» »

telemach kabelski internet vs. adsl

telemach kabelski internet vs. adsl

«
1
2

dexter_II ::

prvo nimam isdn,

ce pogledate na stran tu
boste videli akcijo od telemacha
torej za 20000sit dobim prikljucek na net
a se vam zdi vredu a je se zmeri kaj problemov s telemachom
kako je s prometom,hitrostmi,izpadi....

al raj adsl?

zanimivo je da telemach zahteva polni *L* paket,ista scena kot isdn pri adsl:D

Sumo ::

Sem uporabnik Telemacha ze odkar obstaja, in imam samo en nasvet zate: Izogibaj se Telemacha kot hudic kriza!!!!
To velja se posebej v primeru da nameravas igrati kaksne online igre, ker v tem primeru ADSL-u ni para.

Yohan del Sud ::

Sem lastnik telemahovega kabla sedaj en teden. Preko volje to je.
Rula.

Moj nasvet. Nimam.
Telemah kabl dela od priključka do priključka drugače.

Tehnična pomoč je nikakva, če si malo stručkota ni takega problema.

Ok, kje si. SeverLljubljane je na slabšem kot jug. Za ostalo SI ne vem.

Uporabnik ::

no ni glih tolk hudo, je pa res:
1. tujina gre ornk počas
2. upload je bl tko

stabilnost pa take zadeve je pa ok

jaz sem sever ljubljane :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnik ()

sasox ::

Ping statistics for 213.143.70.1:
Packets: Sent = 862, Received = 571, Lost = 291 (33% loss)
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 0ms, Maximum = 1382ms, Average = 142ms


Rajši ADSL :)

JXS ::

ej, in kok vas ma tle ki govorite češ TM docis????

dexter_II: za 20k se ti definitivno splača! adls boš dal 30k+ isdn. glede na to da je pa docis ti bo pa delal čist ok, sam tujina mogoče mal počasnej. dej pošl mi mail na mrxjs_@hotmail.com pa ti poveš še en dobr razlog, ki ga pa ne bi v forum pisu.

Sumo ::

Mrxjs: gotovo z unim dodatnim razlogom misls telemachov ftp, na katerem so pa itak stvari, ki se jih da dobiti tudi drugje, ce le imas dober link v tujino, in ADSL ga definitivno ima!
Pa tudi vi, ki ste na DOCSISu, kolikor je meni znano, nimate skoraj nobenih prednosti pred nami na navadnem omrezju, razen morda malenkost boljsih pingov, kar ti pa ob prenosu 5kB/s v tujino ne korisi kaj veliko.
Sicer pa dexter, jaz nimam nic proti ce se odlocis za Telemach, samo vedi da si bil opozorjen. Ce ti pac razlika v ceni pomeni toliko, kar nabavi. Samo ne potem jokat :|

JXS ::

sumo: 5k?? ke ti žviš ćlovek men gre 40k brez problema!

Dickasso ::

Mrxjs: zivimo pa v fuzinah.

JXS ::

dick: ne ne delam na TM in noben mi ne plačuje!

ali3n ::

Mam ADSL (skupaj z ISDNjem me je stalo 50 Ksit); rekordni prenos je bil 56k/sec; kolikor se pogovarjam z uporbniki Telemachovih storitev, se bolj splača ADSL... odločitev je pa itak tvoja...

Ali3n

paper ::

no ja no ja. Vse probleme na telemachu sem do sedaj uspel zrihtat v majn kot 1 mescu (packet loss, ping, ..) Za online igranje iger je novo telemachovo omrezje Docsis odlicno, medtem ko je na starem vec problemov pri nekaterih userjih (PL, ping). Zase lahko trdim da bi dela bp kadar kej probam ampak ne igram pretirano spilov online. Glede samga transfera fjlov ni problemov. Upload mam hm, od oka ene 15x vecji kokr adsl.

Trenutni ping do gatewaya:
--- gw ping statistics ---
30 packets transmitted, 30 received, 0% loss, time 29291ms
rtt min/avg/max/mdev = 2.453/24.766/54.328/15.220 ms

V plus stejem telemachu stalen ip.V minus pa link v tujino. Cez dan redko cez 50kb/s, druga pesem je ponoci ob cudnih urah.. bp 100k in cez

`ripper` ::

tkole vam bom djau fantici... Jest mam telesmeha ze pol leta in do junija nism meu ksnih drasticnih problemov razn obcasnih izpadov in pa polzje pocasnosti...OK kurc, meu sm probleme =))) Zdele mi je pa ocitno strela modem skurla in ker sm klicaru k sfuukan kr naprej tja na podporo net narocnikom (5636930, BTW =))), napamet znam ze) in usakic isti protokol (ker modem, vas IP, kere lucke gorijo na modemu, pa ime/priimek) in pa obvestilo, da bojo napisal nov nalog. Potem, k sm mal zateziu pa reku da jih mam dost, se je nekdo celo spomnu poslat serviserja da mi je zamenu modem. Stvar se je resda postavla v par sekundah (prej se mi u dveh tednih ni uspel), ampak pingi so pa au au au. Ker, kakor sm seznanjen so uni-mb strezniki hitri, ampak zdej nimam takih izkusenj. Igranje iger (sploh ksn quake, al kej slicnega) je prakticno nemogoce, pingi so ogromni (vec al manj je vecina nad 500ms) in stabilnost je na minimumu. Prenosi so itq poglavje zase. Ljudje k majo razne ADSLe pa docsis-e se prtozujejo zarad limita hitrosti. No jest ga ko bajagi nimam, ceprov sm zaklenjen na 1Mbit DLda, pa se to zeeeloooo poredko dosezem (zdele pa sploh, ce vidm kje prenos cez 40kB/s, sm lahk poskocno navdusen), medtem ko vecini folka net dela pac do maksimuma ki jim to dovoljuje...

Povzetek tega: izogibej se telesmeha, ni vreden zivcev
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

b ::

Tko bom reku...Telemach ni glih the best thing since sliced bread...
ampak tako grozno kot nekateri to predstavljate pa tudi ni.

To da se pizdi nekdo iz fuzin je cisto normalno. A ko ste bli na kanal8
je bil pa stabilen link? Takrat je ze ce je malo zapihalo padel link
in se ni pobral pol ure :-))) Guess what...Telemach je omrezje kupil
in nic spremenil...ne vem ce je zdaj ze kaj drugace tam.

V Telemachu je zdruzenih kar precej razlicnih omrezij, zato
kvaliteta storitev pac niha glede na to kje si.

Jaz sem na delu omrezja ki je od Ljubljanskega kabla (bezigrad,
blizu centra) in moram rec da sem s storitvijo zadovoljen. Res da
me prakticno cele dneve ni doma in kabel uporabljam navadno
ob vikendih in cez teden zvecer, ampak takrat dela za domaco
uporabo cisto OK. ping lossa do gatewaya ni prakticno nic
(mogoce kdaj je, ampak ga ne opazim, ker tega ne nadzorujem
konstantno), link pade za kaksno minuto recimo 1-2x na teden,
za do eno uro pa 1-2x na mesec. Kot receno, za domaco uporabo
cisto spodobno.

Je pa res da link v tujino ni kdovekaj, a mene to spet ne moti.
Web strani se odpirajo zadovoljivo hitro, za downloadanje raznih
programov uporabljam slovenske mirrorje, do katerih pac leti
tistih 512kbps, vcasih pa tudi kaj vec.

Na splosno sem s storitvijo za ta denar zadovoljen. In ne, ne delam
na Telemachu, niti mi noben ne placa za to kar sem napisal :-)
Sem pac boljkone zadovoljen uporabnik.

lp,
Borut.

||_^_|| ::

Torej zaključek bi bil (za moje pojme), če si lahko privoščiš 10K+ISDN več, vzami ADSL. Jst ga mam zdej že lep čas in nikoli nism mel problemov, mogoče kakšni 2-3 izpadi (max. pol ure) do zdej. Drugače pa stvar vleče skos, ni važno kok je ura. max dl sm meu 63,5, ul pa 16.
In vedno kadar stvar vlečeš iz dobrega serverja ti vsaj 60KB/s ne uide.

dexter_II ::

Skofja Loka
lih 2 dni nazaj so nam poslali list za tv pakete,tko da bi moral polni paket vzet

dl vecinoma mp3 mogoce kak divx,drugac www surfanje
glede neta pa, igrc ne igram skor nic,posebej ne na netu
zdaj damo ene 10-12k za telefon pa je to vecinoma net
pa zakaj hudica ne bi imel kabel za mesecno xxx sit

kaj je zdej razlika perftech za 7500 (a to so vsi stroski mesecno) in med siol 8000sit o kakih hitrostih se govori tu 512/128k

20k sit se mi v primerjavi isdn 30k+modem 30k zdi kar ugodno

JXS ::

sam se odloč kaj hočeš, al dat 20k za mal slabši net al 30k+ISDN za "normalno" delovanje neta?

paper ::

B:

ne govori cez kanal8 ce nimas pojma. Hitorsti 900kb/s pomojem nikol vec nebom vidu. Slava kanalu8!

Izpadi omrezja so bli odpravleni v roku par dni oz. ur pa niso bli pogosti. Glede Fuzinskega omrezja pa tkole. Telemach v fuzinah deluje na Lancity modemih in je dalec bol stabilno & hitro od Nemotov, ki jih talajo drugje. Kak kolega iz crnuc, vevc, .. na nemotu preklinja 5kb/s upload hitrosti medtem ko je v fuzinah to vse 10-40x hitreje.

Jaz sem adovoljen uporabnik telemacha, ocitno eden redkih. Pac za 3700SIT na mesec ni kokkurencne ponudbe pri drugih providerjih.

paper ::

sicer pa, cimvec vas gre na adsl, hitrejs bo nam delal telemach ;-)

b ::

paper:

Jaz vem o K8 kar sem zvedel od kolega, ki je bil njihov
uporabnik ze kar nekaj casa pred Telemachom in je
ves cas klel da takoj k je kaksna nevihtica je pol ure brez
linka. Tko. Glede hitrosti pa ne vem ne kako je ne kako je
bilo... baje je znotraj omrezja se zmeraj OK?

Drgac pa jaz mam Nemota in mi ne dela problemov. Pa
ceprav je na mojem segmentu tko za 150% kapacitete
uporabnikov :-)

lp,
Borut.

Uporabnik ::

paper:

verjamem da si zadovoljen

vendar tist k je odpru topic ziher ne bo dobil lancity in take ponudbe k jo maš ti, torej mu pač ti ne moreš povedat kaj bo dobil, lahk podaš samo svoje mnenje in kaj imaš ti

kaj bo pa človek dobil mu lahk povem pa jaz, ki sm na nemotu ali kdo, ki je na docsisu, po zdajšnjih tarifah/omejitvah

by d wej, po ta novem (najbrž za nove naročnike) je oranžni dirkač omejen na 512/128

Sumo ::

Oranzni dirkac je (uradno) ze od nekdaj omejen na 512/128...

Uporabnik ::

heh, you tell me :)

sm mal dl zgleda pr telemachu k ti

globoko grlo ::

lej prjatu cvetja pej na ADSL pa bo kul, če si pa ne mudi pa mal počak, recmo pol leta nej bi SIol ponudil hitrejši adsl, verjetn za mal večjo mesečno naronino

Fury ::

DEXTER_II:

Ce ne bos igral spilov po netu ti kr lepo uzam telemach, ce pa so ti zlo pomembni pingi je pa ADSL bols. TO JE TO!

karma ::

a je kdo mogoče na Telemach kablu s Primorskega konca?iz Kopra konkretno...
tu majo tud neko akcijo za 55k sit catv+kabelski i-net z modemom in inštalacijo vred....
kako dela zadeva v Kopru me zanima?
lp







karmy39@email.si

dexter_II ::

ma jeba se mi zdi ker zdej dajem za tel linijo 10ksit mesecno ko bi lahko imel kabel
zdej da lahko potegnem kaj dol bo verjetno deloval
pa cena 20000sit me tud mika,ce je res da bo vse okoli prikljucka toliko stalo (moram se se pozanimat)
glede hitrejsega adsl,verjetno se kabla nam do konca ponucu,ce se dl nekaj ur kasneje ni blema,vazno je da ne zajeb..
ce je kdo ki ma ze kabel na tem koncu (SK.Loka) bi kako rekel,kako spila zadeva
koliko casa bi tole priblizno trajal da usposobijo
kaj za vraga je docsis
kaj je razlika med 7500 perftech narocnino in 8000 siol ce je kdo z gorenjske
thnx

|GrEgOr| ::

Vzami si kabel. Ker Siol in Telekom bota vse spet zjebala, ko bo prislo ven kaj boljsega od ADSL-ja.
Vzami ma znanje, da ti kabel ne bo delal počasneje kot zdajšnji modem, gor pa boš 24/7

Uporabnik ::

heh
včasih tujina dela ravno tako hitro kot 56k modem:)

Fury ::

Ma ne bomo u tujini na telemachu... ping je res da cez 100 v austriji sam leti pa k kurba! men iz fileplanet los angeles serverja (na drugmu koncu krogle) leti 60k/s .. po sloveniji mi gre pa 120 k/s (omejen mam 64 :P slapi serviserji na TM :))

CE NE BOS IGRAL SPILOV V TUJINI KUP TELEMACH KER SE SPLACA ZA TA DNAR DEFINITIVNO, CE PA MISLS NABIJAT SPILE PO TUJINI POL PA BOLS ADSL (AMPAK RES SAMO CE TI JE PING FUL POMEMBN)!!

Uporabnik ::

vsak nsj pove še lokacijo pa modem, da bomo naredil seznam OK lokacij

Fury ::

LJ Bezigrad, LJ Kabel - Net: Telemach, modem NeMo (ja sej vem :))

Yurko ::

LJ-Vižmarje, Telemach (Link) - Lancity.

Omrežje vsak dan pade (mamu jim ..., jih kličem vsak teden in težim), ampak ko dela dela pa do konca. Mam pa SIOL in nisem zadovoljen. Sam prasci na TM hočjo met za zamenjavo ISPja 7 jurjev. Grem enkrat drug teden na Vojkovo jih osebno nahrult.

l33t ::

ADSL je boljši - to je samo tvoja linija, je ne deliš z nikomer!

Balandeque ::

Zelena jama. Docsis dobil pred enim mesecem. Presenečen. Pričakoval bistveno manj, ampak meni lepo dol vleče.. 40kbps je povprečje, gre pa tud zelo bolj... Flashpoint multiplayer gre BP..
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

b ::

l33t:

Kaksna tvoja linija...ne sanjaj. Tvoja linija je samo do
DSLAM-a v telefonski centrali in to je to. Od tam naprej
pa imas ATM povezavo do tvojega ISP-ja, ki je ponavadi
omejena na bistveno manj, kot je sestevek bandwidtha
vsem ADSL uporabnikov, prikljucenih na centralo,
navadno v razmerju 1:3 ali celo vec.

Ker imajo uporabniki razlicne vzorce uporabe (skoraj
nihce ne uporablja tistih 512/128 24ur/dan), to navadno
ni problem.

lp,
Borut.

`ripper` ::

no, da se se jest prslinm:

LJ-Fužine, Telemach, LANcity modem.

Pa un k pluva cez kanal8, naj neha, ker net na kanalu8 je roxxal!
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

_Mortal_ ::

K8 je seku. Se še spomnem časov k smo vsi iz fužin q2 in aq2 po cele dneve nabijal
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

perci ::

Yurko: kako pa lahko zamenjaš ispja? A je Lancity docsis standard?

BTW: Šiška (blizu kina) - Terayon - ne vleče več kot 35 (nikol), sem pa na Siolu

wince ::

kaj pa Telemach na obali?!:\

l33t ::

b

Saj pa sem na to mislil!!! To je že boljše kot kabelski Internet. Pri kabelskem Internetu pa je lahko več ljudi na enem kablu (lahko cela mestna četrt).>:D >:D >:D


PS: Da boš vedel, jaz sem eden od tistih (skoraj nihče) ki uporablja ADSL 512/128 24h/dan!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l33t ()

paper ::

1337:

em, na adslju pa nemore bit? ti sploh ne razumes kako kej dela najbrz zato take neumnosti govoris, aja pa 1 smajli je dovolj.

Soprano ::

l33t:

Kot sta ti povedala 'b' in 'paper' - ADSL je v praktičnem pogledu enak kablu. V obeh primerih se pasovna širina nekje deli oz. se vsi uporabniki združijo v eno 'linijo', pri kablu na CMTS-ju (posamezen kanal v omrežju), pri ADSL-u pa na DSLAM-u (centrala).

Zadeva je torej ENAKA. Če operater (ali kabelski ali pa telekom) ne zagotovi dovolj kapacitet na CMTS-u oz. DSLAM-u bo dostop počasen, ker bo v OBEH primerih več uporabnikov, kot pa je na voljo pasovne širine.

Ajd,
Soprano

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Soprano ()

l33t ::

Ah kaj se splača več govorit (pisat). Tu maš linka

http://www.angelfire.com/my/adsl/main/m...

http://titan.fov.uni-mb.si/~kosir/kabl_...


Pa da boste VI TRIJE (b, paper, Soprano) vedeli za kaj gre!

PS: Moja stvar je koliko smajlov bom dal!!!
>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D

paper ::

mas prov, tvoja stvar je kaksen butl si. Lep dan

Polde ::

SAM NA TELEMACH NE JET PROSM!!!!
ADSL rules;)
Ni da ni!!!

b ::

Dragi l33t,

Tisti link na angelfire meni ne dela, samo prazno okno se mi odpre. Verjetno bo kaj povezano s tem, da nimam flasha.
Ali lahko na kratko povzames kaj tam pise? Pa kdo je avtor.

O drugem linku pa ni kaj razpravljat...Seminarska naloga povzeta po clanku iz leta '96...ali pise notri kaj kar je v nasprotju s tem kar sem povedal jaz? Nisem opazil.

Kaksen je bil tvoj point s tema dvema linkoma? Jaz zelo dobro vem kako oboje deluje, me nekako ni treba ucit. In ne zdej bit spet nekaj pameten...lepo sem ti povedal da se tudi pri ADSL-u stlaci vec uporabnikov v manjsi bandwidth...
Poglej si naprimer
ta link, kjer je lepo opisano, koliksna je povezava med ISP-jem in DSLAM-om. Oni temu lepo recejo "prezervacija".

lp,
Borut.

Soprano ::

l33t (ceprav ti bolje pristaja l4m3 - brez zamere) - ocitno si ti tisti, ki si mora malce pogledati zadeve...

ADSL is often described as being a "dedicated" connection while cable modem service uses a shared network. What is the difference?

Since ADSL's "dedicated" access turns out to be not so dedicated after all, the only real difference between the two is the higher speed and capacity of cable.

An ADSL connection is only "dedicated" from your home to the telephone company central office - a distance of only a less than two miles. For example, if you're accessing the CNN website, your dedicated connection does not go all the way down to the CNN web server in Atlanta, Georgia, but instead goes only as far as your local phone switch or Central Office. From there, your data is combined with that of other users, including ADSL users, regular dial-up accounts, and business accounts.

The aggregated traffic is then sent to an Internet Service Provider (ISP) before reaching the Internet. Of course, once your traffic gets to there, the Internet is shared as well meaning ADSL customers will run into the same overloaded Internet traffic jams that others experience today. An additional factor worth mentioning is that ADSL service providers regularly "oversubscribe" their networks, meaning the traffic coming into a portion of the network is more than the network can support by a factor of two, 10 or even more. In some cases - if you pay for it - you can purchase a dedicated connection from the central office to the ISP as well, but typically only businesses need this and can afford it.

The connection between your computer and the destination website is made up of many distinct network segments often referred to as "hops". Although the network technologies vary widely, one fact is for sure: the speed capacity of all but the very first hop will be shared with other Internet users.

Ajd,
Soprano

l33t ::

Očitno se nismo vsi razumeli. Jaz pa sem mislil tako:

Kabelski modem in ADSL se precej razlikujeta po topologiji omrežja, ki ima veliko skupnega z varnostjo komunikacij. Pri kabelskem modemu si enak medij deli ponavadi cela mestna četrt ali pa celo manjše mesto. To pomeni, da so ti uporabniki topološko gledano na istem kablu. Tako lahko s posebnimi orodji spremljamo katere strani si ogleduje sosed,... Prav tako ima delitev skupnega kabelskega medija še slabost glede zmanjševanja dejanske pasovne širine. To se trenutno ne pozna toliko, vendar v bodočnosti si moraš predstavljati več uporabnikov na posameznem mestnem odseku. V takem primeru se pasovna širina 32 Mbit hitro porazdeli in dostopni časi se povečujejo. Pri ADSL -ju pa si do centrale povezan s svojo bakreno parico in jo NE deliš s sosedom. Pri večjih potrebah po prenosih je poterbno le povečati učinkovitost omrežne povezave centrale, saj si dejansko pasovno širino ADSL od tebe do cntrale ne deliš z NIKOMER.

Na to jaz celi čas mislim.>:D

Soprano ::

Saj ravno to ti hocem razloziti.

Pri ADSL-u je X uporabnikov povezanih (vsak s svojim bakrom) na skatlo, imenovano DSLAM. DSLAM ima port (ponavadi 34/45 ali 155 Mbps), na katerem se vsi ti uporabniki ZDRUZIJO oz. si kapaciteto DELIJO.

Ce je X prevelik, se uporabnikom zacnejo dogajati tezave, ki jih omenjas (visji pingi, nizji prenosi, ipd).

Pri kablu je zadeva podobna. Skatla se imenuje CMTS (posamezen kanal na CMTSu ponavadi znasa 38 ali 55 Mbps), na katerega je povezanih X uporabnikov v CATV omrezju.
Tudi pri kablu velja za X enako kot za ADSL.

Ce je torej kabelski operater tako butast (v Sloveniji se taksnih operaterjev zal najde kar nekaj), da na en kanal prikljuci celo mesto, bodo seveda to obcutili vsi uporabniki na TISTEM kanalu/portu. (btw, si predstavljas, kako bi izgledalo, ce bi SIOL/telekom za vse ADSL uporabnike uporabil samo 1 DSLAM?)

Kar pa se tice varnosti kabelske povezave ti predlagam, da si malce ogledas www.cablemodem.com, kjer je definirana varnost (DES/RCA enkripcija - pri ADSL tega (se) ni) standarda DOCSIS. Se pa strinjam, da so pred leti obstajali kabelski modemi, ki niso imeli nikakrsne varnosti, jih pa danes verjetno ne bos vec nasel.

Na kratko:
za obe tehnologiji velja ENAKO: tako telekom kot kabelski operater lahko zagotovita prakticno neomejeno portov/kanalov na DSLAMu/CMTSu, edina omejitev so financna sredstva, pri katerih pa zal nekateri operaterji pretirano skoparijo.

Vprasanje je torej samo, kdo bo bolje opravil svoje (tehnicno) delo - ali SIOL ali pa posamezen kabelski operater...

Ajd,
Soprano

PS: l33t, ce se vedno vztrajas pri svojih (napacnih) trditvah mi razlozi, kako je mogoce, da ima recimo ameriski Road Runner skoraj 3 milijone uporabnikov kabelskih modemov, od katerih vsak dosega vsaj 1.5 Mbit/s?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Soprano ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach hitrejši in cenejši (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
21023258 (12122) smash
»

Nemo vs. DOCSIS

Oddelek: Omrežja in internet
232017 (1532) undefined
»

Kaj menite o kablu rpi Telemachu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
281428 (1008) Rogue Jedi X
»

telemach-arnes-a je kdo zdejle stimal?

Oddelek: Omrežja in internet
111778 (1400) Meissa
»

Kabelski internet

Oddelek: Omrežja in internet
191531 (1145) chebeltza

Več podobnih tem