» »

tele-tv

tele-tv

huelz ::

ma mogoce kdo od vas kabel prek teletivija? bi prosil za nekatere insajt informacije (kako dela, se prav kok se sesuva, spid, cena...)
in pa seveda ce kdo ve, kako bo kej s to zadevo v bliznji prihodnosti? baje ma teletivi neki cez gkabel, gkabel pa seveda po novem spada pod telemach...

Igor ::

hmm
kako dela, ce mas dial up sanjsko .. prenosi skor s povsod nekako 20K z siolovga tucowsa 100K drugje kukr pac je, sesuva se dost .. preobremenjenost pac, limit je na 1,5mega bit in to se nabere ..
cena ..priklop je baje okol 70k (vse komplet) 8k na mesec, neomejen prenos, fixen ip,
ce mislis spilat igre prek neta ne bo glih uredu ker ping preve skace za normalno igranje (poznam par folk ki so kupil isdn ua igre pa majo kabl) >:D
kako bo v bliznji prihodnosti .. lahko bo slabse (95%) ker pac ne bo neben nic naredu, mogoce bo lahko celo boljse ..

BigFoot ::

mi ga mamo na šihtu. kako je s ceno ne vem, DL z dobrega serverja je tam okrog 90KB/s, sesuva se pa kr velik, se pravi ponavadi vsaj enkrat na dan, včasih tud večkrat, traja pa vsaj 15 minut da poštimajo.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

roscha ::

Takole nekako je. Tele tv je samostojen in ne spada pod nikogar, vsaj kolikor je meni znano. ISP je Siol, cenike najdeš na www.tele-cable.net Hitrost je omejena DL 1,5Mbit UL 256kbit. Zadeva šiba do maksimuma samo izjemoma, drugače pa je realno hitrost tam med 20 -50 KB/s (oz 160 kbit/s - 400 kbit/s) Na omrežju je trenutno nekje 150 userjev, k temu prištej se uporabnike g-kabla in telesata. Zakaj? Vsi uporabljamo skupen ATM link (35Mbit) do Siola in kot kaže se zabaše ta. Izpadi? So, ampak se da preživet. Povprečno enkrat na 3 dni za recimo 15-20 minut, tistih nekaj sekundnih do eno minutnih izpadov pa je kar precej. Včasih pade tudi ATM recimo 1x na teden. Osebno se mi zdi vredno svojega denarja, vprašanje je le kako se obnese ADSL (izpadi) saj sta cenovno nekje enaka.

By!

roscha ::

Yayks! tole je pa krivda slo-techa. Prvo sporočilo je bilo kao neposlano (neprijavljenim ... bla bla) pa sem napisal še enega.
eh!

huelz ::

adsl bi bla zanimiva alternativa, sam bi prej moral kupt isdn potem pa se adsl in da o narocnini sploh ne racunam (isdn baje 4k sit + 8k sit adsl = 12k).
ce se bo dal, bom probov tko zadevo spelat, da bova s sosedom vsak polovico dala...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach pritozba (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
748808 (5934) VASkO
»

Kabelski internet cenejši kot ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1049941 (7623) flipflop
»

Osem megabitov na sekundo!

Oddelek: Novice / Ostale najave
232232 (2232) CaqKa
»

Za vse ADSLejevce

Oddelek: Omrežja in internet
482886 (1536) BC3
»

VSI UPORABNIKI TELE-TVJA POZOR!!!!!!!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
35719658 (13023) MEDENA

Več podobnih tem