» »

Problemi, problemi... Kaj hudica je krivo za to?!

Problemi, problemi... Kaj hudica je krivo za to?!

Death Knight ::

Takole stoji zadeva: nabavil sem novo grafo in rame (Geforce 6800GT in rami PC4300). Problem je v tem, da se mi pojavljajo nenavadne napake. Ce recimo navijem procesor na FSB220, mi preden pride sistem v winse, javi BSOD (blue screen). Vcasih ga ne javi takoj, ampak se to zgodi ob kaksnem testiranju ipd. Veckrat se tudi zgodi, da se BSOD pojavi tudi ob normalnem delu v winsih. Zvok v racunalniku je tak, kot, da bi se ves hardware v compu izklopil in potem mi javi blue screen. V primeru, da FSB povecam na 230 ali vec, se mi ob ponovnem zagonu, sistem ustavi na crnem ekranu, kjer pise:
------------------------------------------------------------------------
"Award Bootblock BIOS v1.0

Bios Rom checksum error. Detecting floppy drive A media.

Drive A error. system halt."

------------------------------------------------------------------------

Med tem v zvocnikih nonstop piska "pi pi pi pi pi pi". Zgodilo se je tudi ze, da se je racunalnik resetiral sam od sebe.

Preden sem zamenjal graficno in rame, teh tezav nisem imel. Brezskrbi sem lahko tudi navijal. Je mogoce za to kriv napajalnik? Nekompatibilnost ramov s plato? Kaj drugega?

Preizkusil sem tudi "memtest86" in imam zelo cuden problem. Progi imam na CDju in ko mi ga hoce ob zagonu racunalnika bootat (program se ravno zacne nalagati), se racunalnik takoj resetira. In to spet in spet...

Ce mi lahko kdorkoli pomaga, mu bom zelo hvalezen.

Moj sistem (default) je sledec:

ABIT IC7
Pentium 4 2,8E
512RAM Twister PC4300
Geforce 6800GT
Maxtor 120GB 8Mb

Caligula ::

Ocitno RAM pri tvojih nastavitvah ne zmore ziveti. Povecaj mu voltazo,.. spremeni timinge,...

Slowenc ::

Jap, če ti memtest86 ne dela vredu pol je definitivno z ramom neki narobe.
Skiny gate.

Death Knight ::

@Caligula

Ram je sposoben 100% stabilno delovati na 266mhz (533mhz) pri 2,8V... To ni problem.

ferdo ::

po prvih stavkih sem pomislil na štrom?

naredi reset osnovne, spravi jo na factory reset.
nič navijanja, vse na default "vse na deklariranih nastavitvah" to moreš zagotovit, in opazuj, če se ti še pojavlja je definitivno švoh napajalnik "to pravim, ker ga nisi vpisal v seznam" kolko W, kolko Amperaže ima na 3.3V, 5V in 12V linijah, vse je pomembno.

dej dopiši napajalnik

tvoji rami so požrešni isto grafična procesor je pa itak največji porabnik + ostale komponente, ..

včasih se zdi smešno, ampak ponekod piše, če naprava ne deluje preverite, če je vkljušena na elek. omrežje:)... isto je tukaj, kaj če imaš preveč porabnikov???:\

ok, zdaj si ti na vrsti, da nam serviraš informacije tvojega ostalega hardwera!...
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Death Knight ::

Napajalnik je Chieftek 420W. Amperaze so naslednje:

+5V = 40A
+3,3V = 30A
+12V = 18A
-5V = 0.3A
-12V = 0.8A
+5Vsb = 2A

Zgodovina sprememb…

Death Knight ::

Povecal sem mu tudi napetost +12V z potenciometrom.

minirac ::

ej si mogoce prebral da abit IC7 sploh ne podpira pc 4300 ramov:|
Pa z napajalcom ni nc naarobe jst ga mam tut pa mi cist dobr dela in dost mocan je za tele bomboncke! Drgac pa probej s cpu-z jem pa bos vidu kaj ti bo prepoznalu kot strojno:D

;)

Death Knight ::

@minirac

Od kje tebi to 8-O Res ne podpira PC4300 ramov? Kako to? Katere pa podpira?

minirac ::

ja itak da jih ne podpira, podpira sm PC3200(DDR400) k pc3400 podpirajo sm bul PRO plate :D drgac ti pa morjo delat tut na IC7 sm delajo z ddr400 ne pa ddr533 za kukr so najvec narjeni. 8-) Pa drugic se pozanimej kaj kups pa kero matko mas pa vse stvari:D

Death Knight ::

Emmm, ce so rami DDR533, pomeni, da lahko navijam do 266FSB ali pa se cez (pri vecjih voltazah). Nevem zakaj potem plata nebi podpirala PC4300 ramov. To je malo neumno...

minirac ::

bi podpirala sm drgac na splosno ne podpira pc4300 ampak 3200 poglej si na kerih ramih je bla testirana!:D

http://www.abit.com.tw/abitweb/webjsp/t...

kdaj si pa kupu matično pa kje k mas zdej ful vec serij IC7 uzun pa ene podpirajo pc4300!
:D :D

Death Knight ::

Nevem zakaj plata nebi podpirala ramov PC4300:\ Tudi PC3200 lahko navijes na 266mhz (533 - PC4300) in deluje normalno. Fora je samo v tem, ker imajo PC4300 rami ze nazivno hitrost tako visoko. Ni logicno, da nebi podpirala...

Keyser Soze ::

A nekaj preprostega si probal. Dat nazaj stare rame?

To da ne podpira se mi zdi čudno. Ni pa nemožno. Pač. Če je ram problem, ti bo ob menjavi zadvščina delala normalno. In karkoli razmišljat v smeri zakaj ne dela je pomoje preveč. Pač ni kompatibilen s tvojo plato bi lahko rekli. Se naredi, da se zadeve ne marajo.:D

Death Knight ::

Nimam vec starih ramov. Fora je v tem, da, ce navijem proc nad 3,0ghz, se zacnejo pojavljati napake, BSOD, ipd. Ce pa navijem FSB na 230 ali vec, pa zacne plata piskati ob ponovnem zagonu, tako, kot sem opisal na zacetku. Nevem kaj je krivo za to.

Keyser Soze ::

Ja no. Nekje pa že lahko stakneš vsaj 256MB 3200 memorije. Tako na posojo. Pri kakšnem frendu. Sedaj ti je edini problem ugotoviti, ali je težava v ramu ali v grafiki.

Memtest ti je že dal misliti. Sedaj samo še praktično potrdi teorijo in to je to. Komplicirati ne gre. Koliko pa si imel maks fsb s prejšnjim ramom?

Death Knight ::

Sprejsnjim RAMom in prejsnjo graficno kartico, ki ni zahtevala dodatnega napajanja, sem proc navil na 222FSB stabilno. Vec rami niso prenesli, ker so bili gor neki CH-5 cipi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere RAMe?

Oddelek: Kaj kupiti
411927 (1102) pia
»

Nakup DDR2 rama

Oddelek: Kaj kupiti
111182 (1004) para-site
»

Problemi z zagonom programa "memtest"

Oddelek: Strojna oprema
11979 (873) Death Knight
»

ram twister pc3200 ali pc4300

Oddelek: Kaj kupiti
492078 (1377) kajzer
»

DDR rami CL3 ali CL2.5

Oddelek: Kaj kupiti
7916 (854) kihc

Več podobnih tem