» »

Sheranje interneta preko WLAN povezave?

Sheranje interneta preko WLAN povezave?

MBMB ::

Prijatelju bi rad delil ADSL povezavo preko Wireless mreže. Vendar bi mu rad omejil prenos tako, da bo meni vedno delovalo normalno. Se pravi recimo mu omejim prenos na 512kb/s.
Kako to izvesti?
Zamislil sem si nekako tako: doma bi imel wireless router na zunanjo anteno pri njemi pa pač wireless kartica z zunanjo anteno. Samo ne vem kako bi omejeval prenos?

P.S.: Kakšna je razlika med routerjem in access pointom?

Hvala

Bramac ^^ ::

Mene pa tole zanima:
Na internet sem priključen preko HUBa, z UTP kablom. Kako bi lahko naredil da bi iz mojega računalnika oddajal na drugi računalnik? (mislim wireless)
Zanima me če bi se dalo samo 2 wireless kartici ali kaj podobnega?

lp

ABX ::

Hitrost povezave se vedno omejuje na router-ju.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

Jani:
V tvoj PC vtakni WLan kartico in inštaliraj NAT server.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

MBMB ::

A lahko hitrost omejuješ na vasakem ruterju al more bit kak poseben?

ABX ::

Po moje obstaja razlog za različne cene routerjev. :)

Lahko pa spremeniš svoj pc v router.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

MBMB ::

Se pravi morem poiskat tak router, ki to omogoča.
PCja ne bom spreminju v router ker poleg njega spim in ne bo čez noč laufal.

Bramac ^^ ::

ABX: hm..
kupim WLan kartico inštaliram tale program torej NAT server.. B računalnik se na mene povežu tudi z WLan kartico?
Se veliko hitrosti izgubi,..? Torej tole bi mi delalo kot da je moj računalnik router?
aja še to.. imam Statičen IP!
hvala, lp

Zgodovina sprememb…

Bramac ^^ ::

No, res me zanima, in bi prosil za odgovor.
hvala
lp

pujsek_ ::

@jani_
Kartice so bolj tako-tako, delajo, vendar je varianta bolj za po hiši in ne za do soseda!
Potrebno je sheranje neta in pač ostvariš novo dostopno točko in drugo mrežno skupino, ki se razlikuje od zdajšnje tvoje povezave iz ruterja v LAN PAC, tako da ne rabiš nobenga programa! Je pa vseeno bolje uporabit kar wlan ruter in ti se povežeš preko LANa, drug uporabnik pa preko WiFi!

@MBMB
Ne vem zakaj bi ti omejil net sosedu, saj če imaš ruter ti bo sam ruter rutal podatke koliko kdo troši, če bosta obremenila celotno pasovno širino, vama bo ruter sam razdelil prenos na 2x50%, tako da se ne rabiš sekirat! Če pa hočeš imeti vse pod kontrolo, pa si postavi software linux ruter, tam pa lahko vse vidiš in vse omejiš!

Razlika med AP in ruterjem, obe zadevi sta brezžični dostopni točki, ruterji so še polek tega LAN ruterji, gateway in imajo vgrajen switch! Apji pa imajo pač več wireless funkcij (bridge, wds, repititor, client...), vendar če npr. vzamemo Asus WL-500g in Linksys WRT54g imata oba ruterja, vse funkcije kot APji...
Welcome shop.wlan-sat portal...

Bramac ^^ ::

To bi blo za po hiši. Brat ima računalnik ene 3 zidove stran od mene.
Routerja pa nebi ker sem ga 1x že mel, pa potem očetu ni delal službeni mail tako, da to pomoje odpade, saj oče ne bi dovolil zaradi slabih izkušenj..
Potem bi se dalo z 2 Wireless karticama.

Potrebno je sheranje neta in pač ostvariš novo dostopno točko in drugo mrežno skupino, ki se razlikuje od zdajšnje
tvoje povezave iz ruterja v LAN PAC, tako da ne rabiš nobenga programa!


Obstaja na netu kak tutorial ali kaj takega da bi vedel kaj naresti?
Še to, kaj je razlika med tema Wireless karticama .. klik .. klik .. ?

hvala, lp

Zgodovina sprememb…

OldSkul ::

O kakšnih problemih to govoriš z maili???
Meni dela normalno vse pa imam WRT54G router tako, da hitro ponj ker je najboljši. Lahko tudi Asusa, ker zgleda, da so popravili obešanje routerja.

maci ::

Asus router WL-500g omogoča nadzor nad pasovno širino ali po domače omejuje hitrost prenosa posameznemu računalniku v mreži. Omejiš jo na posamezno IP številko mašine, priklopljeno na router. Naloženo moraš met zadnjo verzijo firmware 1.8.2.4.

Bramac ^^ ::

Ok, da razložim ta moj problem.
Doma smo imeli na HUB priklopljene 3 računalnike, in vsakič ko se je hotel kdo drug povezati na internet se je moral drug odjaviti (statičen ip), in to mi je šlo na živce. Zato smo kupili Router, ker ga nisem znal skonfigurirati je prišel sosed, ki ima router. Ko je naštimal takoj probam in dela, proba brat tudi dela. Torej vsem računalnikom je delalo. Potem pa je oče hotel malo naredi za službo (povezava je od firme, zato da lahko oče dela tudi doma). Hotel se je povezati na mail in ni delalo, nevem zakaj, verjetno kaj ni bilo isto kot sama povezava brez routerja. Torej smo to morali dati stran.
Stran zapravljen denar |O

Sedaj pa je brat prestavil računalnik v njegovo sobo, pa hoče internet. Zato me je zanimalo če se da narediti tako kot pri računalniku, ki ima 2 mrežni in je drug računalnik povezanj na prvega, ki pa pa na internetu. Pomislil sem da bi lahko isto izvedel pač z wireless karticama. Ena na prvemu rač., druga na drugem, in tako kot v zgornjem primeru prvi shara povezavo, samo da je brez kablov.

Routerja se branim, ker se bojim da spet ne bo delalo in bo spet stran vržen denar. Na internetu sm 1x gledu za tak router. Zdi se mi da je vse skonfigurirano za Static IP in prijazen setup.

No vprašanja so postavljena že zgoraj. Upam da me zdaj bolj razumete. ;)

lp

Bramac ^^ ::

Ups, na linku ki sem ga dal ni router ampak modem. Ampak mi je vseeno zanimiv.

pujsek_ ::

Hehe kaj static IP maš, pa nimaš ruterja... :D
Kaj zdaj se moreš z vsakim pcjem k hočeš na net posebaj prijavit in ...

Ja enga možakarja si najdi, ko se vsaj malo spozna na ruterje, zna odpret kak port itd. ne pa soseda! Kje si te to videl, da imaš stat IP, nekaj pcjev in vse laufaš preko huba...:\
Welcome shop.wlan-sat portal...

Bramac ^^ ::

Ja sj sem tut jst že to premišljeval..
Bom enga plačal, sam da bo delal ker tole zdej je porazno! :'(

maci ::

Obstaja možnost, da ima oče VPN povezavo do službe, zato pa mu mail ni delal.
Bo potrebno kakšnega mojstra vprašat, ki se spozna na te zadeve (al pa oče vpraša informatike v službi, kaj in kako dostopa do svojega maila).

pujsek_ ::

Če ima možakar služben mail, dostopamoje kar do mail serverja, preko LANa...:\
Doma pa je ga morda matral kak firewall ali kaj podobnega.:|
Welcome shop.wlan-sat portal...

ABX ::

Poskrbi da lahko pingaš pc od brata in da instočasno greš na internet.

Potem gremo naprej.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548542 (733) Lonsarg
»

[Router] Asus WL500g Premium FAQ (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
61981622 (13383) brez-imenko
»

Težave z WLAN

Oddelek: Omrežja in internet
101561 (1342) cryptozaver
»

Wireless problem!

Oddelek: Omrežja in internet
292437 (1817) pujsek_
»

WLAN rešitev

Oddelek: Strojna oprema
201490 (1197) CCfly

Več podobnih tem