» »

Ali blendate nasproti vozečim?

Ali blendate nasproti vozečim?

1
2
3 4 5

Roadkill ::

Jest blendam tistim, k majo ugasnene luči. Je pa smešno, ko enim ni jasno kaj želiš od njih in te prav začudeno gledajo.
Če ne drugač to koristi tudi meni, ker sem že dvakrat poblendal nekomu in hkrati ugotovil, da imam JAZ ugasnjene luči :)

Pa enkar sm vidu eno ful zanimivo situacijo. En tip je med tem, ko mu je polcist pisal kazen, blendal ko nor. :))

Dr_M ::

jest pa zmeri vidm nekoga, ki ima ugasnjene luci, preverim ce mam prizgane. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CaqKa ::

blendam za ugašjene luči (tudi sam jih tu in tam pozabim), tu in tam za radar.. dostikrat pa ponoči ko nasproti vozeči na AC ali pa na regionalki ne izklopi dolgih luči.

thomas zaradi takih potem radijske postaje zamujajo z obveščanjem, ker čakajo na še en dodatni (potrdilni) klic, da je tam radar... hepo.

Thomas ::

> thomas zaradi takih potem radijske postaje zamujajo z obveščanjem,

Torej je še en moj namen dosežen. Lepo!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ABX ::

Tako je treba! :)

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

St@jler ::

hehe ta je dobra ja :D

Drgač pa jst ne blendam zarad polcajev, učasih zarad luči, drgač pa na avtocesti, če se kdo ne umakne iz prehitevalnga ampak to ponavad šele takrt k vidm da ma plc se umakn pa ni naprej nč za prehtevat. K eni se kr naprej poj tko u izi pelejo po prehitevalnem :|

Thomas ::

Tole je pa še bolj učinkovito od vsake table za omejitev hitrosti! :))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

KTr1sk ::

Moj star Clio nima njaboljš narejen za blnikat, se morm navadit, bom pa zdaj probal blinkat (če bo policija, če kdo ne bo imel prižganih luči, če bo pelal ko norec-za drugo ne mislil blinkat) ko vidim da vi tukaj blinkate.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

snow ::

Včasih blendam, včasih ne... kakor se mi pač da.
Vedno pa če nekdo nima prižganih luči...

Mi je pa zanimiv Thomasov pristop :)



Dirkanje je za dirkališča... tam se ubijejte če se že morate, sami.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Yohan del Sud ::

I blend for nobody!


No ja, sem se že pregrešil. :8) Tu in tam, ko so me prevzela silna čustva...

Ampak načeloma sem mnenja, da se da blendanje v večini primerov preveč dvo (tro, štiri) umno razlagat, da bi bilo v neko splošno korist na dolgi rok. Je seveda je tu tudi Thomas, ki je celo nadgradil mojo tezo s terapijo s kontra učinkom. :O :D

rene100 ::

Jaz vsakemu blendam pa če se škifi peljejo mimo mene al pa ne kur... jih gleda:P pač nekaj probavam8-)
Athlon2400+2200Mhz,1024RamDDR400Mhz,AbitNF7-S,Radeon9800Pro,19˝SyncMaster959NF

Go-ahead ::

Tudi sam se ne strinjam z divjaško vožnjo na slepo in brez razmišljanja. Menim pa da omejitve hitrosti ostajajo vedno enake ali se celo zaostrujejo kljub vedno boljšim vozilom (ABS, krajše zavorne razdalje, boljše gume).

Kazni pa so absolutno previsoke + točke. Očitno tako razmišlja celo država, ker omogoča takojšnje plačilo s 50% popustom.

Tako da blendajmo !!!!!!!!!!!!!

Jebiveter ::

GO-AHEAD: Previsoke kazni? Hmm... check out skandinavija! (Svedska predvsem) Ce vozis z vec kot 0,0 al pa >+1Km/h mas velike sanse, da pristanes na hladnem za dolocen cas. Pa tud hitro lahko ostanes brez izpita za nedolocen cas. :O
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

nodrim ::

ma dej ne bluzite s previsokimi kaznimi!!

vozite po omejitvah in ne bluzite na cesti .. sej je že dost, da ti ni trba peš.. za tistih par minut ti pa tut ni treba vozit čez omejitev.. rajš si dej eno dobro muzko in uživi ...

Mr_Globus ::

Jst blendam še kr pogosto za policaje in špente luči. Seveda samo slovencem :))

jype ::

Jaz pa vedno, ko vidim soudelezenca v prometu, ki dela prekrsek, izmenicno prizigam in ugasam svojo karbidno svetilko.

SkIDiver ::

Mene sploh ne gane, če kdo leti nasprot čelno. Mirno se mu umaknem, če se mi pa da pa raje stisnem sireno. Se mi bolj dopade ke je boljši efekt.

Za neprižgane luči pa odvisno od razpoloženja. Me je pa v petek presenetu en pred Črnim kalom, ko so mel policaji zasedo z radarjem in sem bil pač z tovornjakom in kot se to spodobi seveda na čelu kolone (zaradi moje omejitve) mi je nasproti vozeči oblendal(mogoče ne ve da smo tovornakarji zavezani tahografu). Mal sem cviknu, da je kj na cesti zato sem mal premaknu nogo na bremzo, ker za radar se ne sekiram ker mam tako al tako tahograf, ki pove kako se vozm. Na zadnje so bli ovira majstri v zasedi z radarjem, ki pa me ne ganejo.

Drugače pa za policaje zmer blendam. Sam eni včas prov butatso gledajo:D

McBoby ::

A ni to ob cesti v smeri Bled-Bejski Vintgar? Nad pa pod puščico pa piše nekaj kot: Tukaj stojijo ali merijo policaji pedri. Smo se tudi mi zelo smejal, ko smo šli v Vintgar:pazi pedri tuki vn skačejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McBoby ()

A. Smith ::

Jaz vedno blendam za luči in radarje. So mi že blendali policaji, pa jaz njim. Sicer je pa 5 jurjev kazen za blendanje, ampak to jih moti samo, če zaradi radarja blendaš.

Koliko ljudi, ki jim poblendate zaradi luči jih tudi prižge?

Sicer se je pa tisti, ki je grafit napisal, razpištolil, ker postavljajo plavci radar na mestu, kjer je parkiranje prepovedano. Če je red, naj bo za vse!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Binji ::

Koliko ljudi, ki jim poblendate zaradi luči jih tudi prižge?

Jst sm jih ze ko mi je ksn poblendal.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

DMouse ::

Sicer se je pa tisti, ki je grafit napisal, razpištolil, ker postavljajo plavci radar na mestu, kjer je parkiranje prepovedano. Če je red, naj bo za vse!

Aja? Kako pa ti to veš? >:D

Drgač pa jest blendam (tako kot večina pred mano) za luči in radar. Na radar ne opozarjam le takih, ki res drvijo skozi naselje... naj jih kazen malo spametuje če se že sami ne.

BigWhale ::

Meni je pa najbolj fajn, ko me nekdo 2km pred blagovico prehiti, zdrvi ene 110 v naselje, potem ga pa tam sredi blagovice ustavijo policaji. To je hec ja. ;>

Yohan del Sud ::

Oja. Enaka situacija, ista vas. Nekako je prijalo... >:D :D 8-)

cryptozaver ::

Posteno priznam da blendam kadar gre za rdr in to samo zato, ker tudi sam ne vozim cist tko kot bi blo treba. Enako pricakujem od sovoznikov.
V nekajletni vozniski 'karieri' sem opazil, da po predpisih vozijo le avtosole (kadar je kandidat za volanom) in redki upokojenci z obama rakama na volanu 11-1.

Me prav zanima koliko puritancev v tem postu vozi vedno in tocno po predpisih in upraviceno prezira tovrstno solidarnost na cesti???

perci ::

Me prav zanima koliko puritancev v tem postu vozi vedno in tocno po predpisih in upraviceno prezira tovrstno solidarnost na cesti???
Jst ne dvigujem roke :8).

DjTonic ::

Ne verjamem, da se bo našel kdo, ki vedno vozi po predpisih. Nebom rekel, da divjam, ampak po omejitvah pa le redko peljem. Seveda je veliko odvisno tudi od situacije, vožnjo pač prilagodim razmeram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

flipflop ::

Blendam če nimajo prižganih luči, samo kaj ko jih potem v desetih primerih prižgejo največ trije. Večina se jih pa pelje lepo naprej, kot da niso nič videli:\

BigWhale ::

Problem je v tem, da ljudje ne znajo vozit po ne-predpisih. Vecina. Vecina jih tudi po predpisih ne zna vozit in ni sposobna tega.

Divjajte ce vam pase. Ampak divjajte takrat ko res veste, da ni nikjer nikogar, blendajte karkoli ze. Ce je pa kdo v vasi blizini, pa ostanite realni.

... in potem v futuristicnih filmih vidis letece avtomobile... ... ljudje se ene dimenizje pa pol ne znajo obvladat, bodo pa kar naenkrat tri? Ya rite! ;>

Jebiveter ::

ljudje se ene dimenizje pa pol ne znajo obvladat, bodo pa kar naenkrat tri?


Ne, sej pol bodo samo 2 pa pol :P
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

CaqKa ::

lol dimenzijo in pol :)

no moja punca je izpit naredla.. no in sedaj po kakem mescu je prišla do zaključka da se v sloveniji ni varno vozit po predpisih :)

Go-ahead ::

Bravo!!!!!
Ena pametna iz ženskih ust (verjetno ni naravna bjonda)!!!!!!

BigWhale ::

Ena pa pol zato, ker vse kar moras znat je zavijati levo in desno. Pol dimenzije pa predstavlja uravnavanje hitrosti :P

Ja, pri dveh pa pol, je vseeno se ena dimenzija vec ;)

DjTonic ::

BigWhale me zanima kako se ti voziš. Upam, da ne kot kakšen penzionist, ki zavira promet po naselju na 40 km/h :D

CaqKa ::

BW maš ti neke čudne definicije za dimenzije...

Roadkill ::

Al pa nikoli rikverc ne vozi. :)

BigWhale ::

Jaz vozim tako, da mi Gaby pravi, "Ne tolk hitro vozit, ker me je strah..." Je pa res, da je Gaby precej hitro strah... ;)

Prevec resno ste vzeli tole o dimenzijah, res... ;>

Legend(SLO) ::

Jah nevem zakaj eni tle blendate sam slovencem kt da pa drugje nimajo te navade. Sm v italiji to že osebno doživeu. Drgač pa kdaj, ko cela nasprotna kolona mežika res ni za zamešat zakaj blendajo. Moje mnenje je pa, da če se vid polcaje je treba opozorit ostale sej so ogroženi njihovi bančni od polcije.
krneki

Binji ::

Jst tujcem ne blendam ker itak se nism slisal da bi jih kdaj radar ustavu.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

korenje_ver2 ::

men blendajo za mano te picke nesramne. mislm no. na avtocesti ka je omejitev 130, kva mi ma un za blendat ka nima pravice hitrej ka jz vozt, tko da se itak ne mislm umikat iz levega pasa.

aja pa v srbiji blendamo ce vidmo policijo z radarjem. tko vemo kdaj moramo vozt v omejitvah :)

Zgodovina sprememb…

dëych ::

jst ne blendam. predn zagledam, pa predn bom palc stegnu pa nazaj poveleku bo že vse mim.:D ..ok..joke..

v glavnem ne blendam.:8)

St@jler ::

men blendajo za mano te picke nesramne. mislm no. na avtocesti ka je omejitev 130, kva mi ma un za blendat ka nima pravice hitrej ka jz vozt, tko da se itak ne mislm umikat iz levega pasa.


Jst redkokdaj vozm 130 po avtocesti...dobr če je dž al pa vetr. In kdo prav da nimam pravice vozt hitrej kukr je omejitev. In nevem zakaj se je težko umaknt na desn pas če recimo en uzad pride. No ne rečem če se prehteva avto al pa kej tazga, to pač počakaš pa je. Sam eni pa še kr naprej pelejo po prehitevalnem.

Mislm da so to predpisi in ne imeti pravico ali ne, kok hitr se lahko vozm.

Sicer je pa tole mal off topic.

Še mal o topicu :\

Jst sm že ene parkat blendou unim k niso mel luči pržganih pa folk gleda k tele u nova vrata. Luči pa ne pržgejo...nevem kok je to učinkovit.

Dr_M ::

zadnic je men en makaronar z eno kriplasto alfo blendu na avtocesti, medtem k sm vozu 160, pa prehitevu kolono vozil....
verjetno se vam zdi, kaj je sledilo >:D >:D pol mi je dau mir.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mavrik ::

In kdo prav da nimam pravice vozt hitrej kukr je omejitev.


Pravi ti zakon. In policija.
Takim debilom kot si ti bi dal 300k+ kazni in odvzel dovoljenje :\
The truth is rarely pure and never simple.

kajzer ::

Sj se na lastno odgovornost pela čez omejitev. Ti si se mu "dolžan" odmaknit iz prehitevalnega pasa!

A potem bi za prehitevanje vsak potreboval luči in sireno (kot npr. policaji) da bi lahka koga prehitev?!??

Tody ::

Hej fantje mal si razčistite pojme :D Jest mam pravico peljat po dveh kolesih in 200 na uro če mi paše... Če je to pravilno in v skladu z zakoni je pa druga stvar... Vi po drugi strani niste normalni če mislite da je cesta vaša... Nekateri si lahko privoščijo boljše avte in ponavadi imajo tudi razlog zakaj vozijo 200 po avtocesti. Tko da vsak normalen človek prej ali slej spozna da mora vozit NORMALNO...

BigWhale ::

> Jest mam pravico peljat po dveh kolesih in 200 na uro
> če mi paše...

Ja, po svojem dvoriscu kjer v 'killing' radiju ni nikogar drugega, tam se zaradi mene lahko peljes 500 in se zabijes v prvi kandelaber, ce ti je volja. Ce sem pa jaz na cesti nekje v blizini, pa se nimas pravice peljati vec kot ti dovoljuje zakon. Zaradi mene, ker nocem biti statistika.

> Vi po drugi strani niste normalni če mislite da je
> cesta vaša...

To malo kdo misli. Prej tisti, ki divja, kot pa tisti, ki se pac pelje v mejah neke normale.


> Nekateri si lahko privoščijo boljše avte in ponavadi
> imajo tudi razlog zakaj vozijo 200 po avtocesti.

En sam, en sam dober razlog mi povej, zaradi katerega bi se _moral_ peljati 200 km/h na uro. Kjerkoli.


> Tko da vsak normalen človek prej ali slej spozna da
> mora vozit NORMALNO...

Tale 'slej' je tisti, ki mene moti. V tem je tezava...

Tody ::

Bigwhale ne mi kle jokat kok boš statiskika .... Okey so mulci ki imajo BMW in podobne stroje, ki jih ne znajo ukrotit... Toda velike nesreče ne nastajo zaradi ljudi ki ZNAJO vozi in se upajo vozit po avtocesti malce hitreje... Nesreče nastajao zaradi butastih starih mamc in ljudi ki mislijo da je 130 zakon in konec in potem pri 80 na uro butnejo ven ne da bi pogledal kaj se dogaja za njimi na levi pas in z 81 km naprej...Vsak dan uporabljam avtocesto in se točno vid kdo zna vozit kdo pa ne... Od tega ko turisti vozijo čist počas ker so že utrujeni do tega ko dedki ne vidjo 5 m pred sabo zarad svojega ega. Zdej mi pa pejt na statistiko in povej kje je več nesreč na regionalnih cestah kjer je omejitev 50-90 al na avtocestah ? Pa da se razumemo statistka je tudi zavajajoča ker če se človek zaleti na odstavnem pasu ko se izključuje/vključuje v promet ne vela...


aja razlog... moj fotr je pač bisinis man veliko zasluži in si lahko privošči A6 in si lahko privošči z takim avtom 180 it po avtocesti... Zakaj ? Zarad tega ker mora bit na sestanku ki mu bo prinesel "miljone". In zdej nej 1 uro zgubi samo zarad tega ker se nekdo noče umaknit iz levega pasu ? Še veliko takih stvari je ki so lahko nujne... če ne drugega se A6 (preverjeno iz lasnih izkušenj) ustavi v zelo hitrem času. Medtem ko se strinjam da razni jugeci in podobna krama nima delat kej nad 130 km na uro....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Ziga Dolhar ::

> Jest mam pravico peljat po dveh kolesih in 200 na uro če mi paše

Okej. Na faksu nam je predavatelj precej nazorno ilustriral naravo takšnih "pravic".

Po njegovem se vprašaš: "Ali je ta pravica iztožljiva?" Če je odgovor nikalen, potem ne gre za pravo pravico.

Sedaj se pa vprašaj, Tody.
https://dolhar.si/

Tody ::

ah... ne štekate... gre se za normalno življenje... Tko kot kle na forumu skrbimo za red da se teme ne podvajajo preveč da jih zaklepamo in tako naprej (kar imamo pravico) je tudi nek red na avtocesti... Torej če nisi zadost hiter če nimaš pravega razloga da peleješ po levem pasu zakaj bi ? To je civiliziran način življenja in če se bojite da se bo nekdo v vas zaletel z 200 km na uro bodite prepričani da isto boli kot če se zaleti v vas z 130... če kdo ne vrjame lahko preizkusi pa naj potem poroča.... (prej si naj pa še pogleda reklamo kaj se naredi z avto pri 90 kmh)

Ziga Dolhar ::

Tody: "nihče" ne zagovarja vožnje po levem pasu, ko je desni prost. (Takim gre gume preluknjat.)

"Smo" pa prot blendanju tistemu, ki z 130 kmh prehiteva.

Pa vendar: normativno ni dopustno/"mogoče", da bi te oviral nekdo, ki z 130 kmh vozi po levem pasu. Tudi, če je desni prost. (Ampak okej, v tem primeru tudi ni normativno dopustno/"mogoče", da bi kdo vozil po levem pasu ob prostem desnem. Yesno?). Predvidevam, da si civilnik v osebnem vozilu in ne pulcaj/gasilec/rešilec/Rop)
https://dolhar.si/
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528114482 (91504) solatko
»

Pritozba na placilni nalog (obvestilo o prekrsku) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
537705 (6479) antonija
»

Najstnik za najstnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
767415 (5962) Matevžk
»

Kako slabi in nesramni vozniki smo Slovenci... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16011345 (8644) Dr_M

Več podobnih tem