» »

Zakaj obstaja ljubezen?

Zakaj obstaja ljubezen?

«
1
2

OZZY ::

Vprašanje v uvodu pove vse.
Povejte svoje videnje tega.
Moje mnenje. za obstoj ni razloga ampak se preprosto zgodi.
Go with the flow.

Tomi ::

Po moje je ljubezen posledica potrebe cloveskega druzenja, kar je cloveku tako rekoc sprogramirano, namrec, da naj bi skrbel za svoje potomstvo in ohranjanje vrste.
Za to pa je potrebno partnerstvo, to pa je lahko bolj ali manj uspesno. Odvisno seveda od interesov, volje itd. In ko potem tako to partnerstvo ( to, kar govorim, je bolj ali manj histoloski pregled ) preide v neko nujo, oziroma ugotovitev, da ni smisel le-tega nadaljevanje vrste, ampak da se clovek na osebo tesneje naveze. Tu pa se zacne pojem ljubezni.
Torej, kaj je njen smisel? In prej nastetega sledi, da je to nekaj, kar ljudi vodi k prijetnejsim odnosom.
Sicer pa za tem stoji kemija ( hm pa smo prisli na moje podrocje ), in sicer so pred kratkim izolirali molekulo PEA ( feniletilamin ), ki se v casu mocnega custovanja izloca v clovekovih mozganih. In potem je seveda stopnja *zaljubljenosti* odvisna od koncentracije le-te.
To, da pa pride sama od sebe, je pa v vsakdanjem zivljenju tudi res. Ceprav se ponavadi zacne s simpatijo, oziroma fiziologijo ( ravno, ko tole pisem, je prisla na internet sem v Nuka ena lustna punca, lupuc fabula ), se sele kasneje razvije v custveno zvezo. Razen pri osebah, ki jih dlje poznas.
Bi bilo zaenkrat dovolj?:D
metrodusa.blogspot.com

BigFoot ::

kratek odgovor: zato da nam je fajn :D
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

`DoC ::

Ljubezen? Koga ljubimo, in zakaj? Tu je po mojem odvisno od človeka torej samo pojmovanje ljubezni in njegove predstave o tem kaj naj bi to pomenl. Ljubezen je nad čustvo, tiste prave so jo sposobni le redki.
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

kuzifix ::

Ljubezen, kaj je to? Ok, mogoce sem malce prevec crnogled, vendar sem zadnje case vedno bolj v dvomih da sploh obstaja. Mogoce, ce se razvije v daljsem roku, ali pa res enostavno nisem se srecal taprave.:(
Sicer pa domnevam da je tukaj zato, da nam krajse dolge popoldneve, hladne zimske urice, polepsa dan ... Now I'm getting sentinemtal >:D
Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us.

BigFoot ::

kuzifix>>> zagotovo ti lahko povem da obstaja. samo na žalost je čisto vsak ne najde.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Trdi ::

Ljubezen smo si ljudje izmislili kot smisel zivljenja. po izgubljeni ljubezni za krajsi ali daljsi cas izgubimo smisel zivljenja. Ce pa bi nekako clovek spoznal, da smisla zivljenja ni (precej tezko, vedno imamo neke cilje), bi se v trenutku ubil ali postal cisto brezvoljen (Tujec je res fenomenalna knjiga)
Trdota d.o.o.

trillian ::

ljubezen je imenitna stvar. sploh, ce ji pustis blizu.. zdi se mi, da marsikdo ne more sprejeti, da ljubezen mine. enkrat prej drugic kasneje. in potem zaradi strahu pred koncem se je vsi izogibajo. ampak to je neumnost. pusti, da te prepoji in prevzame.. in pusti ji skozi.. ne poskusaj je zamejiti in ujeti..kajti takrat bo mutirala in postala grozen stvor, ki te zamegli in pocasi unici. in to ni dobro. ljubiti pomeni podarjati in ne pricakovati nicesar v zameno. se popolnoma odkriti, brez mask in pustiti nekomu, da te vidi popolnoma golega.. ahh, da...
pa ceprav je trajala le trenutek in se razblinila v naslednjemu, jo je bilo vredno doziveti.

mislim, da sem zaljubljena v zaljubljenost. :)

love, trillian
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

abcde7 ::

...zaradi razmonoževanja!:D

trillian ::

robo: to je bioloska verzija smisla ljubezni..
seveda obstajajo se druge...
odvisno pac s katere perspektive gledas.

zakaj ljubezen? jaz bi rekla.. zato. ima karkoli ze pocnemo kaksen smisel?

love, trillian
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Thomas ::

Brez posebnega vzroka.

V LEXICONU se razložil Sindrom zelene brade.

Ljubezen kot je, je taka "zelena brada". Nekdo "jo ima", drugi je temu, ki "jo ima" posebej naklonjen. (in ta "posebna naklonjenost" je kar ta "zelena brada".)

Potem se pa ta lastnost (oziroma sposobnost te lastnosti) širi po populaciji.

Tako je prišlo do ljubezni.

Ki nima nujno kakšne druge funkcije.

A je kdo razumu?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ahac ::

Jest sem razumu:
Ne bom se več bril, brado si bom pa pobarval na zeleno in bom največji frajer! 8-)

Kekec ::

Ljubezen, to so sami problemi!

Avenger ::

Eh, ljubezen ni samo lepa. Ne vem kdo je že rekel, da je ljubezen nadčustvo.. se strinjam da je, to pa zato, ker lahko prikliče na dan ali pa ojača druga čustva, naprimer sovraštvo. Medtem, ko obratno ne gre. Ljubezen bi pravtako lahko primerjal z ognjem, brez njega ne moremo ravno prijetno živet; zebe nas pa hrane ne mormo kuhat (pustmo zdej elektriko pr mer), ogenj lahko uniči na tisoče hektarjev gozdov in požge kako mestno četrt. Tako kot ljubeze; lahko ti da krila in rožnata očala, ali pa rožičke in črna očala.

Zakaj je ljubezen? Po mojem se je razvila iz seksualnega nagona in socialne potrebe ljudi - potrebe po druženju. Bolj kot je kompleksna družba, bolj je ljubezen definirana, kaotična in nepredvidljiva. V srednjem veku sta princ in princesa živela srečno do konca svojih dni, v našem veku pa sta živela, dokler princese niso zaleteli v tunelu. 8-)
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

SpiDEr8 ::

ljubezen je zarad ljubezni!!!! morš met ljubezen de so froci pa de majo froci ljubezen!!!! itd. an!!:D Bl na IZI :D:D
Fear Is Mind Killer! The Fear Has Come!

Tomi ::

Ljubezen zaradi ljubezni? Kaj naj bi pa to pomenilo?
Sicer tudi sam zadnje čase iščem ljubezen, čeprav z dolgimi večeri, ko ne bi vedel, kaj delati, nimam problemov. Sicer pa bi kuzifix ( torej posredno ) lahko vedel, da imam glede ljubezni nekaj zanimivi načel..
Trdi: Tujec je pa zakon..
metrodusa.blogspot.com

Thomas ::

Ja seveda Tomi - čisti lartpurlartizem. 8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tomi ::

Thomas: mislil si larpurlartizem, verjetno. Sicer se z njim strinjam v umetnosti, izobraževanju, ne pa na področju čustev.
Čisto tako bom rekel, ljubezen je lahko zelo enostavna ( če si jo narediš enostavno ) in pa zelo zapletena, kot je npr. pri meni. Ne da se je spraviti v intervale in še manj integrirati;(
metrodusa.blogspot.com

Thomas ::

Mislu sem l'art pour l'art.

Umetnost zaradi umetnosti.

Druge umetnosti so pa pour l'amour itak.8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kuzifix ::

Tomi, huh? Maintenant je sais pas. Mais qui est fou, moi ou vous? This is getting way too philosophical for my "fragile little mind" >:D
Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us.

trillian ::

vse se rodi iz ljubezni, razen stvari, ki se rodijo zaradi stvari samih..
hm...
iz ljubezni se rodi vsaka kreacija, ideja... oh, da... ljubezen je kriva za ves napredek.. iz ljubezni se je rodil tale post. oh, da. ...
in se ta pomlad.
in jaz in ti...
tole vedno bolj postaja podobno slovenskemu popu.. :)))

love, trllian
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Sergio ::

trillian:

Oh my God, you're turning slo-popish...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

3LeR. ::

obstaja za zgago bi lahko nekateri rekli:) drugi bi seveda oporekali :))

rooster ::

Hmm..večino slabega v človeku najbrž izvira iz zatrtih, neizživetih ljubezni...
Ni dobrega brez slabega anyway..
A s ti tut not padu?

Freak ::

sej ne vem, če je to ljubezen. Mislim, da je glavni razlog seveda razmnoževanje. Pri živalih je to nagon, pri ljudeh pa temu pač rečemo ljubezen, samo da pri živalih gre samo za potomstvo, pri nas pa poleg tega še za recimo za podporo, prijatelja, ki mu lahko zaupaš, itd!

skysel ::

Hmmnja, za ljubezen sta potrebna dva.. enostransko nikakor ne gre :) sicer pa to je nekaj kar se obcuti in se ne da opisat teh obcutkov. Ljubezen obstaja zato da se lahko umaknemo iz vsakdanjega prehitrega/krutega zivljenja in se vsaj malo sprostimo (sex pa to :)) To nej bi blo to.. sicer pa itak da mormo za svoj obstoj skrbet hehe :)
Transgalactic Incorporated / SkyseL

Tomi ::

Kuzifix: ah nič takega, samo vem moji kolegi vedo, kako je s temi zadevami, in ker si glede na žure vse bolj farmacevt, sem mislil, da mogoče veš. Sicer pa ni važno, ker še sam ne razumem najbolj:\
metrodusa.blogspot.com

Avenger ::

Skysel: za ljubezen sta potrebna dva??? Kaj pa naš slavni France inu njegova Primicova Julja? Tudi Goethe je rekel: If I love you, what business is this of yours?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

trillian ::

tocno.. sama zaljubljenost in ljubezen potrebuje le enega cloveka...
tisti, ki mu je namenjena nima kaj dosti pri tem.. samo to, da je v dar dobil nekaj blazno lepega. vendar se redko tega tudi zaveda. kar pa ni pomembno. seveda pa ne obstaja ljubezen le do nekega cloeka. ljubis lahko marsikaj. vse.

love, ursula
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Pretorijanec ::

Men se pa zdi da je ful bol preprosto. Narava se obnaula. Dejstvo. Narava je živalim, da bi se razmnoževale, dala nagon (ker so živali čustveno manj razvite od nas). Ljudje smo, vsaj čustveno (pa nej dog loverji rečejo kar hočjo) bolj zapleteni. Zato si je narava morala zmislt neki, da je človeka nafarbala, da se pač razmnožuje. In je "iznašla" ljubezen. Stvar je nedvomno učinkovita. Ker pa smo ljudje razvijajoča se bitja, smo ljubezen razvili do neslutenih meja. Ko ljubezen ne služi več svojemu prvotnemu namenu (spodbujanje razmnoževanja), ampak postane sama sebi zadostna (t.i. "resnična ljubezen").

Sergio ::

ljubezen je, na dan jutrisnji, praznovana.

spomnite se na svoje najdražje, saj vas bo še teplo, ako tega ne storite.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Ikarus ::

Ljubezen v najširšem smislu je največje in hkrati edino res vredno spoznanje, ki je dano Človeku. Še več: zunaj ljubezni kot take ljudje sploh ne obstajamo. Mislim, da človek ni celovita osebnost, sploh ni zares živ, če je sam zase postavljen v vakuumu - ampak, da zares živi šele vmes, v odnosu z nekom drugim, do katerega čuti vsaj nekaj naklonjenosti, ljubezni (ta drug ni nujno partner, lahko je prijatelj, starši, celo dobra knjiga, Bog,domovina,narava..).

Ni pa ljubezen zgolj brezmejna sreča (ali celo zgolj užitek) brez vsakršnega napora (takšna je lahko samo v enem kratkem utrinku, recimo v zaljubljenosti), ampak zahteva neprestano vlaganje, negovanje in napor. Ker je živa in resnična, ima svoje vzpone in padce.

Camusjevi romani so neznosni in pusti (čeprav iskreni in odkrito kontemplativni, intelektualno vzburljivi) ravno zato, ker so brez ljubezni, brez življenjskega soka, zato ni čudno, da se prepletajo s suicidalnostjo. Camusa se da razumeti tudi kot resničen prikaz, kakšna puščoba in kakšen nič vladata zunaj ljubezni in v pristnem ateizmu.

Človek, ki se po sili okoliščin ali notranjem vzgibu odpove ljubezni ali hrepenenju po njej, je v sebi mrlič, Tujec.

Camus seveda nima prav, njegov problem se je kulminiral v eksistencializem, ker je predolgo tako živel in čutil. Ker Tujci smo občasno vsi.

Brane2 ::

Ljubezen je orodje pesnika, da pride do pi*ke

Mercier ::

In vzvratno:

Pi*ka pride do pesnika, ki ima orodje ljubezni.

Brane2 ::

Če bi blo "vzvratno" res, ne bi blo pr nas tolk nesrečnih pesnikov...
IIRC to velja celo za Presherna...

hatch ::

1. Razmnozevanje in seks nimata popolnoma nic skupnega z ljubeznijo...
2. Ljubezen je nepotrebna... custva so nepotrebna... a ne bi bilo fino, ce nebi bilo custev.. nihce nebi imel nikogar rad.. sovrazil pa tudi nebi nikogar. Vsi bi bili nevtralni, nihce nebi bil bolj pomemben kot nekdo drug.
3. Ljubezen je le odgovor na sovrastvo... Vzemimo za primer zivali.. najprej so vse nevtralne.. potem pa se pojavi plenilec, ki postane sovraznik dolocene vrste.. odgovor na to pa je, da si zrtev poisce zaveznika, prijatelja.. tako se rodi ljubezen.

Mercier ::

Brane2

Ko sem pregledal temo sem prvo tvoj post prebral vzvratno.

hatch
Razmnozevanje in seks nimata popolnoma nic skupnega z ljubeznijo...
Če gre vse po sreči - ima. OK, pri razmnoževanju lahko gre tudi za "nesrečo". :D

Gh0st ::

Zame je ljubezen smisel življenja!
Sicer potem mislim samo na NJO in posledice so jasne.
Jest ful obožujem ta občutek. Do zdej sm bil 2x ZARES DEEP IN LOVE.:P
Prvič sem rabil 2 mesca da sm prebolel, zdej pa sm notr že od Septembra 2001!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

MiHec ::

Ljubezen so si zmislil reveži : Ker ji ni mal kaj det ji je reku ljubim te!!>:D

R0K ::

... love is like a war ...
... easy to start ...
... difficult to win ...
... hard to forget ...


Ljubezen je neki najlepšega, če ne najlepše kar se ti lahko zgodi v življenju (ja tudi če se ti po nesreči zgodi, da dobiš AMD 2000+ ni tako lepo...) ... tist, ki še ni bil vsaj enkrat srčno zaljubljen sploh ne more rečt, da to ni ql ... jst sm do zdej bil sam 1x zaljubljen in sem se vedno ... ze od oktobra 01 ... 'k sreči' mi ljubljena oseba vrača ljubezen in to je nekaj najlepšega ....

... zakaj ljubimo ? to pa tudi mene zanima ... čeprav ljubim, sam vseeno nevem zakaj ...

p.s.: tm ful zgoraj so eni pisali, da je ljubezen zaradi razmnozevanja pa to ... kaj pa nekateri, ki smo še premladi, da bi lohk počel kaj takšnega ... a potem mi ne morem ljubit ? ... hmm ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R0K ()

chucki ::

ROk prav maš! jst mam svojo že 2 leti in 1 mesec!punco seveda:D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Gh0st ::

Se strinjam z ROKom.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Tomi ::

Ni čudno, da ste se danes spravili na to temo:D
Sicer pa sem danes nekam tečen, ker se vse vrti okoli ljubezni, jaz pa..
Ker, kot sem danes nekje prebral, vsakič se nekaj naučiš, samo potem ti začne učenje že presedati.
Pa še ena fora, ki sem jo našel na internetu? Velja, če kartice nimaš komu poslati, in ker hočeš biti vseeno v zadevi, jo pošlješ sebi>:D
metrodusa.blogspot.com

Jebiveter ::

Jest pa mislim, da lahko ljubis tudi brez vzroka. S tam imam v mislih tista klasicna klisejska vprasanja iz muvijev a la: "ZAKAJ me ljubis?":\ etc. Da nekoga ljubis ne rabis vzroka. Tako kot mater nima vzroka, da ljubi svojega otroka. Vendar take brezpogojne ljubezni med pari ne najdes vec. Mogoce se motim ... (upam)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Eschelon ::

Tomi
Če nekaj gledaš histološko je to ponavadi pod mikroskopom - histologija je veda o tkivih. Lahko pa seveda gledaš historološko. Čeprav v uporabljenem kontekstu ne pristaja niti drugi izraz.
(sicer pa kar dober post).

Thomas
Efekt zelene brade (Download za PowerPoint).
Po d/l dodajte končnico ppt. Lahko pa pogledate direktno.
(Tega je še polno... lahko išcete z Googlom)

Kaj več pa raje ne bom govoril, ker moram biti ali kot Thomas in secirati po ljubezni ali pa izzveneti kot Trillian - prepuščam to raje njej. Čeprav bi se bolj strinjal z njo, samo ksihta nočem zgubiti.:\(looser)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Eschelon ()

tonic ::

je lepa in nevarna

lp

Tomi ::

odiedog: še zelo dobro vem, kaj je histologija, ker sem lani padel v kremplje Pleskovičevi in še bolj Polenti, ups, Porenti.
Sicer pa, ljubezen je bolj ali manj neracionalna, kar opažam tudi pri sebi, ko sem načeloma zelo racionalna oseba, včasih me pa povsem zmeša kakšna:D
metrodusa.blogspot.com

Thomas ::

Ljubezen obstaja zaradi sledeče situacije:

Ženski in moški ljudje hodijo naokoli z nekim indeksom lastne vrednosti v glavi, ki je zelo natančen odraz tistih točk, ki ga jim v povprečju naklonijo pripadniki nasprotnega spola.

Nasprotnega - tle smo strejt.

Vsak lahko dobi takega, ki ima manj točk kot sam. Ampak noče. Vzame takšnega, kakršnega lahko najboljšega dobi.

Če pride boljši, ga odvrže (tastarga) kot vroč krompir - in gre s tistim.

Toda taka preprosta (racionalna bi reku kdo) strategija pomeni, da se bo težje razmnožil. Ker potencialni partner tudi ni neumen.

Zato možgani v interesu genov (v evoluciji so geni skoraj vse) sprožijo en poseben (iracionalen bi reku kdo) proces bondinga.

Kadar se točke zadosti ujemajo seveda.

No, ta iracionalni proces bondinga pa imenujemo ljubezen.


:8)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vilinja Princeska ::

Samo to se za danes.. pa grem ajat... nism utegnila prebrat se... ; )
No have fun... ; )

* Ljubezen Presega Vsa Znamenja Časa *

* Naša Moč je v naši Nemoči *
* Lord of The Rings Rulz *
* Vilinka *

Sergio ::

Thomas: plehka poenostavitev, kaj naj rečem...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osho: Ljubezen

Oddelek: Problemi človeštva
253549 (2459) tryhard
»

Zaljubljenost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1139763 (6424) 3p
»

Starševska ljubezen

Oddelek: Znanost in tehnologija
212670 (2241) Thomas
»

"Resnica v svoji biti" - o sexu in ljubezni (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
777606 (6313) Thomas
»

EQ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
806626 (5227) DoloresJane

Več podobnih tem