» »

opteron vs p4

opteron vs p4

sekundek ::

Kateri modeli so dejansko primerljivi. Zanima me predvsem pri enoprocesorskih sistemih

recimo kateri p4 se lahko postavi ob bok recimo opteronu 144 (1.8GHz).

Pri AMD 64 je zadeva jasna, tukaj pa so razlike v frekvenci se malenkost vecje.

Zheegec ::

Em...

AMD64 je tehnologija, ki pomeni nadgradnjo 32-bit x86, imenovana tudi x86-64. To tehnologijo imajo tako Opteron, kot Athlon64 & Athlon64 FX, kot tudi Intel P4 "F" (EM64T imenovana) in Intel Xeon "Nocona" (z EM64T).

Če se zanimaš za enoprocesorski sistem, potem je vsekakor bolje vzeti Athlon64 socket939. Athlon64 3500+, ki ima 2.2GHz in 1MB L2 je enako hiter kot Opteron x48 (2.2GHz, 1MB L2), oziroma malo hitrejši zaradi tega, ker ne uporablja počasnejšega & dražjega registred RAMa. Tudi socket754 Athlon64 3400+ ni veliko počasnejši (ali pa sploh ni).
Se pa 1.8GHz Opteron lahko primerja s P4 3.0GHz ali kaj takega, ponekod s P4 3.2GHz.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

sekundek ::

Se pravi, da opteroni so v osnovi drazja izbira, ker je ECC ram nujen. Kako lahko potem po cenikih firm najdem te prave 64bitne modele. Namrec ponavadi pise P4 in gigahertzi, da bi pa kdo vedu ko jih poklices, da so kaksni razlicni modeli glede zgradbe se pa tudi ne zgodi.

A so kaksni drugi faktorji, recimo cache ali FSB, ki dajejo vedeti kateri model je.

In koliko sem zasledil so neke fore tudi v podnoznij, intel nekaj 775 in amd 939.

Zheegec ::

Kako lahko potem po cenikih firm najdem te prave 64bitne modele.

VSAK AMD Opteron ali Athlon64 & Athlon64 FX je 64-biten, torej ima AMD64. P4 "F", torej 64-bitni P4 še ni na spregled, nekaj se govori, da bodo "kmalu".
Anyway, Opteron ni dobra zadeva za single-CPU (IMHO), za multi-CPU pa seveda je. Athlon64 socket939 je veliko boljša in tudi malo hitrejša izbira.
Intel ima socketT (755) za vse nove procesorje, to se pa sploh ne splača, dokler imamo AMD :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

sekundek ::

Ce povzamem je nekje najbolj smiselna izbira ATHLON 64 3200+/512K (2.2GHz) BOX, ceprav ne vem kje zaslediti katero podnozje je.

Se to. To rabim za streznik, torej je glavni pomen stabilnost in glede na to da bo OS FreeBSD, je smiselno da niso neke ultra fancy zadeve in polno neke navlake, ki sploh ne bo delovala.

Aja se to kak MB dobro spila s tem procesorjem. Gor bi imel samo kak onboard grafiko, da mi ni treba iskat neke low cost grafike in neko spodobno mrezno lahko tudi gigabit, samo ne kakih Marvelov ali Realtekov.

Boki_ ::

Tisti proc ne NewCastle za socket 754. Dobra izbira, pa tut sam ga mam in ti povem da je odličen.
I'm back

Zheegec ::

Še nisem videl Athlon64 plate z integrirano grafično, mogoče pa so na trgu ? :D
Anyway, najbolje je nForce3 PRO250GB (ki ima že Gigabit mrežno in strojni firewall, boš pa dokupil neko staro AGP grafično), socket754 Athlon64 3200+ NEWCASTLE, ker so vsi CG stepping, kar pomeni boljšo kompatibilnost z različnimi moduli.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

sekundek ::

tole glede grafike je lahko problem. Namrec ohisje za server je 2U in ne more bit drugo, torej imam na voljo PCI raiser, AGP nema nista.

Kaj zavraga so razmisljal proizvajalci plat, da ne dajo gor grafike.

Kaj pa socket 939, kter bo dlje na trgu?

Boki_ ::

Itaq da bo S939 več časa na trgu, saj je popolnoma nov in v bistvu nekakšna nadgradnja S754.
I'm back

CCfly ::

Pa dej eno PCI grafično noter. Na bolhi jih imaš kot listja in trave.

Mr.B ::

Če je plata za server, je vedno integrirana grafična, ponavadi fenomenalna ati rage xxl
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TribesMan ::

Mislim da nobeden izmed socketov ne bo zdržal niti pol tako dolgo kot legendarni SocketA. Nekako računam da bomo leta 2006 z predstavitvijo dual core procesorjev dobili nova podnožja. Sicer se bodo stara sigurno obdražla potem še nekaj časa, sam predvidevam da tako S754 kot S939 imata življensko dobo okoli 2 leti. Je pa res da na začetku ne bo poceni S939 plat in procesorjev, ko pa bo platforma dozorela (mogoče z prihodom nForce 4) bomo videli cenejše plošče in tudi precej bolj cenovno ugodne procesorje.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zheegec ::

Serverskih verzij plat za A64 pa ni...
Nekako računam da bomo leta 2006 z predstavitvijo dual core procesorjev dobili nova podnožja.

Dual-core bodo drop-in compatible, še plat ne bo treba menjati, saj je logično.
Bo pa seveda nov socket, če se AMD odloči za DDR2, težko da potem ne bi potrebovali novega socketa.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

TribesMan ::

Dual-core bodo drop-in compatible, še plat ne bo treba menjati, saj je logično.


Meni se ne zdi prav nič logičnega tukaj. A maš kakšne bolj uradne informacije o komaptibilnosti podnožij z dual core proci?

Bo pa seveda nov socket, če se AMD odloči za DDR2, težko da potem ne bi potrebovali novega socketa.


Ce bi bil jaz na AMDjevem mestu bi se izogibal DDR2 kot hudič križa. Latence tega rama so ogromne in bi ubile večino prednosti ki jo ima A64 pred konkurenco.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tarzan ::

Bodo kompatibilni z današnjimi socketi za Opterona. Vsaj tako AMD trobi že precej časa, poleg tega je na Opteroni viden plac za drugo jedro. Vse je pripravljeno, samo še na 90nm čakamo ;)

DDR2 je zaenkrat slaba odločitev, ampak ko ga bodo uspeli našponati nad recimo 600MHz, bo postal enostavno prehiter, da bi stari DDR lahko z njim tekmoval. Takrat bo prehod nujen in edini logičen korak.

PS: Dual core athlon bo imel enako število pinov, zato si bosta reveža (jedri) morala deliti mem. bandwith. Kljub temu bo to vseeno perfekten stroj. Link sem pa izgubil...

CCfly ::

Seveda pri tem zanemarjaš morebitni kvalitetnejši (hitrejši) DDR pomnilnik.

Zheegec ::

CPU bo imel res jedri, ampak na zunaj bo pa vse ostalo enako, ne bo dveh HTT linkov za RAM, ampak še vedno ta, ki je že sedaj v K8.
DDR2 prinaša večji bandwith in višje latence. Višji bandwith ni pomemben, saj lahko vidite teste, razlika med single channel A64 (3GB/s) in dual channel A64 (6GB/s) je večinoma zelo majhna, razlika med 6GB/s in recimo 9GB/s bi bila še manjša. Višje latence bi pa seveda izničile morebitni pozitivni učinek večjega bandwitha in recimo za igre (kjer je pomembna latenca) bi bilo to zelo slaaabo.
DDR & DDR3 ali XDR all the way :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

Seveda bi bil DDR 500MHz standard tukaj zelo na mestu, glede na to, da bo kmalu 500MHz CL2.5 nekaj čisto normalnega za high-end DDR RAM.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

CCfly ::

Ekonomski razlogi govorijo proti standardu DDR500. Le kdo bo pa potem dražji pomnilnik kupoval, če pa že po številkah izpade počasneje..

Zheegec ::

Le kdo bo pa potem dražji pomnilnik kupoval, če pa že po številkah izpade počasneje..

Ko bo potreba po večjem bandwithu se pač uporabi DDR500.
Kako je pa lahko DDR500 CL2.5 počasnejši od DDR400 CL2.5 pa res ne vem.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

CCfly ::

Hotel sem reči da ne bodo navdušeni, če bo folk še naprej kupoval DDR namesto DDR2. DDR500 bi namreč zgledal precej dobro tudi za laike pa čeprav ne bi pogledali niti enega testa.

Mr.B ::

Če tyan niso serverske plate potem tudi meni ni jasno kaj so.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

sekundek ::

Ce bo dual core, kot sem tudi sam nekje prebral na 940 podnozju resnicno ne vidim razloga o nakupu 939. In je prejsnji popolnoma dovolj. Saj se ponavadi zgodi, da cez 3 leta menjas komplet, ker enostavno nic vec ne pase skupaj. Tako je blo zdaj in ne vidim razloga zakaj bi blo sedaj kaj drugace.

Ugotavljam, da vsi nekaj navijajo in bi imeli ne vem kako noro hitre zadeve in novitete. Po drugi strani pa pozabljajo, da streznik in novotarije pac ne grejo skupaj. Edino kar me moti pri AMD taboru in platah je nenormalna kolicina nekaksnih Tajvan-shit dodatkov. Resnicno ne vidim razloga zakaj sparajo tolk na teh zadevah oz. zakaj ne more imet vsaj en model spodobne opreme.

Po drugi strani je plat malo morje, da komaj pregledas, a je na koncu uporabna samo 1 ali 2.

Predvidevam, da so tudi cene 939 AMD 64 visje in ne odtehtajo minimalne razlike proti staremu podnozju. Glede na to da bo to server, pa ne mislim vsako leto menjavat in nadgrajevat.

Se nekaj, a tukaj ni nikogar, ki pa bi zagovarjal intela. A so res tako hudo slabi ali kaj. Cenovnih razlik ni, vsaj ce gledam da je P4 3GHz 45.000 SIT in AMD 3200+ prav toliko.

Zheegec ::

@Mr.B; Da, za socket940 je pa ogromnoo serverskih plat, je zelo malo workstation plat, samo jaz nisem o tem govoril :D
Ce bo dual core, kot sem tudi sam nekje prebral na 940 podnozju resnicno ne vidim razloga o nakupu 939.

Na začetku bo na socket940, potem pa tudi na s939.
Cenovnih razlik ni, vsaj ce gledam da je P4 3GHz 45.000 SIT in AMD 3200+ prav toliko.

Saj. Če bi bil P4 kakšnih 10K cenejši, potem bi bil pa P4 boljši glede na price/performance :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TribesMan ::

Cenovnih razlik ni, vsaj ce gledam da je P4 3GHz 45.000 SIT in AMD 3200+ prav toliko.


Saj. Če bi bil P4 kakšnih 10K cenejši, potem bi bil pa P4 boljši glede na price/performance :D


Tle moram nekaj pripomnit. Kot prvo A64 3200+ naseka P4 3000 po dolgem in po čez, če pa bi bil P4 10 jurjev cenejši pa bi Athlona premagal kvečjemu v price/heat_output premagal ostalo pa bi bolj kot ne enako.

Pa še nekaj za A64 dobite za 32kSIT zelo dobro matično z gigabit lanom (z vgrajenim hardwareskim firewallom), firewire, 4*sata in 4*ide RAID, 8 kanalanim zvokom, 8*USB in super performansami. Taka plata na P4 stane vsaj 10 jurjev več

Talking about price/performace.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katerega Pentiuma in katero plato? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
543643 (2898) igor0203
»

Dualcore DA ali NE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575096 (4274) ricola78
»

Slabosti in prednosti AMD 64 in Pentium-a 4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
804757 (3684) tiborrr
»

K8: Athlon64, AthlonFX, Opteron (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
76745426 (23295) RC14
»

Konfiguracija

Oddelek: Kaj kupiti
241431 (1135) kalcek16

Več podobnih tem