» »

Zaljubljenost

Zaljubljenost

1 2
3
»

lakotnyk ::

zeh....

ni sem mi dal vsega brat, ampak nekdo je prijavil da deklce stimajo kdo bo koga... in da tipi v povprecju grde zenske sem pa tja ruknejo etc...

to sem mal posvoje napisal da ne bo tisti reku da to niso ble njegove besede...

anyway... ce men deklca ni vsec, je tud štapom ne dirnem. pa če zarad tega manj deklc snamem pač shit happens, se mam prevec rad da bi sel na vse kar lazi po zemlji.
les grandes hommes font des grandes erreurs.

vrtnyka ::

Ja ..vsekakor more bit privlacnost. To je prvo. :)) Ja vsekakor je prvi vtis pomemben :D
Sicer pa, danes veckrat vids kaksen par, ki je skupaj recimo 2 dni, pa si ze piseta ljubim te in take. Ljubim te, je zelo mocna beseda vsaj zame. :P Ko nekoga ljubis si mu totalno predan, ves, da si zelis biti z njim in samo z njim. Ja res je, da zahtevamo vec pozornosti kot vi, ceprav bi rekla, da zna ta vloga vcasih tudi obrnit, vsaj sama imam take izkusnje.

Tachyon : "tole sicer težko verjamem (vsaj v mojem primeru), ampak je deloma logično. Več keša zagotovo pomeni določeno prednost, torej zanjo več možnosti za razširitev njenih genov."
Ja mogoce za zenske, ki jim je mar denar ?:\

Vecina punc se hitrje naveze, bolj globje, prej zacne razmisljati o skupnem zivljenje in tako naprej. Take pac smo. Pa nismo noben hudic, ali pa ne vem kako zelo pametne. Tudi me se prilagajamo in vse kar si zelimo je ljubezen. :D
Pac vsi iscemo nekoga, s katerim smo lahko, s katerim se mamo lepo, kateremu lahko zaupamo in to....
Sem pa prepricena, da ljubezen dandanes nimam vec takega pomena, kakor ga je imela vcasih in to je zelo zalostno :( ;(
vrtnyka ma resota rada

BigWhale ::

Naftalin...

nicnevem ::

> Ja ..vsekakor more bit privlacnost. To je prvo.

Jasno, (čisto) brez tega ne gre. Me pa zelo zanima kako točno deluje ta algoritem, ki določa "katera(i) je prava(i) za nas". Se zgodi, da denar (ali kaka druga kvaliteta) odtehta kakšno "lepotno napako" in obratno. Potem imamo še časovno komponento - na primer: hočemo samo odličen sex, takoj...ali pa mislimo tudi na potomce, njihovo izobrazbo, kjer so spet pomembejše druge lastnosti itd. To se na nek način dinamično izračunava, kakšne so "uteži" pri posamezni komponenti pa vprašanje...pri privlačnosti "na prvi pogled" je očitno že ena za žakelj cementa.
Zakaj je telesna privlačnost tako pomembna? No, IMHO najmanj zato, ker naši geni (ja, spet te zlobe ;) "predvidevajo", da se bo ta lastnost (privlačnost za čimvečje število osebkov nasprotnega spola) lepo prenesla v naslednjo generacijo, ki bo s tem seveda imela večje možnosti za njihovo razširjanje...

> Ko nekoga ljubis si mu totalno predan, ves, da si zelis biti z njim in samo z njim.

Samo to bi popravil - zgornje IMO velja za zaljubljenost. Ali pa smo samo moški taki ...da nam misli (ko zaljubljenost mine) mnogokrat zanese tudi h kakšni drugi ;)

(samo da ne bo pomote, meni to nikakor ni všeč - taka je pač naša (trenutna) narava...ki pa jo memi tudi v določeni meti kontrolirajo)

> Ja mogoce za zenske, ki jim je mar denar ?:\

Torej meniš, da je tebi popolnoma nepomemben? Ne rečem da ni mogoče...v tem primeru sledi, da imaš fanta z izjemnimi drugimi kvalitetami. :)

> Tudi me se prilagajamo in vse kar si zelimo je ljubezen. :D

Vse kar si želimo (oboji) je (čimvečji) užitek, vse kar si "želijo" naši drobni konstrukcijski programi je njihova razširitev - če to dvoje pride navzkriž...jah, pol mamo pa "štalo" in bluzimo, tako kot js trenutno ;)

> Sem pa prepricena, da ljubezen dandanes nimam vec takega pomena, kakor
> ga je imela vcasih in to je zelo zalostno :( ;(

Misliš? Kakšnega pa je imela v davnih s soncem obsijanih dneh?
overcomingbias.com -- transhumanizem.org -- singinst.org

nicnevem ::

Samo tale link bi še dodal, če koga zanima...

Pred časom sm imel en pogovor z nekim družboslovcem (2.letnik fdv-ja) , ki je trdil, da dogajanja v družbi (družini, medosebnih interakcij...) ne bo mogoče nikoli matematično opisati. Well, nelinearne dif. enačbe in ostali "čudeži" so zgleda kar na dobri poti... 8-)
overcomingbias.com -- transhumanizem.org -- singinst.org

Avenger ::

Kakšni romani!! A lahko nekaj vprašam?

Kolk izmed vas ima punce?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

jype ::

Vec kot ti.

Kaj ma pa to veze s pricujoco razpravo?

ombre ::

Jzt sem jo mel pa je več nimam zdej pol meseca, pol pa sem začel na Slo-tech pisat :P
OmbreMan - Galaxy of knowledge

glinik ::

Avenger, po moje smo vsi dovolj spoznali punce, da tukaj puišemo. Drugače imam punco, ja - če že tako vprašaš. Že kar lep čas ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

vrtnyka ::

Tachyon wrote:
>Ja ..vsekakor more bit privlacnost. To je prvo.
Jasno, (čisto) brez tega ne gre. Me pa zelo zanima kako točno deluje ta algoritem, ki določa "katera(i) je prava(i) za nas". Se zgodi, da denar (ali kaka druga kvaliteta) odtehta kakšno "lepotno napako" in obratno

Hja, veliko je dejavnikov, ki odlocajo ali bos ti padel punci v oci ali pa ne. Lahko je to videz, lahko je kaksna traparija, ki jo naredis, lahko je cisto nedolzen in slucajen pogled...
torej iz tega lahko sklepas, da nekega prirocnika ravno ni, kako naj bi ta stvar potekala[:D

Tachyon wrote:]
> Ko nekoga ljubis si mu totalno predan, ves, da si zelis biti z njim in samo z njim.
"Samo to bi popravil - zgornje IMO velja za zaljubljenost. Ali pa smo samo moški taki ...da nam misli (ko zaljubljenost mine) mnogokrat zanese tudi h kakšni drugi ;)"

Hja zaljubljenost vodi k ljubezni kajne ? :\ Ali se motim ?:\ Tle pa govorimo o cem ?:\

Tachyon wrote:]
> Ja mogoce za zenske, ki jim je mar denar ?
"Torej meniš, da je tebi popolnoma nepomemben? Ne rečem da ni mogoče...v tem primeru sledi, da imaš fanta z izjemnimi drugimi kvalitetami. :)"

Nisem rekla, da denar ni pomemben vendar vsekakor ne igra vloge pri izbiri partnerja.:\
Meni je bolj pomembno, da me zna nasmejati, da me sprejme tako kot sem, da mu lahko brezpogojno zaupam ...ter se drugih stvari. :D

Tachyon wrote:]
> Sem pa prepricena, da ljubezen dandanes nimam vec takega pomena, kakor
> ga je imela vcasih in to je zelo zalostno
"Misliš? Kakšnega pa je imela v davnih s soncem obsijanih dneh?"

Hja, s tem sem namigovala na to, da je dandanes vse prevec kompliciranja pri teh stvareh. Vse prevec se gleda na zunanjost, na materjalne stvari, poroka skoraj ni vec v modi.....8-O 8-O

Torej isto kot povsod se moras tudi v ljubezni boriti za svoj obstanek. Ampak...vecino stvari tako ali tako sami naredimo narobe, in potem je lazje reci "nimam srece v ljubezni" kot pa priznati, da smo naredili napako :D :\
vrtnyka ma resota rada

.:joco:. ::

Dost subjektivnih pogledov...

Če pogledamo čist tko, v drobovje.
Pri vsaki spremembi pri človeku, pa naj bo to nova izkušnja, učenje, dogodek ali sveža zaljubljenost se nevronske povezave preuredijo/preurejajo.
Če se človek "zaljubi", to pomeni, da so se morale povezave med nevroni drugače preurediti.
Ponavadi človek, ki je zaljubljen zadevo večkrat premleva, si jo predstavlja, podoživlja...
Tako se te na novo vspostavljene nevronske povezave še bolj okrepijo.
Po tej logiki, je verjetno tista prva vzpostavitev nevronskih povezav zelo šibka in se človek zaljubljenosti sploh ne zaveda.
Zaveda se je, ko jo že 100x premelje v svoji glavi in so nove nevronske povezave že dovolj močne.
Če bi se od prve vzpostavitve nevronskih povezav zgodilo kaj bolj pomembnega za "razmišljat", se tiste povezave ne bi utrdile oz. bi se slej kot prej izgubile.

Po tem bi se lahko sklepalo, da se človek zaljubi le, ko nima kaj pametnega za počet.
Oziroma, se zaljubi doma, v kopalnici, postelji, avtu...

:))
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

3p ::

Thomas: "Jasno, (čisto) brez tega ne gre. Me pa zelo zanima kako točno deluje ta algoritem, ki določa "katera(i) je prava(i) za nas". Se zgodi, da denar (ali kaka druga kvaliteta) odtehta kakšno "lepotno napako" in obratno. Potem imamo še časovno komponento - na primer: hočemo samo odličen sex, takoj...ali pa mislimo tudi na potomce, njihovo izobrazbo, kjer so spet pomembejše druge lastnosti itd. To se na nek način dinamično izračunava, kakšne so "uteži" pri posamezni komponenti pa vprašanje...pri privlačnosti "na prvi pogled" je očitno že ena za žakelj cementa. "

Uteži so subjektivne, tudi spremenljive - odvisno od tega kaj oseba išče in kaj ji kaj pomeni. Zanimivo pa je, da baje na dolgi rok funkcionirajo zveze, kjer imata oba (gledano "od zunaj") podobno težo - ne nujno visoko.

nicnevem ::

@3p
Thomas? ...ne, ni tegale Thomas napisal. To bi pa le lahko vedel, da takih banalnosti ne sprašuje ;)

@joco
Lepo povedano :)

...grem naprej delat!
overcomingbias.com -- transhumanizem.org -- singinst.org

3p ::

U, 'bemti. Pardon, Tachyon.
(pol-retorično: Nisem jaz kriv, forum je. 8-) A res nima "odgovori s citatom" ali pa ga samo še jaz nisem našel?)
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj obstaja ljubezen? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
816474 (3794) nanpots
»

Kaj je tako fascinantnega na... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
555006 (3931) nevone
»

Ti(p)čki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18910932 (6598) SebaR
»

Psihoanaliza, Freud... (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
618715 (7860) Tr0n
»

"Resnica v svoji biti" - o sexu in ljubezni (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
777606 (6313) Thomas

Več podobnih tem