» »

telemach zakon

telemach zakon

12345 ::

Ce je kdo na telemachu nej mal sodeluje na temu forumu!
Bom kar zacel kritizirat tale k.... telemach!!!
1. Začnem na začetku pred enim letom se prjavm jest da bi mel kabl internet ane placam racun in cakam 3 mes da me prklopjo čeprov je pisal da bo trajal sam 14 dni po plačilu položnice!
2. Ok no končno pride un iz telemacha in me prklopjo in mi pove da mam samo 128kbitov povezavo download halo popizdim takrt k sm jest plaču položnico so ponujal neomejeno! Dosegu valda nc nism!!!
3. Ko sem že plačal vse pa sm bil prikloplen so mi poslal se eno položnico za kabelski internet popizdim kličem na telemach se oproščajo pa ne vem kaj še ok to še ni vse!
4. po 1. mes počasnega surfanja in ... po internetu mi pošlejo da bodo spremenil cenik! uf sm mislu da bo kej hitrej - KU... še počasnej so mi dalmislm halo 64kbitov to je skor dialup modem mal počasnej... ampak kaj češ ane pač mi smo za telemach samo bedaki z dnarjem!
5. ok živim tko vse do 1. maja k men int. enostavno crkne! nč naredu, ok novi paketi sm že prej vedu da bodo pršli zato sm mislu da bo to to po 3 dneh int. še zmeri ne dela, nakar kličem jest na telemach kaj zdej so rekl da mi bodo poslal serviserja ok čakam 3 dni da me un cepec pokliče ok reče kdaj lohka pride jest njemu da prej k pred 18:00 mene ni doma nakar on da bo to težko "#%$#" kaj sm reku pa kaj se greste jest hočm da mi pridete popravt in pol on men da drug teden ja kaj nej pa jest ta čaš delam ... ... no in po dolgih prerekanjih se končno zmenm za čez 3 dni no int mi ni delal 10 dni ok tud prov sm si mislu saj novi paketi mal hitrej pa to!
6. evo novi paketi wow sm reku 1. dan laufal k odvezan tm okol 70kbytov sm reku ok če bo tkole bo kul aja pa omejil so mi z novim paketom na 512kbitov tko da se mi je zdel to kr normalno... ... no vse lepo in prov do prejšnega tedna internet ne laufa hitrej od navadnega modema čist zareš 56kbitov je hitrej ej jest ne vem kaj jim je kaj so povečal hitrost paketa na 512kbitov če pa tega njihovo omrežje ne premore kaj kozlajo neumnosti da je hitrej ej jest bi bil bl vesel če bi mi vrnil star paket na 64kbitov pa da bi vsaj tist delal tko k more ne pa da čakam 2 min da se mi kkšna stran odpre na int.

Če ma kdo podobne težave nej čim prej odgovori na forumu ali mi e-mail pošlje! jao k jim bo ta kurč... kabel modem fuknu u glavo pa nej me tožjo kukr čjo če pa kličeš na pomoč uporabnikov te pa kukr se da hitr skenslajo pa nč ti ne pomagajo! %/#$%"$$ oh sm jezen!!!!
In svet se še kar vrti!!!

Horhe ::

fuck Telemach
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

`DoC ::

Obrni se na odvetnika.>:D
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

Uporabnik ::

res je, odkar majo novi cebnik in nove pakete se je hitrost drastično zmanjšala. sploh pa so mogl neki na njihovem proxiju narest tko da gre u iber počas.

sasox ::

Pa ne sam to da dela počas kot oranžni polž in ne drikač...........še crkuje 100X na dan ;((

mmisv ::

jest sm tut čaku ene pol leta da sm ga dubu pol je pa na začetku kr vlekl, pol so pa tisto omejiteb 64 kilo postabl pa je bedno vlekl, zdej pa dela tut to 512 kilobitov se prav 64 kbajtov. ne prtožuj se. bod srečn da maš kabl. eni še tega ne morjo met
Čist trivialna stvar...

12345 ::

sej sm vesel da mam kabl ful sam lohka bi se mal poboljšal crkuje skoz pa počasn je ne dobimo tistga kar smo plačal sam to je problem!
In svet se še kar vrti!!!

lordgreg ::

Poslušajte nasvet mmisv-ja!!! Nekateri še sedaj tičimo na Dial-up-u.. in veste, kdaj pride k nam kabl? čez približno 2 leti!!!

rooster ::

Ja to je najbolj neumno razmisljanje; češ, morem bit srečen da sploh imam kabel. Pol pa bodi vesel da sploh imaš dial-up, ko nekateri niti tega nimajo...
Tako omogočiste firmam, da si kupujejo drage avte in hiše, namesto da bi vlagali v povečevanje kapacitete, oz. kvalitete storitev.
Čudni smo mi slovenci: nategnjeni in zadovoljni..^"$$&"#(
A s ti tut not padu?

freejack ::

Roadster,..čisto prav maš,.. Slovenci smo žal nareti tko, da nas lahko vsak "podjetnik" zeza, pa mu bomo še naprej verjeli.. Ampak to kar počne Telemach je pa že prava katastrofa. Tut v Jokerju so jih na polno skritizirali,..njih pa njihove storitve.. Kaj se je zgodilo z pregovorom; Kupec ima vedno prav. ?Trenutno imam še kar ISDN in bom na njem vztrajal tako dolgo, dokler se "slovensko kablovje Inc." ne uredi, kot je treba. Takim napihnjencem pa že ne bom plačeval,.. Če prej ne,.bomo videli, kako bodo stvari v EU. Pa še SiOLov monopolni položaj,..ko bi jih poslal nekam,.. SiOL (Slovenia On Line) bi se mogel imenovat SiOFF (Slovenia Off Line)..;((

sifu ::

jest sm meu tud probleme na zacetku s telemachom...enkrat je slo pocas drugic sopal da mi ni blo jasn...pol je kr ugasnl..ampak zdej k so novi paketi pa gre tko kot treba..ne mors pa pricakovat da ti bo skos laufal 64Kb ker je odvisn tud od serverja na drug stran sploh pa ce dol vleces mp3je...in sploh ce iz amerike....ce pa vleces kej blizi mi gre pa tud cez 100Kb..tko da pr men ni panike:D

paper ::

12345: tkole je.. hvaljo se z 2x 4mbit (4mbit za dl & 4mbit za ul).. paket so dal 512/128, to pomen da lahk 8 userjev zabije celotn vod v tujino, userjev na temu vodu je pa recmo okol 800... rezultat? guess what.

zato mas pa 3. paket k vlece do 400kb/s ponoc/zjutri, podnev pa 200-300. Za tujino mas pa proxyje z mal bol "normalnim" linkom v tujino. That's it. :D


Swiwer ::

Ni to kr tko...mas proxy pa mas to pa mas uno pa tretje. Nekateri to
imamo, vecina pa ne tko da ne mores za vse predlagat takih stvari.
Navadnim uporabnikom bi jest predlagal 512/128 paket za fiksno ceno.
Pri tem ne rabis proxyjev in ne rabis skrbeti za porabljen tuji promet,
pa tudi brez skrbi lahko igras on-line igre in uporabljas Napster-ju podobne
servise.

-----------
Perplexer

MadMicka ::

jaz sm mel tud dostop do neta prek sistla, k je zdej del telemacha, bad.. pa sm pogodbo odpovedal, ostal pa mi je kabelski modem, pa ga zdej prodajam, pa poglejte, ce koga zanima, pod male oglase, tema "prodam kabelski modem" :D

- SiroTka - ::

Fantje, ce vam kaj ni prav, ce se vam zdi da goljufajo poklicte trzno inspekcijo in se posvetujte. Moj primer: Odlocil sem se za nakup kabelskega modema - pri telemachu seveda. V ceniku je pisalo dve moznosti: nakup (xxx SIT - se ne spomnim kok), druga moznost - priklop (yyy SIT samo v primeru najema modema). Ok se odlocim za nakup, dobim racun xxx SIT + yyy SIT. Klicem tja ces da nisem najel modemain da nocem placat priklopa. Baba tam me ne j... Poklicem trzno inspekcijo, jim posljem cenik in pogodbo - za to so placali dvakrat vec kot sem jest placal za modem (hehe prav jim je)

- SiroTka - ::

Aja, se neki - na trzni inspekciji so mi rekli da imajo posebej cloveka, ki se ukvarja samo s telemachom in da ma ful dela. Torej se vid odnos telemacha do uporabnikov.

sifu ::

sirotka..dej kasn email od tega cloveka da vemo kam se obrnt:)

- SiroTka - ::

Ok mal poyno ampak vseen.
Na telemachu kontaktirajte g. Paško Berišaj. On ma v glavnem kontakte z inšpekcijo. Najprej njemu razlozte stvari (zagrozte;(), mu dejte par dni cajta in po vsej verjetnosti bo narejeno. Ce ne: klicte na Tržni inšpektorat: tel: 4343097, faks: 232 43 68. Faks je zihr taprav, tel pa nisem siguren. Zahtevajte ga. Vučič Alenko, ona se ukvarja z pritožbami v zvezi z telemachom. Pa velik sreče vam želim.

rabbit_zek ::

>:D8-);):O
Vete kaj ite vsi skup v 3. ..... itd
Mislim ... saj se strinjam da to niste dobili kar ste plačali. Ampak vamp povem, da odkar ima arnes vove številke in so pohirtrili zvezo sem... priznam, da sem vesel da imam dial-up .. to še ne pa pomeni, da nič ni narrobe s tem. seveda je vse skupaj še je vedno predrago. ampak imam pa internet. sicer pa itak računov za telefon ne plačujem jaz! Tu se bi LORDGreg najbolj strinjal z mano! Pa Lord hvala za cpp dos-comp stran !
:)):)):))>:D0:)
THE MORE I STUDY, THE MORE I KNOW!
THE MORE I KNOW, THE MORE I FORGET!
THE MORE I FORGET, THE LESS I KNOW!
                 SO WHY STUDY???
                --:[ Rabbit-zek ]:--

grex ::

Nekako ne razumem teh, ki govorijo, zakaj se pritožujemo, češ nekateri majo še vedno dial-up. Zgleda, da je to dobra filozofija, naslednjič, ko bom dobil kak pokvarjen zrezek v restavraciji, bom le zamahnil z roko in rekel - eh sej lačni v Afriki še tega nimajo. COME ON...

Oki, internet ne dela, mam še vedno dial-up pa če je kaj nujnega ga pač uporabim. Vse lepo in prav, dokler ne dobim računa.

A se kej govori o kaki možni nadgradnji telemahovih vodov??

blue96 ::

a veste, slo tehc je tud na telemachu, tko da je to gotov fajn stvar...
.

sasox ::

MULC že mogoče da slo-tech lepo deluje na telemachu..........sam uporabniki pa zelo pogosto niti gatewaya ne moremo popingati........o hudo zdele mi vleče iz tujine celih 542 bytes/second

rabbit_zek ::

Vete kaj folk, ne obračat besed! Saj sem napisal, da niste dobili tisto za kar ste plačali... nisem pa tudi napisal da se ne smete razburjat o tem. Vse vredu in prav najdite si enih 100 podpisov pa pošljite pritožbo na telm....ali pa pokličite inšpekcijo kot je že eden zgoraj omenil! To pa res ni problem .. sicer pa, koliko jaz vem, telemach ni edina firma, ki ponuja to storitev

ChaoOOOOOOOOOOOOOOOOOOooo!!!!!!:D:D:D>:D>:D>:D>:D
THE MORE I STUDY, THE MORE I KNOW!
THE MORE I KNOW, THE MORE I FORGET!
THE MORE I FORGET, THE LESS I KNOW!
                 SO WHY STUDY???
                --:[ Rabbit-zek ]:--

sasox ::

Na našem koncu in še ponekod je žal edina firma....

rabbit_zek ::

No ja, potem, pa vam preostane samo še pritožba!
:'(
THE MORE I STUDY, THE MORE I KNOW!
THE MORE I KNOW, THE MORE I FORGET!
THE MORE I FORGET, THE LESS I KNOW!
                 SO WHY STUDY???
                --:[ Rabbit-zek ]:--

paper ::

MULC: slotech je v bajti pr telemachu (sklepam) in prkloplen direkt, ker je na subnetu 213.143.65, ostali userji so pa na 68,69,70,71...itd in so povezani prek kabla do telemachowga gatewaya in kle prhaja do packetlossa. In glavni problem pr telemachu je 4mbit DL vod v tujino, kar pa ni glih problematicno za slo-tech userje, ker jih je 99% na slovenskih ISPji, do kterih ma telemach 100mbit peeringe.

grex ::

rabbit_zek: oprosti, če sem malo obrnil. Razlog je, da so že prej eni govoril natanko to, za kar sem se razburjal in veliko je bilo tega.

Uglavnem, telemach itak nima kapacitet, da bi to boljše delalo, 2 stvari sta sam. Da posodobi omrežje oz. da poceni storitve - kaj od tega bi pa mi dosegli z morebitnimi podpisi pa ne vem. A obstaja mogoče še kakšna tretja pot?

LP, GRex

Loki ::

12345 nis edin, glej prejsnjo stevilko revije Joker.
I left my wallet in El Segundo

rabbit_zek ::

grex: V bistvu je vse to res, in verjamem , da obstaja več možnosti... konec koncev sem sam študent računalništva in po pravici povedano v bistvu ne rabim toliko interneta. tu pa tam je vredu pride prav pogledam, kdaj kako izpiti,... itd za drugo pa sem pogruntal da ne rabim interneta.
Tako, da če bi uporabljal internet samo zato bi račun tel. oz. porbljenih ur za int. bilo samo 5 ur mesečno!
Dial up je dragi ampak še vedno priročen!
priznam da če bi telemach bila edina firma na Ptuju , s to ponudbo bi jaz tudi zagrabil, čeprav je po pravici povedano za en k.... ampak če ne drugo bi vsaj telefon bil prost in manj računa za tel.
ne rečem verjetno bi se jaz po prijavi tudi na veliko pritoževal!
Tako da neka prednost totega K... je pa vseeno!
pa verjetno bi bil večkrat na internetu čisto brezveze kot pa zdaj!

THE MORE I STUDY, THE MORE I KNOW!
THE MORE I KNOW, THE MORE I FORGET!
THE MORE I FORGET, THE LESS I KNOW!
                 SO WHY STUDY???
                --:[ Rabbit-zek ]:--

Luigi ::

Mi smo pa v Velenju preko Smart-Coma prkuplani (kabelska) prkuplani (Velenjski Telemach, sej vezo v tujino majo tko isto), pa se zdej nimamo 512 ampak 128 al 198 (jap, do nas še ni avtoceste, tako da novi ceniki in ponudbe malce dlje potujejo).Drgac pa je speed interno takšen kot ga obljubljajo (tudi do 16k/s), pa tudi povezava v tujino je večinoma nad 8-10k/s. Čist OK. Je pa res, da se v špicah (11-16 ura) dobesedno blokira. 4MBite v tujino je pač premalo. Žal. Bomo pač počakali, da direktor še enga TT-ja za uno tadrugo lubico nabavi, pol bojo pa mogoče investirali v nov link. Pe še nekaj, ne mislite, da bo ADSL kej drgač. Že v testni fazi so uporabniki zabulali link v tujino, čez kakšno leto, ko se bo pa uporabnikov kr nekaj nabralo bo pa tud ADSL počepnu. Sej naš kabelski priklop je na začetku (ko se je uvajal, pred 3-4. leti) tud letel (50-100k/s v tujino !!!). Kabelski operaterji bi potrebovali enak link v tujino kot pa Arnes (nad 100MBit). Sej optiko tko že majo sam mal več denarcov morjo dat unim na drugi strani.

Horhe ::

Dones grem na net pogledat (tko k vsak dan) pa Telekurac (ne morm se drgac izrazt) vlece 6 kb/s, no in potem uzamem tel u roke in poklicem na Telemach, se zderem na ene par modelov, pa se zmeri nc boljs.Pol sm jih vprasu zakaj je 512/128 hitrost, pa mi je clovek reku citiram : "JA TO JE TAKO, NAJVEC VAM LAHKO LETI 512 KB/S, DRGACE JE PA TUDI TAKO, KOT VAM KOT SEDAJ 6KB/S " , Pol sm ga pa vprasu zakaj ne oglasujejo za vsazga uporabnika 10 MBit povezavo sej je vseen, pa je biu tih... pa sej to ni vec u mejah normale. Pa 4 MB link u tujino majo, pa se zdej se hvaljo da bojo se 3000 novih uporabnikov prklopl??? Ja pa a so normalni ?? Mislm kam to pelje ne vem... treba se je upret... ma kdo kaksno idejo ?
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

hatch ::

Zakaj ne vlozite pritozbe na urad za varstvo potrosnikov?! Ce dobijo nekaj deset pritozb glede istega podjetja bojo stvar gotovo pregledali...
(seveda pa bi lahko civilno tozili telemach.. samo to stane)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach hitrejši in cenejši (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
21023301 (12165) smash
»

ADSL ali kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
614504 (3683) marjanX
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707873 (6179) DeLonghi
»

telemach kabelski internet vs. adsl (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
544480 (3378) Uporabnik
»

Telemach , gre na bolje ?

Oddelek: Omrežja in internet
211630 (1282) Horhe

Več podobnih tem