» »

Oceni stran

Oceni stran

sk8ar ::

Prosil bi če obiščete in ocenite mojo stran :=)
www.smehnet.com

Opišite zakaj si tako oceno zaslužim in točno povejte zakaj je stran dobra in kaj jo dela slabo ?
http://www.cycling-forum.info

darh ::

Naj nekdo premakne to v izdelavo spletišč.

0. Še en portal?
1. Če imaš slovensko verzijo naj bo le-ta slovenska ne pa slangleška
2. Odstrani "animirane" bannerje, ker motijo pri branju vsebine
3. Blue is out :)
4. NE VPIJ, (NASLOVI BLOKOV NA DESNI IN LEVI)
5. Schumniki so pol-pol
6. Zakaj si raztegnil header??? (Če ima ST tako še ne pomeni da je kul >:D )
7. Več drsnikov na isti strani v isti smeri ni ok spljoh (http://www.smehnet.com/indexeng.php)
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

Alexius Heristalski ::

Se strinjam z xbiteom, s poudarkom na jezikovni katastrofi.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

gregy ::

no ja, sem ti ze na siol forumu odgovoril kjer je isto vprasanje :)

najprej bo treba mal pogledat kaj pove W3 validator

tukaj

potem pa se css pregledat

tukaj

pa Firefox mi ne pokaze šumnikov .. č-ja predvsem .. drgač pa tako kot sem rekel .. še en portal >:D

Iztok Smolic ::

Cist cel koncept je zgresen a ves ... cemu stran sploh sluzi ? Da kopiras tuje splosne novice ? Raje vlozi energijo v ucenje kakega programskega jezika in oblikovanja.

Vse te kritike ne vzemi kot naso nestrpnost, ampak kot menja nekoga ki je ze sel cez to skozi. Ti se samo uci uci in uci in se ne spuscaj v neke projekte ki jih nisi sposoben pravilno izvesti.

LP
Iztok
-----------/------------

MeGreat ::

Najprej nekaj slabih lastnosti :D
Design: meni osebno grd in nepregleden
Barva: NUJNO spremeni tole modro, ker sux
Namen: Popolnoma zgrešen , smehnet :S, get real sploh ne dojamem "pomena" te strani, najbrž spet kopiranje tujih novic in krene bedne online igrice

Dobre lastnosti (da ne boš čisto zatežen >:D )
Nisi uporabil že nekega "pre-made" portala in si se vsaj malo potrudil, čeprav ti ni najbolj uspelo, good job

sk8ar ::

xbite: bom delu na teh stvareh
gregy: hvala napake popravlam
izisilver: kritike ne vzemam kot nestrpnost sej se lahko samo tako izboljšam v izdelovanju
MeGreat: kaj je narobe z barvo ?
http://www.cycling-forum.info

gregy ::

še nasvet glede W3 .. probaj se znebiti vsakih jakih Marquee in javascript .. le -teh w3 ne prebavlja najbolje .. in pa kjer vidis napako

there is no attribute "VSPACE"

lahko le-to komot izbrišeš .. pri meni je bilo tako, da sem vse te izbrisal in ni bilo nič hudega .. samo koda je bila potem validirana :)

sk8ar ::

Da sej sm te vspace pa hspace brisu
http://www.cycling-forum.info

Backup22 ::

sk8ar - barva mi ni všeč, font tudi ne... Design malo dodelaj pa bo! Drugače pa HTML/PHP tutoriali? Raje daj likne na njih...

Da nebom odpiral nove teme, ocenite se moj page (design v galerijah bo spremenjen..so težave na strežniku s permissni in nekaj vsebine se manjka). KLIK0:)
//

Backup22 ::

Aja page odprite z IEjem pa Firefoxom pa poglejte novice -> 'hr'.. zakaj je pri firefoxu rdeče?!
//

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Backup22 ()

root987 ::

Dej mal zoptimiziri sliko na vrhu - 40 kB je mal velik... sicer pa kul.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Tody ::

ČEmu I frame ? Drugače pa okey zgleda, jest vse normalno vidim, mogoče malce širše...

Backup22 ::

Ja morm malo grafiko še zoptimizirat...

Čemu ne iframe? :D
//

overlord_tm ::

Dej zgori v kazalu kak znak (recimo: | ali pa ::) med povezave ker drugače se malo težko znajdeš :D .

Ales ::

"Vstopi" stran je čisto nepotrebna... ne služi kakemu namenu, razen da uporabnik napeljuje da bi stran kr zaprl. Drugače je pa design kr fajn. Res pa nujno rabiš neko ločilnico v meniju, kakor so predlagali... | ali kaj podobnega, morda kako drobno grafiko in tudi širina strani bi lahko bila večja...

Backup22 ::

Ja meni bo treba malo predelat.. je res malo nepregleden...
Ne vem, zakaj te sicer "vstopi" moti, ampak meni je ql da je "index.htm" drugačen - ločen od prave strani..
Ales - http://modronebo.net/ - mi lahko prosim pošlješ skripto za meni (če ni narejena s programom), ker se meni vse skripte (kakih 15) kregajo z W3validatorjem ;( ...
//

sk8ar ::

ok to sm zrihtu širino... pa uporabu sm :|:
http://www.cycling-forum.info

Ales ::

Vstopna stran ali ne je bolj stvar okusa oz. pristopa h konceptiranju strani, tko da... Nisem hotu reči, da je kaj narobe, samo jaz se nagibam k temu, da obiskovalca hitreje izpostavim drugim informacijam. Sama po sebi je sicer lepo narejena, jaz bi morda še dal možnost klika kar na logo...

Ta meni na naši strani pa je res generiran s programom, tako da ti ne morem pomagati... Lahko pa drugi teden pogledam kateri program to točno je, če rabiš, ampak do ponedeljka me ne bo. A si morda probal tvoj meni sredinsko poravnat? Ali pa vsaj malo paddinga oz. kak non-breaking space al pa dva dat na levo...? Ne bi se smel dotikati roba.

Pa še tole - ne vem, koliko si že optimiziral tekst, če sploh, ampak morda bi lahko probal malo bolj razmakniti vrstice, npr. v biografiji pa tam, kjer naštevaš koncerte,... S CSSjem npr. dat razmak med vrsticami na vrstico pa pol... Je za probat seveda, če je potem lažje berljivo.

Aja - to je vse v zvezi z backup22, ne za smehnet... Sori, ker ti malo krademo thread, sk8ar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Backup22 ::

Ja itaq da je CSS vse skup... bom povečal razmak, se bo res lažje bralo.
No, bil bi vesel, če mi poveš ime programa... sam sem imel že 3, pa nobeden ni bil nevem kaj, pa še registrirat jih je treba...

sk8ar - meni ni zdaj nič boljše.. daj raje sami |... dvopičja zgledajo čudno, vsaj meni osebno...
//

Bob Rock ::

Men osebno je velikost pisave prevlka.

Backup22 ::

Bob Rock - kakšno resolucijo imaš? Pisava je manjša, kot tu na slo-techu npr....
//

Poopsie ::

Mene moti iframe. Se ti ga ne splača dajat not.

Pa da ne bom odpiru nove teme bom kar tukaj vprašal.
Mi lahko poveste kaj naj naredim da pri marquee ne zmanjka slikc ali teksta oz. da je brez razmaka.

Bob Rock ::

hmmmm... resolucijo mam 1024x768, sam mislim, da to nima veze. Kakrsnokoli resolucijo bi mel, bi se pac na obeh straneh spremenila velikost prikaza. Pa velikost pisave je na s-t manjsa...:)

Backup22 ::

Ne, pisava na slo-techu je večja! Vsaj v firefoxu in ieju (text size na normal) - jaz vidim da je večja.. maybe maš kake nastavitve drugačne..
Poglej screenshote (1:1)
b22
st

Poopsie - zakaj se ne splača ifrejma? Zakaj te moti?
Glede marqueeja pa raje daj kakšno java skripto, ki "vozi" slike in je še fejda ob straneh... hotscripts.com preglej...
//

Backup22 ::

Evo sem našel - probaj to!
0:)
//

Bob Rock ::

a
b

mogoc res ni vecja, manjsa pa tut ni...mogoce zgleda zarad podlage vecja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

Matev ::

stran je smešna
pol v slo pol v ang jeziku
pa font je napačen - za naslove slabo berljiv

oblikovno tudi še nedodelano

Backup22 ::

Bob Rock => jaz govorim za http://www.backup22.com ne za smehnet.net:D

Matev se strinjam glede smehnet.net.. jaz govorim o backup22.com..
//

Bob Rock ::

Backup22: LOL , mi pa ni blo najbol jasn, kak je mozn, da ti vidis smehnet manjso pisavo :D
drugac www.backup22.com se mi pa res dopade, lep, preprost izgled, pa vseeno na strani vse kar bi hotu vedet o enem bandu. Pa najvec kar je vredn....ni kica na strani.

mte ::

@smehnet: iframe-i so nadležni - v vicu na prvi strani raje daj malo manjšo pisavo kot pa scrollbar. Tam kjer je naštetih več vicev je čisto dovolj velika pisava, ne vem zakaj mora biti na prvi strani večja. Raje manjša pisava kot scrollbar v iframu. Manj moteče. Aja pa tista temnomodra barva v menujih ubija - preveč bode v oči.

@backup22: isto iframe-i... Sicer imam osebno raje hiter dostop do informacij (brez "vstopi" strani na začetku) ampak tvoja je vsaj lepa na pogled. Mogoče dodaj link tudi na logotip in ne samo na "vstopi". Čisto iz praktičnega razloga za lenobe :>
Pohvalno da si se odločil za validiranje strani ampak kaj ko je tista njihova slikica W3C Html 4.01 tako grda - oz. ne paše na barvno shemo tvoje strani. Mogoče bi bilo boljše če bi le s tekstom napisal da je bila stran validirana.
Mogoče bi na navigacijo vseeno dal malce drugačno pisavo ali pa stvar nekoliko bolj ločil od vsebine - na začetku je ok ampak ko scrollaš malce po novicah se zna zgoditi da se malce težko loči tekst od navigacije. Ne vem, mogoče bi navigacijo obarval rdeče ali odebelil ali oboje. Ali pa kaj tretjega ;)
Drugače mi je zelo všeč design in barve - enostavno, pregledno in čisto.
lp

Backup22 ::

mte - hvala za obsežno kritiko! Link sem na "logo" pozabil dodat, itaq je logish, da mora tudi tam bit:8). Ja tista ikona res ne paše, bom raje napisal s textom.. Glede navigacije pa še iščem dobro rešitev. Problem je, da če dam bold, moram pomanjšat text, ker je potem preširok... Bom že našel rešitev... 0:)
//

Juventus ::

ok mogoce bo slisat glupo, sam zakaj vsi po vrsti povdarjajte naj uporabi w3c validator? Kaj si z njim lahko pomaga clovek.

Hvala pa ne se jezit za vprasanje!

Tody ::

w3c je priznanje da stran strmi k dobri html kodi. Ta standard naj bi omogočal da bi se strani kazale v vseh brskalnihkih enako. Toda nekateri (brsklanikki) se pač ne držijo standardov!!;(

gregy ::

Juventus .. od začetka sem bil istega mišljenja kot ti .. potem pa sem v nekaj delih kode dejansko opazil, da W3 ima pomen in da je stran, ki je W3 validirana res dobra.

Tudi sam sem svojo stran s pomočjo slo-tech forumovcev uspešno predelal da je sedaj W3 valid ... in jo pravilno in enako prikaže v (skoraj) vseh browserjih .. IE se je pa izkazal za najbolj ignorantskega do določenih delov html kode . bljek

.. torej .. W3 standard je ql in je prav da obstaja!

sk8ar ::

gregy se strinjam sam marquee itak povsod dela če pa že ne dela tisto kar je v njem useen prikaže tko da ne wem kaj ga tko mot najbrž res to da naj bi biu m$ov
http://www.cycling-forum.info

overlord_tm ::

Dela že povsod, samo je nadležen :\ . Nekakte odvrača od branja ko vidš da se po strani vse neki premika ...

najslabi je ko kak model nardi stran ketere večina vsebine se sam premika ...

Gandalfar ::

Aaaaa, ne frejmov uporabljat! Se posebaj pa jih ne skrivat. Motijo scrollanje z misko po strani.

mte ::

sk8ar: zanima me če si že kdaj videl DOBRO stran, ki je vsebovala marquee ali podobna premikajoča se jajca. Če si, mi prosim podaj link :D

sk8ar ::

Jah višino manjša sej bom ta marquee pol pospravu če je res nadležn ...
http://www.cycling-forum.info

msmid ::

mte: London Stock Exchange ali mogoče kaka druga borza?

mte ::

Ja borza - kakšno primerjavo si pa ti zdej dal ;) Borze kažejo podatke na tak način vedno in povsod, ne samo na spletnih straneh. To je zelo specifična stvar, v nasprotju z raznimi migetajočimi "Welcome" in podobnimi bedarijami, ki tam samo zgago delajo. Ker so "kul", ker migajo. Pajade..
lp

sk8ar ::

kaj pa nej uporabim če ne frejmov ?
http://www.cycling-forum.info

mte ::

css ali kombinacija tabele in cssja, če ne gre drugače.
stvar že lepše izgleda, na prvi strani kjer piše Forum je še prevelika pisava in seveda v naslovih razdelkov še vedno tista temno modra ubija.
Aja a mi poveš čemu služijo lestvice? Če mene vprašaš je to precej otročje, ponavadi te tiste strani z lestvicami še obupno zasujejo z reklamami ipd. Priporočam ti da to umakneš.
Zakaj tam pri strani piše "slovene"? Kot da bi napisal "angleško" namesto "english".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mte ()

Tody ::

slo tech iskanje ključna beseda CSS omejevanje na tale oddelek, pa prijetno branje ti želim :D

bond007 ::

Koliko okvirno bi stala izdelava takšne strani: KLIK Samo informativno me zanima.

Brilko ::

Če misliš dat to delat firmi, nimaš dovolj denarja. ;)

Vsekakor pa dosti tudi pri freelance profesionalcih, na primerni ravni. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

njok ::

Pogledal na 15" monitorju, tako da si mogoce nisem ustvaril pravilnega mnenja, ampak glede na obseg in ozadje bi rekel, da si hitro blizu miljoncka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

backup

Oddelek: Programska oprema
9933 (863) EvilGod
»

Glasbeniki

Oddelek: Sedem umetnosti
343683 (3087) gzibret
»

Moj hompage

Oddelek: Omrežja in internet
352181 (1294) Tody
»

Web Page

Oddelek: Omrežja in internet
11973 (762) WinsuckeR
»

Samo Kista Za 300k

Oddelek: Kaj kupiti
61036 (952) frenk

Več podobnih tem