» »

XBOX kot [DivXvid] predvajalnik in še več

XBOX kot [DivXvid] predvajalnik in še več

««
33 / 39
»»

toplakd ::

dolpotegni xboxhdm pa slayer disk, pol pa na slayer disku poišči retail c in to skopiraj v xboxhdm "C" mapo.

navodila za xboxhdm pa boš itak našel

Miha76 ::

Hotswapam diskpklopim ns pc, zalaufam hd maker in med nalaganjem linuxa mi nspiše ful rnih erorje tsko,ds ko nsoiprm xboxhd dploh ni nsvedenegs dks, ki gs hočem zrihtat. A je slayer laufa na pc-ju ali v xboxu (boot iz MS dashboarda)???

toplakd ::

slayer boota samo na xbox, na tem cdju so gor retail datoteke od xbox-a

errorje ti napiše ker disk ni odklenjen
po mojih izkušnjah je med 8.5 -9.5 sec disk odklenjen, in takrat je pravi čas da izpuliš ide kabel. Moralo bi ti ratat.

LP, Dejan

Miha76 ::

Ko se pokaže logo od Xboxa odklopim ide in priklopim na comp, ke je na pavzi in čaka. Potem stisnem enter inhd maker se boota iz cd-ja.
Med postopkom najde hd nato pa izpiše errorje tako, da v xboxhd sploh ni navedenega diska, ki ga hočem zrihtat. Včeraj sem se zaje... cel dan pa mi ni nič ratalo. Uspelo pa mi je naloćiti XBHDM ba eb nov disk (inptaliralo BP) ampak ne dela, ko ga daš v box.

Toplakd a si ti mogoče iz LJ, da bi mi pomagal?

toplakd ::

Normalno da ti je na nov disk uspelo naložit, ko pa ni zaklenjen. V xboxu pa ne dela ker mora biti zaklenjen z eeprom-om katerega generira tvoja matična.

Disk ti itak najde, samo tvoj je zaklenjen. Jaz sem ga odklapljal s štoparico.

Errorje pa ti napiše točno zato ker je tvoj disk še vedno zaklenjen.
Uporabi metodo s štoparico. Jaz sem tako rešil par xboxov.

Če ti sprednja lučka prične utripat, ponovno zaženi xbox in odklopi disk.

btw. pri hotswap lahko odklopiš samo ide kabel. Disk mora ostati priklopljen na štrom. Če odklopiš tudi štrom kabel je disk spet zaklenjen.

Miha76 ::

Tanovi disk sem dal notri in v XBHDM izbral opcijo 4 Dos lock tools.
UNOCX je napisal , da je disk lockable and locked ampak dela pa ne.

Bom res poskusil s štoparico hotswapat.

toplakd ::

ne moreš diska kar tako zaklenit.
Če hočeš dat not nov disk, moraš met delujoč in modan xbox. Na xboxu poženeš Evox Dashboard in imaš nekje v meniju opcijo backup. Ta opcija ti generira mapo backup z ključnimi datotekami za zaklep diska. Te datoteke potem prekopiraš v xboxhdm direktorij "eeprom". Narediš ISO sliko in zapečeš. Bootaš, izbreš linux locking tools in potem se da disk zaklenit s komando "lockhd -a"

lp Dejan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

Miha76 ::

Pismo zdele sem se spomnil, da je čist možno, da sem diska zamenjal med seboj med 2 xboxoma(samo kako bom zdej izvedel, če je to res). a če dobim nekoga z čipanim XBOX mi bo lahko to zrihtal (naložil nov dashboard gor in softmod)???

toplakd ::

Kaj pol maš 2 nedelujoča xbox-a?

Najboljše da daš čipat, boš najprej rešil. Pa še zasluži lahko nekdo nekaj.

LP, Dejan

Miha76 ::

A če je vsebina hdd zj... (eeproma ni več gor) pol se ne da nič drugega naresti kakor čipat? Čip je pa gotovo tolk drag, da boljš da boxe vržem v smeti pa kupim druge... A poznaš koga v LJ?

toplakd ::

Eeprom datotek ni na disku. Ustvariš jih namensko s programom. Ampak ta program moraš zalaufat na tem xbox-u. Xbox mora delat da lahko program zaženeš.

LP, Dejan

A kako original igro ti zažene ali tudi nič.

LP, Dejan

Miha76 ::

Ničesar mi ne zalaufa! (error 7) Zjebal sem kavlitetno:-)
A pol bi mogu v oba vgradit čip akwa-jao meni!

toplakd ::

preveri če maš ide kabel vredu priklopljen v ploščo dvd in Hdd. Pa jumper na HDD nastavi na master

XBOX Error Codes

Miha76 ::

Kabli so ok sem počekiral no obeh boxih je isti error) Neki sem fajn zjebal. Pa glih sm enga softmodal pa sm bil ful happy pol pa obadva frderbam... :-(

toplakd ::

pol pa zamenjaj diska, mogoče si pa res tu zmrdal

Miha76 ::

Sm že probal tudi to-jest sem brez idej. Se mi je pa javil eden, ki mi bo pomagal rešiti problem. Zjebal sem koplet vsebino obeh diskov.

toplakd ::

pa ko si zamenjal diske si dobil kak drug error ali enakega?

LP

Miha76 ::

Isto.

Update: Čist sem zjebal obe konzoli bo treba en čip nabavit pa nalotat najprej v eno pa zrihtat pol pa še v drugo. Zdej sem dobil nekoga, ki mi bo to poštimal, čip sem pa nročil za 15€.

Če bo še kdo iskal www.hoffex.si

Johansen ::

Kaj konkretno si 'zjebal' in kaj konkretno si naredil, da si prisel do tega? Sorry, ampak iz tvojih postov ne razberem kako si se 'igral', da si prisel do trenutnega stanja. Toliko, da se drugi vemo, kaj lahko, kaj ne :) Drugace pa super, da se bo dalo zrihtat, bi bilo skoda 2 "super masinci" stran vrec :)

Miha76 ::

1. najprej sem uspešno softmodal eno kišto - delalo BP
2. kupil še eno, pri softmodu me je nekaj zaje.... zato sem zardi nepoučenosti naredil začetniško napako
in na delujoč xbox prklopil disk od nemodane mašin.
3. Ker tudi to ni šlo sem menjal diske med seboj (pozabil označiti kateri je kateri:-) in sedaj sta oba diska podrta in pomaga samo še čipirane.

BTW kdo kaj ve o TSOP flešanju biosa na plati (baje funkcionalno isto, kot čip)?

Johansen ::

Aja, cista ignoranca potem :) No ja, si se pac naucil kako se to ne dela :) Glede TSOP-anja pa mislim, da ne podpirajo vsi XBox-i tega. Moj je softmodan in ce bi imel novega, bi ga ponovno softmodal. Sem namrec ultra zadovoljen.

lp

errhec ::

Originalni DVD mi je odpovedal.
Ali lahko, če dodam v XBOX čip, potem uporabim katerikoli računalniško dvd enoto za gledanje filmov in predvajanje varnostnih kopij iger?
Hvala
dd

kiFni ::

@errhec
Ja lahko, če ni čist crknu, ker morata bit oba prikloplena.

@Miha76
Ena že dela tsop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

toplakd ::

@videofrik, jaz nisem rabil mel priklopljenih obeh dvdjev da je delalo.

V XBMC nastaviš eno opcijo usepcdvd=true pa mora delat,

Johansen ::

Opala! Se mi je kar zdelo, da je tebe najdu. Bi blo res skoda 2 kosa take napravce stran vrzt :)

TheHijacker ::

Nazadnje ko sem imel priklopljen PCDVD v XBOXu mi je XBMC neprestano javljal, da je tray odprt. Za napajanje DVD enote sem pa uporabil Y kabel. Ohišje XBOXa se seveda ni dalo zapret, ker DVD nisem mogel spravit lepo v ležišče. Tako da še vedno iščem original DVD enoto.
http://www.google.si

toplakd ::

glede xbmc, moraš narediti ustvariti datoteko s točno takim imenom (velike in male črke):
AdvancedSettings.xml

V njo pa skopiraš naslednje


"advancedsettings>
"usepcdvdrom>true"/usepcdvdrom>
"/advancedsettings>

" zamenjaj z > (obratnim)



To datoteko potem shraniš tja kjer maš instaliran XBMC v mapo "UserData".


Stvar bi potem mogla delat BP.

LP, Dejan

kiFni ::

Ja Johansen mene je najdu.

POZOR VSEM TISTIM K IMATE SOFTMOD.
Shranite si eprom fajle nekam na varno (disketo, usb ključ, CD,...), ker bo cela štala če crkne disk in je treba dat novga not.

toplakd ::

To je prva stvar katero vedno naredim. Tudi če softmod kaj zjebeš, pol ne rabiš več HOTSWAP delat. Lepo disk odklopiš in ga daš v komp. Pol pa tam disk čist enostavno s komando odkleneš.


Lp Dejan

Kekec ::

In za katere file pravzaprav to gre? Sicer se mi nekje še valja originalen disk ampak vseeno backup ne bo škodil.

toplakd ::

Jaz ponavadi na xboxu prvo poženem EvolutionX Dash. Tam maš eno opcijo Backup. Ko jo klikneš ti na disku, mislim da na E particiji, naredi mapo backup in v njej vse potrebne datoteke za odklep in zaklep diska od tega xbox-a.

Lp, Dejan

kiFni ::

Ja Evolution ali pa ConfigMagic, slednjega uporabljam in ima še kup funkcij kot za odklent in zaklent disk. Lahko pa tud hitr zajebeš vse z njim, če ne veš kaj delaš.

Softmod ki ga jaz namestim na "čisto" konzolo te sploh ne spusti naprej z instalacijo dokler ne zazna backupa, da ne bi slučajno pozabil.

kiFni ::

@Kekec

Fajli so na E:\backup ali E:\eeprombackup.

Kekec ::

Tnx.

Miha76 ::

Ja jest umetnik si seveda eeproma nisem shranil zato je pa nastala jeba.
Ja Videofrik je edini, ki mi je ponudil pomoč, ker sem sam tako zaj.. zadevo, da je tudi on imel resne probleme zrihtat. Uglavnem kmalu bomo spet gledali filme in nabijali igrice!

Johansen ::

Bravo! Zdaj pa pazljivo dalje. Samo on se je javu verjetno zato, ker XBox obvlada do obisti. Vsaj po mojih izkusnjah. Zdej pa hitr bakup nardit in naprej v nove dogodivscine ;)

SasoS ::

Johansen ::

Hvala. Ko pride T-2 bo tole prioritetni task :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Johansen ()

Buggy ::

Verjetno deluje isto z SIOLTV...bo pa za to potrebno najprej utisati mojega Xboxa :(

Miha76 ::

Evo Videoftik zrihtal oba boxa-dela ko šus. Navdušenje je tako veliko, da se iščeta še 2 koma xboxov.
Če kdo prodaja po solidni ceni naj se javi na miha1976@gmail.com

P.S. Jest bi pa kupil komponentni (3 chinchi za sliko -upam, da sem prav napisal) kabel za sliko pa optični izhod za zvok bi bil zaželjen.

Torej če se je kdo slučajno naveličal xboxa naj mi piše.

LP

Johansen ::

Bravo!

karma ::

Evo, tudi jst sem si pred prazniki nabavil to "vintage" konzolo...in moram reč da sem prav navdušen:)
Med prazniki smo z mularijo doma nabijali igrce (zravn sem dobil 3 gamepade), ob večerih sem pa prebiral 33 sob te izbe...Sicer gre za verzijo 1.6 softmodanega (Krayzie Ndure) xboxa, 10gb seagate disk,DVD Samsung, kot dash je gor XBMC (mislim da verzija 2.01), najdu sem pa tud evolutionX gor. Naštiman je tako, da se boota direkt v XBMC in so ostale aplikacije dostopne iz njega.
Na mrežo ga še nisem priklopil, ker rabim malo daljši kabel...Najprej bi rad naredil en pošten backup na PC da imam pri roki "just in the case....". Na obstoječem disku v xboxu sem sicer najdu ene mape na e: backup pa eeprom...pa še ene par vprašanj bi mel seveda:\ :

1.IP od xboxa štelam (v mojem primeru) iz evolutioX al direkt iz XBMC-ja?ne bi rad kej shebal še predn nardim backup na PC...M$ Dash-a na disku nisem najdu kr ne vem kako zgleda...

2.da mi pravilno prenese softmod moram it iz unga KrayzieNdure Extras delat backup eeproma ali lahko uporabim kar tistega, ki ga je naredil predhodni lastnik?(ne bi se rad preveč igral z eepromi)...to sprašujem v navezi s 3.vprašanjem o menjavi diska

3.doma se mi valja en 60 gb Maxtor disk, ki je na seznamu lockable diskov pa bi to rad dal notri namesto originalnega z xboxhdm orodjem - mislim da sem to zastopu po tutorialu od pirrupa z xbox-scene.Original mi ostane kot backup.

4.Še zadnje vprašanje za danes - zanima me, ali je kdo s softmodanim xboxom in komponentnim kablom dobil ven 720p in 1080i na plazmi ali LCD-ju. Ko sem prebral je treba z Enigmah Video Select V.2 spremenit video iz PAL v NTSC (v MS Dash-u?) da se ti enablajo HDTV opcije, pa nek problem je pol ker izgubiš softmod al kako....skratka če je kakšen lastnik xboxa s softmodom na 720p naj prosim podeli izkušnjo....saj kabel bo pa TALE pravi?

Aja, pa še to: daljinca sem naročil novega iz Barija/Italy za 7+7EUR poštnine na ebay.it, ga že trejcam na strani ITA pošte8-O jih je en tipo prodal 6 v enem dopoldnevu, verjetno jih je v NATO bazi v Bariju kdo preveč naročil :8)

Srečno 2008! in se še kaj beremo...

cya
k2b
...obsolete...

Johansen ::

4.Še zadnje vprašanje za danes - zanima me, ali je kdo s softmodanim xboxom in komponentnim kablom dobil ven 720p in 1080i na plazmi ali LCD-ju. Ko sem prebral je treba z Enigmah Video Select V.2 spremenit video iz PAL v NTSC (v MS Dash-u?) da se ti enablajo HDTV opcije, pa nek problem je pol ker izgubiš softmod al kako....skratka če je kakšen lastnik xboxa s softmodom na 720p naj prosim podeli izkušnjo....


Aja? Hm, v bliznji prihodnosti sem nameraval priklopiti XBOX na LCDTV, da vidim kako izgleda famozni 720p, pa ce je to res, raje ne bom :)

toplakd ::

Nič bat. Nabavit komponentni kabel.

Jaz delam na vse xbox 1 generacije softmod, pa še z nobenim nisem imel problemov ko priklopiš komponentni kabel.

V glavnem treba je xbox z "enigmah video mode switch" programom nastavit na NTSC. Pol pa v MSDashu enablaš opcije 480p,720p. 1080i se meni zdi slabše kot 720p.

480p je pa treba enablat zaradi igric. Fifa 2007 dela btw tudi na 720p :) samo videoposnetki zelo štekajo :)

To je vsa umetnost. Kasneje še edino v XBMC nastaviš prikaz v 720p 16:9 pa si zmagal.

LP, Dejan

SasoS ::

MSDash niti ne rabiš, jaz sem na svojem z Enigmah spremenil v NTSC in v XBMC vklopil HD mode pa je šlo. Vem pa ne ali imam soft ali hard mod...

Qcube ::

Meni je ratalo originalen AV kabel predelati v HD kabel po načrtu, ki sem ga našel nekje na forumih od xbox-scene. Zdej že več ko eno leto uživam v 720p. 1080i pa res slabše izgleda.

Tudi jaz imam softmod, pa ni bilo problemov pri zamenjavi v NTSC.

Edino, kar bi si še želel, je predvajanje HD filmov.

toplakd ::

Res je. Zdaj ko ma XBMC že sam vgrajeno enablanje za 480p/720p/1080i ni treba več v MSDASH.

XBOX zelo dobro upscala filme na 720p. Je pravi užitek pogledat kaki divx ali dvd.

kiFni ::

@Qcube
Daj probaj poiskati in nalepi sem link, kako se naredi kabel.

@karma
Če je back eeprom-a na disku, pol mora bit ziher taprav. KrayzieNdure softmod se sploh ne da namestit če ni backup-a. Ti samo eeprom sharani na varno. Ostalo (MSdash) ni problem dobit.

Qcube ::



Po tej skici sem naredil. Odprl sem konektor, ki se priključi v xbox in sem primerjal s to skico (StandardAV). Ko sem našel točke sem samo zacinil Y, Pb, Pr in premaknnil žičko, ki ustvarja kontakt. S tem kontaktom zazna, da je HD kabel. Žičke za zvok ostanejo na istem mestu.

Pa še original link: http://forums.xbox-scene.com/index.php?...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qcube ()

kiFni ::

@Qcube
Najlepša hvala za shemo in link.

Še nekaj. To je shema, če lotaš direkt na matično ploščo. Kaj pa če bi rad naredu-predelal kabel, ki ga vštekaš v original video izhod na konzoli?
««
33 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita pred zaganjanjem tujih aplikacij na Xbox 360 končno premagana

Oddelek: Novice / Varnost
279818 (7996) Looooooka

Vse o Xbox 360 (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Konzole
1943116646 (58156) Mavrik

Nakup Playstationa

Oddelek: Kaj kupiti
121532 (1247) Zheegec
»

Nakup konzole

Oddelek: Kaj kupiti
112018 (1879) SleepLess
»

PS2 ali Xbox"

Oddelek: Kaj kupiti
412961 (2256) ganzi

Več podobnih tem