» »

"zazeni" ukaz za firewall?

"zazeni" ukaz za firewall?

zfan1234 ::

Torej, upam da mi boste vi podarili se kaksno upanje, k jaz sem ga ze izgubila. :(

Kej pozna kdo kaksnen "run" ukaz za izkljucit firewall, ko ze nalozis sp2?

Sej vem da se lahko gre v control panel, pa preko povezave vse izkljucit. Sem ze provala, ampak mi nikoli noce prikazat okenca za izkljucit. Ce kliknem pri povezavi Properties/Advanced/Settings se mi noce nic prikazat. Isto ce kliknem na levi Change Firewall Settings. Kej mogoce kdo ve zakaj se mi tud to dogaja?

Sem tudi ze poskusala odstranit sp2, pa mi ga noce ali pa sem mogoce jaz premalo casa pustila delat. Za formatiranje bi pa se malo pocakala.

Torej, a ima kdo kaksno idejo kej cem naredit?

Hvala.

Cau, Aneja

Matek ::

A nimaš v Control Panelu posebaj ikone Windows Firewall?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

zfan1234 ::

Ja, mam ikonco od Firewalla samo ko kliknem nanjo mi nic ne prikaze. Kot da se ne bi odzivalo. Mislis da je za to stvar kriv tudi kej Norton? K itak mi on stalno dela neke probleme.

postar_si ::

Z nortonom so sami problemi. Mogoče bi bilo v redu če bi zamenjala protivirusni program?

Lp, M

zfan1234 ::

Je pa tudi res da ko sem instalirala sp2, mi je Nortona povozilo in ni delu (na zalost ga je nekdo v moji druzini usposobil :'( ) ter tudi takrat ni nic prikazalo za firewall.

Pred sp2 pa ni bilo nobenih problemov z izkljucitvijo fw.

Highlag ::

Vsekakor je najbolje pred inštalacijo popravkov ugasniti AV program.

Drugače pa lahko firewall zaženeš in ugasneš preko servisov.
Klikni z desno tipko na MY computer izberi MANAGE, nato pa najdi na dnu okna Services and Applications. Izberi SERVICES
In v množici servisov najdi servis Windows Firewall/Internet Connection Sharing (ICS)
Z dvojnim klikom se odpre novo okno, kjer ga lahko ugasneš (stop), če je ugasnjen ga lahko štartaš, nastaviš pa lahko tudi avtomatski ali ročni zagon.

Hmm ko ravno gledam, v SP1 sta bila servisa za FW in ICS ločena. Kar pomeni, da če slučajno deliš internet še z kakšnim računalnikom (preko tvojega) ugašanje servisa ni priporočljivo, ker ICS tudi ne bo deloval. :\
Never trust a computer you can't throw out a window

zfan1234 ::

Hvala, hvala, hvala, hvala. :D

Mi ga je uspelo izkljucit. :D

Zdej pa samo se neki. Ko grem pod My computer/Manage in kliknem za firewall mi izkljuci firewall za ADSL in Local Area Connection ( oz. kot pise meni pri Broadband in LAN-High speed Internet). Kej se da tam pod Manage ali pa kje drugje nastimat, da gre firewall samo pri ADSL?

Hvala se enkrat. :))

LP, Aneja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130120 (19607) Qushaak
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29339661 (14643) brainiac20
»

Požarni zid-problem

Oddelek: Programska oprema
121986 (1870) 5er-->
»

kako imeti na mrezi 3 racunalnike, da od tega 1 nima dostopa do drugih dveh

Oddelek: Omrežja in internet
243176 (2598) Pyr0Beast
»

Windows XP SP2 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
49246183 (19860) R33D3M33R

Več podobnih tem