» »

Problemi z PowerColor Radeon 9800SE

Problemi z PowerColor Radeon 9800SE

radiator ::

To imam zdaj že drugo grafično. Prva se je vedno čudno obnašala. Ti pa se sedaj pri vsakem 5 booto zmeša. Že pri POST in v BIOS-u so po sliki črni kadratki in je nekak čudno razmetana. Ko bootne v windovse pa je še malo huješe. Potem mašino izklopim in nazaj zaženem in stvar dela OK. Kaj so ti Radeoni tako zanič ali imam samo jaz takšno srečo..... Plata v kateri jo ženem je MSI 865Neo2-LS....

nosferatu666 ::

Bi rekel, da se ti najverjetneje pregreva.
Kaj pa napajalnik, je dovolj močan?

To naredi tudi meni, ampak samo, če jo navijem in mučim s kakim FarCryjem ali Morrowindom. Nekaj časa dela, nakar obesi celo mašino (brez poprejšnjih atrefaktov). Sledi seveda hard boot, ki je zelo lepo kvadratast, črtast in na splošno razmazan (bios post screen, winsi...). Če pa pustim računalo izklopljeno cca. 5 min, je po rebootu vse OK. Vse to se zgodi le, če karto navijem, na stock frekvencah deluje BP.

radiator ::

Mislim, da se ne pregreva ker ji dva 10cm ventilatorja dostavljata svež zrak. Napajalnik je 400W High-End. Kartica ni navita in zdrži brez kakšnega koli problema Igranje CMR4 ali UT2003 cel popoldan (na vseh 8 cevovodih). Zmeša pa se ji ponavadi ko je nekaj časa stala..... Zdaj nazadnje je zaštekala ko sem zaradi nevihte izklopil PC-ja iz elektrike.....

murphyboy11 ::

men podobno naredi delala je 2 mesca z 8 mi cevovodi sedaj pa to ampak pri meni je slika taka ostala kar koli naredim.

njok ::

Tudi jaz sem dobil parkrat te kvadratke, ampak zaradi prenavitega procesorja.

ginekolog ::

jaz imam isto, se @pro z stock hladilnikom. Do sedaj nisem dobil tega, sem pa to imel na prvi karti(ki je imela okvarjene cevovode).
Divers do it deeper.

Kleto ::

To tud men dela...sam ne PowerColor.
Kleto

ginekolog ::

hja se mi je sedaj 3x zgodilo v 2 tednih. Enostavno včasih ko vklopim mašino je grafika razmetana. Reši jo le izklop in ponoven vklop. A je morda kak nov bios na voljo, ki to rešuje?
Divers do it deeper.

MEDENA ::

a je kaj čudnega...

9800se@XT - kle imaš odgovor...

preveč jo gonite....

ginekolog ::

sej nimam navite. To imam samo v podpisu, ker gre do tolk.

To se dogaja tudi, če čisto hladno in neobremenjeno izklopim... v glavnem ne vidim vzorca pravega. Sej ni ravno hudo moteče, samo me zanima kaj je to.
Divers do it deeper.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Racunalnik potrebuje po zagonu se en reboot

Oddelek: Strojna oprema
204683 (4175) amdsup5
»

X800GTO~2 prihaja... (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Navijanje
82840453 (18438) Dragon14
»

Radeon 9500 in čudna slika (črtna koda)

Oddelek: Strojna oprema
422012 (1363) mi_c_ho
»

radeon 9800se oklepanje cevovodov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1389273 (5248) Tilen
»

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Navijanje
89041379 (23777) sharp

Več podobnih tem