» »

Racunalnik potrebuje po zagonu se en reboot

Racunalnik potrebuje po zagonu se en reboot

Ghost7 ::

Živjo!

HW:
GTX970
AmdPhenom2 X4 955 navit na 4.0Ghz (hlajen z dobrim towerjem okrog 60 stopinj na dolgotrajnem 100% loadu).
16GB Ram
PSU: Corsair TX750 (ob GTA5 in loadu kar zmore CPU) je (na dnu ohišja) hladen kot stena.
Plata: Gigabyte GA-770TA-UD3
Windows 10

Težava:
Ko zaženem računalnik, se mi restarta (brez BSOD) po nekaj minutah (naključno).
Če ga zaženem, in še preden se prijavim v windowse (ali kasneje, če me ne prehiti sam), kliknem na restart, dela po več ur, dni... Pač, dokler ga ne ugasnem.

Moj pogled na stvar: ??? !? ?!
  • spremenil: bluefish ()

AC_DC ::

Odvij cpu na stock.

Si izklopil auto-restart on sistem failure ?
Ssd ali hdd ?

w10 je zadnji build ? Bios v mobo zadnji ?

hojnikb ::

lahko da ti plata nagaja
#brezpodpisa

Ghost7 ::

AC_DC je izjavil:

Odvij cpu na stock.

Si izklopil auto-restart on sistem failure ?
Ssd ali hdd ?

w10 je zadnji build ? Bios v mobo zadnji ?


Če odvijem CPU na stock ni razlike, drugo kar je, zakaj po rebootu na tej frekvenci dela lahko več dni?

W10 je zadnji build, driverji porav tako.
Bios Mobo je sigurno zadnji.

hojnikb je izjavil:

lahko da ti plata nagaja


Imaš idejo kako diagnosticirati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

hojnikb ::

testiraš z drugo matično..
#brezpodpisa

Riff ::

dokler rabi samo dodaten reset ga samo pusti dokler tako dela, saj reset ne škoduje disku če se ne motim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

Spajky ::

Napajalc probljem?
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Ghost7 ::

hojnikb je izjavil:

testiraš z drugo matično..

Pa kje naj si sposodim matično za ta CPU...

Riff je izjavil:

dokler rabi samo dodaten reset ga samo pusti dokler tako dela, saj reset ne škoduje disku če se ne motim


Ja, to imaš prav, ampak vseeno je moteče. Kjupiš SSD za hitrejši zagon pol se pa zaje***š s takimi stvarmi.

Spajky je izjavil:

Napajalc probljem?


Zakaj PSU?
Namreč hladen kot stena deluje po več ur/dni brez problema (po rebootu seveda).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

hojnikb ::

Pa kje naj si sposodim matično za ta CPU...


sigurn se bo našel kak soforumaš, ki ma am3/am3+ plato
#brezpodpisa

Riff ::

čudo pol če tud napajalnik ni kriv

KTr1sk ::

no to je čudna zadeva, enako pri meni ko sem znancu moral zamenjat napajalnik (računalnik z starim napajalnikom se ni več prižgal),
kupili so napajalnik "CORSAIR CX600 600W 80 PLUS BRONZE Certified"
in SSD disk Intenso 120gb
ter AMD sistem (tudi nek x4)
in enako, ko se zažene se potem še enkrat zažene,...ni navit..in pač enostavno nisem znal-vedel kaj naj naredim..in dela pač da se 2x zažene avtomatsko..pa dela normalno samo da traja dlje da se zažene heh..

vglavnem, če boš ugotovil kaj je narobe prosim napiši, ker me res zanima :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Yacked2 ::

Imam isto situacijo na HP Pavilion dv7, od kar imam SSD se mi večkrat zgodi, da mi ne zazna diska, reboot reši problem.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Alexius Heristalski ::

Za poskusiti bi bilo izklopiti Fast startup (Power options > Change what power buttons do).
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

DarwiN ::

@Ghost7, sem imel več let ta isti "cold boot problem"... Pri meni so bili defektni rami (OCZ ddr3).. Sem jih testiral v več mašinah in povsod enak problem... Ampak me ni preveč motilo, ker sem imel comp prižgan 24/7...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

amdsup5 ::

Zdaj pa tak. V tvoji podani konfiguraciji je kar nekaj stvari, ki kar takoj padejo v oči.

Če se prav spomnim je AMD-ov štirijedrnik na stock okoli 3,2.
1. sklep, prevelik overclock, ki ti posledično ruši sistem, je pa čudno, da po tem deluje.

Windows 10 je vse prej kot stabilen OS, mogoče mu tvoja konfiguracija enostavno ne paše.

Če si dodajal kak nov hardware preveri ali kabli štimajo.

Da preveriš ali je napaka na matični poslušaj po piskih.

Lahko bi bil celo napajalnik, gtx 970 sama porabi cca. 500w, x4 okoli 100 itd..

Ne verjemi slepo ljudem, ki pravijo da to ni nič, matične plošče so omejene na število rebootov. Res je, da je teh veliko cca 15-25k, ampak definitivno dodatni rebooti ne pripomorejo sistemu.

Ghost7 ::

KTr1sk je izjavil:

no to je čudna zadeva, enako pri meni ko sem znancu moral zamenjat napajalnik (računalnik z starim napajalnikom se ni več prižgal),
kupili so napajalnik "CORSAIR CX600 600W 80 PLUS BRONZE Certified"
in SSD disk Intenso 120gb
ter AMD sistem (tudi nek x4)
in enako, ko se zažene se potem še enkrat zažene,...ni navit..in pač enostavno nisem znal-vedel kaj naj naredim..in dela pač da se 2x zažene avtomatsko..pa dela normalno samo da traja dlje da se zažene heh..

vglavnem, če boš ugotovil kaj je narobe prosim napiši, ker me res zanima :)


Je Gigabyte plata?
Skos bolj sumim Corsair napajalnik + Gigabyte plata = problem , ampak zakaj?

Yacked2 je izjavil:

Imam isto situacijo na HP Pavilion dv7, od kar imam SSD se mi večkrat zgodi, da mi ne zazna diska, reboot reši problem.


To ni ista situacija, tebi ne zazna diska, meni vse zazna, sistem deluje dobro, nekaj minut - ur in se rebootne (če ga ne sam, sem se že navadil). Od takrat naprej je vse okej.

Alexius Heristalski je izjavil:

Za poskusiti bi bilo izklopiti Fast startup (Power options > Change what power buttons do).


Fast startup je izklopljen.

DarwiN je izjavil:

@Ghost7, sem imel več let ta isti "cold boot problem"... Pri meni so bili defektni rami (OCZ ddr3).. Sem jih testiral v več mašinah in povsod enak problem... Ampak me ni preveč motilo, ker sem imel comp prižgan 24/7...


Rami so stari 5 mesecev (16GB), restarti so se začeli kasneje... Bi bilo za stestirat, ampak RAM test (tisti na linux CD-jih) pokažejo vse ok (gnanje 24ur).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

win64 ::

Imam podobno težavo na dveh računalnikih v hiši. Po enem updatu se računalnik po prvem zagonu ustavi vedno na istem mestu(windows logo, indikator obstane na enaki poziciji). Na enem računalniku se resetira, na drugem pa zmrzne in je potrebno držat gumb za izklop. Po resetu vse dela brez težav.
Nisem še imel časa raziskovat, lahko pa poizkusiš izbrisat kakšno posodobitev.

Ghost7 ::

amdsup5 je izjavil:

Zdaj pa tak. V tvoji podani konfiguraciji je kar nekaj stvari, ki kar takoj padejo v oči.

Če se prav spomnim je AMD-ov štirijedrnik na stock okoli 3,2.
1. sklep, prevelik overclock, ki ti posledično ruši sistem, je pa čudno, da po tem deluje.

Ne sistem, je 3.4 stock, 4.0GHz za black porcesor ni noben problem (ob pogoju, da je dovolj hlajen - kar je).

Windows 10 je vse prej kot stabilen OS, mogoče mu tvoja konfiguracija enostavno ne paše.

Se strinjam, ampak, zakaj potem deluje isti sistem po rebootu v "nedogled"?

Če si dodajal kak nov hardware preveri ali kabli štimajo.

Novega HW ni bilo, razen GTX970, ki pa je prišla že po pojavu reboota.

Da preveriš ali je napaka na matični poslušaj po piskih.

Pisk je en sam, normalen.

Lahko bi bil celo napajalnik, gtx 970 sama porabi cca. 500w, x4 okoli 100 itd..

Napajalnik je popolnoma hladen, 750Waten in Bronze 80. Med dražjimi, dobrimi modeli, ne nek LC za 50€. Po prvem rebootu več kot dovolj napaja celoten sistem. Tudi večurno igranje GTA5, rebootne se pa že v winsih na "idle".

Ne verjemi slepo ljudem, ki pravijo da to ni nič, matične plošče so omejene na število rebootov. Res je, da je teh veliko cca 15-25k, ampak definitivno dodatni rebooti ne pripomorejo sistemu.


Zato se trudim odkrit težavo, če je napaka na plati je tako vseeno, ker napake ne morem odpravit + plata je stara že 5 let (prej bil gor x3 720BE, sedaj X4 955BE že kako leto in pol).

Sam sistem ni slab, zato odlašam z nadgradnjo CPUja, čeprav grafično izkoristi tam do 85%. Zato, dokler dela, bo delal. Prodat se ne splača, ker ne bom nič dobil, za v omaro ga je pa škoda in butnit 500€ zato, da bo i7 (in spet za 5 let).
Ta procesor je eden zadnjih AMDjevih TOP procesorjev in ga še danes pohvalijo. Če samo pomisliš GTA5 goni do te mere, da GTX970 švica skor na 90%, ostale top igre pa "hendla" brez problema. Podpira virtualizacijo, tako je tudi za službeno delo dovolj zmogljiv.

win64 je izjavil:

Imam podobno težavo na dveh računalnikih v hiši. Po enem updatu se računalnik po prvem zagonu ustavi vedno na istem mestu(windows logo, indikator obstane na enaki poziciji). Na enem računalniku se resetira, na drugem pa zmrzne in je potrebno držat gumb za izklop. Po resetu vse dela brez težav.
Nisem še imel časa raziskovat, lahko pa poizkusiš izbrisat kakšno posodobitev.


Včasih se resetira, še preden pride do nalaganja windowsev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

amdsup5 ::

Res je, da so Deneb modeli izredno trpežni CPU, a le ob pravem hlajenju. Black edition je takorekoč namenjen overclocku.
V računalništvu/tehnologijah se nič ne dogaja slučajno, poskusi se spomniti kdaj se je to začelo pojavljat, in ali si pred tem spremenil kaj značilnega v softverju ali hardverju.

V končni fazi lahko poskušaš tudi breadbordat ( če rabiš navodila za to napiši ), saj je napaka na matični ponavadi najtežja za odkrit.

Aja, ni ključno za ta problem ampak verjetno imaš tudi CPU bottleneck.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amdsup5 ()

Ghost7 ::

amdsup5 je izjavil:

Res je, da so Deneb modeli izredno trpežni CPU, a le ob pravem hlajenju. Black edition je takorekoč namenjen overclocku.
V računalništvu/tehnologijah se nič ne dogaja slučajno, poskusi se spomniti kdaj se je to začelo pojavljat, in ali si pred tem spremenil kaj značilnega v softverju ali hardverju.

V končni fazi lahko poskušaš tudi breadbordat ( če rabiš navodila za to napiši ), saj je napaka na matični ponavadi najtežja za odkrit.

Aja, ni ključno za ta problem ampak verjetno imaš tudi CPU bottleneck.


Jap, ti CPUji so res dobri.
Ja, najprej povej kako to izgleda? Breadbord je razvojna ploščica?

Cpu bottleneck? Itaq, grafična je jasno premočna (10-15% neizkoriščena).

amdsup5 ::

Ok stvar zgleda nekako takole :

Predvidevam, da nimaš problemov z dodajanjem in odstranjevanjem hardverja, in veš kako se rokuje s komponentami ("paziš na statično elektriko itd.", če imaš antistatično zapestnico uporabi to, če ne se lahko razelektriš tako, da primeš kakšen metal. Radiator kar fino koristi za to. )

Potrebuješ kartonsko škatlo, ki jo raztrgaš na vseh robovih, tako dobiš večjo kartonsko površino.
Vzemi matično ven in jo pač položi na karton, vse komponente izklopi iz matične in jih položi na karton okoli, zato rabiš večjo površino, če imaš višek folije, ki jo dobiš ob npr. nakupu komponent potem uporabi to.

zdaj tako :

Priklopiš eno komponento, vklopiš v električno omrežje, poskusiš bootat, itd..

Pazi, da vedno izklopiš iz el. omrežja pred vstavljanjem komponent, in še posebej pazi na statiko!

Ali je gtx nvidia?
Če je, nevem kako paše skupaj z AMD, to ti bo verjetno bolje svetoval kdo drug.



Če te sama stvar ne moti, je vprašanje če se postopek splača.

Odloči se sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amdsup5 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem nov racunalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19923561 (6318) hojnikb
»

Random restart računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7511494 (9539) Pero_SLO
»

Kdaj pride do t.i. "bootleneck-a" med CPU in GPU-jem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13016241 (11788) Netrunner
»

Računalniška nadgradnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
985538 (3751) car100
»

Gaming PC za okoli 900 eur (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Kaj kupiti
608111850 (66121) Epialt

Več podobnih tem