» »

Hot Pixli & Digitalni Fotoaparati

Hot Pixli & Digitalni Fotoaparati

trs ::

Hi,

pred kratim sem opazil, da se mi na fotoparatu pojavlja nek cuden pixel. Po nekoliko googlanja sem ugotovil, da se temu pojavu rece "Hot Pixel".

Najprej naj povdarim, da to ni mrtev pixel, oz. pixel ki bi imel vedno eno in isto barvo(crno, belo ali whatever), ampak se pixel pojavi sele pri hitrosti zaslonke daljse od 1/10 sekunde. Najbolj ocitno se da problem reproducirat, ce poskusim naredit "crno" sliko tako, da pustim zaklopko na objektivu - slika je v celoti crna, razen na dveh konstantnih mestih, kjer je svetlo zelena. Pri "normalnih" fotografijah (bodisi s flashom ali brez) stvar ni tako izrazita, vsaj ne toliko da bi bila vidna s prostim ocesom. Vendar ce grem gledat tocno na tisto pozicijo opazim da je tisti pixel malo "presvetljen".

Nekje na internetu sem prebral, da je normalno da fotoaparat dobi cez nekaj casa par mrtvih pixlov. Zaradi tega, imajo Olympus fotoaparati takozvani "Pixel Mapping" funkcijo, ki naj bi take mrtve pixel izoliral, in jih naj ne bi uposteval pri koncni sliki. Baje da za druge aparate isto naredijo na servisu. No, naj povem, da mi Pixel Mapping NE odpravi tega problema.

Tukaj je en primer z zaklopko na objektivu in par slik, ki sem jih slikal na zurki za novo leto (nekatere fotke so cenzurirane ;):

Zaklopka na objektivu, Shutter Speed 1 sec

Fotke iz zurke, vec al manj shutter speed nekje okoli 1/10, vklopljen flash:
1, 2, 3

Pogledal sem se stare fotke in stvar se ne pojavlja.

No, zanime me ali je fotoaparat zrel za servis (ce ne drugo da mi izolirajo tisti pixel) ali naj se neham ubadat s tem in se ne sekiram vec?

Hvala lepa za pomoc,
trs

ganzi ::

Moj Canon A80 je imel podoben problem, vendar mislim, da je šlo pri meni za mrtvo piko nisem pa povsem prepričan in ker je bil aparat v garanciji sem ga odnesel na servis, kjer so mi ga popravili brez vprašanja. Tako da če te moti pikica na sliki, mene osebno je motila, kar stopi in uveljavi garancijo.
Ne vem pa točna ali imajo vsi aparati enake pogoje za uveljavitev garancije, vendar kot pravim pri Canonu ni bilo nobenih težav.

Mislim pa da ni pomembno ali je dead pixel ali hot pixel, kajti oboje se pokaže kot "nepopolna" fotografija.
LP

PhotoBlaz ::

Ja veliko fotoaparatov ima par pixlov bolj obcutljivih, zato se pokaze pri daljsem casu osvetlitve preosvetljen tist pixel. Vecali manj temu ne mores pomagat, razn ce imas pac sreco in ti na servisu zamenjajo CCD cip. Da bi samo pixle izolirali,..ne vem nisem se slisal za kaj podobnega.

trs ::

ganzi, model - najlepsa hvala za odgovore.

Trenutno se mi se ne da ubadat s servisom, ceprav ta hot pixel postaja iz slike v sliko veedno bolj motec.

Sicer pa, sem nekje na netu izbrskal e-mail od Olympus Europe supporta... odgovorili so mi v istem dnevo in vlvjudno vprasali ce jim posljem par slikic, kar sem seveda tudi storil. Vsaka jim cast :) No, trenutno se cakam na odgovor, bom pa vsekakor porocal kaj se bo iz tega izcinilo...


lp,
trs

PhotoBlaz ::

porocaj,....tudi mene zanima kako bodo postopali ;)
Mas pa prav....ko enkrat ves da je tam,...te bo motiul dokler temu ne bos naredil konec...ali s servisom ali z nakupom novega, pa ce hoces ali ne.

ganzi ::

Res ko je enkat pika tam.. samo njo vidš na sliki pa čeprav je tak majhna:D

Tukaj je link do moje teme, in so notri tudi linki do fotografij z pikico.
Canon A80 za na garancijo?

Lp, pa želim ti da ga bodo popravli ;)
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dead or Stuck Pixel na novem monitorju

Oddelek: Loža
242079 (1404) galu
»

POmoč (dead pixel) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
595624 (4683) Izi
»

Mrtvi pixli

Oddelek: Pomoč in nasveti
61139 (1009) Izi
»

Crknjeni pixli na LCD-jih od digitalnih fotoaparatov

Oddelek: Zvok in slika
7950 (833) pivmik

Več podobnih tem