» »

Obešanje v Črni na koroškem - wtf?!

Obešanje v Črni na koroškem - wtf?!

strictom ::

Kaj je to kakšen novi trend da se ludi v Črni kar naprej obešajo(zdi se mi da 20 v 2 mesecih al nekaj takega)... A se komo sanja zaka zabogo kr ludi visijo?!

P.S.: Črna je v mežiški dolini v bližini dravograda in slovenj gradca ker verjamem da večina nerazgledanih ST uporabnikov ne ve :\
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

root987 ::

Splošna depresija v regiji zaradi pomankanja delovnih mest? Tudi pri nas (Mežica, sosednji kraj sicer) jih nekaj na leto "visi".

P.S. Če se ne motim, sem nekje bral da se jeseni največ ljudi ubije.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

borchi ::

dej kej nouga povej!

upam, da ne bo šou ta thread v "ja, ja, pa un stric janko je zadnč tut postal "strange fruit", pa sosedov jožek tut. a si ga poznal ...."
l'jga

Daedalus ::

Eh, to pa res ni nič novega. Bližajo se družinski prazniki - in večina družin v Slo je itak skreganih in sesutih. Pa se folk slabo počuti. K temu dodamo še precej veliko stopnjo popivanja, za katerega je nasploh jasno, da rado zmoti zdravo presojo. Pol pa še težave s (v) službi, pa eksistenčne zagate in seveda ena najlepših slovenskih lastnosti - smiljenju samemu sebi. Pol tole premešaš, dodaš ščepec vina/rakije/prepira/brezposelnosti/splošne brezvolje/in razočaranja nad življenjem/seveda pa se nobenemu ne ljubi karkoli spremenit/ in nato dan osebek zabinglja z najbližjega drevesa/trama, se nadiha izpušnih plinov, nažre tablet, al pa odstreli glavo. No ja, nekateri še radi skačejo pod vlak, baje pa da ma Slovenija (neuradno) precej dobro statistiko prometnih samomorilcev - sej veste, tistih "nepojasnjeno zavil na nasprotni pas/s ceste/v bližnjo reko"...

Mogoče bo kdo opazil kaj sarkazma v zgornjem sestavku. Se ne moti - od tam, kjer sem doma, imamo eno največjih stopenj samomorov letno, predvsem zaradi alkoholizma in nezmožnosti pogovora in mirnega reševanja medsebojnih sporov. Zelo žalostno in zelo slovensko.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Kaufmann ::

"Kaj je to kakšen novi trend da se ludi v Črni kar naprej..."

Trendsetterji :O
ni podatka

strictom ::

Splošna depresija v regiji zaradi pomankanja delovnih mest? Tudi pri nas (Mežica, sosednji kraj sicer) jih nekaj na leto "visi".

na leto je to tako "normalno" ampak v dveh mesecih. prej ni bilo nikol takšnega "navala". Nenormalno, ludi so prizadeti v glavo če sploh poštudirajo na nekaj takšnega
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

freejack ::

Bog si ga vedi kaj se dogaja,. res se bližajo novoletni prazniki, ki še povečajo stisko..

Mam enga bratranca, ki ga nisem ravno dobro poznal, kolkr sem ga pa srečal pa se mi je zdel dokaj normaln,. Mal narejen na jebiga, pa dobr. Pred neki časa sm pa zvedo da je enga ubil, mislim da v Kotljah,. krneki. Mislim WTF? Kam gre ta svet, da ne omenjam kurčeve pijače, po kateri smo slovenci znani kot konkretni pijanci. :\

Alexius Heristalski ::

Patološki pojavi v slovenski družbi. :(((
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

EssEncE ::

Ma ja, ljudje se ne obešajo zarad službe. Če se pa, so pa glupi.

Daedalus ::

Ponavadi je izguba službe, spor s partnerjem/družino, ipd... zgolj kaplja čez rob. Vsekakor pa ni edini vzrok. Ampak v naši prijetni slovenski družbi res ni problem skozi leta nabrati dovolj vzrokov...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

root987 ::

Pa da nebo preveč pretiravanj. 20 jih v zadnjih 2 mesecih ni viselo. Visi en na mesec ali dva.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

strictom ::

pa saj sem rekel okrog 20 v 2 mesecih. Ne vidim pretiravanja
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

SmoKey ::

Pri nas pa se ljudje ne obešajo toliko kot se mečejo pod vlak...Že od malih nog poslušam da se je un pa un vrgu pod vlak...Lansk let npr. se model napije na vaški veselici ki je oddaljena 50 m od železnice in se pred folkom fukne pod vlak da so še roke pa noge iskal do zjutraj:\ ...in pol zvemo, mi k nismo bli zravn, da to sam zarad pičke k sta se skregala na hard. In ja spet je bil prisoten alkohol(model je bil gasilc star 25let). Tud sam sem ga poznal...Nč narobe z njim pa vseen. Pa od sošolca fotr iz OŠ, pa sosedov fotr,....mislm če pa na tem svetu ne razumem nekaj je pa samomor. Jes osebno mam v ljudi ful zaupanja pa recmo da me je že dost folka razočaral pa nategnl pa whatever, samo še zmer najdem tiste k se z njimi dobr počutim in se mam zarad njih fajn:) ...Tko da fantje samo pozitivno je treba razmišljat pa bo vse kul...Če pa to ni enostavno pol pa tud ne vem kaj je:)
Živalsk vrt iz silicijeve doline

Caligula ::

Kok fajn ,da majo Slovenci tud pr temu regionalne posebnosti :D

Eni vrv, eni vlake, eni letajo,... >:D

K dialekti.
Povej mi kako se je sosed skenslal in povem ti od kod si... :D
To bi mogl turizem na to foro furat. Depresivne Britance z Ryanairom do sm, tuki naj vse zagonjo v akkem tednu,.. k itak se nc ne odnese s sabo in tekom tedna si zbere regijo aka nacin kako se skenslat.0:)

PROTOTIP ::

Ne vem, caligula, če se je tvojemu črnemu humoru za smejat. Folk je dans za 100% preveč v denar zagledan. Namesto, da bi te cenil kot človeka, se ceni le denar. Važno je, s katerim avtom se voziš in norčevanje iz tistih, ki ne premorejo dobrega avtomobila in lepo hišo je že kar nek standard. "Žaljiva" beseda - kmet, je ena najbolj pogosto uporabljenih besed, češ, to je manjvreden človek. Nekaj let nazaj ok. 10, je bilo vseeno iz kod si, zej si manjvreden že če si s podeželja.
Sej nič ne rečem, tisti, ki je iz 0 prišel do bogatstva si zasluži posebno pozornost, ampak, večina serekešov se je rodila v družini, kjer so serekeši. Od fevdalizma do danes se v tej smeri ni veliko spremenilo, še več, nazaduje se. Marsikje psi bolje jejo, kot ljudje. V to smer gre kapitalizem.

Caligula ::

Ljudje delajo samomore v vseh rezimih, v vseh socialnih ozadjih obicajno pa je najpogostejsi profil izobrazenec in ne brezposelnez,...

Vi na pamet nabijajte jaz se bom pa zabaval :D

Dolocen odstotek ljudi se bo vedno fental. Itak se znanost ze dolgo ukvarja z virusi, i naj bi povzrocali manicne depresije,...
Kaksn folk je pac vedno bolj na meji. Ce je pa se okolje tako ,da se cedalje vecim zdi, da je to en tak izi nacin resevanja problemov pa tud lahk prcakujes samo porast tega.

Samomori sploh niso taksen problem. Prolem po odrocnih krajih so droge. In to trde.

Samo ti se ne fentavajo. Ti fentavajo sipe na avtih za avtoradie. :D

Treba se zabavat. Da se ne skenslamo 0:)

strictom ::

Govorice okoli tega so in bodo npr.: najbol pogosta je da so v verske ali satanistične sekte vključeni(tam kjer sem jaz doma je bil en satanist, bil je čisto na podnu, včasih je bil še normaln za pogovarjat čez enih par mesecev se mu je pa čisto strgavo in je pa šov v "ustanovo"), grožnje tebi in tvojim bližnjim, itd. itd. itd.

V črni živi okrog 10 tisoč ali 20 tisoč ljudi tako da je to že malo zaskrbujoče kaj dela folk.

@Caligula: S tem tvojim črnim humorjem si samo dokazal kakšen psihopat si! Žal.

@PROTOTIP: wtf ima pa politična ureditev veze pri obešanju in samomorih nasploh?!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: strictom ()

Keyser Soze ::

Kmet niti ne. Zaenkrat še vsi ti bebčki živijo na račun kmetov. Ali pa morda jedo plastiko?:D Tako da zaradi takih izrazov se ni za sekirat, kvečjemu sogovornika lahko zasekiraš, kako daleč seže njegov intelekt.

Ne vem zakaj bi se jokal ob takšnih dejstvih. In pomiloval tiste, ki so to storili. Življenje je k.... In tisti, ki ji ni kos, mora ali pa hoče it.

Če boš pa za vsakim jokal pa stokal, potem pa tudi ti lahko potegneš pištolo, ali pa vozni red SŽ pa storiš bridki konec. Ampak moraš vedeti, da ne bo cela Slovenija za tabo jokala. Heck, še večina najbližjih te bo kmalu pozabila ker Life goes on. Oni pa tudi...

Mislim, da bi bilo treba te potencialne samomorilce postavit na realna tla in jih soočit s tem kako je na tem svetu drugim. Ker pomilovanje jim da vedeti samo to, da s takšnim vedenjem dosežejo pozornost, ki jo hočejo in potem gredo tako daleč, da je predaleč. In da niso ravno oni največji reveži ampak so rahlo sebični.

Če pa to ne pomaga, potem pa nič. Selekcija dela svoje.:)

P.S.: Denar pa je pomemben. Žal. Tudi sam ga nimam na pretek, a mi uspeva nekako sfolgat čez mesec. Se pa ne grem fentat zarad njega. Se mam preveč rad.:D

P.P.S.: Največji bebci so pa samomorilci, ki se "bojijo" iti sami in hočejo še koga vzeti s sabo. Za take bi morali odpreti eno ustanovo Suicid d.d. Da bi jim olajšali izbiro. Bang, bang.>:D

Zgodovina sprememb…

Caligula ::

Jp. Sam psihopati ne skenslajo sebe. Samo druge >:D

Jst ::

Večinoma ljudje, ki naredijo samomor, dolgo časa razmišljajo o pozitivnih in negativnih straneh svojega življenja. Dobre stvari, ki se dogajajo okoli njih, slabe stvari, ki se dogajajo okoli njih. In ko takšno razmišljanje postane na daily basis, je samo še vprašanje časa, kdaj ugotovijo, da je negativa večja kot pozitiva. Takrat se odločijo za dejanje. Na podlagi česa se odločijo za način, je pa tudi zanimivo. Jaz imam teorijo glede tega.

Prva stvar, ki mi pade na pamet, je bolečina, ki jo človek doživi v tem dejanju. Ta se ponavadi minimizira.

Druga stvar je pa vpiv okolja. Če je nekje popularno se obesiti, potem je verjetnost, da se bodoči samomorilev obesi večja. Sam vpliv govoric o samomorilcih, kako so to izpeljali, se zapiše v samo razmišljanje o samomoru. Če na vsak mesec ali dva slišiš (kot bodoči samomorilec), da se je nekdo obesil, potem vidiš tudi sam logični izhod iz svoje depresije - obešanje. itd...


...

Vprašanje se zastavlja samo. Ali je x število samomorov na določeno časovno obdobje slaba, dobra ali normalna stvar.

Kot je ena psihjatrinja rekla: "Samomor je moja pravica do zadnje kaplje svoje krvi."

Da/Ne?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Daedalus ::

>Vprašanje se zastavlja samo. Ali je x število samomorov na določeno časovno obdobje slaba, dobra ali normalna stvar.

Bi kr rekel, da je določeno število samomorov na časovno enoto normalna stvar. Eni pač ne zdržijo pa se odločijo narediti konec. Naravna selekcija, ki je itak prisotna vsepovsod opravi svoje. Sicer se družba z določenimi ukrepi trudi preprečevat takšna dejanja ampak to je bol simptomatsko zdravljenje, ker so vzroki različni in ne moreš vnaprej predvideti obnašanje posameznika. Itak je nagnjenost k samomoru s stališča "normalnega" posameznika gledano duševna motnja, ki je lahko posledica n vzrokov - vpliv družine, širšega okolja, sposobnost doseganja zastavljenih ciljev, posledica raznih odvisnosti, ipd... Tako da je tudi število samomorov na x časa/x prebivalcev statistična spremenljivka, ki ima, kot vse ostale neke svoje ekstreme - navzgor in navzdol. Pol je pa samo stvar primerjave, ugotoviti kdaj je takšno dogajanje normalno, kdaj je situacija boljša/slabša.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Jst ::

Se popolnoma strinjam.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PROTOTIP ::

Dealus: sem se že kregal in dokazoval nekomu in mu tud dokazal da v človeški družbi ne velja naravna selekcija tak da nimam energije več še teb dokazovat in btw. prav v samomorih se ljudje najbolj razlikujemo od drugih bitij. žal. zakaj pa sam pogruntaj

strictom: družbena ureditev ima vsekakor veze, konec koncev ni vseeno al ima človek sploh kake šanse da kaj postane, ali pa ga družbena ureditev prepreči vsekakršen poskus.

jst: a poznaš kako osebo, ki je naredila samomor, al si sam razmišljal o samomoru, ker ne vidim druge logične razlage za to da veš, kaj nek samomorilec razmišlja.

Caligula ::

Kaj pa jz ;((

Kaka replika meni? :|

PROTOTIP ::

Ka bi rad? lupčka :D

Daedalus ::

>Dealus: sem se že kregal in dokazoval nekomu in mu tud dokazal da v človeški družbi ne velja naravna selekcija tak da nimam energije več še teb dokazovat in btw. prav v samomorih se ljudje najbolj razlikujemo od drugih bitij. žal. zakaj pa sam pogruntaj

Aja? Pol mi pa razloži, zakaj kjub vsej medicini in napredku nekateri dojenčki umrejo? Zakaj eni preživijo hude bolezni, drugi pač ne? In nenazadnje - zakaj se nekateri prebijajo skozi življenje kljub vsem težavam in oviram, spet drugi ne? Kako to, da nekateri tako fizično in psihično prenesejo več, drugi manj, pa živijo v približno istem okolju? Naravna selekcija velja in to še kako. Ti in tisti, ki si ga v nasprotno prepričal, sta pa oba malo zabluzila s svojim razmišljanjem. Mimogrede - tržni kapitalizem je v enem pogledu lepa implementacija zakonov naravne selekcije - eni so sposobnejši in uspejo, eni niso in propadejo, tako ali drugače. In kje zdaj tule ni naravne selekcije? Res je, da je smo ljudje s svojim napredkom in znanjem precej omilili surovost narave, ampak samo omilili. Nikakor pa ne odpravili, in v tem je keč.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

PROTOTIP ::

Ja, ja, sam kaj je naravnega v tem, da tistemu dojenčku, ki se npr. rodi z nogami naprej še lahko rešijo, medtem, ko neki opici sredi đungle ne bo noben pomagal, kvečjemu človek. Naravna selekcija se nanaša na preživetje !samo! glede na telesne sposobnosti. Intelekt oziroma inteligenca, znanje, modrost, pa ni darilo narave, temveč si ga je človek sam pridobil. Res je da se tudi žival uči loviti in bežati pred plenlcem in črednega druženja toda, to kar počne je nagonsko. Darilo narave pri pridbitvi inteligence so le možgani, torej, če bi teža možganov odločala o inteligenci določene vrste, bi bili sloni nekajkrat pametnejši od človeka in imeli tako več šans za preživetje. Kdo je pa zmagovalec v dvoboju človek vs slon, pa mi ni treba razlagati.

EssEncE ::

Prototip, tebi se sanja ne. Pri homo-sapiensu je bila inteligenca dominantni faktor pri sposobnosti preživetja. Seveda je inteligenca samo evolucijski produkt. Tko kot so urne noge.

Pa družbo lahko mirno šteješ pod naravo. Babice, ki pomagajo otrokom na plan so naravni pojav. Ja očitno ane, če obstajajo?8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: EssEncE ()

BigWhale ::

Je avtomobilska guma sredi gozda naravna stvar ali umetna?

Stvar semantike...

Jst ::

> a poznaš kako osebo, ki je naredila samomor

Ja. Moj soŠolec (s katerim sva bila zalo dobra prijatelja) v šestem razredu OŠ se je z lovsko puško ustrelil v glavo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Daedalus ::

>Naravna selekcija se nanaša na preživetje !samo! glede na telesne sposobnosti.

Kako pol, da bo eden preživel hudo gripo, nekdo drug pa ne? Verjetno telesne sposobnosti nimajo nič s tem, rajt? Al pa recimo SARS, ker pač ni zdravila. Smrtnost je okoli 5%. Od česa je pol odvisno, če preživiš al ne? Pa ja da ne boš začel trditi, da od naklonjenosti ljubega Boga?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

gzibret ::

Mogoče v Mežiški dolini k samomorom dosti prispeva obilna količina svinca v mleku, sadju in zelenjavi. Težke kovine ti pridejo v možgane, blokirajo prenos impulzov v sinapsah, zato postaneš depresiven in na koncu se fentraš. Ne vem, samo špekuliran:\
Vse je za neki dobr!

EssEncE ::

Je avtomobilska guma sredi gozda naravna stvar ali umetna?


Naravna. Vse je naravno. Sej so bobrovi jezovi tud naravni, ane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: EssEncE ()

mlamat ::

Suicide is a way of telling God: You can't fire me - I quit! :D - Bill Maher

root987 ::

Okej, očitno smo za ostalo Slovenijo res najmanj pomembna zemljepisna lokacija...


V črni živi okrog 10 tisoč ali 20 tisoč ljudi tako da je to že malo zaskrbujoče kaj dela folk.
V črni je 3 tisoč ljudi.

pa saj sem rekel okrog 20 v 2 mesecih. Ne vidim pretiravanja
Obesita se max. 2 na mesec. Če bi bilo po tvoje bi itak že vsi tu izumrli.

Svinca je pa, po najnovejših raziskavah, na našem območju enako kot v drugih delih Slovenije.

Sam samomor pa niti ni kaj posebnega glede na območje in populacijo, ki se največkrat odloči končat življenje - povprečni ljudje z povprečnimi, pogosto prenizkimi plačami, ki še zadnje prihranke zapijejo v gostilni. Naravna selekcija? Morda, a alkohol in depresija še nikdar nista dolgo hodila z roko v roki...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

PROTOTIP ::

Prototip, tebi se sanja ne. Pri homo-sapiensu je bila inteligenca dominantni faktor pri sposobnosti preživetja. Seveda je inteligenca samo evolucijski produkt. Tko kot so urne noge. Pa družbo lahko mirno šteješ pod naravo. Babice, ki pomagajo otrokom na plan so naravni pojav. Ja očitno ane, če obstajajo?


Pravzaprav ne vem, al bi se smejal al jokal ko to berem 8-O. Če bi rekel, da so dealusovi komentarji vsaj delno vmesni, potem so tvoji totalna koma. Sploh nimaš pojma kaj pomeni moč volje ali pa moč volje soljudi (za živali sem v dilemi, ker se obnašajo v pretežni meri po nagonu) mah ti si totalno mimo udaril. Tak bom rekel, narava ti da potencial pazi POTENCIAL da postane nekdo babica ali pa da razviješ npr. vzdržljivost in od tebe oziroma tvoje volje je odvisno ali boš potencial izkoristil ali ne. V razvijanje tega potenciala nisi nagonsko prisiljen, razen pri spolnosti seveda pa še pri nekaterih osnovnih fizioloških potrebah, pa še tisto pride v poštev le v izrednih situacijah, če bi se npr. izgubil sredi afrike in bi moral lovit antilope za preživetje :D. Moram priznat da tako neumnega komentarja še nisem slišal. Lahk mi zameriš če hočeš, bom razumel to kot da te narava tepe :D.

ferdo ::

če ljudje razmišlajo o samomorih, in slišijo o samomorih, da se dogajajo, začnejo razmišljat, da niso edini, ki o tem razmišlajo in potem vidijo, da so nekateri pogumnejši od njih vsaj v tem zadnjem dejanju, in potem se začnejo domine podirat.
ČE bi zadušili informacije "obveščanje o samomorih" bi bilo tega sigurno 50% manj! kaj vspodbuja in kaj celo podžiga to dejanje?
Če bi bili mediji toliko osveščeni "psihološko" da take informacije nebi širili, bi bil prvi korak k boljšemu jutri.

Ljudem je potrebno nekaj vrnit, kar so zgubili, vprašanje je samo, kaj so zgubili, in kako jim lahko pomagamo tonajdet.
Z člankom v časopisu, da se je SPET nekdo obesil ni prava pot, da si čustvena razvalina najde to kar je včasih imela...
Koliko pa storimo za takšne ljudi, boli nas! zelo smo sebični, s prstom kažemo na njih, in čakamo, da bodo sami pripravljeni na pogovor...

poročanje prometne nesreče.... kakšen je učinek? -mislim da je v večini primeru pozitiven, edino, če se iskaže, da je bil samomor.... ponavadi je to težko ugotovit-vedno je bila črna točka, temne sile...
poročanje o samomoru.... kakšen je učinek? -vedno negativen..

PS: tukaj ste nekateri še zeleni za ušesi, zakaj se gonite?-kdo ima bolj prav, namesto, da se bi pomenli o tem, zakaj vsak izmed vas tako misli?...
PPS: napišete post in polovico tega, je kopija prejšnjega, zato, da drug drugemu mečete polena pod noge, in vsiljujete mišlenje, dajte se pogovarjat o tem, na pa nekoga prepričevat da njegove misli niso prave, argumentiraj, dokaži in nato lepo obrazloži, da bo drugi pripravljen sprejeti mnenje oz. da bo celo začel razmišljat, ne pa direkt zavrnil vaše prizadevanje o tem...
PPPS: kdo izmed vas "ki tukaj pišete" se j eže vprašal, kako bi lahko pomagal človeki, ki se hoče spravit na oni svet..?

Keyser Soze ::

Tako kot je rekel BW. Stvar semantike, kaj je zate stvar naravnega in kaj ne. In PROTOTIP je verjetno tukej omejen z samo enim pogledom.

Ampak tega mu ne bomo zamerili. Morda ga artifical tepe.

P.S.: Ferdo ne vem. Mogoče bi mu povedal, da VERJETNO s puško še najmanj boli. Dočim s tabletami ni popolnoma sigurno, saj te lahko prej sperejo.Če bi pa hotu met štrik ga ma pa tud mal doma. Ampak ne zastonj. Dobra špaga stane...:D

Zgodovina sprememb…

ferdo ::

opažam, da nekateri niste resni... keyser S. kaj ti je? bi bil rad smešen, si tli star? potem si smešen.

najprej napišeš neki, da si drugi mislijo: waw, lej kako se ta dela pametnega, za tem pa napišeš svoje prave misli in za piko na i še :D in ker gre meni to na živce "pa še komu" te malo pokritizeramo, in ker si v poberteti si po naturi uporniški, mi boš zameru ali me grdo gledu ali pa zapomnu za vekomaj, ker ti težim in analiziram , a konc koncev si to prou želiš, ker s tem rad vzbujaš pozornost, si rad pomemben, in sebičen, ker s tem ne sodeluješ v temi in ne pokažeš pripravljenosti, da bi pomagu nekomu ki ima težave oz. probleme, in ravno s takimi komentarji ne samo ti še drugi in jaz "ker tle nakladam" se delaš/mo norca iz teme in tistih, ki se tema tiče....

PS: mogu sem zatežit, pa naj bo na dolgo ko kurja čreva..
PPS: kejser, še 1x preberi, kaj si napisal...... da te ni sram.

Keyser Soze ::

Hej ferdo. Zakaj objokavat. Življenje teče dalje. Ravno tako čas. No ja logično.

Reciva rajši tako. Življenje je kruto. In mati narava je za ljudi ki temu niso kos poskrbela s takšno varovalko. Da drugim niso v še večje breme.

Če si pa že tako dober kot praviš da si. Prodaš vse kar imaš in greš tjale v Somalijo. Eden je enkrat rekel: "Lačen sem.", pa mu je frend odgovoru, "Ja in, ti pa še milijon somalcev!". Good point. Nehaj stokat in se spravi v red. Pravim jaz tistim, ki grozijo s samomori. Nič drugega kot poizkus obupanega kako na napačen način vzbuditi pozornost.

P.S.: Ko bi ti vedel koliko ljudem sem jaz že pomagal. Preveč. Zato pa sem tak kot sem. Ker vem da drugi zame še zdaleč niso toliko naredili in da se dobrota ne splača. Še zdaleč ne.

P.P.S.: Monty Payton je imel en lep film Life of Brian. Pa tud eno lepo pesmico v tem filmu. Oglej si ga...

BigWhale ::

> ČE bi zadušili informacije "obveščanje o samomorih" bi bilo tega sigurno
> 50% manj!

Aha in tudi nasilje v druzinah bi se zmanjsalo, ce bi o tem ne govorili? ;) Tole je malo zmotno.

Vecina tistih, ki so sucidal ne daje zunanjih znakov, ko pride cas, se ubijejo. Vecina tistih, ki pa na dolgo in siroko razglabljajo o tem, da se bodo ubili in planirajo in nevem kaj se vse, so pa pozerji. Zaradi pomanjkanja samozavesti in drugih dejavnikov poskusajo na tak nacin pritegnit pozornost nase. Taki se ponavadi tudi veckrat poskusajo ubit.

BigWhale ::

Brez izpadov prosim...

Hvala.

ferdo ::

BW, nasilje v družinah je druga tema.
>Aha in tudi nasilje v druzinah bi se zmanjsalo, ce bi o tem ne govorili? ;) Tole je malo zmotno.

se strinjam s tabo.

PROTOTIP ::

>BW, nasilje v družinah je druga tema.
>Aha in tudi nasilje v druzinah bi se zmanjsalo, ce bi o tem ne govorili? ;) Tole je malo zmotno.

>se strinjam s tabo.

Ideja o tem, da naj bi se zmanjšalo to nasilje oz. samomorilnost je v tem, da naj bi imela "misel" posebno moč ki bi silila k uresničitvi. Slučajno sem naletel na neko knjigo o pozitivnem mišljenju, ki opisuje to idejo o neverjetni moči misli. Seveda ko gledaš TV zraven tudi razmišljaš, kaj gledaš. Torej, če gledaš nasilje po TV naj bi te misli o nasilju avtomatsko silile v uresničitev, kar je seveda TOTALNA BEDARIJA. Knjiga sicer nima slabega namena, ker opisuje kak naj bi si v mislih ponavljal le dobre oz. pozitivne misli ampak dejansko tega ne zmore nihče. Po drugi strani ta ideja o moči misli totalno ignorira moč volje ki dejansko odloča o tem kaj boš storil in kaj ne. Kaj je moč volje se vidi v stvarnosti. Razmišljaš lahk o čimerkoli, brez da bi s tem sebi oziroma komerkoli škodoval. Da ne bo kdo narobe razumel, ne apeliram na to, da lahk tud govoriš oz počneš, kar hočeš. To je druga stvar.

BigWhale ::

> Slučajno sem naletel na neko knjigo o pozitivnem mišljenju, ki opisuje to > idejo o neverjetni moči misli.

Ma spet nek 'new age' crap... ;)

Vazna je samopodoba, samospostovanje in vztrajnost. Jasno, lahko te nekdo s svojimi besedami pahne v to, da se gres fentat ampak IMO je bila to samo pospesitev zadeve, do katere bi prislo prej ali slej.

Sem poznal skupino ljudi, ki je vedno 'pozitivno mislila' in so bili 'srecni'. Ja, nekaj let, potem se je vsakemu posebaj sfuzlalo. Od prvega do zadnjega. :)

Kaj ti pomaga pozitivno misljenje, ce potem samemu sebi lazes in verjames v nekaj kar ni res... S svojimi stahovi in problemi se moras soocit. In poiskat pomoc pri resevanju, ce je potrebna.

PROTOTIP ::

Ja, nekaj let, potem se je vsakemu posebaj sfuzlalo. Od prvega do zadnjega. :)


IMO jih je paranoja zjebala. Človek ne mora non stop forsirati pozitivne misli v glavi, slej ko prej se srečaš s situacijo, ko te nekaj totalno razjezi in pomisliš na kaj negativnega, sploh te nekdo izziva. Pozitivno mišljenje totalno ignorira dejstvo, da človek mora včasih biti jezen in se mora "izkašljati" oziroma moraš povedat svoje pravo mnenje pa če je še tako negativno, bolje kot da se skrivaš za nekimi "pozitivnimi izjavami" ki so pravzaprav produkt nekega "piflanja" pozitivnega mišljenja ne pa njegovega PRAVEGA MIŠLJENJA. Edino sprejemljivo se zdi, da svoje pravo mišljenje malo olepšaš, če je ravno too f... suck :D, ali pa ga ne omenjaš, če ni ravno to nujno potrebno.

leinad ::

STRiCtom mislim, da vem kaj je krivo:
po mojem, da nova zvezda slovenske estrade Fredy Miler, ki je iz Črne na Koroškem, doma prepeva preveč na glas:
Vedno si sanjala le njeeeeeeega:D

Priznam, da bi tudi sam padel v skušnjavo;)

Jst ::

Zanimivo da, ko je tema izžeta, se pojavljajo totalno butasti komentarji, ki popolnoma nič ne prispevajo k podani tematiki. Vključno z mojim.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Myth ::

Hehe, zadna dva komentarja sta res malo odveč. Samo preveč resnosti škodi, tak da hec mora biti. :8)

back ontopic:
Za samomor res ne potrebuješ veliko: slabe misli, trpljenje in mogoce kaksen izbruh koga, ki ga imas "rad".
Za zivljenje potrebujes dosti več kot samozaupanje, etc. Potrebujes voljo, upanje, motiv, cilj in nekaksen nacrt. Mogoce se vcasih komu nacrt porusi in zacne slabo misliti, nato se kaksni dodatni dejavniki se vklopijo kot slab dan drugih okoli tebe in eto... volja do zivljenja te mine... zacnes razmislati o tem , cemer noces- o smrti. Tako pac je, ce se to pogosto dogaja, periodicno in ne mores nic v tej stvari spremeniti.

Nekdo je omenil, da naj si pogledamo film. A ti zivis kakor oni v filmu? Ne, o tem sanjas... to ni mozno... Moras gledati sebe in ne zivet kakor v filmu. Jaz, recimo, gledam filme, jih analiziram in nato poskusam ugotoviti kaj je v njem pozitivnega, kaj je bistvo filma. Kar drugi vidijo mi je vseeno. Ceprav je zmotno, da mislijo, ja tak je blo , naredil je samomor, ker ni vec prenesel, zakaj nebi tudi jaz?

Ne razumem ljudi, se manj pa sebe. Zato se raziskujem. Bi bilo dobro, ce bi se vsak raziskoval, bi prisli do mnogo zakluckov in bi sebe bolje spoznali. Zdaj ze malo nakladam, zato samo se recem en LP in uzivajte :))
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj za vas pomeni sreča, srečno življenje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12914222 (9686) XLapse
»

Južna Koreja prepovedala strani o samomorih

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
484222 (2901) Jumping Jack
»

Smisel življenja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
967795 (5687) tsh2
»

V Sloveniji zaradi samomora letno umre 600 ljudi

Oddelek: Loža
303646 (2852) Matev
»

Umetno oplojevanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26715237 (12889) Ljubavnik

Več podobnih tem