» »

Crknjeni pixli na LCD-jih od digitalnih fotoaparatov

Crknjeni pixli na LCD-jih od digitalnih fotoaparatov

rfmw ::

Živjo,

zanima me, koliko vam kaj crkujejo pixli na LCD-jih na digitalcih? Moj A80 ima (že) dva bela pixla na LCD-ju;(

Koliko je lahko crknjenih pixlov, preden MORAJO (garancijsko) zamenjati LCD? V Canon knjižici mi piše, da je lahko crknjenih LCD pixlov 0.01%, kar pri 67000 pixlih znese 6.7 pixla...

OK, dva pixla na LCD-ju še nista toliko huda reč. Bolj bi me motilo, če bi crknili pixli v 4M CCD-ju, ampak zaenkrat (tok tok tok) še ni noben.
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

||_^_|| ::

olympus c990z, star kakšne 3 leta če se prov spomnem mogoče tut več, ni nobenga mrtvega piksla. mam pa zato na notebooku enga:)

KTr1sk ::

A ima kod kakšno sliko kako zgleda mrtev pixel? Da vidm če je z mojim dig. fotoaparatom vse v redu.

Dr_M ::

ce ne ves kako to zgleda, pol use dela, ce bi blo kej narobe, bi vedu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

rfmw ::

@Tomaž

jaz vidim moja dva bela pixla preprosto tako, da objektiv usmerim v zelo temno področje in na LCD-ju se opazita dve beli piki. Mogoče folk tega sploh ne opazi, saj sta fotr in mat to opazila NOT...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rfmw ()

Dr_M ::

dobr..sej ce na lcdju ne dela pika, to se ni nic kriticnega, slike ne bodo nic slabse, ampak ce ti pa na CCDju je pa to zelo tecno, sam se nism slisu, da bi to kdaj crknl...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

KuhaR ::

Imam Canona G5 pa imam 3 cvetoče pixle na senzorju. Obstajata dve vrsti nedelujočih pixlov eni so mrtvi (črni) eni pa zacvetijo z maksimalno močjo. Sem slikal eno stvar na pet minut pa opazim na 100 sliki eno rdečo piko. Pa sem šel lepo nazaj gledat slike in se opazi od ene 80 slike kako pikica počasi narašča. Pri razvitih slikah se ne opazi na monitorju in pri povečavah pa zna biti moteče. Sem pa bral po forumih da se to pri Canonih kar pogosto dogaja ;(. Se dajo dobiti programi ki odkrijejo obe vrsti poškodovanih pixlov. Canon ti premapira pixle tako da ni problema (pri enih proizvajalcih pa lahko celo sam to narediš).

pivmik ::

Moj Olympus ima tudi mrtve piksle na CCDju (ne LCDju)
precej moteče gleati živozelen flek na vsaki sliki.
Škoda da ne aparat podpira (z ročno nastavitvijo) avtomatsko odstranitev še preden skrči sliko v JPG.
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pri koliko mrtvih pixlih se lahko uveljavlja garancija...?

Oddelek: Zvok in slika
91216 (990) Opkow
»

Mrtvi pixli

Oddelek: Pomoč in nasveti
61136 (1006) Izi
»

Igranje na najvišji ločljivosti

Oddelek: Novice / Grafične kartice
454396 (3186) Suli
»

Comtron ne da reklamacije na en mrtvi piksel

Oddelek: Loža
474285 (2759) kuglvinkl
»

Canon A80 za na garancijo?

Oddelek: Kaj kupiti
111185 (1032) ganzi

Več podobnih tem