» »

Skatla za ZVOCNIKE

Skatla za ZVOCNIKE

chris ::

Pozdrav vsem !

Rad bi si naredil skatlo za zvocnike v avtu, Zvocniki zo 6x9" in 300W, 100 RMS. A mi lahko kdo povej, kaj bi bil optimalen material, oblika in mere za njih, a moram mogoce pustiti kak luknjo poleg se za zrak .....

Najlepsa Hvala !
--chris--

jRk0 ::

naredi iz mediapana, zaprte skatle. verjetno okol 9L volumna...ne vem tocno tega, to bi blo treba malo zracunat...ce mas vecji volumen, bo igralo nizje, z manjsim ti bo pa odrezalo dolocene frekvence...ampak res ne vem pr kolko litrih se to vse dogaja...
You fuck up once, you loose two teeth.

chris ::

Tnx,

A je mogoce kdo ki zna dimenzije izravunati ?

lp

Keyser Soze ::

Na uč ne gre. Kvečjemu na sluh. Ampak je bolje prej zračunat pa potem na fino popravljat, bodisi z peno ali stiroporjem(odvisno, a hočeš večji ali manjši volumen).

WinISD je dober program, ki ti je včasih tudi izrisal mere škatle ter ima poleg že bazo podatkov za najbolj razširjene zvočnike. Tako da samo zbereš tip škatle, zvočnik in pa rezno frekvenco pa ti izračuna škatlo ter izriše vse potrebne kose in njihove mere za škatuljo.

Ampak to ne za ovalne. Ti niso basovci in potrebujejo velike volumne za normalno delovanje. Zato jih ponavadi ne vidiš v boxih temveč (freeair bi rekli, se mi zdi) na zadnji polici. Box je pa kar prtljažnik sam.

fulgur ::

Pozdravljeni,

kupil sem tele zvočnike za avto:

https://www.mimovrste.com/avto-zvocniki...

Vgradil sem jih v zadnjo polico avta. Rad pa bi jih uporabljal tudi na kakšnih privat (in VIP:P) zabavah, da bodo čimbolj izkoriščeni. Je varianta, da polico vzamem iz avta in jih skupaj s polico nesem na žurko? Kakšna je kvaliteta takih ovalnih zvočnikov, ki delujejo na free air? Je takšna varianta uporabljiva ali se mi bodo vsi režali?

Hvala za odgovor in lp.

M.

Ales ::

Tvoja zvočniška omarica je dejansko prtljažnik avta. Če odmontiraš polico in jo postaviš nekam na odprto, ne bo ok.

fulgur ::

Hvala za hiter odgovor. Kaj pa če je znotraj hiše, v zaprtem prostoru? Pa da se polico nasloni nekam na steno, da se lahko zvok od stene odbija?

AnotherMe ::

Priblizno za silo bi bilo, ce bi dal v kot... Ampak ce na neki vip zabavi ni pravega ozvocenja, pol ni ravno vip?
Za take primere vzami en aktivni zvocnik za ozvocenja, cena je okoli 200eur, pa dejansko dobro dela!

fulgur ::

Hvala lepa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtoakustika (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23133653 (6455) darck
»

Ozvočitev terase

Oddelek: Zvok in slika
334108 (1130) lufthammer
»

Avto zvočniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8711187 (6434) dottor
»

Domača izdelava zvočnika :-> (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
17236280 (19739) čuhalev
»

izdelava nizkotonskega zvočnika

Oddelek: Zvok in slika
392869 (2307) Keyser Soze

Več podobnih tem