» »

timingi 2.2.2.7 na hyperx 3200 ne delajo niti na 190FSB*10

timingi 2.2.2.7 na hyperx 3200 ne delajo niti na 190FSB*10

«
1
2

boštjan ::

se vam to zdi mogoče normalno,tudi če zvišam voltažo rama na 2,7 ne pridem v winse.no pol pa sem naredo kompromis v timingih in sem v winse prišo pri 200FSB*10 in timingi 2.3.3.7.mašina laufa sinhrono in tudi prime95 še ni javo napake,najvišja T,ki jo dosežem pa je 45 stopinj z sk7+80mm vent.not so še 3 systemski venti,en spredi,en na stranici in dva zadi.zrak pa se pretaka v smeri spodaj mrzlo not,zadi hot raus,na stranivi pa vent piha na grafo.aja o rezultatih v benchmarkih pa jutri al pa pozneje.tukaj je le slikica trenutnega stanja:

recimo pri 185*10 s timingi 2.2.2.7 pa pridem v winse in vse dela ok(oba 3dmarka,aquamark,codecreatures,ut2003),razen prime se poruši takoj.
zanimivo mi je tudi,da nisem prišel v winse ko sem mel 166*11,razmerje fsb/dram pa sem mel 5/6,kar znese točno 200MHz za spomin(400DDR),pri timingih 2.2.2.7.
edino kar me zdaj zanima je,kolko zgubim glede na tiste dve trojki.
  • zavaroval slike: Predator ()

DjTonic ::

Si poskusil timinge 2/3/2/5 meni HyperX 3500 na NF7-S 2.0 lepo delajo do 235 z njimi. Drugače pa poskusi še 2/3/2/6, če s prvimi ne bo delalo ;)

boštjan ::

bom poskuso,zaenkrat prime še diha

boštjan ::

tak,tvoji predlagani timingi ne delajo ne na default voltaži in ne na 2.7V,višje še ne mislim it.zanimivo pa je da timingi 2.2.2.7. ne delajo niti če preklopim na 2.9V.edino kar mi je ratalo prit v winse nižje kot 2.3.3.7 je 2.2.3.5 a je sandrin test za 1% slabši kot pri 2.3.3.7 ,pa še prime se poruši takoj. vse to je blo opravljeno na 200FSB*10multi.

Caligula ::

Jaz moram met infineone na 2.5,3,3,7 pri FSB 210 na 2.5volta!
Ce dam vec, sse winsi ne dvignejo!!!
Skratka ne marajo veliko soka.

boštjan ::

2,6V je privzeta voltaža za te hyperx rame,tak da se mi 2,5V niti ne izplača.

boštjan ::

šit komaj zdaj sem vido,da sem se malo nahecal,ko sem te hyperX kupe,namreč sam sem bil 100% da sem te kingstone KHX3200 kupil,ki majo priporočljive timinge 2.2.2.6., jaz pa sem kupil KHX3200A model,ki so malce počasnejši,a vseeno priporočljivih timingov (2.3.2.6.) ne dosežem.
sem pogledal na embalažo in piše KHX3200A,now iim mad;(( >:D

OZZY ::

Boštjan: Mislim, da maš mogoče mal smole pri izbiri. jaz sem zadnjič prodal več varjant hyperxov (pc3200 in pc4000) in lahko ti povem, da so vsi delali tako kot se šika na deflut. Tok kot so bili definirani. Sicer niso bili A serija kot tvoja ampak ta hitra.
Men se zdi, da je ta serija manj kvalitetna kot ostale. Zato je tud cena kar nižja.

Kaj pa nastavitev by spd?? Al pa nastavitev 2-3-2-11 na 200mhz.
Go with the flow.

boštjan ::

Zato je tud cena kar nižja.

ni bla glih nizka->40k za 2X256MB.
by SPD in 2-3-2-11 na 200MHz nisem sprobal.trenutno pa stabilno laufam 205FSB(sinhrono) X10 ,timingi isti:2-3-3-7,prime laufa stabilno.ko pridem domov bom pognal še vse teste,da vidim če je še tam stabilno,pol pa se dalje zezat z timingi.
A misliš,da če mi pri 200MHz in bySPD ne dela mam pravico reklamrat,da izdelek ne deluje kot je napisano v specifikacijah.torej 200MHz in 2-3-2-6.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Caligula ::

Bostjan pri vseh je dafault voltaza 2.6

Pravi pati, da poskusi se z 2.5

Tudi Infineon naj bi delal po defaultu na 2.6 pa mi na 2.5 delajo najbolje pri FSB 210.

In vceraj sem slucajno wsel probavat in jih spravil na 2.5,3,2,5 kar je za ta RAM fantasticno,.. pol pa sem se malo zafrkaval se z brutalnim navijanjem compa pa sem coruptal BIOS.

Enkrat sem to ze naredil, ko je bila Epoxka stara en mesec pa sem sel h enemu v kKranj, ki je imel tudi EPOX pa sva ga na novo flashala.

Ima kdo v LJ Epox 8RDA+ slucajno?
Cel postopek traja 10 minut.
Ni nevaren.

V primeru nakame kupim doticni osebi novo Nforce plato.

OZZY ::

Bostjan: Pol si jih pa dobr plačal. Sam ne mi reč, da si jih vzel pri Eventusu. Tam majo vse dražje. Mens o hotl prodat 512Mb rama pc3000 za 34000. Pri mlacomu pa bi dal 27000 za 2x256. Se pravi isto količino-7 jurjev več. nesprejemljivo.

Drugač pa sem mel možnost dobit prav take rame k ti za samo 28k iz avstrije. Zdej jih tip nima več.

Zdej o garanciji. Tukaj je dvorezno. A si pogledu ali so za tvojo plato testirani in garantirano kompatibilni. Pač pogledaš na strani proizvajalca. Eni bojo vzeli nazaj drugi pač ne. Koker boš mel srečo. Dobro je, če je na računu, da lahko vrneš v 8 dneh od nakupa - kot reklamacijo. Jaz morem pohvalit mlacom, ki je bil glede tega pri meni korekten. Jaz z njimi nisem imel nikoli nič problemov.

A si jih probal testirat z mem testom in nastavitvijo by spd. Lahko da ti eden od ramov kaj serje. Najprej probaj s tem.
Go with the flow.

boštjan ::

Rame sem kupil tukaj v Mariboru."Baje" se da vse zmenit,no bomo vidli.
Ozzy vse tvoje timinge,ki si jih priporočal sem probal,a pri nobenih nisem prišo v winse pri 200MHz(400DDR),razen:
by SPD(2,5-3-3-8),a kaj mi bojo ti timingi,ko pa pridem že z 2-3-3-7 full stabilno. No zdaj sem celo sprobal z 2-3-3-6 in zaenkrat prime dela ok,navadno se je takoj porušo,po 10 testu ziher. Torej obljubljenih, 2-3-2-6, s strani kingstona ne pridem v winse. tole pa sem najdo glede naveze nf7-s v2.0 in kingstone ramov.edini hec je,da gor ni KHX(HyperX) ramov,da so kompatibilni ali pa da bi jih testirali na moji plati.no na tej strani sem najšo da so na nf7-s testirali KHX3500/512.
Memtest,pa bom danes ko grem ajat zalaufal,jutri pa se bom še s posameznimi moduli igral.

OZZY ::

hm..zanimivo. Dej povej kaj bo mem test reku. Pa probaj prvo z samo enim amom in nato z drugim isto. Če delata vsaka zase na specificiranih tajmingih potem moraš problm iskati drugje.
lahko je prav kombinacija dual channel,ker to bolj obremeni podatkovno vodilo. Sam se mi zdi še vedno čudno....no do jutri pa poročaj.
Go with the flow.

boštjan ::

z memtesto 3.0 sem testiral oba posamezno in na nobenem ni najdo napak,tudi ko sem poskušal nastavit timinge 2-3-2-6 za vsak modul posebej pri 200MHz se niso winsi zbudli al pa sem BSOD dobo.Sem pa moral na novo winse nalagat,včeraj zvečer,ker so mi v device manageru vse naprave zginle,in tudi gonilika za grafo nisem mogel naložit več.

Caligula ::

se vedno pa nisi probal z 2.5V?

Za stos sem se poigral z mojim RAMom in namesto na default 2.6 hoce 2.5 voltov pri FSBju 210 pri timingih 2.5,3,2,5

Pa si nisem mislil, da bojo te rami kdaj 5 preziveli:D
Skratka pri teh stvareh najbolj ocitna resitev ni nujno prava.

Poigraj se z voltazami, pa kdaj probaj tudi na avto pustit.

boštjan ::

se vedno pa nisi probal z 2.5V?

če bi blo mogoče,bi že prestavo na 2,5V,a bios od nf7-s tega ne ponuja.sicer pa so tvoji rami drugačni od mojih,tvoji kot kaže rabijo manj juica.

Caligula ::

PA to je cudno, da se ne da na manj. Pa nasploh je nekaj hudo narobe, da ne gre na 190. Probaj na novo s preskokom. Zacni iskat tam pri 215 npr.

Ce ti serje pri 190 se ne pomeni, a bo tudi visje.

Skratka daj jih na 2.77, timinge zaenkrat na 2.5,3,3,7 in potem najdi nek dober FSB kjer ti dla stabilno in probaj pol se malo zategnit timige.
Verjetno bo ta RAM prej normalno delal pri visjih FSBjih kot pri tako nizkih.

Pa nasploh poglej, ce proc lahko laufas na kakem drugem multiplierju kot trenutno.

Izogibaj se recimo 10 ioz 10.5 ker je dostikrat na teh platah kriv za nestabilnost,..
Svetujem pa ti preskok na probavanje precej visjih FSBjev, ce tega se nisi naredil.

boštjan ::

množinlik 10 deluje zelo dobro na 205FSB,rock stable.timingi pri tej frekvenci pa so bli 2-3-3-6.
zdaj sem na novo naložo winse in se bom jutri al pa v nedeljo spet špilal z navijanjem

Dead_Eye ::

rahlo off topic: kateri bios uporabljate za 8rda+?
The one and only

boštjan ::

torej majhen update,trenutno sem na 210FSB*10 in timingi so 2-3-3-6 in vse dela ok.le voltažo proca sem moral dvignit na 1,675V

Vesoljc ::

je možno, da te je že na začetku Vcpu omejeval? ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

boštjan ::

ne,ker na 205FSB in timingi isti sem mel 1,65V pa mi ni nikjer zmrznilo računalo,ko pa sem pognal kaki test pri 210FSB in 1,65V pa je praviloma zmrznilo(3dmark2003 in prime)

Vesoljc ::

sej mogoče glih teh 50MHz zahteva 0.025V več? :D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

boštjan ::

no saj zdaj mam na 210FSB in 1,675Vcore,kar pa ni za dosti za 215FSB,kaj šele za 220,kar je moj cilj.misli da bo treba več juica dat;1,7Vcore za 220FSB in upam da bo množilnik 10 tudi zdržal.

rfmw ::

hočeš reči, da je procov FSB odvisen od napetosti Vcore?
pa sem ves čas mislil in tudi ST guruji so skoz trdili, da je edina omejitev proca frekvenca core-a in ne FSB. so go figure...:\
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Tic ::

Teoretično ne, praktično pa ne vemo ;) Čeprav načeloma ne.
persona civitas ;>

boštjan ::

trenutno mam timinge 2-3-3-11 pri 205FSB(2260MHz) in množilnik 10.Vcore pa mam v biosu naštiman na 1,75V>:D.MBM kaže sicer 1,68V,tako kot CPU-Z in AIDA32.sam bios pa kaže 1,72V.pri poganjanju prime mam 48 stopinj.aja na 1,75V sem moral dat,ker drugač mi ni 3dmarka2003 zvozlo pa še prime je javljal napako.

boštjan ::

javljam se z majhnim updejtom:Maximalni FSb,ki ga dosežem je 210(2-3-3-11),torej sinhrono z rami 420MHz.vse kar je več kot 210FSB mi meče BSOD,ne glede kolko naštiman voltažo ramov in chipseta.
da pa bi hotel doseči višji FSB od 210,pa moram izklopit CPU interface.in ko ga,lahko grem do 225FSB mogoče še več,nisem sprobal,s timingi 2-2-3-7, Vdimm pa je 2,7,toda pri tem FSB mam spominski izkoristek v sandri 86%,pri 210FSB pa mam 91% izkoristek.
mene zdaj samo zanima,kaj me ovira da ne dosežm višji FSB kot je 210,če je CPU interface vključen.je mogoče plata? ker če so rami bi si kupo GEIL 3500 rame,Golden Dragon Series ali pa Ultra Series.
prosim za pomoč
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

DjTonic ::

Boštjan kupi si HyperX-e 3500 240Mhz je mala malica z CPU Interface Enabled ter ful nizkimi timingi. 235 gre še pri 2/3/2/5 :D

Aja daj probaj še s PATA diskom testirat, ker Sata kontroler ne mara visokih FSB ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

boštjan ::

a misliš da tile GEIL ne bi bli ok?
aja ,pa kako je s temi KHX 3500,berem da majo 256MB moduli samo na eni strani čipe,512MB moduli pa majo čipe na obeh straneh.ma to kakšno vlogo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

DjTonic ::

Tol glede čipov mislim, da nima vloge je pač pol manjša kapaciteta. Moji HyperX 3500 imajo čipe na obeh straneh en modul je pa 256MB vendar jih pač majo bolj na redko. Npr namesto 8 na eni strani na vsaki strani 4 itd,...

TribesMan ::

DjTonic. Če ima RAM 8 čipov je vseeno al jih ma samo na eni strani ali pa na obeh, to je Single Bank Modul. Dula bank moduli jih majo 16, pol so pa še serverski Dual height ki imajo do 32 čipov. To da jih ma na obeh straneh po 4 je samo zato da heatspreaderji gor pašejo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

GUFY ::

TribesMan: Če prav razumem se da potem DC naredit s tremi palčkami in sicer:
2x256MB HyperX 3500 + 1x512 HyperX3500 :D :D :D

TribesMan ::

Aber naturlich!

Pa kaj je z vami ljudje. A vam ne potegne? Pa sej sem že v treh postih razložil da se da in da sem sam sprobal, in to z RAMi od različnih proizvajalcev... Da ne govorim da na svetu obstaja kar nekaj ljudi, ki to kombinacijo laufajo non stop.

Se zadnjič vam povem. DELA SIGURNO.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

VASkO ::

zdaj pa ena banalna

mam Kingston pc2700 ValueRAM 2x256MB pa dela na abitki na 224mhz na 2.8V (efektivno 2.90V) na timingih 7-3-2-2.0

sem lahko srecen
barton pa mora pac na 11x multiju laufat, ker na 10 in 10.5 ni stabilen

TribesMan ::

VASkO:

Zakaj ne bi bil srečen? Srečen si lahko za vse kar je nad stock nastavitvami. Za to tole tvoje si lahko presrečen.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

vasko,če bi jaz vsaj 220FSB povoho bi bil very happy,pa mam 3200 rame. A ti to sinhrono laufaš na 224MHz? naj povem da meni niti vdimm 2,9V ne pomaga da pridem do 220FSB
Moje vprašanje je zdaj: se mi splača kupit 3500 rame ,kingston HX ali pa GEIL ultra oz.Golden Dragon Series? Vsi stanejo okoli 40k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

DjTonic ::

boštjan poglej malo teste po netu, če jih že nisi:D

Še en srečnež z rami Klik ;)

TribesMan ::

DjTonic tole ni nič posebnega. Če bi men delal 10.5 multi na moji plati bi najbrž tud laufal podobne nastavitve...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

dj tonic,žal moji rami ne grejo tako daleč,razen če cpu interface izključim,pol ziher grejo daleč,a mi spominska prepustnost pade.

boštjan ::

zdaj se spet malo špilam in FSB220 dela,toda samo pri množilniku 8,pri večjih pa ne več.:'(

Caligula ::

Ne splaca se ti takih ramov kupovat Bostjan. Ni nujno, da bi ti sploh kaj bolje delalo, lahko da mas plato z alergijami, pa se ce bi svoje slabse prodal,.. pa nasploh ce bi kupil bolj normalen RAM kot ga imam nor jaz in bi ti slo do recimo 210 FSB ultra stabilno in bi razliko vlozil v hitrejsi procesor ali plato,.. bi se ti precej bolje poznalo pa se precej bolj ziher je.

Matr, tolk k je folk prpravlen pri AMDjih za RAMe dat se bolj splaca dodat procu pa plati pa it na Intel s hiperthreadingom pa mas sure thing.

Skratka rami za 40 cukov, pa se nc ziher ni? To se tud slucajno ne splaca.
Probaj svoje RAMe zamenjat s kom na Bolhiza kake pribl enakovredne al pa mogoce celo kao mal slabse pa bi znali teb na tvoji plati celo dost bolje delat.

TribesMan ::

Ne ne caligula, ni sam folk ki ima AMDje pripravljen dat velik za rame. Ubistvu je celo tako da folk ki ima P4 ponavadi da za rame še precej več. Pa še neki je za razliko med dobrimi (2*20k) in povprečnimi (2*13k) nikakor ne moreš prešaltat na P4. Ker razlike v ceni med dobro P4 in dobro AMD mašino je vsaj 30k.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Svojih ramov ne bo mogel dobro prodat, ker bi verjetno rabil to hitro narest, pa se vsak bi ga vprasal, ce se dobro navijajo, Bostjan pa ne laze rad , potem doplacat mastno za nove. Ce bi saltal na pentiuma - na bolhi recimo bi 2.6 s hiperthreadingom dobil za cca 45.000 SIT in se ta brez probema z obicimi rami navije na 2.95.
... Skratka ce bi hotel saltat na pentiuma bi doplacal za dobro plato in tak proc cca 35.000 SIT.
Se hladilnika dragega pol nebi rabil, ker se zadeva ne greje toliko kot AMD niti pri navijanju hitrejsi je pa PRECEJ s tistim hiperthreadingom.

Pac to kar pravim jaz-ce proda se svojo plato in proc, pride se tistih 15k drazje kot ce bi doplaceval za RAME samo lahko verjames, da bo ta razlika v vrednosti ostala se tudi ko bo rabljeno zadevo kdaj prodajal, comp bo pa precej bolj zanesljiv kot pri AMDju, da hitrosti ne omenjam.. Tudi plata pri intelu ponavadi ni samo drazja ampak dejansko boljsa.

Jaz naceloma zagovarjam AMD, ker za ta denar pac dobis vec, ko pa zacnes nekaj veliko notri metat za drage hladilnike, napajalce in RAMe se pa raje selim na Intela.

Pa Inte 2.6 (800mhz)l mu bo ZIHER letel(bartoncka 2.5 zmelje) , tisti RAMi ki jih omenja pa ni nujno da ne bojo na njjegovi plati se slabse delali ali pa enako kot ti, ki jih ima.

Tudi nebi bil prvi, ki ja saltal na Intel. Ce ma clovek denar za take RAMe kupovat ima denar tudi za Intela, ki pa je roko na srce boljsi.

Bo pa po dolgem casu na 64 bitnih sistemih mogoce drugace.

boštjan ::

bo treba nekoga v MB dobit s 865/875 veznim naborom in sprobat rame.
če pa bi mel keš,pa bi si že prej intela kupil in ne bi zdaj prodajal celotnega systema.

Caligula ::

Saj se ponavadi zgodi, da takrat ko nabavljas res nimas denara na zacetku dovolj, samo, ce ze nabiras za nadgradnjo in si prpravljen za posamezne komponente tolko dati, se ti splaca pac malo pocakati in dodat tistih 30 cukov in mas pol mir garantirano, ne pa da dajes pa dajes pa nic od tega. :(

Ze ta RAM ki ga mas ni nek slab RAM sam te nforce2 plate res bluzijo glede RAMov.

Pa saj pravim, najhuje je, da se ce bi sel kupit nevemkaksen RAM, ni nujno, da bi sploh bilo boljse.
Pa za tistih 10 FSB dodatnih pik je skoda denarja. Ce se da s trudom OK, da bi pa se denar notri metal pa res ne.
Ce bos downgradal na cenejsi RAM ti bo prej na tvoji plati dobro delal, kot ce bos drazjega notri tlacil, ker bi verjetno se bolj iritiral tvojo plato.

boštjan ::

no saj nikjer ni garantirano,da bi ta ram tudi dobro delal na intel platformi.ma res je da se mi zarad 10FSB ne splača dnara metat ven,ker dvomim da bi za te dobo 35k.no je mogoče kdo iz Maribora,ki ma canterwood ali springdale čipovje ali mogoče nForce2,da sprobamo še tam rame.

TribesMan ::

Caligula:

Mal mim sekaš. Kot prvo, P4 se prav nič manj ne greje kot Athlon, to je dejstvo, z lahkoto oba z navijanjem pririneš čez 100W porabe. Drugič Recimo da si se lotil primerjat Baron 2600+ in P4 2600. Cena za AMD je malo pod 30kSIT, za P4 pa 55kSIT. Potem je ponavadi še razlikav ceni plate. Recimo Abit NF7 je 30kSIT, Asus P4P800 pa je okoli 40kSIT, da ne omenjam če hočeš i875 chipset moraš dodat še vsaj 10kSIT. Torej smo na minimalno 35kSIT razlike v ceni. Zdej pa recimo za Athlona kupiš dobre RAMe ki so 15kSIT dražji kot eni povprečneži za P4 razlike je torej samo še 20kSIT. Pol pa gremo navijat. Athlona ponavadi z dobrimi RAMi spraviš recimo do 233FSB in če recimo 2300MHz (3200++, 3200+ ma FSB200 in frekvenco 2200 torej je tole sigurno kar nekaj hitreje) z stock hladilnikom. P4 te bo potem najprej po buči vsekal, ker si vzel cenene RAMe in boš obvisel v najboljšem primeru nekje pri 220MHz (raje še manj) in ker ma P4 zaklenjen multi to pomeni nekje 2890MHz, pa recimo da pol uporabiš delilnik 5:4 in naviješ procesor do recimo 3200MHz (stock hlajenje) in imaš dejansko hitrost memory busa 196MHz... Performance bodo tam-tam. Še posebej pa HT zaenkrat še ne moreš upoštevat kot ne vem kako hudičevo prednost, ker ga zaenkrat uporablja en testni program, pa recimo če Folding laufaš v dveh primerkih... skratka tople vode ne boš pogruntal. Tisto o kvaliteti plat... z eno besedo BS, standardi pri izdelavi plat za P4 in AMD so enaki, saj jih delaojo iste firme na istih mašinah... ni ljubezni.

Torej pri athlonu si lahko za tistih 20+kSIT privoščiš še vodno hlajenje, ki ga boš z lahkoto uporabljal še na več naslednjih CPUjih, pri P4 pa imaš "bolj" kvalitetno plato in HT, ki ga kot povprečen zemljan ne boš uporablil nikjer drugje kot v Aquamarku... So tell me mr.Anderson...

Sej jest se strinjam da je intel trenutno boljši in tehnološko bolj dovršen CPU, samo za razliko v ceni zaenkrat, meni kot home userju, ni glih najbolj smotern nakup. Če pa maš dnar, go for it.

Jest pa mogoče kdaj drugič.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Ne vem zakaj gledas kot da bo vse kupil po visjih cenah.

Poglej po bolhi. Nove stvari z garancijo.
Proc 2.6 giga.
Plata in proc prideta 20-30k drazje.
RAMov nekih ful hudih ne rabi, ker tiste plate nimajo takih alergj. Prav Nforce2 cipset je znan kot
ze pretirano zbircen in prav s kvalitetnimi rami dostikrat serje.

Vsaka firma, ki da kaj na stabilost vedno vzame Intela in to z razlogom. preprosto je manj sranja.

2.6 intel navit s stock coolerjem bo kar opazno hitrejsi pri raznoraznih dnevnih opravkih-in z vec njimi naenkrat, kot barton 2500.

pa kot sem ze omenil, je tisto ziher stvar. Stvar bo delovala. Pri njegovi morebitni nalozbi v RAMe pa tvega, da ne pridobi popolnoma nic.

Pa se vedno mu bo ratalo cel Intelov comp prodati tolio drazje kot bi njega stala nalozba v upgrade.

Pa lahko si ziher, da bo precej manj na forumu v temah s tezavami, ce bo na Intelu.

Pa clock procesorja ni vse. Pa se po benchih tisti 2.6 intel namaha Bartona za precej, pa se ce bo kdaj RAM upgradal na 1 giga, bo po Morphlingovih besedah, ker ima ta Intelov cipset tako specifiko, da je hitrejsi, ce so vsi RAM sloti polni hitrejsi, hitrejsi in ne pocasnejsi kakor pri Nforce2 cipu...

Pa tudi za naprej-Nforce3 bo tako hmalu tu in bodo Nforce 2 zadeve hmalu devalvirale malo.
Pri intelu je na tej stopnji, do prihoda 64 bitnih zadev, ki so za nas normalne uporabnike se dalec, vrh trenutnih zmogljivosti tehnike pa tudi potreb.

Si pa lahko ziher, da 865 ali 875 plata nebi tako srala s temi njegovimi trenutnimi RAMi, ki sploh ne spadajo med nekvalitetne.

boštjan ::

Si pa lahko ziher, da 865 ali 875 plata nebi tako srala s temi njegovimi trenutnimi RAMi, ki sploh ne spadajo med nekvalitetne.

ne moreš trdit dokler ne sprobaš.upam samo da bom najdo koga iz MB s takim veznim čipom.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kingston KHX 3000 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19210323 (7124) celada
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382662 (1598) DimmniBurek
»

Twinmos twister pc3700

Oddelek: Navijanje
451789 (1131) PlayTheGame
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308702 (6430) WhiteWolf
»

twinmos twister PC3700 C2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1077015 (5147) mare87

Več podobnih tem