» »

Ali blendate nasproti vozečim?

Ali blendate nasproti vozečim?

«
1
2 3
...
5

Go-ahead ::

Zanima me kaj si mislite o blendanju- nasproti vozečim vozilom, če opazite, da je na njihovi strani ceste policijska patrola. katrera jih bo lahko ustavila.

Moonman ::

Blendam vedno, ko mislim, da me polizist več ne vidi. Predvsem prehitro vozečim. Zadetke in pijandure pa naj kar ustavljajo.
Že nekajkrat so mi tako prihranili 5000 SIT.


nodrim ::

blendanje zaradi policajev je kul, ker se potem folk počasneje vozi :)

mi gre pa rahlo na živce blendanje zaradi drugih stvari, ker ni nekega pravila, da bi lahko vedel kaj ti hoče blendajoči povedati ...

Binji ::

Blendam tudi jst ponavadi ja. Sej drgac pa ni tko tezko pogruntat zakaj blenda..al nimas luci przganih al te pozdravlja al pa je policija. No vcasih ti pa sam j*** mater:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

SodVina ::

Jaz vedno blendam, ce so policaji. Ce pa ima nasproti vozeci ugasnjene luci, pa mu to nakazem z roko. Zelo v redu bi bilo, ce bi, kar se tice tega, dobil cimvec feedback-a.

Reso ::

Jaz blendam za luči, policaje in redko za kakšnega kolesarja za nepreglednim ovinkom.

Vice ::

ker ni nekega pravila, da bi lahko vedel kaj ti hoče blendajoči povedati
Lahko začneš z morsijevo abecedo mogoče se bo prijela :D :D

Sergio ::

Jaz blendam za policaje, luči in izsiljevanja. Pri izsiljevanjih potegnem 'blend' na 10 sekund. Pri skorajšnji koliziji še potrobim in nakažem ptička.

Blendam pa še v enem primeru. Cesta, ki vodi mimo našega dvorišča, je skrajno ovinkasta in nepregledna. Ponoči, ko se vozim domov, ob vstopu v cesto poblendam v bankino, da lahko naključni nasprotivozeči vidi, da nameravam zapeljati v ulico (ki je komaj široka za 2 avtomobila).
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Tear_DR0P ::

Jst blendam, za policaje ali pa za lučke. Včasih luči še z roko nakažem. Mi je pa všeč, ko ti poblenda policist, da moraš vžgat luči. Se mi je že zgodil.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

photot ::

Od prvega plačila kazni za prehitro vožnjo vedno blendam!

To je solidarnost in hkrati vzajemnost.

Ne podpiram prehitre vožnje na nevarnih odsekih cest, v bližini šol, javnih ustanov in mest, kjer vem, da se kaj dogaja (prečkanje pešcev, priključevanje vozil iz stranskih ulic . . .), vendar pa velikokrat vozim več od dovoljene histrosti na odsekih kjer to dopuščajo razmere (štiripasovnica/vpadnica v mesto omejitev je pa 50, na primer Dolenjska cesta v LJ).

Go-ahead ::

Meni osebno blendanje nasproti vozečih zelo koristi, ker se rad vozim nepripet in prehitro cca 20-30% nad omejitvami). Na kritičnih delih cest pa vseeno upoštevam predpise, moram pa priznati, da je takih delov precej manj kot pa jih je označenih s prometnimi znaki.

Poldi112 ::

Za pozdrav in opozorilo, ce koga prehitevam, ki malo prevec po sredi pelje. Kot opozorilo policajem ne. Razen ce so na kaksni resnicno neumni tocki, kjer je po moji oceni omejitev nesmiselna. Ampak to je redko.

ahac ::

Tiste, ki prehitro vozte naj vas kar orenk nategnejo polcaji.
Mam pol ku*** avtov pa tovornjakov, k vozjo mimo bajte vsaj 80 (na drugi strani ceste je osnovna šola) pri omejitvi 40.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Keyser Soze ::

Primerno bi bilo, da se ga opozoriš na to.
Ni pa potrebno da blendaš v nedogled in še par kilometrov po tistem ko vidiš policiste ali pa mahaš z rokami. Jaz ko mi nekdo blenda najprej pogledam, če sem prižgal luči in pa upočasnim na omejitev.

beatdirector ::

Se mi zdi, da je blo vcas vec ljudi k so blendal pri polcajih.
Zdej je pa to prej izjema kot pravilo.
Kar me najbolj cudi pa je, da ti tudi tisti, ki vedno vozijo prehitro ne poblendajo seveda pa pricakujejo da jim bos.:\
Jest poblendam pa ne cist zmeri.
Odvisn od lune verjetn:D

DjTonic ::

Če vidim kje policaje, ki kontrolirajo promet poblendam v treh primerih od štirih. Ja včasih pač pozabim ali pa se kako drugače zamotim. Glede ostalih pa, nekateri poblendajo nekateri ne, recimo včasih noben ne poblenda.

Go-ahead ::

Tudi meni se zdi, da je blendanja premalo. Pol pa te ustavijo in če je vse drugo v redu ti pa med žarnicami manjka čisto majhna žarnička smerokaza in plačaš kot črnc.

Če imam na razpolago dve poti od katerih je druga 2 krat daljša kot prva , na prvi pa ustavljajo bom sigurnno zapeljal po daljši varianti.

Kako bi lahko spodbudili blendanje??????

Tomay ::

Najbolj kul je bilo ko sem poblendal policijskemu belemu golfu z radarejm :D
Voodoo 4Ever

DjTonic ::

A ti je potem nazaj "poblendal" :D

boych ::

...po mojem prej pomahal z položnico!!:D

globoko grlo ::

itak, da blendam, opažam pa, da vedno več ljudi blenda, ene par let nazaj ni skor noben, zdej pa kr poblendajo, kar je edino prav, če se kopsi skrivajo za živo mejo in gledajo al si prvezan al ne, si lahko mi vsaj poblendamo, čeprav je verjetno to zakonsko prepovedan, ane

ajd

Keyser Soze ::

Niti ne. Bilo bi smešno, če bi kaj takšnega prepovedali. Sicer pa tudi ne vem kako bi to opredelili v zakonu.:D

BigWhale ::

Hmmm. Meni se pa zdi, da je blendanje kaznivo... Oz ni dovoljeno...

Thomas ::

Nikoli ne blendam, če opazim policaje čakajoče na "nasprotnike". Ampak če se mi zdi da preveč divjajo, pa poblendam! Od tega je dvojna korist. Tokrat upočasnijo kar sicer ne bi, drugič bodo pa ignorirali blendanje in jih bodo dobili.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Prav tako sem že enkrat sporočil nekemu radiu, da nekje čaka radar. Seveda ga ni bilo, ampak z radia v minuti začeli oddajati podtaknjeni lažni alarm.

Če bi bilo več takih pesjanov kot sem jest, bi bilo morda nekaj nesreč manj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Phoebus ::

Thomas: ja, sej si frajer ja;((

Microsoft ::

Jst poblendam, ce sm dost blizu, kjer je radar. Recimo, ce je na Dobu nekje radar, da potem ne blendas po centru Ljubljane. :))

Pa tudi jst mislim, da je blendanje prepovedano.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Slowenc ::

Naj kakšen pravnik pove ali je blendanje kaznivo. To me pa res zanima.

Drugač pa tudi sam vedno poblendam, če so kje policaji z radarjem, ali pa če nima kdo prižganih luči.
Skiny gate.

Thomas ::

> Thomas: ja, sej si frajer ja

Vem da sem. Ko greš takole zdoma na cesto, je default občutek, da bodo ceste zaradi tega še nekoliko manj varne. Kot z vsakim šoferjem več, jasno.

Po drugi strani pa potovanju se ne boš odrekel. Je torej sploh način, da s svojo prisotnostjo lahko narediš cesto varnejšo?

Ja no, če s sporadičnim blendanjem v tri krasne upočasniš hitri promet za nekaj kolimetrov na uro, potem najbrž je.

Podobno, kot bi imel katalizator ozona na strehi, pa bi ga več pobral iz zraka kot tja emitiral.

Avto z negativno emisijo - oziroma šofer z negativnim doprinosom splošni nevarnosti.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

hruske ::

Go Thomas :D

Highlag ::

To se je tud men že zgodil. Da sem blendal "brez" vzroka. Mislim eni divjajo ko da je konec sveta in bežijo pred tsunamijem.

Glede luči pa: Sploh ne morem voziti z ugasnjenimi, ker jih avto prižge ob vžigu motorja :D
Never trust a computer you can't throw out a window

Mercier ::

V vseh primerih pozabim. Mogoče bi, če bi se spomnil.

Poblendam včasih, če me kdo z dolgimi sveti, pa je še dosti daleč, da ga ima smisel opozoriti.

T(he) Boss ::

Mislim, da se blendanje kategorizira, kot napacna uporaba luci, isto kot ce z meglenkami vozijo po soncnem vremenu ;( . S tem, da tiste, ki z razlogom blendajo, bi jim cestital, oni ko pa majo meglenke, bi jih pa na kol nabil >:D, sem enemu enkrat blendal, pa namesto, da bi jih ugasnil je zacel pocasi vozit :\

Binji ::

ehh jst ce mi ksn vozi s prizganimi sprednjimi meglenkami po soncu za mano preprosto prizgem se moje zadnje.
Helps every time>:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

lambda ::

Se peljeva zadnjič s frendom po cesti, omejitev 90, peljal je okrog 90. Pripelje nasproti nek subaru specifične barve in poblenda.

Jaz: "A je bil xxx?"
On: "Ej ne vem, men se je zdelo da je bil yyy"
Jaz: "Ma jz tud nisem dobr vidu, sam vem da je poblendu"
On: "O pi*** kapsi!"

Medtem sva zamišljena diskutirajoče o tem kdo je bil, že zapeljala v naselje, radar je še zmeraj pokazal 82 km/h, torej 32 preveč. In kaps je že dvignil svojo liziko in začel mahati.

Toliko o blendanju :| Te pa vsaj izuči za drugič

Vesoljc ::

kako bi nasproti vozecaga "vprasal" ali je videl policaje?
dolg-kratek?
kratek-kratek?

:))
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Dr_M ::

ja to je pa to, ce studiras kdo je biu.
jest NIKOL ne gledam okol sebe, ce je ksn poznan ko sm za volanom. ampak eni to delajo...in si zasluzijo kar iscejo :)

drugac pa...Thomas, cestitam :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mescaline9 ::

Dostkrat me je že folk rešu kazni na ta način. Js blendam nonstop, pa največ za luči, ker jih dost folka zdej poleti pozabi pržgat. Tujcem ne blendam, ker ne štekajo 5%:) Za policaje pa tud blendam, frendom in znancem pa pomaham:)
Se pa prou dobr počutm, če komu poblendam zarad luči, pa me pozdravi in luči pržge še prej, ko gre mimo mene.
Ne štekm folka, ki jim ni jasno, zakaj jim blendaš. Al so luči al pa miličniki. Kaj pa?

Dr_M ::

Al so luči al pa miličniki. Kaj pa?

s kolegom se dost furava tko okol in dostkrat ksn kr blenda neki v 3 krasne.
luci prizgane, policajev nikjer, hitrost po omejitvah, znanec ni....ampak ksn se najde k kr blenda neki...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mescaline9 ::

Pa nej blenda u tri krasne. Sam ponavadi divjam po eni cesti, kjer so mi vsi placi za policaje znani. In če mi tam kdo blenda, vem kaj je na stvari:) Enivej, če me fake upočasni, tud ni škode od tega.

Microsoft ::

LOL Dr_M, to bi pa rad enkrat videl, kako izgleda. :))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

ABX ::

Blendam vedno, tudi v tujini in tujcem pri nas. Stvar kulture.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

laibachnsk ::

Jest tudi vedno blendam in tako bo vedno.Malo solidarnosti med nami mora biti.Samo najbolj mi gre na živce,ko se voziš po cesti (seveda do 100 in čez)in prideš v naselje(normalno da zmanjšaš na 50kmh,zaradi radarja in ostalih okoliščin),in takoj se za tabo pripopa kakšen idiot in ti blenda in kaj jest vem kaj,češ dajmo hitreje kaj se vlečeš.Koliko sem jih rešil samo s tem:\

DSmidgy ::

Stvar kulture je, da ne kršiš cestnoprometnih predpisov (oz. jih ne kršiš preveč), ne pa blendanje.

Če kdo ne ve, kako je z blendanjem naj si prebere ZVCP. Podnevi ni dovoljeno, ponoči, vendar ne povsod.

[Popravek k temu.]
Tukaj piše: 60. člen pravi, da svetlobne opozorilne znake (blinkanje z dolgimi) lahko uporabimo, kadar smo ogroženi sami ali je ogrožen kdo drug

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

Tarzan ::

Ogroženi od policajev:D

BigWhale ::

Luci bi morale imeti vecji bandwidth za sporazumevanje.... :P Ce bi jih lahko dost hitr prizigal in ugasal, bi si na volan kar tipkovnico nastimal, drug avto bi pa imel en preprost svetlobni senzor ki bi zaznaval te pulze... Frekvenca vecja od 60Hz se niti opazil ne bi, da ti luci utripajo...

Hmmm... samo te zarnice, ki jih imamo so za to neuporabne...

IR dioda bi bla resitev recimo... ampak to ima premalo dometa...

mescaline9 ::

Sm razmišlju, da bi mel eno tako tablo kot provida. Namest "stop policija", bi mel "pozor policija"[:D]

mescaline9 ::

Še en rumor: Baje, da so odseki cest, na katerih je stacionirana policijska patrulja najbolj varni odseki cest (v smislu, da se v okolici zgodi relativno malo nesreč). Prav zaradi blendanja. Kje sem to slišal in kako so do tega podatka prišli, je pa drugo vprašanje.

IR Babun ::

Jest za luči in policaje tud vedno blendam, za luči sem nekajkrat poblendal že policaju :D , ki jih je potem tudi prižgal, enemu pa že tut ker je mel dolge prižgane (takoj nisem videl da je bla kibla), je pa ene 2x tut policaj men poblendal naj prižgem luči :D.

Če te pa policaj ustavi ker si nasproti vozeče z blendanjem opozarjal na radar, pa rečeš, da se ti je zdelo da vozijo prehitro in s tem ogrožajo sebe in druge.
SCREW THE GOVERNMENT

Keyser Soze ::

No ja saj je kar logično, da ne smeš v tri dni blendat, sam vseeno je mal smešno to z "blinkanjem" v zakonu.:)
Ampak da bi te pa kaznovali zaradi tega ker blendaš vozniku z ugasnjeno lučjo ali tistemu, ki po tvojem občutku vozi prehitro.

To pa je blendanje v skladu z zakonom. Pač si ogoržen zaradi slabe vidljivosti nasproti vozečega(ugasnjene luči) ali pa zarai prehitre vožnje nasproti vozečega. Pa tudi on je ogrožen. In s tega stališča je blendanje popolnoma zakonito.:D
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528114499 (91521) solatko
»

Pritozba na placilni nalog (obvestilo o prekrsku) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
537705 (6479) antonija
»

Najstnik za najstnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
767415 (5962) Matevžk
»

Kako slabi in nesramni vozniki smo Slovenci... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16011345 (8644) Dr_M

Več podobnih tem