» »

Kako naj naredim PHP

Kako naj naredim PHP

EvilGod ::

No jst sm se odloču d bom u php-ju naredu en iskalnik po datotekah. (Čeprov s PHP je zaenrkat še nimam izkušenj, ampak se ga bom polet naučil.)
No stvar je taka, mam veliko datotek z različno vsebino, za katere bi raz, da bi php brskal po njih in jih najdel.
Ko sem razlimšljal kako bi to naredi sta mi na misel prišli dve rašitvi:
1. Da bi datoteke uploadal u eno mapo in naredil bazo podatki z linki na to mapo, in bi potem php iskal po bazi in tako predstavil podatke.
Če bi uplodal novo datoteko, bi moral, posodobiti bazo, kar pa bi se dalo narediti tudi v PHP-ju, kajne?
2. način je malo bolj čuden, ampak datotekam bi dal lahko ime naslov_podnaslov_2podnaslov_3podnaslov.zip
kjer bi php pogledal po mapi in iz imen datetek naredil stran z linki.

Prosim če mi lahko poveste kako, bi bilo najbolje če bi to naredil :\?

LP
>:D

darh ::

a pa mas sploh kej izkusenj s programiranjem ?


u bistvu je usseen kako nardis, obe resitvi sta dobri... samo prva je mal bolj nerodna... ampak bos verjetn lahko uporablou tod kake opise datotek al pa kej...

druga resitev je pa bolj taka RAW... ampak je hitrejs narjen... i guess...

Excuses are useless! Results are priceless!

EvilGod ::

Moje izkušnje s progamiranjem so tko.. mjhne, ker ubistvu use kr sm delu je blo to d sm ene programčke u šol pr računalništvu delu, duma pa mal Irc skripto spremenu, pa kkšn html tut sam to glih ni programiranje.

Drgač me zanima kako nj nardim bazo d bo delala, mislm u kermu programu in kako (zdej verjetn d u accessu ampak to je pol odvisn od serverja, ane?)

LP
>:D

darh ::

zaenkrat ti svetijem, da nardis lepo scananje po direktoriju, tko da pogledaš kje fizično fajl je.... aveš...
Excuses are useless! Results are priceless!

EvilGod ::

vem sam pol bo mal čudn k bo mel uporabnik če bo klikno na download ime datoteke tolk pretirano zlo dolg...
(pa tut opisa in pdobnih stvari ne morm met)

drgač sm si pa zdej sprintu php manual in ga je z 25 cd v višinopa A4 listi :D

mislm po krajšem premisleku (cca. 3,67 sek) sm ugotovu d bi blo mrbit bolš kr baza ampak če mate kkšne argumente kr povejte.

LP
>:D

Loki ::

Za PHP je tudi ZELO priporocljivo, da obvladas HTML - ce hoces naredit kaj uporabnega iz skript, ker urejevalniki HTML (frontpage...) niso vsemogocni.

Xbite a mas ti kaksen pameten link do tutorja za HTML?
Nekej sem ze gledal po netu, ampak sem nasel sam dva tutorja, k sta ze okoli 2-3 leta stara.
I left my wallet in El Segundo

EvilGod ::

Ja Roberto drgač uporablam DreamWeaverja k je dost bolši od frontpageja, ampak usen neki osnov vem (če ne bom pa sprot mal pogledu)

sam z bazo še zmer ne vem a jo nj u accessu nardim al ne...

LP
>:D

darh ::

hum... tutoriala nimam nobenga... mam pa HTML 4.01 Specification v PDF (Acrobat) formatu.... to je tud moja osnova, če česa ne znam... sam če rabš tutorial si s tem ne boš nč pomagu...

najlepš je pa napisana knjiha od HTMLja od enga slovenskega avtorja, mislm da je Peter Hribar al neki tazga.... mal poglej, majo v nasi knjiznci ;)


aja.. pa še to:

tutorial dobis na W3C !

link do strani: http://www.w3.org/TR/html4/

linki do fileta: PDF, HTML
Excuses are useless! Results are priceless!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322245720 (20385) miko22
»

MySQL Administrator

Oddelek: Izdelava spletišč
191625 (1465) itsmeanthony
»

ASP.NET(jezik C#) vs. PHP (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7710196 (8840) Nerdor
»

PHP ?

Oddelek: Programiranje
251321 (1063) poldi
»

Narediti svoj FORUM (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
765156 (4573) bzagozen

Več podobnih tem