» »

Canon A80 za na garancijo?

Canon A80 za na garancijo?

ganzi ::

No mam mrtev pixel na CCD-ju (ne na LCD-ju) in se pozna skoraj na vsaki sliki ena pikica. (nekje se pozna bolj izrazito drugje manj).
In to me kar moti in me zanima a za to lahko uveljavim garancijo?
LP

Krofojed ::

Ce nikjer ni eksplicitno doloceno, da je manj kot n (pri cemer n>1) mrtvih pikslov sprejemljivo, potem vsekakor uveljavi garancijo - in prodajalcu ne daj slutiti, da nisi preprican, da je tvoja zahteva legitimna. Ce aparat se ni star vec kot pol leta, bi pa nemara veljalo najprej poizkusiti s stvarno napako.

frenk ::

preber garancijske pogoje:)

iskra ::

objavi kako sliko tle da se prepričamo še mi na lastne oči. Vsekakor pa če si 100% da je stvar fuč, hitro menjat! >:D
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

ganzi ::

Slika1

Slika2

Slika3

Tole so slikce in so ubistvu izrezane ven iz cele slike.
Bom pa še zdele preštudiral garancijske pogoje.

Vi pa še podajte vaša mnenja;) Tenks!
LP

Brilko ::

Tole pa ni fajn, jst bi bil kr hud (tam na enkranu se zelo pozna). Ka to maš že od začetka, al se je šele zdej pojavl?

Sami ::

Imam Canon A70 in če bi se mi tole pojavilo, bi brez premisleka uveljavil garancijo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

ganzi ::

Najprej nisem opazil na vseh slikah, ampak vedno ko sem se kje slikal in sem potem vse slike prenesel na računalnik sem opazil na par slikah tako pikico.

Danes sem spet naredil nekaj slik in spet najdem piko.. in grem gledat stare slike in na vsaki se da najti pikico čisto na istem mestu!
Samo da se nekje skoraj ne vidi.. na določenih barvah. Če pa sliko povečaš pa je težko zgrešiš!

Vem da se to pri razvitih slikah verjetno sploh nebi poznalo, ampak me moti ker večino slik sploh ne razvijem in jih mam na računalniku.
Ja na monitorju se res dobro vidi. pa ni mrtvi pixel na monitorju:D.

Pogoji so pa taki
Canon garantira, da bo izdelek v garancijski dobi ob pravilni uporabi brezhibno deloval. V tem obdobjuse obvežemo, da bomo vsako morebitno tovarniško napako, hibo ali okvaro ugotovili in odpravili na sedežu pooblaščenega servisa v zakonsko predpisanem roku na lastne stroške.. potem še govori o 45 dnevih pa tem kok časa majo nudijo servis..7 let..

primeri ki so izvzeti iz garancije... pa ni nikjer mojega primera.
LP

frenk ::

točno tko...pel na raklamacijo:)

rfmw ::

jaz imam tudi A80. Crknjene imam 3 pixle na LCDju (na CCDju še nisem opazil) in v knjižici je pisalo, da je lahko toliko in toliko % crknjenih. Ne spomnim pa se, če kaj piše za CCD pixle..
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

ganzi ::

nisem nikjer tega zasledil :\
Pa lcd je drugo.. če tam crkne ne vpliva na sliko samo, ko pa na ccd-ju pol se pa pozna na sliki..
LP

ganzi ::

sem klical servis in so rekli da bodo brez problema popravili:)
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mrtev piksel na zaslonu novega prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8411628 (9731) coffeetime12
»

"Umiranje" digitalnih kamer/fotoaparatov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9414218 (6771) Dr_M
»

Comtron ne da reklamacije na en mrtvi piksel

Oddelek: Loža
474296 (2770) kuglvinkl
»

Hot Pixli & Digitalni Fotoaparati

Oddelek: Strojna oprema
51363 (1218) ganzi
»

Crknjeni pixli na LCD-jih od digitalnih fotoaparatov

Oddelek: Zvok in slika
7950 (833) pivmik

Več podobnih tem