» »

Ocena strani in predlogi

Ocena strani in predlogi

Jackass ::

Izdelal sem naslednjo stran in me zanimajo vaša ocene in predlogi, kako bi jo izboljšal.

link: SPLETNA STRAN.
jAcKaSS

tec ::

Loose the frames

webfreak ::

Navigacija je odvisna od javasripta, tako da uporabniki, ki imajo onemogočen javascript ali pa ga sploh ne podpirajo sploh ne bodo prišli do tvojih podmenijev.

zenith1 ::

Webfreak, in koliko je takih?? 1%?

Drugače pa prijetna stran, tudi barve so v harmoniji. Edino font ComicSans v naslovni vrstici strani lahko spremeniš (ne deluje profi).

webfreak ::

Stran mi je še kar všeč toda omenil sem samo to kar mi ni všeč ;) osebno bi se malce bolj potrudil in izdelal menu s pomočjo CSS, tudi ta podpira te dropdown funkcije ;)

Drugače pa mislim da je tudi 1% ljudi dovolj, da bi bilo potrebno premisliti o navigaciji (sicer pa odločitev je njegova)

Tody ::

jest bi dal namesto belega ozadja kako sivo zadevo ali pa kak minimalen vzorec oz kako liso sem pa tja... da ne bodo tok oči...

root987 ::

@webfreak: Popolno odrekanje javascript/flash ipd. tehnologijam je brez veze - če si lahko velika podjetja privoščijo celotne strani izdelane v flash ( ki ga ima manj ljudi kot javascript, ampak je vseeno to število nad 95%), potem tudi tu nebo velike krize.

P.S. CSS-ova drop-down navigacija šepa zaradi ne-podpore določenih brskalnikov - IE-ja. Vsaj kolikor je meni poznano, moraš še vedno uporabiti javascript da IE uporabniki vidijo vse lepo in prav.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

Skrat ::

1. Znebi se frejmov.
2. Znebi se scrollerja znotraj osrednjega frejma z vsebino spletne strani, ker je bolj zoprno scrollat na sredini strani kot ob na glavnem scrollerju na strani, pa se velikost glavnega frejma se ti zmanjsa, ker se ti pojavi scroller. Se posebno pozornost posveti temu, da se znebis horizontalnega scrollanja v osrenjem frejmu.
3. Zmanjsaj logo na vrhu, ker ti zavzame prevec prostora.
Free software is a matter of liberty, not price.

njok ::

Saj je lahko navigacija z JS, vendar mora biti ponujena tudi alternativa. Najbolje je, ce bi npr. ko gres na stran masaže dobiš izpisane tudi ostale pod-kategorije.

Jackass ::

Hvala za vaše predloge in komentarje.

Mal mam proiblemou, k mam js doma 1280×1024 ločljivost, in ne vem kako stran dejansko zgleda na 800×600. MIslm sm pogledu že kako zgleda, pa na vsake tolk časa, da popravm napake, ki se nehote pojavjo.

Jah kaj nej pa dam namest iframe-a? php - include?

A je še kšna alternativa?

Glede pisave je pa res. Tist Comic Sans prou nč ne paše, sam nism nobeno boljše najdu. Če ma kdo predlog kaj bi dobr zgledal...
jAcKaSS

Tody ::

okey ti maš malce več strani lahko ampak ti je isti k... Če narediš stran CSS prijazno (znebimo se tabel !! :D ) Moreš itak napisat stran in ko zadevo napišeš ji samo še dodaš CSS style in imaš narejeno podstran. Ker ti vrjetno ni nič jasno kaj jest pišem to pomeni da imaš dizajn strani in vsebino strani čisto ločeno. Tako lahko vsebino spreminjaš dodajaš, dizajn pa ostane nespremenjen oz ti ga ni treba ponovno nastavljati vse kar rabiš je da na vsako stran vključiš 2 vrstice kode.
Če se ti ne da jebat z CSS maš na izbiro a) pustiš tko kot je in te boli patak b)se naučiš CSS c)daš notri php.

Hint v kratkem se bo na vrhu tega oddelka znašel še nek CSS šnelkurz samo čakam na inspiracijo >:D :D

Skrat ::

Kar se pa tice velikosti in locljivosti...

Topolo priporocam Web Developer Firefox Extension
Free software is a matter of liberty, not price.

b0B3k ::

Jaz sem opazil tudi tole napakico :" Biolinia, ki punaja veliko ...";)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1298341930 (1067) sunniegoldie
!

Uvod v izdelavo spletnih strani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
294272136 (1554) edi123
»

Pomoč pri designu - HTML/PHP/CSS

Oddelek: Izdelava spletišč
81399 (1399) Atos
»

Kaj menite o strani

Oddelek: Izdelava spletišč
241783 (1399) Tr0n
»

Oceni stran

Oddelek: Izdelava spletišč
472458 (1441) njok

Več podobnih tem