» »

Problem pri branje DVD-RW!!! Help..

Problem pri branje DVD-RW!!! Help..

DamoskinoS ::

Zdrawo!

Mam problem ali pa tudi ne...mogoce je samo neznanje :)
Powejte mi sem lastnik dweh pekacew DVD NEC 2510A in NEC DVD RW ND-3500AG
zrawn pa imam se nawaden DVD-ROM PIONEER DVD-114 pa ko zapecem DVD-RW z Nero 6.0 le tega lahko berem samo w NEC-owi enoti.

Ali bi mogel se kaj nastawit pred samo peko da bi zadewa delala tudi w nawadnem DVD-ROMu.
Aja...firma DVD-RW medija je NASHUA

Hwala za naswete in diskusije :)

LP
Nikoli v tardečo, naredil boš nesrečo!™

Dr_M ::

standard....krivca isci v mediju. cim bolj se probi izogibat dvd-rw, ker to je najvecje sranje kar ga lohk dubis. uporablji dvd+rw, sam tut to tezko verjamem da ti ga bo pioneer bral... lohk pa probas z bitsettingom
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DamoskinoS ::

Ato pol pomen da te medije lahko uporablam samo izkljucno za NEC-ove enote...ker tam mi ga bere normalno.
Probal sem namrec DVD film zapecti na RW da widm ce zadewa dela kasneje ga tako namrewama zapecti na nawadne DVD medije...poanta je ce sem kaj narobe naredil da nebi wrgel stran medija :) probam mal sparat. Itq boste rekl da je to tko pocen da se ne splaca.:P
Kaj mislis da na Verbatim DVD-R bo zadewa enako delowala? Ali je to samo na RW medijih?
Nikoli v tardečo, naredil boš nesrečo!™

krneki ::

Nekako se mi zdi, da ta tvoj DVD-ROM ni več to kar je bil...leta pač delajo svoje. Imel sem enak problem ter podobno enoto (304S) katero sem zamenjal s Toshibo 1802, ki zdaj bere posnete DVD-RW medije brez problemov, prav tako kot Pioneerjev DVD player.

Quikee ::

DVD+RW in DVD-RW mediji so manj kompatibilni z drugimi napravami kot DVD-R in DVD+R..po navadi zaradi slabse odbojnosti. Ce bos zapekel DVD-R al DVD+R (z ali brez bitsettinga) ga bo pomoje bralo v vseh enotah. Najboljse je da probas in reskiras pac par tolarjev. Priporocam, da kupis MAXELL DVD-R 8x v BOF-u ali Big Bang-u saj stane samo 260 SIT in je med najbolj kvalitetnimi kar jih dobis pri nas.

Caligula ::

Obvezno tudi nadgradit Nerota na najnovejso verzijo!To je zdaj 6.2... pa nekaj
Ker Nero 6.00 ma veliko napak, ki so lahko krive tudi za slabo kvaliteto posnetkov.

Pa pri vseh treh enotah posodobi firmware.

Dr_M ::

Quikee: to kar si ti napisu sploh ni res.

DVD-R in DVD-RW so povsot ENAKO kompatibilna, DVD+RW je biu pa itak ene 2-3 leta prej kot DVD+R, tko da...ne buce prodajat kle no.

DVD NI ENAK CDju.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Quikee ::

Kak da ne..
Artikel iz CDFreaks

DVD-R and DVD+R are compatible with about 90% of the devices while DVD-RW and DVD+RW are compatible with about 70%.

Ce ne verjames poglej malo sem: Klik
Tukaj vodijo listo dosti DVD komponent in lahko pogledas kolko jih podpira keri format.

Da pa ni CD isto kot DVD se strinjam. Uporaba materjala za DVD+RW in DVD-RW je pa le dopolnjena iz CD-RW in zato ima iste slabosti in to je da imajo ti mediji slabso odbojnost kot mediji WORM. Zaradi tega jih dosti predvajalnikov ne prepozna. In ce mas stari predvajalnik je tudi mozno da medije ne prepozna vredu ker se laser s casom obrabi.. ali pa leca umaze ali pac karkoli.

DamoskinoS ::

Ani laser skos enak...sele zdej se nowa tehnologija razwija...da bo barwa laserskega zarka zelo pomembna. bral sem nekje da bo sedajsni laserski zarek nadomestil plawi zarek ki je boljsi in se z njim da wec zapisati na medij.
Tosepraw da je odwisno tako od medija kot od same komponente.
Da bi se pa laser obrabil to pa prwic slisim. Kwecjemu lahko s casom pade njegowa moc kar pa tudi dwomim. Glede swinjarije se pa strinjam.
Nikoli v tardečo, naredil boš nesrečo!™

Quikee ::

Ja z leti laseru tudi moc pade. Recimo to je takrat ko tudi s ciscenjem lece ne pridobis kaj dosti.
Sony Blu-ray in HD-DVD bosta uporabljala plavi laser. Plavi laser je boljsi le v tem, da ma manjso valovno dolzino kot dosedanji laser in zaradi tega lahko na medij zapises vec. Vprasanje pa je kako bo z obcutljivostjo medija na napake.

Quikee ::

Ah ja se nekaj.. probaj firmware nadgradit za pioneer-a tak kot je predlagal Caligula. Mogoce bo to pomagalo.
2.06 firmware za Pioneera dobis tukaj: Klik!
ali pa tukaj: Klik!
Herrie's firmware 2.17 za NEC 3500: Klik!

GL

DamoskinoS ::

Probal sem warjanto da poskusim pa mi zadewa dela...tosepraw zapekel sem z DVD NECovim pekacem pa prebral mi je izdelek na Pioneer-ju. Ocitno so tile -RWji slabi zato so res za nujne potrebe ce imas kej za shranit.

Useen hwala za naswete!
Nikoli v tardečo, naredil boš nesrečo!™

Quikee ::

Ja sej.. jaz uporabljam +-RW medije samo za prenasanje podatkov al pa kaki ghost image ali kaj podobnega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496101553 (26062) nuclear
»

DVD-R ali DVD+R mediji?? kaj je bolš??

Oddelek: Strojna oprema
72181 (2020) Quikee
»

Kater Dual DVD zapisovalec od nastetih?

Oddelek: Kaj kupiti
372452 (1813) Gronder
»

Za vse, ki kupujete DVD zapisovalec

Oddelek: Kaj kupiti
314015 (2293) BaRtMaN
»

DVD-R mediji, njihova kvaliteta z NEC 2500a in TEAC DV-W50D (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
13810035 (7188) reber

Več podobnih tem