» »

Kaj menite o strani

Kaj menite o strani

jubax ::

Zanima ma, kakšna se vam zdi ta stran.
Pokomentirajt jo.

Bob Rock ::

V Netscape-u ne pol stvari ne dela(anketa, drsnik,...)
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

DenisM ::

Zanima me kako se vstavi ta forum na svojo stran, jaz imam svojo stran ampak ko stisnem na forum se mi odpre posebe okno jaz pa bi želel tako kot imaš ti.

Prosim če mi kdo pove kako se to da neredi.

HVALA !

Backup22 ::

Mani v firefoxu ne shoutbox, anketa...
V logotipu bi lahko naredil lepši napis..
Drgač pa je ok
//

meacho ::

Forum in ostalo je vstavljeno z ifrejmi.

Hair ::

Kot prvo se znebi frejmov. Zakaj so oglasi v drugi barvi kot stran? Lahko bi dodal kakšen hover efekt, "č"-ji se mi tudi zdijo potrebni, napis v logotu "ni lep", pri "Ostale novice" ni drsnika, za gumbe uporabi CSS, ne pa da daješ za vsakega svojo sliko, itd., itd.

Kakšen namen sploh ima stran in kdo naj bi jo obiskoval?
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

para! ::

Zakaj bi moral uporabit CSS za gumbe, če pa lahko to narediš s sliko? Kaj TOČNO je prednost rešitve s CSSom pred rešitvijo s sliko?

lp
Death before dishonor!

Trinitron ::

CSS ima prednost v krajšem nalaganju (prenesti deset slik je več kot prenesti deset savkov ane...) pa tudi v lažjem posodablanju (da dodaš nov knof ti ni treba delat nove slikce.)

Hair ::

Tako je. Namesto desetih 50×16px slik imeš le eno 1×16px sliko, ostalo je pa text...
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Highlag ::

Poleg tega slepi uporabniki besedila, ki je v slikah ne slišijo. Glede na to da več kot pol strani sploh ne dela, Še tistih povezav, ki delujejo nebi slišali.:P Poleg tega šumniki nekako ne delujejo.
Never trust a computer you can't throw out a window

nurmaln ::

Ej brez zamere ampak kako da se ne naveličate delat brezveznih spletnih strani? Kako stran izgleda in ali so za povezave uporavljene slikce ali css in ali stran uporablja frejme, ifrejme, include in ostale prčkarije je čist nepomembno če stran nima nekega bistva, nekega namena. A mi lahko avtor pove čemu bo ta stran služila in komu je namenjena? Tole se mi zdi ene tolk smešno kot to da se vsake tolk časa najde nekdo, ki na ST napiše "čisto nova spletna stran o računalništvu!!! NORO!!! Vsi se prijavite!!!" in pol mu ni jasn zakaj njegova stran nima tolk obiskovalcev in članov kot ST.

Fantje (in dekleta seveda) najprej ideja potem vse ostalo.

overlord_tm ::

v čem ti je fora tistga javascripta, ki je kao zadolžen za to da moraš vpisat geslo da prideš na download?

sej bi reku da bi res služil svojemu namenu ... sam tko pa :\ . No ja, vsaj če gesu pozabiš nimaš blemov >:D , ampak kdo bi pa pozabu tok izi geslo kot je 22 :D

para! ::

V Photoshopu vam garantirano naredim gumb prej, kot pa vi s CSS :>

In to dve instanci gumba, en navaden + en za rollover :P

lp
Death before dishonor!

Hair ::

Lej, če bomo mi (s CSSom) želeli gumb, ga bomo prav tako narediji v photoshopu. Tako navadnega kot tudi rollover. Ampak samo obliko gumba, brez texta. Iz te oblike bomo potem izrezali samo 1px širok delček, ki bo služil za podlago oz. obliko gumba. To to sliko bomo dali za BG linku, potem pa z napisali text nanj - pač ime linka. Gumbi bodo izgledali enako v tvojem in našem primeru, le da se bo tvoja stran nalagala mnogo dlje, ker bo vsebovala toliko slik.

S tem pridobimo tako pri hitrosti, kot tudi pri fleksibilnosti spreminjanja, saj ni treba za vsako spremembo delati toliko slik, kolikor je linkov.

Lp!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

McAjvar ::

@para!: se opravicujem, ce bom prevec ponavljal za hairmanom, vendar vseeno. priredimo tekmovanje. naj vsak naredi 20 gumbov s tocno dolocenim ozadjem, pisavo in v navadni ter hover inacici.
ko bo to koncano pa se bomo sli primer, ko pride sef in ti rece, da spremeni pisavo, da jo odebeli in malo pomanjsaj. na vseh 20 gumbih.
obakrat stopajmo, kdo bo prej in kdo bo imel manj dela. kaj menis?
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

para! ::

McAjvar :>

Če misliš, da se v Photoshopu dela File/New za vsak gumb, potem si res smešen :>

Naredi se PSD s celotno navigacijo, ki predstavlja en layer, drugi layer je rollover efekt, tretji layer pa je text.

Za izvoz v JPG/GIF/PNG se uporabi crop za prvo instanco, za rollover pa prav tako crop tool, le da vklopiš še vidljivost rollover layerja.

Ko pride šef, enostavno odprem PSD, kliknem na besedilo in z enim klikom spremenim text na vseh gumbih.

:>

LP
Death before dishonor!

para! ::

HairMan, kako boš izrezal samo 1px ozadja, če naj ima gumb linear gradient polnilo?

LP
Death before dishonor!

zenith1 ::

1px širine (width) in celotne višine (height), potem mu daš atribut repeat-y, kateri ti bo ponavljal ozadje glede na širino elementa v katerem si določil to ozadje.

para! ::

Hvala za pojasnilo, zenith.

Zanima me še, kako je z glajenjem robov fontov v CSSu.

lp
Death before dishonor!

Ziga Dolhar ::

... ali pa, kako je s prijaznostjo do uporabnika in accessibilityem pri slikah. Spreminjanje font-sizea v browserju, recimo ... :)
https://dolhar.si/

waLkeR^! ::

zamik levo do desnega?
Don't annoy me. I can be really really strange.

R33D3M33R ::

Fuj fej, znebi se tistih oglasov in podobne navlake na prvi strani. Pa ne da boš imel kaki link exchange gor in dejansko s tem služil? :\
Drugače pa kar zgleda, zdaj ali si uporabil template ali pa naredil sam, barvne kombinacije so vredu.
Da ne boš imel težav s šumniki izberi pravi nabor znakov:
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=ISO-8859-2">
ali
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

jubax ::

Ampak ko to kodo vstavim v dokument se nič ne spremeni:'(

R33D3M33R ::

Vstavi med <head> in </head> ali pa spremeni stari tag.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Tr0n ::

Aaaaaaa .. kaj je to zaen toolbar. Stran, bejzi stran od mojega browserja!

Reklame?! Neeeeee!

:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297332175 (56324) htmltroubles
»

CSS problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
519368 (7167) nuuush
»

CSS Problem

Oddelek: Izdelava spletišč
301380 (1041) Maverick33
»

Problem z front page

Oddelek: Izdelava spletišč
181905 (1711) jack10
»

spletna stran, problem

Oddelek: Izdelava spletišč
311611 (1073) mte

Več podobnih tem