
»

Prevare na Bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8822239 (17120) ratkob65
»

Prevara (goljufija) na bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5827187 (24998) galu

Več podobnih tem