» »

Athlon 64 - izkušnje

Athlon 64 - izkušnje

zee ::

Živjo.
Rad bi vedel, kakšne izkušnje imate z Athlonom 64 ( v primerjavi z Intelom).
Zanimajo me predvsem temperature v idle stanju in med špilanjem iger.
Druga stvar, ki me zanima s tem v zvezi je, kako zadovoljni so Winsi (XP SP2) in Linux v takem sistemu.

Hvala in lep pozdrav,
zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
  • spremenilo: zee ()

flisko ::

Jaz mam doma 2 sistema in sicer a64 3500+ na asus a8v ter p4 2.6 na asus p4c800 deluxe navitega na 3.3 pa mi oba sistema delato vredu,sam je amd boljši pri igrah.Drugač pa oba sistema delata zelo stabilno.Na obeh mam pa naložen XP sp2.Temeperaturo mam pa na a64 okoli 31 stopinj,ja vodno mam gor pa še heatspreder sem odstranu,p4 ma približno iste temperature z podobnim hlajenjem.Ko pa igram igre naraste temperatura na okoli 38-39 stopinj.Oba sistema mam pa tudi navita. l.p. flisko

PARTyZAN ::

flisko...kako si odstranu HS iz a64?

zee ::

Kakšne so pa T brez vodnega hlajenja?

AMD mi je nekako manj pri srcu iz časov Thunderbirdov, na katerih si lahko skoraj kuhal, ker so se tako greli.

zee

Daedalus ::

Athlon64 je hladnejši od PressHota0:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Jebiveter ::

zee: Mislim, da je sedaj slika ravno obratna. Zadnje serije P4 naj bi se mnogo bolj grele kot Athloni...
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zheegec ::

Pri enakem hlajenju bo Athlon64 hladnejši od primerljivega P4. Če bi delalo iskanje bi prilimal graf oddane toplote :|
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TribesMan ::

V primerjavi z Thunderbirdi so Prescotti vroči kot sonce... to je dejstvo...

A64 bo zelo dober nakup, svetujem ti kombinacijo Nforce3 in A64 3000+, ali 3200+... procesorji so hitri navijajo se kot pesem, plate pa so opremljene z ogromno dodatne opreme... torej za 80kSIT prideš čez pa imaš super osnovo... pol še ostalo robo po potrebi.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

zee ::

Danes sem govoril s kolegom, ki je šel v nabavo Athlona64, in ko sva govorila o temperaturi procesorja po dolgotrajnem mesarjenju s kakšno špilo, mi je rekel, da ima nekaj več kot 40 stopinj.

To mi je dalo misliti . Sedaj imam Northwooda 2.8 GHz pa ga špile komot nabijejo na 50+, kar mi ni všeč.

in sedaj razmišljam v tej smeri.

Moonman ::

A se tudi pri AMD64 meri temperatura v jedru?


Zheegec ::

Mislim da.
Itaq podatki povedo svoje - manj oddane toplote pomeni manj segrevanja. Ker ima Athlon64 še večje jedro kot Pentium4 to toploto še lažje odda v okolico - torej se lažje hladi.
Seveda je pa potrebno oba postaviti v enake pogoje - enako hlajenje, enaka sobna T, enaka kišta, enake ostale komponente (razen plate walda).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

flisko ::

HS se čisto lahkotno odstarni,sam treba je bit pazljiv,uporabi želetko in bo šlo.Sam mislim da plata ne meri pri a64 v jedru,ker kaže recimo 38 stopinj voda pa je mlačna in mi kaže na radeonu ki je na isti vodi okoli 34 stopinj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flisko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU mate in utemeljite zakaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23923335 (15115) 54j0
»

Nakup novega racunalnika

Oddelek: Kaj kupiti
432571 (1955) Zheegec
»

CPU z najboljšim razmerjem zmogljivost/cena

Oddelek: Novice / Procesorji
465216 (3391) MrStein
»

AMD ali Intel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
876710 (5354) Dr_M

Amd opustil prvo generacijo Athlona 64 ! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19210630 (7419) Zheegec

Več podobnih tem