» »

Vesolje je večje kot se zdi

Vesolje je večje kot se zdi

Tero ::

24ur.com

Meni kot popolnemu laiku ta teorija nekak ne deluje prav. Kako je lahko vesolje vesolje staro 15 miljard let, ampak je večje kot 15 miljard svetlobnih let? Ali se vesolje širi z večjo hitrostjo kot je svetloba?:\
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Thomas ::

Specialna teorija relativnosti, ki prepoveduje hitrosti vecje od svetlobne je napacna. To smo ze povedali.

Zato je Einstein pa naredil Splosno teorijo relativnosti, ki pa nadsvetlobne hitrosti dopusca, ce le ni nobenega prenasanja informacije s tem.

Pri razpenjanju prostora bi tak primer imeli. Z nadsvetlobno hitrostjo razpenjajoc se prostor.

Ni pa se receno, da je res tako. To je treba se vse prevert in premislit. Tale clanek ni tko zanesljiv. Maybe.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

snow ::

Zanimivo to.. jaz sem tudi mel v mislih da drugace kot starost vesolja * c ne more biti.

Je bil link do clanka glede tega tud na kurzweilai pred nekaj casa..
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Roadkill ::

Ja no.. na 24ur je tole frišna novica, zdi se mi pa, da sem skoraj identično zadevo bral pred vsaj pol leta na malo bolj kredibilnih straneh.
Je pa precej abstraktno tole. Itak je že samo merjenje takih razdalj precej bizarno.

Sci-Fi ::

Pa še kako je.
Če že ne zaradi česar drugega je po sedaj priznanih teorijah večje zaradi inflacijske teorije med katero se je vesolje širilo z nadsvetlobno hitrostjo.
Sci-Fi is the best way to dream


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj pa, če so nevtrini vendarle hitrejši od svetlobe?

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
109523 (8072) one too many
»

Potovanje skozi čas (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
17226149 (22614) Yosh
»

Potovanje-svetlobna hitrost (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
988843 (6281) SavoKovac
»

Konec vesolja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
12012245 (10254) CaqKa
»

relativnostna teorija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14510451 (8766) bobby

Več podobnih tem