» »

Avtoakustika

Avtoakustika

1
...
3 4
5
»

darck ::

Dobil sem ponudbo za RCA 3-metrski kabel CRUNCH CRC3 a me obenem zanima ali lahko odvečno dolžino pustim v kolobarju skupaj speto saj dober meter je predolgi manjše pa težko dobiti?

https://www.crunchaudio.de/CRC3.html?fb...

 CRUNC CRC3 kabel

CRUNC CRC3 kabel




 CRUNCH CRC3

CRUNCH CRC3

darck ::

Sem sedaj se odločil,da bom vzel kar ta RCA kabel tako,da že vse vem kaj rabim in koliko dolžine sedaj samo še naredim točen spisek in naročim. Upam,da potem,ko bo enkrat vse to priklopljeno bo tudi zvok drugačen saj sedaj to kar je po avtomobilih je zame premalo to ni nič. Kaj čem s takim zvokom,ko mi zapaše naviti muzko in potem,ko avto radio navijem preko 30 ali do konca je vse isto sranje samo ker je na full samo še toliko bolj zjeban zvok vse čudno tolče itd....

darck ::

Kaj vem morda se bolj nagibam ali vleče me bolj k HIFONICS kakor GRUND ZERO subwooferjem saj imam ojačevalec Hifonics pa tudi nekaj nagrad v dveh letih so pokasirali. Glede velikosti ne morem iti na neke velike zadeve saj sem opazil,da se bi lahko montiralo kar pod zadnjo vrsto sedeža in morda kaj vem tudi na drugo vrsto se pravi na srednjo vrsto sedežev kombiju. Drugače tudi ni potrebe po ekstra basih kot morda imajo drugi ali vi važno,da so basi in kaj veliko tistih napisanih specifikacij o zvočnikih tudi ne zastopim kaj je morda dobro kaj ne itd... Se pravi,da v igri so velikosti 6,5" pa 8" in potem mogoče tudi še 10" večje pa ni šans se mi zdi.

 GRUND ZERO GZRW 6XSPL

GRUND ZERO GZRW 6XSPL



 GRUND ZERO GZRW 8XSPL

GRUND ZERO GZRW 8XSPL



 GROUND ZERO GZRW 10XSPL

GROUND ZERO GZRW 10XSPL



 GROUND ZERO

GROUND ZERO



 HIFONICS ZXR6D2

HIFONICS ZXR6D2



 HIFONICS ZXR8D2

HIFONICS ZXR8D2



 SPECIFIKACIJA  HIFONICS ZXR SUNWOOFERJEV

SPECIFIKACIJA HIFONICS ZXR SUNWOOFERJEV



 HIFONICS ZXS8D2

HIFONICS ZXS8D2



 HIFONICS ZXS10D2

HIFONICS ZXS10D2



 SPECIFIKACIJA HIFONICS ZXS SUBWOOFERJEV

SPECIFIKACIJA HIFONICS ZXS SUBWOOFERJEV



https://www.audiodesign.de/hifonics/eng...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

klinker ::

Vzami nek bolj SQ usmerjen sub, ne pa te razbijace.

darck ::

klinker je izjavil:

Vzami nek bolj SQ usmerjen sub, ne pa te razbijace.


A lahko katere priporočaš in verjetno potem tisti kateri niso tako globoki,z ogromnimi magneti so najbrž manj nabijalski ali ne?
Kaj takega ali je tudi to TO MUCH?

 HIFONICS ZST Subwooferji

HIFONICS ZST Subwooferji



 SPECIFIKACIJA ZST

SPECIFIKACIJA ZST

darck ::

Res da so ti neki modeli že stari ampak super zgledajo,niso dragi in pa sploh,ker so zaščiteni proti mehanskim poškodbam saj so zaprti pa nekateri so še z sistemom Bandpass kateri baje je boljši kakor zaprt,ali bass reflex. Mogoče tudi se bi dalo vgraditi te nove zvočnike seveda potrebno je vedeti za kolikšno prostornino odgovarjajo.

 1

1



 2

2



 3

3



 4

4



Čeprav tale spodnja kišta naj bi tudi zelo dobro špilala sploh,ker ima 64 milimetrsko tuljavo

 ESX

ESX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

celje ::

Jaz prodajam tole:

https://www.caraudioempire.com/subwoofe...

Dva vgrajena v zaprto ohisje. Brezhibna.

Lp

darck ::

Preveliko in premočno za ojačevalec.

Zvezdica27 ::

živjo,

jaz iščem nek dober p/p set zvočnikov, za prenovo sound sistema enega oldtimerja. Notri imam en običen radio zusb vhodom, sam zvočniki so stari in sicer ok, sam res bi rad da je to titpi topi. Spredaj so sicer ovalni, zadaj obični (mere lahko sporočim), kar pa iščem pa je nasvet katero firmo in kateri rang, da je zadeva kvalitetna. Pri glasbeni robi in hifi se pretirava, kako pa je tu?

Lahko je tudi rabljeno, to me ne z anima, bolj to ali je vse isto ali je tudi tu kak izdelek, ki enostavno je za kupiti (ali firma).

Kako jetorej s tem?

zz

darck ::

Za začetek nabavim tale subwoofer,ker je po akcijski ceni 132 eur + poštnina in tudi,če na koncu ne bom nekako zadovoljen tudi prav ampak vseeno verjamem,da bo super špilal bolje kakor brez subwooferja v vozilu :) Itak nočem prav tistih nizkih tonov in grmenje katere naredijo veliki zvočniki pa tudi zelo veliko uporabnikov imajo montirane 16 centimetrske wooferje v škatli po 3 ali 4 skupaj verjetno zaradi bolj rezkih basov.

 ZEUS ZRX 8

ZEUS ZRX 8

Zvezdica27 ::

lp,

alo frajerji... a ni to tema za avtoakustiko?

Kot sem napsial, imam w126, tole reč: Mercedes-Benz W126 @ Wikipedia

Notri bi rad dal neke p/p zvočnike, da dobro dela, sam sem na tole res ne spoznam, sem pa dolga leta špilal v bandu in so mi vse elektrotehnične zadeve okoli akustike jasne - ne vem pa kaj je tu good buy. Ven sem pometal vse prastare ampe in neumnosti, da sem dobil nazaj clean napeljavo, 2 zvočnika spredaj, 2 zadaj. In točno to bo tudi ostalo, brez dodatnih ojačevalcev. Avtoradio sem dal nek sodoben z USB, da lahko predvajam zadeve, tako da zadeve bo gonil ta, 4*50w. Ni tu težava.

Težava je, da enostavno ne vem, kaj se kupuje, da se dobi dober srednji rang zvočnikov. Ker gre za oldtimerja, bi rad da to vse lepo dela in da je klaviteta, hrup me ne zanima. Torej - katere firme in range moram gledati? Kupim rabljeno z bolhe? (neki seti bose in kaj jaz vem kaj še...). Če bi se šlo za PA ali ojačevalce za band, mi je vse jasno in svetujem drugim - tu pa rabim usmeritve.

Hvala,

zz

Scorpy84 ::

Tukaj ti je tezko svetovati, kaj bo dober igralo in kaj ne. Ze to, da razmisljas imeti na avtoradio in brez ojacevalcev, je sploh smotano. Prvic, ce imas ojacevalce ni nujno, da zaradi tega igrajo glasno. Lahko nastavis na ojacevalcu, da zvocniki igrajo cim nizje frekvence in dobis boljsi zvok, enostavno vsak zvocnik igra boljse ce je na ojacevalcu. Radio je veckrat sranje glede tega, tako da ce kupis kaksne za 80 in 150 evrov, bos opazil majhno razliko. Sam ti ne zelim svetovati katere zvocnike kupiti, ker je pri avtoakustiki, vse zrebanje, ce se zeli originalna vgradnja, kasneje pa prihajate jokati, ker dacia ima boljsi zvok pri original zvocnikih in je nazalost res, ker so se potrudili akustiki, da se se mercedes lahko skrije.

darck ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

alo frajerji... a ni to tema za avtoakustiko?

Kot sem napsial, imam w126, tole reč: Mercedes-Benz W126 @ Wikipedia

Notri bi rad dal neke p/p zvočnike, da dobro dela, sam sem na tole res ne spoznam, sem pa dolga leta špilal v bandu in so mi vse elektrotehnične zadeve okoli akustike jasne - ne vem pa kaj je tu good buy. Ven sem pometal vse prastare ampe in neumnosti, da sem dobil nazaj clean napeljavo, 2 zvočnika spredaj, 2 zadaj. In točno to bo tudi ostalo, brez dodatnih ojačevalcev. Avtoradio sem dal nek sodoben z USB, da lahko predvajam zadeve, tako da zadeve bo gonil ta, 4*50w. Ni tu težava.

Težava je, da enostavno ne vem, kaj se kupuje, da se dobi dober srednji rang zvočnikov. Ker gre za oldtimerja, bi rad da to vse lepo dela in da je klaviteta, hrup me ne zanima. Torej - katere firme in range moram gledati? Kupim rabljeno z bolhe? (neki seti bose in kaj jaz vem kaj še...). Če bi se šlo za PA ali ojačevalce za band, mi je vse jasno in svetujem drugim - tu pa rabim usmeritve.

Hvala,

zz


Povprašaj pri CarAudioEmpire ali podobnih monterjih v Sloveniji oni ti bodo sigurno svetovali dobro. Saj zanimivo je tudi to,da imaš avtoradio z močjo 50 W x 4-ch ampak to je maksimalna moč in tista pomembna RMS moč je pa od 22 Watt pa še nižje in nekje od sredine glasnosti navzgor se začne že vse mešati v glavnem,ko grem proti koncu moči avtoradia je že vse zjebano po domače povedano in še vedno premalo močno vsaj zame,ko me prime muzko naviti in poslušati. Bom v kratkem poročal kako bo potem z ojačevalcem samo nikakor ne najdem čas vse skupaj montirati in povezati čeprav imam vso opremo in material že nekaj časa doma.


 avtoradio z močjo 50 w x 4-ch

avtoradio z močjo 50 w x 4-ch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

Zvezdica27 ::

izvirno so imeli notri becker sistem z radiem brez ojačeval za zadnje zvočnike (torej neke vrste 2-kanalni z dvema neojačanima) in zadaj 2 ampa, za vsak par posebej. Ni treba razlagati, da ta prastari sistem ni dobro delal + kaj naj jaz s kasetarjem (itak je bil slab že). Pometal sem vse ven, ker bo vse original, razen akustike - to bom pa posodobil, ker skor 40 let stari zvočniki... razpadajo. Da ne omenim, da je vmes nekdo vmes tlačil še enokanalni amp, ki je bil povezan, a brez outputa kamorkoli. V glavnem, letelo je vse ven, razen kablov, ki jih pač ne bom menjal, če so že not speljani.

Tko.

Upam si tudi trditi, da bo vsak današnji model delal bolje kot to predpotopno sranje.

Zdaj pa - če ni nasvetov, hvala, ne bi rad preveč filozofiral o teh stvareh, če ni mogoče na grobo določiti best buy firme in range, potem bom pač pri kolegih naravbal rabljeno robo in to je to. Rečiti moram še zadeve parih nosilcev (zvočniki so bili oblikovani po meri, sam to je pač čar oldtimerjev, da nikdar nič ne paše.

zz

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Rainbow so super p/p in tudi super izbira za sisteme brez ampov.

darck ::

Vsi kateri se nekaj bolje spoznate na SUBWOOFERJE a lahko poveste kakšne naj bi bile razlike med temi omenjenimi subwooferji ETON PW8, ETON PW10 in pa AXTON ATB220. Po teh Nemških testih so si nekako blizu res,da treba upoštevati tudi velikost vgrajenega zvočnika in pa AXTON ima dva vgrajena zvočnika saj je Bandpass sistem. Sem našel Nemške teste od CAR&HiFi od vsega avto ozvočenja razvrščenega po razredih od najboljših do najcenejših in ti omenjeni subwooferji so v zgornjem razredu OBERKLASSE v cenovnem rangu od 125-250 EUR. Kakor je prikazano v tej lestvici je na prvem mestu ETON PW10 na tretjem ETON PW8 in takoj za njim na četrtem mestu AXTON ATB220 z bandpss sistemom. Cene so si pa tudi nekako blizu vendar gledam tudi,da so zaščiteni pred poškodbami saj prtljažnik se bo uporabljal normalno za bilo kaj. Evo na tem naslovu https://carhifi-magazin.de/down/ch_test... so testi od veliko avto zvočnikov itd....katere so razdelili na skupine. Pri teh testih je najboljša ocena čim manjša številka in nekako mi jasno,da ETON subwooferji imajo za maksimalno glasnost slabšo oceno isto za učinkovitost pa kako to,če imajo veliko večjo moč.Tudi za nižja frekvenca je pri AXTON ATB220 mogoče to tudi zaradi bandpass sistema in mene zanima,če je kaj očitne razlike slišati za nekoga običajnega poslušalca med temi tremi subwooferji saj poprej sem imel na seznamu EXS QS8 vendar je na testih slabši kakor ti omenjeni.

ETON PW8 = 179,10 Eur +5,50 Eur poštnina, ((300 Watt RMS-400 Watt Max.,2x2 Ohm))
ETON PW10 = 224,10 Eur poštnina zastonj, ((500 Watt RMS-1000 Watt Max.,2x2 Ohm))
AXTON ATB220 = 206,10 Eur + 5,50 Eur poštnina. ((200 Watt RMS-300 Waatt Max.,4 Ohm))

ETON PW8 = https://www.amazon.de/-/en/ETON-8-400-s...
ETON PW10 = https://www.amazon.de/-/en/ETON-10-500-...
AXTON ATB220 = https://www.amazon.de/-/en/AXTON-ATB220...

 ETON

ETON



 AXTON

AXTON

Scorpy84 ::

Problem je, da je zvočnikov toliko, da ga ni monterja, ki bi vse te zvočnike poslušal. Jaz sem ti že prej pisal, če želiš da ti igra nizko ali kakor drugi rečejo mehko, gledaš zvočnik, ki ima več xmas ali pa pač čim več db na nižji frekvenci in čim manj db od 50-60hz naprej. Če pa imas rad trdi bas, kjer seveda dosežeš tudi glasnost, je pa slednji podatek vseen. Pri takih zvočnikih načeloma ne najdeš podatka xmas, samo izračunaš si lahko in se samo hvalijo z visoko odzivnostjo, pač po mojem okusu ne igrajo dober, samo glasno. Te, ki si jih dal, vsaj za mene preveč dajo od 60-100hz, saj praktično ni padca v db in tudi majhen padec je od 45 do 60hz. Da dosežeš lepe nizke tone in ne igrajo višje frekvence, rabiš ogromno škatlo, zato sem ti prej omenjal tisti GZ 16cm zvočnik. Če imaš dober radio z ugrajeno kretnico ali pa procesor, kjer se da rezat frekvence, se da iz teh zvočnikov izvleči najboljše. To pa dvomim, da imaš. Najboljše, da greš k monterju ali pa poiščeš ljudi, da ti mal predstavijo svoje ozvočenje in pogledaš specifikacije katere imajo in nato iščeš naprej. Bolj ali manj, vsi zvočniki s podobno specifikacijo, igrajo isto, če le ni kaka auna in podobno. Tako pa sam sprašuješ, ker ti noben ne bo znal odgovoriti, ker vsak ima svoja ušesa in kaj mu je všeč.

darck ::

Saj drugače za enkrat sploh ne rabim nekaj posebnega važno,da je nekaj basov in za ceno okrog 200 Eur ali manj in,da mi čim bolj ustrezajo za prtljažnik pa,da so zaščiteni pred kako mehansko poškodbo saj prtljažnik se bo uporabljal za bilo kaj. Nekako vsepovsod pa omenjajo da je najbolj pomemben pa QTS in da ga imaš čim manj pa spet tista njihova TESTNA lestvica je uvrstila GRUND ZERO QSB8 z manj decibelov 81 na slabše mesto kakor tisti kateri ima več decibelov 84 ali 88decibelov. Ta Ground Zero QSB8 ima 81 decibelov in spusti se 44Hz oni drugi se spustijo nižje a imajo višje decibeele.
Na avtoradiu imam možnost spreminjati frekvenco v 13 položajih (50Hz,80Hz,125Hz,200Hz,315Hz,500Hz,800Hz,1,25KHz,2KHz,3,15KHz,5KHz,8KHz in 12,5KHz) lahko pa se potem povežem preko aplikacije Pioneer kjer se lahko nastavitve izvajajo preko telefona in tam je na izbiro pa 32 teh nastavitev in spodnja frekvenca se začne nastavljati od 25Hz,31,5Hz,40Hz,50Hz,63Hz........ preko telefona se res,da veliko bolj točno nastaviti.

darck ::

Če na avtoradiu imam nastavljeno speaker level na 0 to je normalno tovarniško nastavljeno potem,da se normalno posluša glasba mora jakost glasnosti biti že blizu 20 ali tudi več. Zato pa jaz zdvignem na stopnjo 5 ali 6 in potem imam pri 10. stopnji glasnosti že kar zadosti glasno. Zdaj ne vem,če je to prav ampak meni do sedaj je tako bilo bolje saj tisto na tovarniško nastavljeno je bilo preslabo ob poslušanju pri višjem hrupu saj sem lahko radio navil skoraj do konca,da seje kaj slišalo.

Scorpy84 ::

Dokler ne gres v clip, nima kaj skodovati.

darck ::

Do kod se potem ti zvočniki v vratah 16 centimetrski približno nastavijo glede spodnje frekvence vem,da je odvisno od modela do modela samo približno kje je tista neka meja.V hišnem ozvočenju je nekje 80Hz crossover nekak pravijo kaj pa pri avto ozvočenju.

Scorpy84 ::

Das cim nizje, kolikor lahko dajo od sebe, samo pri kaksnih zvocnikih se zna zgoditi, da ti bo prej vibrirala plastika. Tako da nastavljas po obcutku, da je se zvok dober.

klinker ::

darck je izjavil:

Nekako vsepovsod pa omenjajo da je najbolj pomemben pa QTS in da ga imaš čim manj pa spet tista njihova TESTNA lestvica je uvrstila GRUND ZERO QSB8 z manj decibelov 81 na slabše mesto kakor tisti kateri ima več decibelov 84 ali 88decibelov. Ta Ground Zero QSB8 ima 81 decibelov in spusti se 44Hz oni drugi se spustijo nižje a imajo višje decibeele.


Vec decibelov ima, bolje bo zvocnik igral.

Do kod se potem ti zvočniki v vratah 16 centimetrski približno nastavijo glede spodnje frekvence vem,da je odvisno od modela do modela samo približno kje je tista neka meja.V hišnem ozvočenju je nekje 80Hz crossover nekak pravijo kaj pa pri avto ozvočenju.


Enako, sploh ce mas sub komot porezes vse pod 80hz, oz. vsekakor vse pod 50Hz.
Testiraj kako najlepse spilajo. Pustis samo sistem v vratih da spila, volume na radiu das na zeljeno max vrednost, oz. dokler spila ok, ter se igras z gainom in frekvencami, vsekakor pa pod 50Hz vse porezi na midbasih v vratih.

darck ::

Recimo dva čisto podobna subwooferja ALPINE SBG 1224BP in pa SBG 1244BP ima samo razliko v frekvencah saj eden igra od 28-200Hz drugi pa od 28-1000Hz pa je to res kaj ti bo subwoofer delal pri teh velikih frekvencah? A je to res možno,da potem subwoofer igra tudi pri teh višjih frekvencah ali je to samo tak napisano? Včeraj sem zvečer posodobil avto radio in potem se povezal preko aplikacije in tam lahko čaraš pri nastavitvah crossoverja in frekvencah kak hočeš lahk kar s prstom rišeš krivulje pri izbiri frekvence.

darck ::

Danes sem za zajebancijo probal dati ta subwoofer (Edifer S330D) kateri je na napajanje 220 voltov v kombi zadaj,da vsaj malo vidim kako je to,če imaš neke base v avtu. Moram reči,da je zame že to slišati stokrat boljše kakor z zvočniki v vratih kateri ne vem so en drek so vredni ali kaj je s tem basi saj v avtu Renault Scenic je velikoooo boljše glede basov proti kombiju kateri je komplet izoliran v vratih in in ne čist zanič zvočniki (Hertz DSK170.3)sigurno boljši kakor original pa še vedno ni spodobnega zvoka. Saj drugače vsaj po moje je v primerjavo ta računalniški subwoofer daleč slabši kakor kakšen avto subwoofer za dobrih 100 Eur tako,da bom za prvič probal nalašč kakšen avto subwoofer do 150 Eur kako se obnese in verjamem,da bom zadovoljen. https://edifier-online.com/us/en/speake...




 .

.



Zaenkrat mi je pomembno,da imam base v kombiju saj to kar sedaj delajo ti zvočniki v vratih ni omembe vredno in morda bom nabavil kake v srednjem rangu zvočnike za v vrata in upam,da boi potem bilo kaj bolje. Seveda poprej pa moram vse sprobati preko ojačevalca katerega imam že nekaj časa montiranega samo nisem še zvezal vse kable skupaj,ker enostavno se mi nekako nikamor ne mudi,ni neke nuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

__Devil__ ::

Če hočeš met prave base v avtu potem moraš imeti to:
https://www.tiktok.com/@subsonicaudio1/...

https://www.tiktok.com/@lowbassworldwid... :))

Ampak, če smo realni je en tak 12" Alpine sub vse kar rabiš:

Kolega je imel (ali še ima) Logitech Z-5500 računalniške zvočnike v avtu (200w rms bass) in igra precej glasno preko 220v pretvornika. Je pa to najlažja pot. Vseeno mislim, da so pravi zvočniki za avte bolj primerni.

darck ::

__Devil__ je izjavil:

Če hočeš met prave base v avtu potem moraš imeti to:
https://www.tiktok.com/@subsonicaudio1/...

https://www.tiktok.com/@lowbassworldwid... :))

Ampak, če smo realni je en tak 12" Alpine sub vse kar rabiš:

Kolega je imel (ali še ima) Logitech Z-5500 računalniške zvočnike v avtu (200w rms bass) in igra precej glasno preko 220v pretvornika. Je pa to najlažja pot. Vseeno mislim, da so pravi zvočniki za avte bolj primerni.



Ja tista dva LINKa katera si prilimal TikTok o madona tisto je brutalno takih basov ne rabim in ja verjamem,da tisti predlog kateri si ponudil ALPINE subwoofer je čisto super in točno za takega sem že gledal samo zasledil sem tudi nekaj uporabnikov kateri so imeli manjše probleme z takim subwooferjem. Drugače pa ja nekaj v tem rangu subwooferjev bom nabavil in že vnaprej vem,da bo dober no ja zames sigurno:)

darck ::

Vendar sem si le še toliko časa vzel in moral v letošnjem starem letu skupaj zvezati ojačevalec v kombiju saj me je zelo zanimalo kako se bo vse skupaj izkazalo. Kot prvo sem na avtoradiu vse ponastavil na 0 in ko sem imel ojačevalec čisto na minimalno je bila katastrofa od zvoka in glasbe nato sem pa na hitro šel malo ponastaviti na ojačevalcu in na avtoradiu sem izbral Dynamic mode saj Normal se mi sploh ne dopade ampak to je bilo vse na hitro in potem mogoče na polovico obrnem LEVEL gumb na ojačevalcu in to pa je nekaj čisto drugega. Mater sedaj avtoradio lahko obrneš preko 30 glasnost in se nič zvok in glasba ne pokvarita in če grem preko 40 je pa že tako hudo glasno,da ni za dolgo notri zdržati. Prav super sem zadovoljen kako se je vse skupaj izkazalo pa še to je,da moram se poigrati in bolj točno nastaviti drugače sem pa tudi siguren da niso ti Hertz zvočniki prav nekako dobri glede nizkih tonov ni to nekako prav v avtomobilih se čisto drugače sliši tam so basi mehkejši pri meni so pa tisti punch.Sedaj se na zvočnikih takoj tudi pozna in sliši,če je kaka glasba slabše posneta ali predvajana preko radijskih postaj. V glavni fazi je stvar taka,da je ta ojačevalec res naredil razliko in to očitno samo najbrž bom kmalu tudi še enkrat zamenjal zvočnike v vratih za nove saj mislim,da morajo basi lepše igrati.

Scorpy84 ::

Se enkrat imas kombi, z drugimi zvocniki bo nekoliko boljse, ampak se vedno je velika moznost, da bo stran vrzen denar, ce imas velika pricakovanja od zvocnikov, ki bodo sedeli na slabi "konstrukciji" vrat kar se akustike tice.

darck ::

Bom morda kot prvo probal neko varianto,da base v vratih malenkost priprem saj drugi zvoki srednji in visoki so čisto v redu in pa probal bom še z subwooferjem spredaj v kabini,da malenkost da base in seveda zadaj v prtljažniku pa pravi subwoofer.

Scorpy84 ::

Prej si se pritoževal, da srednji na radiu niso ok, zdaj pa imaš vredu. Raje denar nameni dobremu vuferju, jaz sem ti že rekel kaj gledati, da boš imel vredu kombinacijo, če pa zaupaš testom od ljudi, ki imajo drugačna ušesa, najbrž tudi boljše sprednje ozvočenje, pol pa kar. Zapelji se k nekom od prej predlaganih, pa naj ti pokažejo, kako kakšna kišta in zvočnik igrata. Ne kupuj na podlagi testa.

darck ::

Nimam prave podlaga kako bi zgledalo,če bi imel v prtljažniku subwoofer in spredaj vratih priprte malo base ja mogoče pa bi le bilo dobro. Drugače pa sem se veliko že pogovarjal z Caraudioempire in kar nekaj modelov subwooferjev so mi priporočali ampak res najbolje,da se do njih oglasim in mi lahko iz prve roke povedo in prikažejo kako bi prav zgledalo.

So drugače zelo v redu ljudje in prijazni saj ti pomagajo glede materiala in še popust ti po vrhu dajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto zvočniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8711192 (6439) dottor
»

Priklop radio stolp zvočnikov na avtoradio

Oddelek: Na cesti
214875 (4459) jest10
»

[Avtoakustika] Soliden zvok v avtu. Kako se lotiti?

Oddelek: Kaj kupiti
409589 (9002) sirotka
»

Fersterker in zvocniki.

Oddelek: Pomoč in nasveti
453112 (2578) T0RN4D0
»

Avtozvočniki Pioneer

Oddelek: Kaj kupiti
182708 (2421) kixs

Več podobnih tem