» »

Mrtev piksel na zaslonu novega prenosnika

Mrtev piksel na zaslonu novega prenosnika

1
2
»

Zheegec ::

Ali pa ob nakupu reči prodajalcu, da bi želel pogledati ekran pred nakupom. Anyway, kje je bil potem kupljen ta prenosnik?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

coffeetime12 ::

RejZoR je izjavil:

Ni mi jasno zakaj so naši dobavitelji v večini primerov take riti, da je nato vse na plečih trgovcev, namesto da bi taka jajca enostavno poslal dobavitelju in dobil dobropis. Pa naj se oni zajebavajo s povsem novo napravo, ki je že v štartu v kurcu. S predpogojem, da ti ga stranka prinese nazaj zelo kmalu po nakupu. Roko na srce, če bi na novem dobil mrtve piksle bi verjetno storil enako. Predstavljajte si da date 800 EUR za nov prenosnik prineseš domov, zaženeš in vidiš mrtve piksle, ko pa greš nazaj pa ti rečejo servis. Itaq da vsak človek popeni, ker vemo da se potem na servisu vleče do zadnjega zakonskega dne pa še potem je najraje še vedno kaj narobe...


Prenosnik je bil 1.380€ :|
In se strinjam, kot je nekdo že omenil, da lepa beseda lepo mesto najde, a vendar drži tudi kar pravi RejZoR. Ne vidim razloga, zakaj bi trgovina zamenjala prenosnik z novim (brez predhodnega kontaktiranja servisa, ki bi v tem primeru zadevo zavrnil, medtem pa bi bil kar nekaj dni brez prenosnika, ki ga krvavo potrebujem) in obdržala okvarjenega? No, razen če se jim gre za dobro ime, kar pa bolj pride do izraza v tujini, kot pa v naši deželici.

Osebno me zanima, če bo dana beseda servisa, ki ga ne poznam, držala?
Bom šel jutri v BB, opisal zadevo in se skušal dogovoriti za zamenjavo

blackbfm ::

Trgovine so samo posrednik in kaj dosti ne morejo, stvari zanemarljive vrednosti verjetno kar tak menjajo pri laptopih je pa mal drugače - to ureja uvoznik oz. pooblaščen servis.

k4vz0024 ::

Če so tako dobri ti bodo dali nadomestni prenosnik za čas, ko se bodo oni z njim ukvarjali.:P

St235 ::

Zheegec je izjavil:

Zakaj je to stvarna napaka?


zato ker izdelek ne ustreza oglaševanemu in se je napaka pojavila v 6 mesecih od nakupa. To pomeni, da je izdlek napako imel že ob nakupu. Prodaja izdelka z napako je nedvoumno zadosten pogoj za uveljavljanje stvarne napake.

Zheegec ::

Samo po ISO standardu to ni napaka. Razen pri Elitebook Dreamcolor, ki je v ISO Pixel class 1. Tako, kot če ima nov avto namesto obljubljenih 110kW samo 107kW, ampak je še vedno v tolerancah ISO.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

joze67 ::

win64 je izjavil:

Morda, bi pred nakupom morali pregledati kateremu standardu ustreza zaslon:
ISO 13406-2 @ Wikipedia

Monitorji so potrošno blago. Ne vem, če se od kupca pričakuje, da pozna vse tehnološke standarde. Niti ne vem, če so merodajni. Če pa želijo, da se s tem ukvarjam, naj v ponudbo jasno zapišejo, "Lahko vsebuje sledove oreščkov. Lahko vsebuje sledove mrtvih pixlov (ne več kot 3 take pixle na zaslon)."

mat xxl ::

Večinoma solidni trgovci take notesnike ali monitorje že kupljene z mrtvimi pixli zamenjajo, uvoznik, pa jih potem proda po z nižani ceni tudi do 30% in vsi so zadovoljni.

king67 ::

#000000 je izjavil:

Ja pol maš 8 dni da ga neseš nazaj, mal zarobantiš in naj menjajo, al pa keš nazaj, tisto pravilo pa naj si v rit utaknejo.


Niti ene sekunde po tem, ko je na kasi naredilo 'kačin', nimaš NOBENE PRAVICE karkoli vračat (le od kje vam ta famozni 8 dnevni rok?), razen, če gre za uveljavljanje garancije oz. stvarne napake. V tem primeru, kot sem razbral, ni nič od tega, saj je vse v okvirih standardov. Res pa je, da je človek ob nakupu nove stvari, ki ni 100%, upravičeno razkurjen.

lp,
king67

Zheegec ::

Še vedno ne vemo, kaj se je uredilo, če kaj?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

uvz123 ::

coffeetime12 je izjavil:

...in prosim za zamenjavo prenosnika (če bodo seveda to pripravljeni storiti-imam njihovo 3 letno se zgodi), pa naj oni potem naprej urejajo zadeve.

Kaj pokriva ta "se zgodi"? Kaj pa če ti pade po stopnicah?

freesty ::

To je ze opisano, ce ti pade po stopnicah in je hin, dobis novega ampak moras zaradi svoje krivde placat 33%. Ce nimas se zgodi mors pac novga kupit..
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Invictus ::

Malo preveri ali kje piše da je notri ekran brez "dead pixlov".

Obstaja nekaj nivojev kvalitete LCDjev, pač glede na število mrtvih pikslov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

#000000 ::

king67 je izjavil:

#000000 je izjavil:

Ja pol maš 8 dni da ga neseš nazaj, mal zarobantiš in naj menjajo, al pa keš nazaj, tisto pravilo pa naj si v rit utaknejo.


Niti ene sekunde po tem, ko je na kasi naredilo 'kačin', nimaš NOBENE PRAVICE karkoli vračat (le od kje vam ta famozni 8 dnevni rok?), razen, če gre za uveljavljanje garancije oz. stvarne napake. V tem primeru, kot sem razbral, ni nič od tega, saj je vse v okvirih standardov. Res pa je, da je človek ob nakupu nove stvari, ki ni 100%, upravičeno razkurjen.

lp,
king67


Ta "famozni" 8 dnevni rok obstaja, ne vem pa če ti pokrije zadevo v tem primeru, recimo da kupiš pralni stroj in ga doma odpreš ter ugotoviš da ne dela al pa da je opraskan ? takrat imaš 8 dni da tako svtar uveljaviš.

blackbfm ::

V okvirih standardov je če stvar crkne v xy dnevih od nakupa...nova stvar katera ima defekt je pa zrela za takojšnjo zamenjavo ali pa popust če se oba strinjata. Drugače nikoli nobenmu ne bi menjali, če bi držalo kontra. Problem je v komplikatorjih, ali manjše firme ali pa prodajalci ki te hočejo nategnit.

medenko ::

Torej minilo je že 6 dni, si kaj rešil?

maki42 ::

Pozdrav vsem!

Meni se je zgodilo isto, včeraj sem kupil Asus n76vz in že ob zagonu opazil mrtev oziroma zataknjen pixel. Celo noč sem probaval z raznimi pixel programi (jScreen fix in UDpixel), ki sta malo izboljšala situacijo, ampak pixel je še zmeraj tam. Danes zjutraj sem takoj šel v BB v citypark, kjer mi je vodja prodaje na računalnikih (isti, ki mi je računalnik prodal) izpolnil reklamacijski zahtevek in poslikal zataknjen pixel ter posredoval informacijo dalje. Jutri se slišim z njim, če se to upošteva pod garancijo in ali mi bodo laptop zamenjali ali me napotili na servis.

Sporočim takoj ko zvem kaj več.

LP, Maki

Zheegec ::

Po eni strani ne štekam, zakaj ne rečete če se lahko pogleda računalnik pred nakupom, če vas dead pixel moti. Po drugi strani pa ne vem, kako je možno, da vas pri 1920x1080 moti dead pixel :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

strajnarR ::

1920 x 1080; spodaj levo, "delno" mrtev pixel (svetlo modre barve), niti enkrat se ni zgodilo, da bi me motil!

draciel ::

Zheegec je izjavil:

Po eni strani ne štekam, zakaj ne rečete če se lahko pogleda računalnik pred nakupom, če vas dead pixel moti. Po drugi strani pa ne vem, kako je možno, da vas pri 1920x1080 moti dead pixel :)


Pa kaj je s tabo človek. Če stvar pošteno plačam, hočem imeti IZPRAVEN izdelek. Če dam 1k € za prenosnik, me bo vsaka las na prenosniku motila , kaj pa šele mrtev pixel, pa nima veze kje se nahaja!

Tilen ::

draciel je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Po eni strani ne štekam, zakaj ne rečete če se lahko pogleda računalnik pred nakupom, če vas dead pixel moti. Po drugi strani pa ne vem, kako je možno, da vas pri 1920x1080 moti dead pixel :)


Pa kaj je s tabo človek. Če stvar pošteno plačam, hočem imeti IZPRAVEN izdelek. Če dam 1k € za prenosnik, me bo vsaka las na prenosniku motila , kaj pa šele mrtev pixel, pa nima veze kje se nahaja!


Aliena moraš (tako kot vse ostale prodajalce) v takšnih debatah jemat malce z rezervo. :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Gregor P ::

V takšnih debatah, bi morali imeti prodajalci avtomatično neko na daleč vidno oznako, da vsak ve kdo so>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zheegec ::

Vidim, da se moram ponavljati;
Po eni strani ne štekam, zakaj ne rečete če se lahko pogleda računalnik pred nakupom, če vas dead pixel moti.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Gregor P ::

... zato ker prodajalci naredijo vse, da to tega trenutka nikoli ne bi prišlo ... ever >:D(ker točno vedo, da je ta računalnik prejšnji razočarani kupec že prinesel nazaj ravno zaradi tega mrtvega piksla ker ta tudi sam ni preveril odprte embalaže še od predprejšnjega kupca):P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Zheegec ::

Samo po zakonodaji ima kupec to pravico... In kdo ti je že to kdaj preprečil?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Gregor P ::

... zakaj pa ne bi kar "pošteni" prodajalec to storil sam od sebe (ter primerno opozoril kupca) glede na to, da iz izkušenj točno ve na katerih produktih je večja verjetnost takšne napake>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zheegec ::

Na katerih pa je večja verjetnost takšne napake?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brias ::

draciel je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Po eni strani ne štekam, zakaj ne rečete če se lahko pogleda računalnik pred nakupom, če vas dead pixel moti. Po drugi strani pa ne vem, kako je možno, da vas pri 1920x1080 moti dead pixel :)


Pa kaj je s tabo človek. Če stvar pošteno plačam, hočem imeti IZPRAVEN izdelek. Če dam 1k € za prenosnik, me bo vsaka las na prenosniku motila , kaj pa šele mrtev pixel, pa nima veze kje se nahaja!


ce kupis prenosnik z Class II, III ali IIII zaslonom ,,,, potem reskiras ....

ali pa kupi v tujini ... US, DE,,,

poglej recimo kako je to pri .DE ... prenosnik ki je hitro cez 2k eur ...
http://www.pcsystems-evolutionx.de/shop...

Benötigen Sie einen 0-DEAD-Pixel Fehlercheck mit 6 Monate Garantie! / Did you need a 0-DEAD-Pixel check with 6 month warranty !

X Ohne Dead Pixel Check
X 0 - Dead Pixel Fehler Garantie 6 Monate + 99,00 EUR

JesusChrist ::

pred leti sem kupil nov prenosnik v slovenski trgovini, po 2 urah uporabe odmrl en piksl v sredini ekrana, nesel nazaj, menjali brez besed. vsak normalen človek bo menjal.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

draciel ::

Meni so v comshopu tudi menjali, sicer tablični računalnik z mrtvim pixlom. In to brez problema. Na koncu je možakar še rekel: Če bo še kaj narobe , vi kar pridite nazaj in bomo use porihtali. Moram povedati da sem bil presenečen nad njihovo prijaznostjo.

maki42 ::

Pozdrav!

Dobim v petek nov enak prenosnik, seveda ga bom v trgovini preveril, če vse dela. Tako da zaenkrat zadovoljen, upam pa samo, da ne bo kakšnih drugih problemov. Od veliko ljudi namreč slišim, da so z asus n76 vz overall nezadovoljni. Navsezadnje sem danes opazil, da odstopa tudi trackpad... upam na najboljše.

lp, m

šernk ::

S katerimi programi pa preverjate to?

ker občasno se mi na mojem ekranu pojavi tudi po 10 rdečih pikc...ampak ne vedno, sedaj recimo je viden le en mrtev pixel...večkrat pa se jih pojavi več.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zheegec ::

maki42 je izjavil:

Pozdrav!

Dobim v petek nov enak prenosnik, seveda ga bom v trgovini preveril, če vse dela. Tako da zaenkrat zadovoljen, upam pa samo, da ne bo kakšnih drugih problemov. Od veliko ljudi namreč slišim, da so z asus n76 vz overall nezadovoljni. Navsezadnje sem danes opazil, da odstopa tudi trackpad... upam na najboljše.

lp, m

Zanimivo, da dosedaj nisem nič slabega o N76 slišal... No, probaj tega novega v Bigbangu, če je isto.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

coffeetime12 ::

Tako. Prenosnik sem nesel v torek na servis Sistem Ena d.o.o, kot sem se z direktorjem dogovoril. V četrtek popoldne je bil popravljen in pripravljen za prevzem. Brez kakršnihkoli ugovarjanj, kompliciranja....
Zadevo so popravili kot je treba in mi obenem dali še šop ovratnih promocijskih trakov [veseli bili otroci, pa tu di sam]:D

Huh, gremo delat....

coffeetime12 ::

maki42 je izjavil:

Pozdrav!

Dobim v petek nov enak prenosnik, seveda ga bom v trgovini preveril, če vse dela. Tako da zaenkrat zadovoljen, upam pa samo, da ne bo kakšnih drugih problemov. Od veliko ljudi namreč slišim, da so z asus n76 vz overall nezadovoljni. Navsezadnje sem danes opazil, da odstopa tudi trackpad... upam na najboljše.

lp, m

Ti dela vse OK? Ne vem, zakaj bi bili ljudje na splošno nezadovoljni? So to "rekla-kazala" strokovnjaki ali dejanski lastniki omenjnega prenosnika? Meni deluje odlično. Res je, da sem butnil notri še 16GB ram-a ter Samsungov 128GB SSD 830. Ampak ne glede na to, sem zelo zadovoljen. Glede trackpad-a; potrebno se ga je navaditi. Ni najboljši element prenosnika, a vendar; Mint in Bodhi sodelujeta z njim vsekakor prijateljsko :D

Blender, Cinelerra, Lives, Kdenlive letijooo...Samo še Jahsaka izda novo verzijo in sem preskrbljen do nadaljnega.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

bela pikica na novem monitrju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
201770 (1188) Mare2
»

Asus prenosnik N551JM - vrnitev kupnine

Oddelek: Pomoč in nasveti
223445 (2294) xxpolhecxx
»

Dead or Stuck Pixel na novem monitorju

Oddelek: Loža
242079 (1404) galu
»

Big Bang vračilo/menjava artikla

Oddelek: Kaj kupiti
497770 (6092) marestrnad
»

POmoč (dead pixel) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
595626 (4685) Izi

Več podobnih tem